Dziennik Ustaw

Dz.U.2018.668 t.j.

| Akt obowiązujący
Wersja od: 15 lutego 2019 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1
z dnia 15 czerwca 2009 r.
w sprawie nadania statutu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2017 r. poz. 2137) zarządza się, co następuje:
§  1.  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nadaje się statut, stanowiący załącznik do rozporządzenia.
§  2.  Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 25 czerwca 2009 r. 2

ZAŁĄCZNIK 

STATUT AGENCJI RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA

§  1.  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zwana dalej "Agencją", działa na podstawie ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2017 r. poz. 2137) oraz niniejszego statutu.
§  2. 
1.  Prezes Agencji, zwany dalej "Prezesem", działa przy pomocy:
1) nie więcej niż pięciu zastępców Prezesa;
2) dyrektorów oddziałów regionalnych;
3) kierowników biur powiatowych.
2.  W czasie nieobecności Prezesa lub czasowej niemożności wykonywania przez niego obowiązków działalnością Agencji kieruje i reprezentuje ją na zewnątrz zastępca wyznaczony przez Prezesa.
§  3. 
1.  W skład Centrali Agencji wchodzą:
1) Biuro Prasowe;
2) Biuro Prezesa;
2a) Biuro Projektów i Procesów;
3) Departament Administracyjno-Gospodarczy;
4) Departament Analiz i Sprawozdawczości;
5) Departament Audytu Wewnętrznego;
6) Departament Baz Referencyjnych i Kontroli Terenowych;
6a) 3  Departament Bezpieczeństwa;
7) Departament Działań Delegowanych;
8) Departament Działań Inwestycyjnych;
8a) 4  Departament Działań Premiowych;
9) 5  (uchylony);
10) Departament Ewidencji Producentów i Rejestracji Zwierząt;
11) Departament Finansowy;
11a) 6  Departament Grup i Organizacji Producentów;
12) Departament Informatyki;
12a) 7  Departament Kontroli Wewnętrznej;
13) 8  (uchylony);
14) Departament Księgowości;
15) Departament Oceny Projektów Inwestycyjnych;
16) Departament Płatności Bezpośrednich;
17) Departament Pomocy Technicznej;
18) Departament Prawny i Zamówień Publicznych;
18a) Departament Rynków Rolnych;
19) Departament Wsparcia Krajowego;
20) Departament Wsparcia Rybactwa;
21) Departament Zarządzania Należnościami;
22) Departament Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
2.  W skład komórek organizacyjnych, o których mowa w ust. 1, wchodzą:
1) wydziały, w których mogą być wydzielone zespoły;
2) samodzielne stanowiska pracy.
3.  (uchylony).
§  4. 
1.  W skład oddziałów regionalnych wchodzą:
1) biura, w których mogą być wydzielone wydziały;
2) samodzielne stanowiska pracy.
2.  W skład biur powiatowych wchodzą:
1) wydziały;
2) samodzielne stanowiska pracy.
§  5.  Szczegółową organizację i tryb pracy Agencji, zakres zadań komórek organizacyjnych wchodzących w skład Centrali Agencji, a także komórki organizacyjne wchodzące w skład oddziałów regionalnych i biur powiatowych Agencji oraz zakres ich zadań określa Prezes w regulaminie organizacyjnym.
§  6.  (uchylony).
§  7.  Siedzibami oddziałów regionalnych są dla województw:
1) dolnośląskiego - Wrocław;
2) kujawsko-pomorskiego - Toruń;
3) lubelskiego - Elizówka k. Lublina;
4) lubuskiego - Zielona Góra;
5) łódzkiego - Łódź;
6) małopolskiego - Kraków;
7) mazowieckiego - Warszawa;
8) opolskiego - Opole;
9) podkarpackiego - Rzeszów;
10) podlaskiego - Łomża;
11) pomorskiego - Gdynia;
12) śląskiego - Częstochowa;
13) świętokrzyskiego - Kielce;
14) warmińsko-mazurskiego - Olsztyn;
15) wielkopolskiego - Poznań;
16) zachodniopomorskiego - Szczecin.
§  8.  Siedzibami biur powiatowych są:
1) w województwie dolnośląskim dla powiatów:
a) bolesławieckiego - Bolesławiec,
b) dzierżoniowskiego - Dzierżoniów,
c) głogowskiego - Głogów,
d) górowskiego - Góra,
e) jaworskiego - Jawor,
f) jeleniogórskiego - Jelenia Góra,
g) kamiennogórskiego - Kamienna Góra,
h) kłodzkiego - Kłodzko,
i) legnickiego - Legnica,
j) lubańskiego - Lubań,
k) lubińskiego - Rudna,
l) lwóweckiego - Ubocze,
m) milickiego - Sławoszowice,
n) oleśnickiego - Syców,
o) oławskiego - Oława,
p) polkowickiego - Polkowice,
r) strzelińskiego - Strzelin,
s) średzkiego - Środa Śląska,
t) świdnickiego - Świdnica,
u) trzebnickiego - Trzebnica,
w) wałbrzyskiego - Wałbrzych,
y) wołowskiego - Wołów,
z) wrocławskiego - Wrocław,
za) ząbkowickiego - Ząbkowice Śląskie,
zb) zgorzeleckiego - Zgorzelec,
zc) złotoryjskiego - Pielgrzymka;
2) w województwie kujawsko-pomorskim dla powiatów:
a) aleksandrowskiego - Aleksandrów Kujawski,
b) brodnickiego - Brodnica,
c) bydgoskiego - Bydgoszcz,
d) chełmińskiego - Grubno,
e) golubsko-dobrzyńskiego - Golub-Dobrzyń,
f) grudziądzkiego - Grudziądz,
g) inowrocławskiego - Inowrocław,
h) lipnowskiego - Skępe,
i) mogileńskiego - Mogilno,
j) nakielskiego - Nakło nad Notecią,
k) radziejowskiego - Przemystka,
l) rypińskiego - Rypin,
m) sępoleńskiego - Sępólno Krajeńskie,
n) świeckiego - Świecie,
o) toruńskiego - Toruń,
p) tucholskiego - Tuchola,
r) wąbrzeskiego - Wąbrzeźno,
s) włocławskiego - Włocławek,
t) żnińskiego - Żnin;
3) w województwie lubelskim dla powiatów:
a) bialskiego - Biała Podlaska,
b) biłgorajskiego - Biłgoraj,
c) chełmskiego - Chełm,
d) hrubieszowskiego - Hrubieszów,
e) janowskiego - Janów Lubelski,
f) krasnostawskiego - Krasnystaw,
g) kraśnickiego - Kraśnik,
h) lubartowskiego - Lubartów,
i) lubelskiego - Elizówka k. Lublina,
j) łęczyńskiego - Łęczna,
k) łukowskiego - Łuków,
l) opolskiego - Opole Lubelskie,
m) parczewskiego - Parczew,
n) puławskiego - Puławy,
o) radzyńskiego - Radzyń Podlaski,
p) ryckiego - Ryki,
r) świdnickiego - Piaski,
s) tomaszowskiego - Tomaszów Lubelski,
t) włodawskiego - Włodawa,
u) zamojskiego - Zamość;
4) w województwie lubuskim dla powiatów:
a) gorzowskiego - Gorzów Wielkopolski,
b) krośnieńskiego - Krosno Odrzańskie,
c) międzyrzeckiego - Międzyrzecz,
d) nowosolskiego - Kożuchów,
e) słubickiego - Słubice,
f) strzelecko-drezdeneckiego - Strzelce Krajeńskie,
g) sulęcińskiego - Sulęcin,
h) świebodzińskiego - Świebodzin,
i) wschowskiego - Wschowa,
j) zielonogórskiego - Zielona Góra,
k) żagańskiego - Szprotawa,
l) żarskiego - Lubsko;
5) w województwie łódzkim dla powiatów:
a) bełchatowskiego - Bełchatów,
b) brzezińskiego - Rogów,
c) kutnowskiego - Kutno,
d) łaskiego - Łask,
e) łęczyckiego - Łęczyca,
f) łowickiego - Łowicz,
g) łódzkiego wschodniego - Koluszki,
h) opoczyńskiego - Opoczno,
i) pabianickiego - Pabianice,
j) pajęczańskiego - Pajęczno,
k) piotrkowskiego - Piotrków Trybunalski,
l) poddębickiego - Bałdrzychów,
