Obrót roślinami z zagranicą.
Dz.U.1955.10.63
Akt utracił mocROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA
z dnia 10 stycznia 1955 r.
w sprawie obrotu roślinami z zagranicą.
dopuszczalne jest w przypadkach, gdy:
ZAŁĄCZNIK
LISTA SZKODNIKÓW I CHORÓB, ZE WZGLĘDU NA KTÓRE OBRÓT ROŚLINAMI PODLEGA OGRANICZENIOM
LISTA SZKODNIKÓW I CHORÓB, ZE WZGLĘDU NA KTÓRE OBRÓT ROŚLINAMI PODLEGA OGRANICZENIOM
1. Tarczówka morwowa - Pseudolacaspis pentagona Targioni.
2. Zgarb amerykański - Ceresa bubalus Fabr.
3. Oprzędnica jesienna - Hyphantria cunea Drury.
4. Owocówka wschodnia - Laspeyresia molesta Busk.
5. Korówka wełnista - Eriosoma (Schizoneura) lanigerum Hausm.
6. Filoksera winiec - Phylloxera vastatrix Fitsch.
7. Tarcznik niszczyciel - Quadraspidiotus (Aspidiotus) perniciosus Comst.
8. Nasiennica jabłkówka-Rhagoletis pomonella Walsh.
9. Owocanka południówka - Ceratitis capitata Wied.
10. Stonka ziemniaczana - Leptinotarsa decemlineata Say.
11. Mól ziemniaczany - Phthorimea operculella Zell.
12. Wołek ryżowy - Calandra oryzae L.
13. Gruboudka koniczynowa i lucernowa - Bruchophagus gibbus Boh.
14. Strąkowiec grochowy - Bruchus pisorum L.
15. Strąkowiec fasolowy - Bruchus obsoletus (obtectus) Say.
16. Strąkowiec hiszpański - Bruchus affinis Frölich.
17. Strąkowiec czteroplamy - Bruchus quadrimaculatus Fabr.
18. Ziarnojad brazylijski - Spermophagus subfasciatus Boh.
19. Mątwik ziemniaczany - Heterodera rostochiensis Wollenw.
Choroby:
1. Choroby wirusowe ziemniaków:
2. Choroby wirusowe chmielu - Humulus virus 1-4.
3. Choroby wirusowe fasoli - Phaseolus virus 1, Phaseolus virus 2.
4. Bakteryjny rak pomidorów - Aplanobacter michiganense.
5. Bakteryjne więdnięcie fasoli - Bacterium flacumfaciens.
6. Bakteryjna zgorzel gałązek drzew owocowych - Bacillus amylovorus.
7. Bakterioza cebulek hiacyntów - Pseudomonas hyacinthi.
8. Bakteryjne czernienie plew pszenicy - Bacterium translucens v. undulosum.
9. Czernienie nasad plew zbóż - Bacterium atrofaciens.
10. Rak ziemniaczany - Synchytrium endobioticum.
11. Pleśń kwiatowa koniczyny - Botrytis anthophila.
12. Pasiastość lnu - Sphaerella linorum (Phlyctaena linicola).
13. Askochytoza lnu - Ascochyta linicola.
14. Głownia pyłkowa kukurydzy - Sorosporium Reilianum.
15. Głownia źdźbłowa pszenicy - Tuburcinia tritici.
16. Sucha zgnilizna kolb kukurydzy - Diplodia zeae.
17. Śnieć jęczmienia -Tilletia pancicii.
18. Sucha zgnilizna kapusty - Phoma lingam.
Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »