Konkurs ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.27.181

Akt utracił moc
Wersja od: 20 lutego 2007 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 31 stycznia 2007 r.
w sprawie konkursu ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego

Na podstawie art. 13 ust. 9 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019 i Nr 267, poz. 2255 oraz z 2006 r. Nr 170, poz. 1217 i Nr 227, poz. 1658) zarządza się, co następuje:
Rozporządzenie określa:
1)
tryb i warunki przeprowadzania konkursu ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego;
2)
elementy oferty podlegające ocenie;
3)
zasady oceniania ofert;
4)
maksymalną stawkę opłaty rocznej za 1 ha powierzchni obwodu rybackiego zależnie od rybackiego typu wody i jej położenia.
1.
Konkurs ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego, zwany dalej "konkursem", ogłasza i przeprowadza dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej, zwany dalej "dyrektorem regionalnego zarządu", zapraszając zainteresowane podmioty do udziału w konkursie.
2.
Ogłoszenie o konkursie podaje się do publicznej wiadomości przez wywieszenie ogłoszenia w siedzibie dyrektora regionalnego zarządu oraz umieszcza na stronie internetowej regionalnego zarządu gospodarki wodnej.
3.
W ogłoszeniu o konkursie podaje się informacje o:
1)
adresie siedziby dyrektora regionalnego zarządu;
2)
nazwie i numerze obwodu rybackiego, który jest przedmiotem konkursu;
3)
sposobie, terminie i miejscu, w którym można zapoznać się z:
a)
wymaganiami co do formy, treści i zakresu oferty,
b)
informacjami o średnim niskim stanie wody z wielolecia w obwodzie rybackim,
c)
istotnymi postanowieniami projektu umowy o oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego;
4)
sposobie, miejscu i terminie składania ofert;
5)
miejscu i terminie publicznego otwarcia ofert;
6)
przewidywanym terminie zakończenia konkursu;
7)
dacie jego wywieszenia w siedzibie dyrektora regionalnego zarządu.
4.
Wyznaczony przez dyrektora regionalnego zarządu termin:
1)
w którym udostępnia się informacje, o których mowa w ust. 3 pkt 3, nie może być krótszy niż 3 miesiące,
2)
składania ofert, o którym mowa w ust. 3 pkt 4, nie może być krótszy niż 5 miesięcy,
3)
zakończenia konkursu, o którym mowa w ust. 3 pkt 6, nie może być dłuższy niż 7 miesięcy
-
licząc od dnia wywieszenia ogłoszenia o konkursie w siedzibie dyrektora regionalnego zarządu.
5.
Jeżeli przeprowadzony konkurs nie doprowadził do zawarcia umowy o oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego, zwanej dalej "umową", dyrektor regionalnego zarządu może wyznaczyć krótsze terminy niż określone w ust. 4, przy czym termin:
1)
w którym udostępnia się informacje, o których mowa w ust. 3 pkt 3, nie może być krótszy niż 30 dni,
2)
składania ofert, o którym mowa w ust. 3 pkt 4, nie może być krótszy niż 2 miesiące,
3)
zakończenia konkursu, o którym mowa w ust. 3 pkt 6, nie może być dłuższy niż 4 miesiące
-
licząc od dnia wywieszenia ogłoszenia o ponownym konkursie w siedzibie dyrektora regionalnego zarządu.
Dyrektor regionalnego zarządu udostępnia zainteresowanym podmiotom, w swojej siedzibie, pisemne informacje o:
1)
cenach materiału zarybieniowego, na podstawie których komisja konkursowa ustali wartość zaproponowanego w ofercie materiału zarybieniowego;
2)
sposobie rozliczania obciążeń publicznoprawnych związanych z użytkowaniem danego obwodu rybackiego oraz nakładów rzeczowo-finansowych na zarybianie;
3)
warunkach udostępniania przez uprawnionego do rybactwa wód obwodu rybackiego do badań naukowych;
4)
sposobie przekazywania przez uprawnionego do rybactwa danych na temat wyników prowadzonej gospodarki rybackiej w danym obwodzie rybackim;
5)
ograniczeniach związanych z korzystaniem z wód obwodu rybackiego lub z użytkowaniem gruntów pod tymi wodami.
1.
Konkurs przeprowadza powołana przez dyrektora regionalnego zarządu komisja konkursowa, zwana dalej "komisją".
2.
W skład komisji wchodzą co najmniej 3 osoby zatrudnione w regionalnym zarządzie gospodarki wodnej, z wyłączeniem osób zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych lub na stanowiskach obsługi.
3.
Dyrektor regionalnego zarządu wyznacza przewodniczącego komisji spośród jej członków oraz ustala regulamin pracy komisji. Regulamin pracy komisji udostępnia się oferentom do wglądu w siedzibie dyrektora regionalnego zarządu.
4.
Członkiem komisji nie może być osoba, która:
1)