m) radomszczańskiego - Radomsko,
n) rawskiego - Rawa Mazowiecka,
o) sieradzkiego - Sieradz,
p) skierniewickiego - Skierniewice,
r) tomaszowskiego - Tomaszów Mazowiecki,
s) wieluńskiego - Wieluń,
t) wieruszowskiego - Wieruszów,
u) zduńskowolskiego - Zduńska Wola,
w) zgierskiego - Aleksandrów Łódzki;
6) w województwie małopolskim dla powiatów:
a) bocheńskiego - Bochnia,
b) brzeskiego - Brzesko,
c) chrzanowskiego - Chrzanów,
d) dąbrowskiego - Dąbrowa Tarnowska,
e) gorlickiego - Gorlice,
f) krakowskiego - Kraków,
g) limanowskiego - Limanowa,
h) miechowskiego - Miechów,
i) myślenickiego - Myślenice,
j) nowosądeckiego - Nowy Sącz,
k) nowotarskiego - Nowy Targ,
l) olkuskiego - Olkusz,
m) oświęcimskiego - Oświęcim,
n) proszowickiego - Proszowice,
o) suskiego - Sucha Beskidzka,
p) tarnowskiego - Tarnów,
r) tatrzańskiego - Zakopane,
s) wadowickiego - Wadowice,
t) wielickiego - Niepołomice;
7) w województwie mazowieckim dla powiatów:
a) białobrzeskiego - Białobrzegi,
b) ciechanowskiego - Ciechanów,
c) garwolińskiego - Miętne,
d) gostynińskiego - Gostynin,
e) grodziskiego - Grodzisk Mazowiecki,
f) grójeckiego - Grójec,
g) kozienickiego - Kozienice,
h) legionowskiego - Legionowo,
i) lipskiego - Lipsko,
j) łosickiego - Łosice,
k) makowskiego - Maków Mazowiecki,
l) mińskiego - Mińsk Mazowiecki,
m) mławskiego - Mława,
n) nowodworskiego - Pomiechówek,
o) ostrołęckiego - Ostrołęka,
p) ostrowskiego - Ostrów Mazowiecka,
r) otwockiego - Otwock,
s) piaseczyńskiego - Góra Kalwaria,
t) płockiego - Płock,
u) płońskiego - Płońsk,
w) pruszkowskiego - Piastów,
y) przasnyskiego - Przasnysz,
z) przysuskiego - Przysucha,
za) pułtuskiego - Golądkowo,
zb) radomskiego - Radom,
zc) siedleckiego - Siedlce,
zd) sierpeckiego - Sierpc,
ze) sochaczewskiego - Sochaczew,
zf) sokołowskiego - Sokołów Podlaski,
zg) szydłowieckiego - Szydłowiec,
zh) warszawskiego zachodniego - Wojcieszyn,
zi) węgrowskiego - Węgrów,
zj) wołomińskiego - Radzymin,
zk) wyszkowskiego - Wyszków,
zl) zwoleńskiego - Zwoleń,
zm) żuromińskiego - Zielona,
zn) żyrardowskiego - Żyrardów;
8) w województwie opolskim dla powiatów:
a) brzeskiego - Lewin Brzeski,
b) głubczyckiego - Głubczyce,
c) kędzierzyńsko-kozielskiego - Polska Cerekiew,
d) kluczborskiego - Kluczbork,
e) krapkowickiego - Krapkowice,
f) namysłowskiego - Namysłów,
g) nyskiego - Nysa,
h) oleskiego - Olesno,
i) opolskiego - Opole,
j) prudnickiego - Biała,
k) strzeleckiego - Strzelce Opolskie;
9) w województwie podkarpackim dla powiatów:
a) bieszczadzkiego - Ustrzyki Dolne,
b) brzozowskiego - Brzozów,
c) dębickiego - Dębica,
d) jarosławskiego - Jarosław,
e) jasielskiego - Jasło,
f) kolbuszowskiego - Kolbuszowa,
g) krośnieńskiego - Krosno,
h) leskiego - Lesko,
i) leżajskiego - Leżajsk,
j) lubaczowskiego - Lubaczów,
k) łańcuckiego - Łańcut,
l) mieleckiego - Mielec,
m) niżańskiego - Nisko,
n) przemyskiego - Przemyśl,
o) przeworskiego - Przeworsk,
p) ropczycko-sędziszowskiego - Ropczyce,
