Art. 11. - Konwencja Międzynarodowa w sprawie utworzenia w Paryżu Międzynarodowego Instytutu Chłodnictwa. Paryż.1920.06.21.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1938.83.559 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 26 października 1938 r.
Art.  11.

Konwencja niniejsza będzie ratyfikowana. Każde Państwo prześle w możliwie krótkim czasie swój dokument ratyfikacyjny Rządowi Francuskiemu, który poda fakt ten do wiadomości innym krajom sygnatariuszom.

Dokumenty ratyfikacyjne będą składane w archiwach Rządu Francuskiego.

Konwencja niniejsza wchodzi w życie dla każdego z podpisujących ją krajów w dniu złożenia przezeń dokumentu ratyfikacyjnego.

Na dowód czego niżej wymienieni pełnomocnicy, których pełnomocnictwa zostały uznane za dobre i w należytej formie, podpisali niniejszą Konwencję.

Sporządzono w Paryżu, dnia 31 maja 1937 r.

ZA STANY ZJEDNOCZONE1):

______________

1) Co się tyczy Stanów Zjednoczonych Ameryki, które, jak w 1920 r. nie podpisały Konwencji, to układ niniejszy został przyjęty przez Amerykański Instytut Chłodniczy, który powiadomił o tym bezpośrednio Międzynarodowy Instytut Chłodnictwa. O tym przystąpieniu zostało powiadomione Ministerstwo Spraw Zagranicznych. (Związki Międzynarodowe).

ZA WIELKĄ BRYTANIĘ i ZA INDIE:

Podpisując niniejszą Konwencję:

1)
za Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii i
2)
za Indie

Oświadczam:

1)
że podpis mój został położony z zastrzeżeniem prawa wycofania się z Instytutu począwszy od 21 czerwca 1940 r., po uprzednim co najmniej rocznym wypowiedzeniu,
2)
że w stosunkach pomiędzy Jego Królewską Mością Królem Wielkiej Brytanii, Północnej Irlandii oraz brytyjskich terytoriów zamorskich, Cesarzem Indii i innymi Wysokimi Układającymi się Stronami, które dokonają ratyfikacji niniejszej Konwencji, zastąpi ona Konwencję z dnia 21 czerwca 1920 r. począwszy od dnia złożenia dokumentu ratyfikacyjnego, w odniesieniu do: 1) Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandi i, 2) Indyj

Zaznajomiwszy się z powyższym układem, uznaliśmy go i uznajemy za słuszny zarówno w całości, jak i w każdym z postanowień w nim zawartych; oświadczamy, że jest przyjęty, ratyfikowany i potwierdzony i przyrzekamy, że będzie niezmiennie zachowywany.

Na dowód czego, wydaliśmy Akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej.

W Lauranie, dnia 23 lipca 1938 r.