jest małżonkiem oferenta lub jego krewnym albo powinowatym do drugiego stopnia włącznie albo jest związana z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli z oferentem;
2)
jest lub była w ostatnich 3 latach przed dniem wywieszenia ogłoszenia o konkursie pracownikiem, przedstawicielem, pełnomocnikiem, udziałowcem albo akcjonariuszem oferenta bądź członkiem organizacji społecznej występującej jako oferent;
3)
pozostaje z oferentem w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do jej bezstronności.
5.
Jeżeli okoliczności, o których mowa w ust. 4, zostaną ujawnione po powołaniu komisji, dyrektor regionalnego zarządu dokonuje zmiany w jej składzie i zarządza powtórzenie czynności dokonanych przez komisję.
1.
Komisja obraduje na posiedzeniach w pełnym składzie.
2.
Komisja podejmuje decyzje w formie uchwał zwykłą większością głosów; w przypadku równej liczby głosów rozstrzyga głos przewodniczącego.
3.
Z posiedzeń komisji sporządza się protokół, który podpisują członkowie komisji.
4.
Członkowie komisji są obowiązani do złożenia pisemnego oświadczenia o:
1)
nieujawnianiu informacji dotyczących przebiegu prac komisji - przed zakończeniem jej prac;
2)
niepozostawaniu z oferentem w stosunku prawnym lub faktycznym, o którym mowa w § 4 ust. 4 - po sprawdzeniu kopert z ofertami.
5.
W przypadku niezłożenia oświadczeń, o których mowa w ust. 4, dyrektor regionalnego zarządu odwołuje członka komisji i w jego miejsce powołuje nowego członka komisji.
1.
Oferent składa ofertę w formie pisemnej, w zamkniętej i nieoznaczonej kopercie, za poświadczeniem odbioru, w sposób określony w ogłoszeniu o konkursie, o którym mowa w § 2 ust. 3 pkt 4.
2.
Oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
3.
Oferent jest związany ofertą do czasu zawarcia umowy.
1.
Oferta zawiera:
1)
imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres oferenta;
2)
datę jej sporządzenia;
3)
proponowany czas trwania umowy;
4)
proponowaną stawkę opłaty rocznej za 1 ha powierzchni obwodu rybackiego, zwaną dalej "stawką opłaty rocznej";
5)
proponowane nakłady rzeczowo-finansowe na zarybienia, zwane dalej "nakładami rzeczowo-finansowymi";
6)
wskazanie osoby - oferenta lub pracownika, z którym oferent zawarł umowę o pracę, której kwalifikacje i doświadczenie zawodowe będą podlegały ocenie w sposób określony w pkt I załącznika nr 1 do rozporządzenia;
7)
wykaz posiadanych przez oferenta środków trwałych i wyposażenia bezpośrednio służącego do chowu, hodowli lub połowu ryb lub raków, w tym wylęgarni ryb lub raków, wraz z ich opisem zawierającym ilość, rodzaj, dane techniczne oraz miejsce położenia tych środków trwałych i tego wyposażenia.
2.
Oferent niebędący uprawnionym do rybactwa w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 1999 r. Nr 66, poz. 750, z późn. zm.2)) zamiast wykazu, o którym mowa w ust. 1 pkt 7, składa w formie pisemnej oświadczenie, że w terminie 60 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, o którym mowa w § 17, wejdzie w posiadanie środków trwałych i wyposażenia służącego do chowu, hodowli lub połowu ryb lub raków.
3.
Oferent, który złożył oświadczenie, o którym mowa w ust. 2, przedstawia, w terminie 7 dni od dnia upływu terminu określonego w ust. 2, dokument poświadczający posiadanie środków trwałych i wyposażenia służącego do chowu, hodowli lub połowu ryb lub raków.
4.
Umowa z oferentem nie zostaje zawarta, jeżeli we wskazanym terminie oferent nie przedstawi dokumentu, o którym mowa w ust. 3.
5.
Jeżeli umowa nie została zawarta z powodu, o którym mowa w ust. 4, dyrektor regionalnego zarządu zawiera umowę z kolejnym oferentem, którego oferta znajduje się na liście ofert wymienionej w § 11 pkt 7, gdy ta oferta uzyskała co najmniej 2/3 punktów przyznanych ofercie wybranej przez komisję.
6.
Do oferty dołącza się:
1)
kopię pozytywnie zaopiniowanego operatu rybackiego, parafowanego na każdej stronie przez jednostkę uprawnioną do opiniowania operatów;
2)
kopie dokumentów poświadczających kwalifikacje i doświadczenie zawodowe osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 6;
3)
zaświadczenie właściwego urzędu skarbowego i właściwej instytucji ubezpieczenia społecznego o niezaleganiu przez oferenta z wypełnieniem zobowiązań wobec Skarbu Państwa i instytucji ubezpieczenia społecznego;
4)
oświadczenie oferenta o zapoznaniu się z warunkami konkursu i przyjęciu tych warunków;
5)
zaświadczenie organu administracji publicznej, wykonującego uprawnienia właściciela wody w zakresie rybactwa śródlądowego, o:
a)
terminowym uiszczaniu przez oferenta opłat za użytkowanie obwodów rybackich oraz należności z tytułu umowy dotyczącej wykonywania rybactwa śródlądowego,
b)
należytym wywiązywaniu się przez oferenta z obowiązku ponoszenia nakładów rzeczowo-finansowych
-
w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wywieszenia ogłoszenia o konkursie;
6)
zaświadczenie przewodniczącego zarządu województwa, na którego terenie znajduje się obwód rybacki lub większa część powierzchni obwodu rybackiego, o wyniku dokonanej oceny wypełnienia przez uprawnionego do rybactwa obowiązku prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej, na podstawie art. 6 ust. 2a ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, albo zaświadczenie, że oceny takiej nie dokonano;
7)
oświadczenie oferenta o możliwości korzystania z:
a)
nieruchomości lub urządzeń wodnych innych niż posiadane przez oferenta, niezbędnych do wykonywania rybactwa w obwodzie rybackim, albo oświadczenie oferenta o braku konieczności korzystania z takich nieruchomości lub urządzeń wodnych,
b)
materiału zarybieniowego lub możliwości jego wyprodukowania we własnym zakresie albo pisemne oświadczenie producenta takiego materiału o jego zbyciu oferentowi;
8)
oświadczenie oferenta lub osób upoważnionych do reprezentowania oferenta o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie.
7.
Oferent, który nie był uprawniony do rybactwa w okresie, o którym mowa w ust. 6 pkt 5, składa pisemne oświadczenie o niewładaniu żadnym obwodem rybackim w tym okresie.
8.
Jeżeli oferent był uprawniony do rybactwa przez okres krótszy niż ostatnie 3 lata przed dniem wywieszenia ogłoszenia o konkursie, do oferty dołącza zaświadczenia, o których mowa w ust. 6 pkt 5, za okres, w którym był uprawniony do rybactwa.
9.
Oferent, który korzystał z wód obwodu rybackiego ustanowionego na wodach rzeki, wyłącznie na podstawie pozwolenia wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód do celów rybackich, dołącza do oferty postanowienie organu administracji publicznej, wykonującego uprawnienia właściciela wody w zakresie rybactwa śródlądowego, o odmowie wydania zaświadczenia, o którym mowa w ust. 6 pkt 5 lit. b, jeżeli w wyniku przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego organ ten nie uzyskał danych potwierdzających fakt wywiązywania się przez tego oferenta z obowiązku ponoszenia nakładów rzeczowo-finansowych.
1.
Komisja, przystępując do rozstrzygnięcia konkursu, dokonuje kolejno następujących czynności:
1)
oblicza ilość otrzymanych ofert;
2)
sprawdza nienaruszalność kopert;
3)
dokonuje publicznego otwarcia ofert;
4)
sprawdza zawartość kopert;
5)
odrzuca ofertę oferenta, który złożył więcej niż jedną ofertę;
6)
ustala kompletność dokumentacji, o której mowa w § 7 ust. 6;
7)
ustala, czy zostały spełnione warunki, o których mowa w § 6 ust. 1 oraz § 7;
8)
odrzuca oferty, które nie spełniają warunków, o których mowa w § 6 ust. 1 oraz § 7;
9)
podaje do wiadomości oferentom informację o:
a)
liczbie złożonych ofert,
b)
ofertach niespełniających warunków, o których mowa w § 6 ust. 1 i 2 oraz § 7,
c)
liczbie ofert przyjętych do oceny;
10)
dokonuje oceny ofert;
11)
wskazuje oferenta, którego oferta została wybrana na podstawie dokonanej oceny;
12)
sporządza protokół z przebiegu konkursu.
2.
Czynności, o których mowa w ust. 1 pkt 1-9, komisja wykonuje na posiedzeniu jawnym, w miejscu i terminie podanym w ogłoszeniu o konkursie.
3.
Komisja, w czasie trwania konkursu, przyjmuje do protokołu wyjaśnienia i oświadczenia oferentów.
1.
Komisja dokonując oceny ofert, sprawdza:
1)
zgodność założeń operatu rybackiego z warunkami korzystania z wód regionu wodnego, obowiązującymi w dniu wywieszenia ogłoszenia o konkursie;
2)
zgodność rodzaju i wysokości nakładów rzeczowo-finansowych zaproponowanych w ofercie z rodzajem i wysokością nakładów rzeczowo-finansowych przewidzianych na zarybienia w operacie rybackim;
3)
czy:
a)
ilość, rodzaj i stan techniczny środków trwałych oraz wyposażenia służącego do chowu, hodowli lub połowu ryb lub raków,
b)
kwalifikacje i doświadczenie zawodowe osoby, o której mowa w § 7 ust. 1 pkt 6, w zakresie rybactwa śródlądowego
-
gwarantują możliwość prowadzenia racjonalnej gospodarki w danym obwodzie rybackim i są zgodne z typem gospodarki rybackiej określonym w operacie rybackim.
2.
Komisja odrzuca ofertę, jeżeli stwierdzi, że oferta nie spełnia jednego z warunków, o których mowa w ust. 1.
3.
Komisja może wezwać oferenta do przedstawienia oryginałów dokumentów, o których mowa § 7 ust. 6 pkt 2, jeżeli złożone kopie tych dokumentów są nieczytelne lub budzą wątpliwości co do ich autentyczności.
4.
Komisja dokonuje oceny następujących elementów oferty:
1)
kwalifikacji i doświadczenia zawodowego osoby, o której mowa w § 7 ust. 1 pkt 6;
2)
wysokości:
a)
zaproponowanej stawki opłaty rocznej,
b)
zaproponowanych nakładów rzeczowo-finansowych;
3)
gatunków materiału zarybieniowego zaproponowanych w nakładach rzeczowo-finansowych.
1.
Komisja, dokonując oceny:
1)
kwalifikacji i doświadczenia zawodowego osoby, o której mowa w § 7 ust. 1 pkt 6, oblicza sumę punktów za wykształcenie i doświadczenie zawodowe oferenta, zgodnie ze sposobem przyznawania punktów określonym w pkt I załącznika nr 1 do rozporządzenia;
2)
wysokości stawki opłaty rocznej, porównuje zaoferowaną przez oferentów stawkę ze stawką maksymalną dla wód obwodu rybackiego, określoną w załączniku nr 2 do rozporządzenia;
3)
wysokości nakładów rzeczowo-finansowych, ustala wartość materiału zarybieniowego podanego w nakładach rzeczowo-finansowych;
4)
gatunków materiału zarybieniowego, ustala ich znaczenie dla wód obwodu rybackiego, dla którego jest przeprowadzany konkurs.
2.
Komisja dokonuje oceny w zakresie, o którym mowa w ust. 1 pkt 4, zgodnie ze sposobem określonym w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
3.
Komisja dokonuje punktowej oceny poszczególnych elementów oferty zgodnie ze sposobem określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia i przyznaje:
1)
punkty za kwalifikacje i doświadczenie zawodowe osoby, o której mowa w § 7 ust. 1 pkt 6;
2)
od 0 do 20 punktów - za wysokość zaproponowanej stawki opłaty rocznej;
3)
od 0 do 20 punktów - za wartość materiału zarybieniowego zaproponowanego w nakładach rzeczowo-finansowych;
4)
od 0 do 40 punktów - za znaczenie zaproponowanych gatunków materiału zarybieniowego dla wód obwodu rybackiego, dla którego jest przeprowadzany konkurs.
4.
Wartość materiału zarybieniowego, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, stanowi:
1)
iloczyn ceny materiału zarybieniowego określonego rodzaju i zaproponowanej w ofercie jego ilości - dla materiału zarybieniowego tego samego gatunku;
2)
sumę iloczynów ceny materiału zarybieniowego określonego gatunku i rodzaju i zaproponowanej w ofercie jego ilości - dla materiału zarybieniowego różnych gatunków lub rodzajów.
5.
Komisja dokonuje wyboru tej oferty, która otrzymała największą liczbę punktów.
Z przebiegu konkursu komisja sporządza protokół, który zawiera:
1)
oznaczenie miejsca przeprowadzenia konkursu;
2)
imiona i nazwiska członków komisji;
3)
liczbę złożonych ofert;
4)
wskazanie oferentów, których oferta:
a)
nie spełniała warunków, o których mowa w § 6 ust. 1 i 2 oraz § 7, wraz z podaniem przyczyn jej odrzucenia,
b)
została odrzucona z powodów, o których mowa w § 9 ust. 2, wraz z podaniem przyczyn jej odrzucenia;
5)
wskazanie oferentów, których oferty komisja oceniła, wraz z podaniem:
a)
liczby punktów, jakie uzyskali oferenci za kwalifikacje i doświadczenie zawodowe,
b)
wysokości zaproponowanej stawki opłaty rocznej,
c)
wysokości zaproponowanych nakładów rzeczowo-finansowych,
d)
ilości, rodzajów i gatunków materiału zarybieniowego zaproponowanych w nakładach rzeczowo-finansowych;
6)
wskazanie oferenta, którego oferta została wybrana, albo wskazanie przyczyn braku wyboru oferty przez komisję, albo podanie przyczyn uznania konkursu za nierozstrzygnięty;
7)
listę ofert sporządzoną według przyznanej ofertom liczby punktów w kolejności malejącej, wraz z podaniem liczby punktów przyznanych ofercie za elementy podlegające ocenie;
8)
datę sporządzenia protokołu;
9)
czytelne podpisy członków komisji.
Konkurs uznaje się za nierozstrzygnięty, jeżeli:
1)
w terminie składania ofert do konkursu nie złożono żadnej oferty;
2)
żadna ze złożonych ofert nie odpowiada warunkom, o których mowa w § 6 ust. 1 i 2 lub § 7;
3)
wszystkie złożone oferty odrzucono z przyczyn, o których mowa w § 9 ust. 2.
1.
Przewodniczący komisji w terminie 3 dni od dnia podjęcia przez komisję uchwały o wyniku konkursu przekazuje dyrektorowi regionalnego zarządu protokół z przebiegu konkursu wraz z dokumentacją dotyczącą przebiegu tego konkursu i jego wynikiem.
2.
Dyrektor regionalnego zarządu sprawdza wykonanie przez komisję czynności, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 3 i 6-12 oraz § 11.
3.
Dyrektor regionalnego zarządu może zarządzić powtórzenie czynności komisji, jeżeli stwierdzi uchybienia w wykonywaniu czynności, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 3, 6-9 i 12 oraz § 11.
4.
Dyrektor regionalnego zarządu unieważnia konkurs, jeżeli podczas sprawdzania czynności, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 10 i 11, stwierdzi nieprawidłowości dotyczące przyznanej liczby punktów.
Jeżeli do ogłoszonego konkursu lub do ponownie ogłoszonego konkursu, o którym mowa w § 16, została złożona jedna oferta, przepisy § 8 ust. 1 pkt 1-4, 6-8 i 11, § 11 pkt 1-4, 6, 8 i 9, § 12 pkt 2 i 3 oraz § 13 ust. 1-3 stosuje się odpowiednio.
1.
Każdy z oferentów może, po przekazaniu przez komisję dyrektorowi regionalnego zarządu protokołu z przebiegu konkursu, zapoznać się z tym protokołem w siedzibie tego dyrektora.
2.
Informacje zawarte w protokole, o którym mowa w ust. 1, udostępnia się oferentom z zachowaniem przepisów o ochronie danych osobowych.
Jeżeli konkurs został unieważniony, dyrektor regionalnego zarządu ponownie ogłasza i przeprowadza konkurs.
Dyrektor regionalnego zarządu zawiadamia oferentów na piśmie, za potwierdzeniem odbioru, o wyniku konkursu i o otrzymanej przez nich liczbie punktów albo o odrzuceniu oferty z powodów, o których mowa w § 9 ust. 2, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wyniku konkursu oraz protokołu z jego przebiegu.
1.
Oferent może złożyć do dyrektora regionalnego zarządu protest od wyniku konkursu w terminie 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, o którym mowa w § 17.
2.
O złożeniu protestu dyrektor regionalnego zarządu zawiadamia niezwłocznie wszystkich oferentów, których oferty komisja przyjęła do postępowania konkursowego.
3.
Dyrektor regionalnego zarządu rozpatruje protest w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania.
4.
Jeżeli protest został uwzględniony, dyrektor regionalnego zarządu, w terminie 7 dni od dnia jego uwzględnienia, zarządza ponowne rozpatrzenie ofert przez komisję.
5.
Przepis § 17 stosuje się odpowiednio przy powiadamianiu oferentów o wyniku ponownego rozpatrzenia ofert.
Jeżeli do ogłoszonego konkursu lub do ponownie ogłoszonego konkursu, o którym mowa w § 16, została złożona jedna oferta, dyrektor regionalnego zarządu może zawrzeć umowę z oferentem, który ją złożył, gdy oferta ta odpowiada warunkom określonym w § 6 ust. 1 oraz § 7.
1.
Jeżeli oferent, którego oferta otrzymała największą liczbę punktów, nie przystąpił do zawarcia umowy w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w § 17, albo od dnia otrzymania zawiadomienia o ponownym rozpatrzeniu ofert, dyrektor regionalnego zarządu może zawrzeć umowę z kolejnym oferentem z listy ofert, wymienionej w § 11 pkt 7, gdy jego oferta uzyskała co najmniej 2/3 punktów przyznanych ofercie wybranej przez komisję.
2.
Dyrektor regionalnego zarządu ogłasza i przeprowadza ponownie konkurs, jeżeli:
1)
żadna z ofert nie uzyskała co najmniej 2/3 punktów przyznanych ofercie wybranej przez komisję;
2)
kolejni oferenci na liście, o której mowa w ust. 1, uzyskali tę samą liczbę punktów.
1.
Maksymalna stawka opłaty rocznej za 1 ha powierzchni obwodu rybackiego, w zależności od rybackiego typu wody i jej położenia, jest określona w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
2.
Jeżeli w załączniku nr 2 do rozporządzenia nie wymieniono danej rzeki, to maksymalna stawka opłaty rocznej dla tej rzeki odpowiada stawce opłaty rocznej określonej w tym załączniku dla rzeki lub jej odcinka, z którymi dana rzeka ma połączenie. Jeżeli dana rzeka ma połączenie z dwiema lub więcej rzekami wymienionymi w załączniku nr 2 do rozporządzenia, maksymalna stawka opłaty rocznej odpowiada stawce określonej dla rzeki niższego rzędu. Jeżeli dana rzeka nie ma połączenia z innymi rzekami, to maksymalna stawka opłaty rocznej za 1 ha powierzchni obwodu rybackiego stanowi równowartość 0,35 dt żyta.
3.
Maksymalna stawka opłaty rocznej dla starorzecza odpowiada stawce opłaty rocznej określonej dla rzeki lub jej odcinka, która to starorzecze utworzyła.
Maksymalna stawka opłaty rocznej dla rzek, jezior lub zbiorników zaporowych położonych w jednym obwodzie rybackim odpowiada stawce opłaty rocznej określonej dla tej rzeki, jeziora lub zbiornika zaporowego, który zajmuje największą część powierzchni zasadniczego obwodu rybackiego.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.3)
______