r) rzeszowskiego - Rzeszów,
s) sanockiego - Sanok,
t) stalowowolskiego - Stalowa Wola,
u) strzyżowskiego - Strzyżów,
w) tarnobrzeskiego - Tarnobrzeg;
10) w województwie podlaskim dla powiatów:
a) augustowskiego - Augustów,
b) białostockiego - Białystok,
c) bielskiego - Bielsk Podlaski,
d) grajewskiego - Grajewo,
e) hajnowskiego - Hajnówka,
f) kolneńskiego - Kolno,
g) łomżyńskiego - Łomża,
h) monieckiego - Mońki,
i) sejneńskiego - Sejny,
j) siemiatyckiego - Siemiatycze,
k) sokólskiego - Sokółka,
l) suwalskiego - Suwałki,
m) wysokomazowieckiego - Wysokie Mazowieckie,
n) zambrowskiego - Zambrów;
11) w województwie pomorskim dla powiatów:
a) bytowskiego - Bytów,
b) chojnickiego - Chojnice,
c) człuchowskiego - Człuchów,
d) gdańskiego - Pruszcz Gdański,
e) kartuskiego - Kartuzy,
f) kościerskiego - Kościerzyna,
g) kwidzyńskiego - Kwidzyn,
h) lęborskiego - Lębork,
i) malborskiego - Stare Pole,
j) nowodworskiego - Nowy Dwór Gdański,
k) puckiego - Puck,
l) słupskiego - Słupsk,
m) starogardzkiego - Starogard Gdański,
n) sztumskiego - Sztum,
o) tczewskiego - Tczew,
p) wejherowskiego - Wejherowo;
12) w województwie śląskim dla powiatów:
a) będzińskiego - Będzin,
b) bielskiego - Bielsko-Biała,
c) bieruńsko-lędzińskiego - Bieruń,
d) cieszyńskiego - Międzyświeć,
e) częstochowskiego - Częstochowa,
f) gliwickiego - Pyskowice,
g) kłobuckiego - Kłobuck,
h) lublinieckiego - Lubliniec,
i) mikołowskiego - Mikołów,
j) myszkowskiego - Myszków,
k) pszczyńskiego - Pszczyna,
l) raciborskiego - Racibórz,
m) rybnickiego - Rybnik,
n) tarnogórskiego - Nakło Śląskie,
o) wodzisławskiego - Jastrzębie-Zdrój,
p) zawierciańskiego - Zawiercie,
r) żywieckiego - Żywiec;
13) w województwie świętokrzyskim dla powiatów:
a) buskiego - Busko-Zdrój,
b) jędrzejowskiego - Jędrzejów,
c) kazimierskiego - Kazimierza Wielka,
d) kieleckiego - Kielce,
e) koneckiego - Końskie,
f) opatowskiego - Opatów,
g) ostrowieckiego - Ostrowiec Świętokrzyski,
h) pińczowskiego - Pińczów,
i) sandomierskiego - Sandomierz,
j) skarżyskiego - Skarżysko-Kamienna,
k) starachowickiego - Starachowice,
l) staszowskiego - Staszów,
m) włoszczowskiego - Włoszczowa;
14) w województwie warmińsko-mazurskim dla powiatów:
a) bartoszyckiego - Bartoszyce,
b) braniewskiego - Braniewo,
c) działdowskiego - Działdowo,
d) elbląskiego - Elbląg,
e) ełckiego - Ełk,
f) giżyckiego - Giżycko,
g) gołdapskiego - Gołdap,
h) iławskiego - Iława,
i) kętrzyńskiego - Kętrzyn,
j) lidzbarskiego - Lidzbark Warmiński,
k) mrągowskiego - Mrągowo,
l) nidzickiego - Nidzica,
m) nowomiejskiego - Nowe Miasto Lubawskie,
n) oleckiego - Olecko,
o) olsztyńskiego - Olsztyn,
p) ostródzkiego - Ostróda,
r) piskiego - Pisz,
s) szczycieńskiego - Szczytno,
t) węgorzewskiego - Węgorzewo;
15) w województwie wielkopolskim dla powiatów:
a) chodzieskiego - Margonin,
b) czarnkowsko-trzcianeckiego - Czarnków,
c) gnieźnieńskiego - Gniezno,
d) gostyńskiego - Gostyń,
e) grodziskiego - Grodzisk Wielkopolski,
f) jarocińskiego - Jarocin,
g) kaliskiego - Kalisz,
h) kępińskiego - Kępno,
i) kolskiego - Koło,
j) konińskiego - Konin,
k) kościańskiego - Kościan,
l) krotoszyńskiego - Krotoszyn,
m) leszczyńskiego - Leszno,
n) międzychodzkiego - Międzychód,
o) nowotomyskiego - Nowy Tomyśl,
p) obornickiego - Rogoźno,
r) ostrowskiego - Ostrów Wielkopolski,
s) ostrzeszowskiego - Ostrzeszów,
t) pilskiego - Piła,
u) pleszewskiego - Pleszew,
w) poznańskiego - Poznań,
y) rawickiego - Miejska Górka,
z) słupeckiego - Słupca,
za) szamotulskiego - Szamotuły,
zb) średzkiego - Środa Wielkopolska,
zc) śremskiego - Śrem,
zd) tureckiego - Turek,
ze) wągrowieckiego - Wągrowiec,
zf) wolsztyńskiego - Wolsztyn,
zg) wrzesińskiego - Września,
zh) złotowskiego - Złotów;
16) w województwie zachodniopomorskim dla powiatów:
a) białogardzkiego - Białogard,
b) choszczeńskiego - Choszczno,
c) drawskiego - Złocieniec,
d) goleniowskiego - Nowogard,
e) gryfickiego - Ościęcin,
f) gryfińskiego - Banie,
g) kamieńskiego - Golczewo,
h) kołobrzeskiego - Siemyśl,
i) koszalińskiego - Koszalin,
j) łobeskiego - Łobez,
k) myśliborskiego - Dębno,
l) polickiego - Szczecin,
m) pyrzyckiego - Pyrzyce,
n) sławieńskiego - Darłowo,
o) stargardzkiego - Stargard Szczeciński,
p) szczecineckiego - Szczecinek,
r) świdwińskiego - Świdwin,
s) wałeckiego - Mirosławiec.
1 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rozwój wsi, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz.U.2017.2325).
2 Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 lipca 2007 r. w sprawie nadania statutu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U.2007.146.1023), które utraciło moc z dniem 24 czerwca 2009 r. na podstawie art. 45 ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U.2008.98.634).
3 Załącznik § 3 ust. 1 pkt 6a dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 23 stycznia 2019 r. (Dz.U.2019.190) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 15 lutego 2019 r.
4 Załącznik § 3 ust. 1 pkt 8a dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 24 maja 2018 r. (Dz.U.2018.1086) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 21 czerwca 2018 r.
5 Załącznik § 3 ust. 1 pkt 9 uchylony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 24 maja 2018 r. (Dz.U.2018.1086) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 21 czerwca 2018 r.
6 Załącznik § 3 ust. 1 pkt 11a dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 24 maja 2018 r. (Dz.U.2018.1086) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 21 czerwca 2018 r.
7 Załącznik § 3 ust. 1 pkt 12a dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 23 stycznia 2019 r. (Dz.U.2019.190) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 15 lutego 2019 r.
8 Załącznik § 3 ust. 1 pkt 13 uchylony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 23 stycznia 2019 r. (Dz.U.2019.190) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 15 lutego 2019 r.