Nabywanie soli do wyrobu bekonów i szynek na wywóz zagranicę.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1930.39.348

Akt utracił moc
Wersja od: 23 maja 1930 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 26 kwietnia 1930 r.
w sprawie nabywania soli do wyrobu bekonów i szynek na wywóz zagranicę.

Na podstawie § 4 ustęp 2 punkt a) i § 22 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 30 grudnia 1924 r. o wprowadzeniu jednolitego monopolu sprzedaży soli na obszarze całej Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. R. P. Nr. 117, poz. 1043) zarządzam co następuje:
Wytwórnie bekonów mogą nabywać potrzebną dla produkcji sól hurtowo po każdorazowo obowiązującej cenie hurtowej przy sprzedaży z hurtowni solnych.
Przy wywozie zagranicę bekonów i szynek podlega zwrotowi wytwórcy różnica pomiędzy ceną hurtową soli na rynku wewnętrznym, a ceną soli eksportowej w wysokości 14 zł od 100 kg soli zużytej do tych wyrobów.
Ilość soli zużytej do wyrobu bekonów i szynek przyjmuje się w wysokości 10 % (dziesięć od sta) wagi wyprodukowanego i wywiezionego towaru.

Wagę bekonów lub szynek należy rozumieć wraz z wagą bezpośredniego opakowania.

Zwrot różnicy ceny będzie przyznawany tylko od takich ilości wyrobów, które zawierają co najmniej 100 kg soli.

Wytwórca pragnący otrzymać zwrot różnicy ceny soli, winien najpóźniej w terminie 3-miesięcznym po wywiezieniu bekonów i szynek złożyć do Biura Sprzedaży Soli w Warszawie podanie z oznaczeniem: a) wagi wyrobów, b) ogólnej ilości zawartej w wyrobach soli (§ 3), od której ma być zwrócona różnica ceny i c) dołączyć dokumenty stwierdzające wywóz danej przesyłki zagranicę (zaświadczenie urzędu celnego o wyjściu towaru zagranicę).
Biuro Sprzedaży Soli po sprawdzeniu dokumentów zwraca wytwórcy przypadającą różnicę ceny soli.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 1930 r.