1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 131, poz. 915).

2) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2000 r. Nr 120, poz. 1268, z 2001 r. Nr 81, poz. 875, Nr 110, poz. 1189 i Nr 115, poz. 1229, z 2004 r. Nr 92, poz. 880, z 2005 r. Nr 130, poz. 1087 i Nr 175, poz. 1462 oraz z 2007 r. Nr 21, poz. 125.

3) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 lutego 2003 r. w sprawie konkursu ofert na oddanie w użytkowanie obwodu rybackiego (Dz. U. Nr 34, poz. 290, Nr 47, poz. 406 i Nr 121, poz. 1140 oraz z 2004 r. Nr 154, poz. 1632), które na podstawie art. 22 ustawy z dnia 3 czerwca 2005 r. o zmianie ustawy - Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 130, poz. 1087) utraciło moc z dniem 30 lipca 2006 r.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

 SPOSÓB PRZYZNAWANIA PUNKTÓW ZA ELEMENTY OFERTY PODLEGAJĄCE OCENIE

I. Sposób przyznawania punktów za kwalifikacje i doświadczenie zawodowe oferenta lub pracownika, z którym oferent zawarł umowę o pracę
Kwalifikacje i doświadczenie oferentaLiczba punktów
Wykształceniewyższe na kierunku rybackim20
średnie na kierunku rybackim15
wyższe na kierunku rolniczym10
średnie na kierunku rolniczym5
od 3 do 5 lat pracy5
Doświadczeniepowyżej 5 do 10 lat pracy10
zawodowe w rybactwie śródlądowympowyżej 10 lat pracy15

Do obliczenia punktów za kwalifikacje i doświadczenie osoby, o której mowa w § 7 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia, przyjmuje się sumę punktów za wykształcenie i doświadczenie zawodowe w rybactwie.

II. Sposób przyznawania punktów za wysokość zaproponowanej stawki opłaty rocznej

gdzie:

Spkt - oznacza liczbę punktów przyznaną oferentowi za zaproponowaną przez niego stawkę opłaty rocznej

Sof - oznacza stawkę opłaty rocznej zaproponowaną przez oferenta

Smax - oznacza stawkę opłaty rocznej dla wód obwodu rybackiego określoną w załączniku nr 3 do rozporządzenia

III. Sposób przyznawania punktów za wysokość zaproponowanych nakładów rzeczowo-finansowych

gdzie:

Npkt - oznacza liczbę punktów przyznaną oferentowi za zaproponowaną przez niego wysokość nakładów rzeczowo-finansowych

Nof - oznacza zaproponowaną przez oferenta wysokość nakładów rzeczowo-finansowych, wyrażoną w złotych

Nmax - oznacza najwyższą zaproponowaną przez oferentów wartość nakładów rzeczowo-finansowych spośród ofert podlegających ocenie punktowej, wyrażoną w złotych

log - oznacza logarytm dziesiętny

IV. Sposób przyznawania punktów za znaczenie zaoferowanych gatunków materiału zarybieniowego dla wód obwodu rybackiego

gdzie:

Zpkt - oznacza liczbę punktów przyznaną oferentowi za znaczenie zaoferowanych gatunków materiału zarybieniowego dla wód obwodu rybackiego

Zof - oznacza wartość znaczenia zaoferowanych przez oferenta gatunków materiału zarybieniowego dla wód obwodu rybackiego, ustaloną zgodnie ze sposobem określonym w załączniku nr 3 do rozporządzenia

Zmax - oznacza najwyższą wartość znaczenia gatunków materiału zarybieniowego dla wód obwodu rybackiego spośród ofert podlegających ocenie punktowej

