§ 17. - [Egzamin poprawkowy] - Ocenianie, klasyfikowanie i promowanie uczniów w publicznych szkołach artystycznych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.147 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 24 kwietnia 2024 r. do: 31 sierpnia 2024 r.
§  17.  [Egzamin poprawkowy]
1. 
Egzamin poprawkowy z:
1)
zajęć edukacyjnych ogólnokształcących - przeprowadza się w formie pisemnej i ustnej;
2)
zajęć edukacyjnych artystycznych - przeprowadza się w formie: pisemnej, ustnej, praktycznej lub mieszanej, ustalonej przez dyrektora szkoły artystycznej.
2.  9
 Egzamin poprawkowy z techniki, informatyki i wychowania fizycznego, a także plastyki w szkole muzycznej i szkole baletowej oraz muzyki w liceum sztuk plastycznych ma przede wszystkim formę zadań praktycznych.
3. 
Egzamin poprawkowy przeprowadza się nie później niż w ostatnim tygodniu ferii letnich, a w szkole artystycznej, w której zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w styczniu - po zakończeniu tych zajęć, nie później jednak niż do końca lutego. W szkole policealnej egzamin poprawkowy przeprowadza się po zakończeniu danego semestru, nie później jednak niż do dnia poprzedzającego rozpoczęcie kolejnego semestru. Termin egzaminu poprawkowego wyznacza dyrektor szkoły artystycznej do dnia zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a w przypadku szkoły policealnej - do dnia zakończenia semestralnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
4. 
Egzamin poprawkowy przeprowadza komisja, w której skład wchodzą:
1)
dyrektor szkoły artystycznej albo nauczyciel zajmujący w szkole artystycznej inne stanowisko kierownicze - jako przewodniczący komisji;
2)
nauczyciel prowadzący z uczniem dane zajęcia edukacyjne;
3)
nauczyciel lub nauczyciele tych samych lub pokrewnych zajęć edukacyjnych.
5. 
Dyrektor szkoły artystycznej może zwolnić nauczyciela, o którym mowa w ust. 4 pkt 2, z udziału w pracy komisji na jego prośbę lub w innych uzasadnionych przypadkach. W takim przypadku dyrektor szkoły artystycznej powołuje w skład komisji innego nauczyciela tych samych zajęć edukacyjnych, z tym że powołanie nauczyciela zatrudnionego w innej szkole następuje w porozumieniu z dyrektorem tej szkoły.
6. 
Z egzaminu poprawkowego sporządza się protokół zawierający:
1)
nazwę zajęć edukacyjnych, z których był przeprowadzony egzamin;
2)
imiona i nazwiska osób wchodzących w skład komisji;
3)
termin egzaminu;
4)
imię i nazwisko ucznia;
5)
zadania egzaminacyjne lub program artystyczny wykonany podczas egzaminu;
6)
ustaloną ocenę klasyfikacyjną.
7. 
Protokół podpisują osoby wchodzące w skład komisji. Do protokołu dołącza się pisemne prace ucznia. Protokół stanowi załącznik do arkusza ocen ucznia.
9 § 17 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 26 września 2023 r. (Dz.U.2023.2041) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 29 września 2023 r.