ZAŁĄCZNIK Nr  2

 I. MAKSYMALNA STAWKA OPŁATY ROCZNEJ ZA 1 HA POWIERZCHNI OBWODU RYBACKIEGO USTALONA DLA RZEK

Lp.Nazwa rzekiPołożenieMaksymalna stawka opłaty rocznej za

1 ha obwodu rybackiego w dt żyta

1234
1.Bóbrna odcinku od zbiornika w miejscowości Pilchowice do ujścia rzeki Kwisa0,5
Brdana odcinku od miejscowości Tuchola do jej ujścia
Drawana odcinku od miejscowości Drawiny do jej ujścia
Drwęcana całym biegu rzeki
Dunajecna odcinku od zbiornika Czorsztyńskiego do zbiornika Rożnowskiego
Gwdana odcinku od miejscowości Ptusza do miejscowości Piła
Łebana odcinku od miejscowości Lębork do jej ujścia
Łupawana odcinku od ujścia rzeki Bukowina do jej ujścia
Parsętana odcinku od miejscowości Tychówek do jej ujścia
Pasłękana odcinku od miejscowości Olkowo do jej ujścia
Popradna całym biegu rzeki
Regana odcinku od miejscowości Gryfice do jej ujścia
Sanna odcinku od miejscowości Dynów do miejscowości Przemyśl
Słupiana odcinku od ujścia rzeki Skotawa do jej ujścia
Wieprzana odcinku od Starego Krakowa do jej ujścia
2.Brdana odcinku od jej źródeł do miejscowości Tuchola0,4
Bystrzyca Lubelskana całym biegu rzeki
Czarna Hańczana całym biegu rzeki
Czarna Przemszana odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Biała Przemsza
Czernicana całym biegu rzeki
Dobrzycana całym biegu rzeki
Drawana odcinku od miejscowości Drawsko Pomorskie do miejscowości Drawiny
Dunajecna odcinku od połączenia z rzeką Czarny Dunajec do zbiornika Czorsztyńskiego
Grabowana całym biegu rzeki
Gwdana odcinku od jej źródeł do miejscowości Ptusza
Inana całym biegu rzeki
Kaczawana odcinku od ujścia rzeki Nysa Szalona do ujścia rzeki Czarna Woda
Kwisana odcinku od zbiornika w miejscowości Leśna do jej ujścia
Łebana odcinku od jej źródeł do miejscowości Lębork
Łupawana odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Bukowina
Nysa Kłodzkana odcinku od miejscowości Bystrzyca Kłodzka do zbiornika w miejscowości Topola
Nysa Łużyckana odcinku od jej źródeł do miejscowości Zgorzelec
Osana całym biegu rzeki
Parsętana odcinku od jej źródeł do miejscowości Pychówek
Pasłękana odcinku od jej źródeł do miejscowości Olków
Piławana całym biegu rzeki
Płoniana całym biegu rzeki
Rabana odcinku od miejscowości Stróża do zbiornika w miejscowości Dobczyce
Radewna całym biegu rzeki
Raduniana całym biegu rzeki
Redana odcinku od miejscowości Wejherowo do jej ujścia
Regana odcinku od jej źródeł do miejscowości Gryfice
Sanna odcinku od zbiornika Solińskiego do miejscowości Dynów
Skawana odcinku od miejscowości Sucha do jej ujścia
Słupiana odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Skotawa
Sołana odcinku od zbiornika Żywieckiego do jej ujścia
Studnicana całym biegu rzeki
Tanewna odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Czarna Łada
Wdana całym biegu rzeki
Welna całym biegu rzeki
Wełnana całym biegu rzeki
Wieprzana odcinku od jej źródeł do Starego Krakowa
Wierzycana całym biegu rzeki
3.Biała Głuchołaskana całym biegu rzeki0,35
Biała Lądeckana całym biegu rzeki
Biała Tarnowskana odcinku od jej źródeł do miejscowości Koszyce
Białka Tatrzanskana całym biegu rzeki
Bóbrna odcinku od jej źródeł do zbiornika zaporowego w miejscowości Pilchowice
Bystrzycana odcinku od jej źródeł do zbiornika zaporowego w miejscowości Mietkowo
Czarnana całym biegu rzeki
Czarna Ładana całym biegu rzeki
Czarna Nidana całym biegu rzeki
Czarna Wielkana całym biegu rzeki
Czarny Dunajecna całym biegu rzeki
Dłubniana całym biegu rzeki
Drawana odcinku od jej źródeł do miejscowości Drawsko Pomorskie
Drwęca Warmińskana całym biegu rzeki
Dunajecna odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Czarny Dunajec
Głomiana całym biegu rzeki
Gowienicana całym biegu rzeki
Jasiołkana całym biegu rzeki
Kamienicana całym biegu rzeki
Kamiennana odcinku od jej źródeł do miejscowości Wąchock
Koprzywiankana całym biegu rzeki
Krąpielna całym biegu rzeki
Kwisana odcinku od jej źródeł do zbiornika zaporowego w miejscowości Leśna
Łobżonkana całym biegu rzeki
Łomnicana całym biegu rzeki
Łososinana całym biegu rzeki
Mszankana całym biegu rzeki
Nysa Kłodzkana odcinku od jej źródeł do miejscowości Bystrzyca Kłodzka
Nysa Szalonana całym biegu rzeki
Osławana całym biegu rzeki
Pilicana odcinku od jej źródeł do miejscowości Szczekociny
Rabana odcinku od ujścia rzeki Mszanka do miejscowości Stróża
Redana odcinku od jej źródeł do miejscowości Wejherowo
Ropana całym biegu rzeki
Sanna odcinku od jej źródeł do zbiornika Solińskiego
Ścinawkana całym biegu rzeki
Skawana odcinku od jej źródeł do miejscowości Sucha
Skawicana całym biegu rzeki
Skorana całym biegu rzeki
Solinkana całym biegu rzeki
Sołana odcinku od jej źródeł do zbiornika Żywieckiego
Sokołdana całym biegu rzeki
Stobnicana całym biegu rzeki
Strzegomkana całym biegu rzeki
Uszwicana całym biegu rzeki
Wiarna całym biegu rzeki
Wieprzna odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Bystrzyca Lubelska
Wisłana odcinku od jej źródeł do zbiornika Goczałkowickiego
Wisłokna odcinku od zbiornika w miejscowości Besko do ujścia rzeki Stobnica
Wisłokana odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Jasiołka
Wołczennicana całym biegu rzeki
4.Bóbrna odcinku od ujścia rzeki Kwisa do jej ujścia0,3
Bugna odcinku od miejscowości Włodawa do zbiornika Zegrzyńskiego
Czarna Przemszana odcinku od ujścia rzeki Biała Przemsza do jej ujścia
Dunajecna odcinku od zbiornika Rożnowskiego do jej ujścia
Gwdana odcinku od miejscowości Piła do jej ujścia
Narewna odcinku od ujścia rzeki Biebrza do zbiornika Zegrzyńskiego
Nidaod jej źródeł do ujścia rzeki Czarna Nida
Notećna odcinku od miejscowości Ujście do jej ujścia
Odrana odcinku od miejscowości Racibórz do miejscowości Ścinawa
Pilicana odcinku od czoła zbiornika Sulejowskiego do jej ujścia
Sanna odcinku od miejscowości Jarosław do jej ujścia
Wartana odcinku od miejscowości Działoszyn do ujścia rzeki Noteć
Wisłana odcinku od ujścia rzeki Skawa do ujścia rzeki Dunajec
5.Baryczna całym biegu rzeki0,25
Biała Przemszana całym biegu rzeki
Biała Tarnowskana odcinku od miejscowości Koszyce do jej ujścia
Biebrzana całym biegu rzeki
Brynicana całym biegu rzeki
Bugna odcinku od jej wstąpienia w granice państwa do miejscowości Włodawa
Bystrzycana odcinku od czoła zbiornika w miejscowości Mietkowo do jej ujścia
Bzurana odcinku od miejscowości Łowicz do jej ujścia
Czarna Malenieckana całym biegu rzeki
Drzewiczkana całym biegu rzeki
Ełkna całym biegu rzeki
Guberna całym biegu rzeki
Kaczawana odcinku od ujścia rzeki Czarna Woda do jej ujścia
Kamiennana odcinku od miejscowości Wąchock do jej ujścia
Kanał Mosińskina całym biegu kanału
Kłodnicana całym biegu rzeki
Krznana całym biegu rzeki
Liwiecna całym biegu rzeki
Lubaczówkana całym biegu rzeki
Łynana całym biegu rzeki
Mała Panewna odcinku od zbiornika w miejscowości Turawa do jej ujścia
Myślana całym biegu rzeki
Narewna odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Biebrza
na odcinku od czoła zbiornika Zegrzyńskiego do jej ujścia
Nettana całym biegu rzeki
Nidana odcinku od ujścia rzeki Czarna Nida do jej ujścia
Notećna odcinku od miejscowości Pakość do miejscowości Ujście
Nysa Kłodzkana odcinku od zbiornika w miejscowości Topola do jej ujścia
Nysa Łużyckana odcinku od miejscowości Zgorzelec do jej ujścia
Obrana odcinku od zbiornika w miejscowości Biedzewo do jej ujścia
Obrzycana całym biegu rzeki
Odrana odcinku od granicy państwa do miejscowości Racibórz
na odcinku od miejscowości Ścinawa do Roztoki Odrzańskiej
Omulewna całym biegu rzeki
Orzycna całym biegu rzeki
Pilicana odcinku od miejscowości Szczekociny do zbiornika Sulejowskiego
Pisana całym biegu rzeki
Prosnana odcinku od miejscowości Mirków do jej ujścia
Rabana odcinku od czoła zbiornika w miejscowości Dobczyce do jej ujścia
Rawkana całym biegu rzeki
Sanna odcinku od miejscowości Przemyśl do miejscowości Jarosław
Szreniawana całym biegu rzeki
Tanewna odcinku od ujścia rzeki Czarna Łada do jej ujścia
Tyśmiennicana całym biegu rzeki
Wartana odcinku od zbiornika w miejscowości Poraj do miejscowości Działoszyn
na odcinku od ujścia rzeki Noteć do jej ujścia
Widawana całym biegu rzeki
Widawkana całym biegu rzeki
Wieprzna odcinku od ujścia rzeki Bystrzyca Lubelska do jej ujścia
Wisłana odcinku od zbiornika Goczałkowickiego do ujścia Skawy
na odcinku od ujścia rzeki Dunajec do jej ujścia
Wisłokna odcinku od ujścia rzeki Stobnicy do jej ujścia
Wisłokana odcinku od ujścia rzeki Jasiołka do jej ujścia
Wkrana całym biegu rzeki
6.Bierawkana całym biegu rzeki0,2
Brzozówkana całym biegu rzeki
Budkowiczankana całym biegu rzeki
Bukowana całym biegu rzeki
Bzurana odcinku od jej źródeł do miejscowości Łowicz
Czarna Wodana całym biegu rzeki
Grabiana całym biegu rzeki
Gołdapana całym biegu rzeki
Gostyniana całym biegu rzeki
Iłownicana całym biegu rzeki
Liswartana całym biegu rzeki
Liwana całym biegu rzeki
Lubszana całym biegu rzeki
Luciążana całym biegu rzeki
Łęgna całym biegu rzeki
Mała Panewna odcinku od jej źródeł do zbiornika w miejscowości Turawa
Mleczkana całym biegu rzeki
Narewkana całym biegu rzeki
Nerna całym biegu rzeki
Notećna odcinku od jej źródeł do miejscowości Pakość
Nurzecna całym biegu rzeki
Obrana odcinku od jej źródeł do zbiornika w miejscowości Bledzewo
Olzana całym biegu rzeki
Oławana całym biegu rzeki
Orlana całym biegu rzeki
Osobłogana całym biegu rzeki
Prosnana odcinku od jej źródeł do miejscowości Mirkowo
Psinana całym biegu rzeki
Pszczynkana całym biegu rzeki
Radomkana całym biegu rzeki
Rudana całym biegu rzeki
Skrwana całym biegu rzeki
Stobrawana całym biegu rzeki
Szprotawana całym biegu rzeki
Świderna całym biegu rzeki
Trzebośnicana całym biegu rzeki
Wartana odcinku od jej źródeł do zbiornika w miejscowości Poraj
Wąskana całym biegu rzeki
Wilgana całym biegu rzeki
Wielkopolkana całym biegu rzeki
Wiszniana całym biegu rzeki
Wolbórkana całym biegu rzeki
Zgłowiączkana całym biegu rzeki
7.Kaczawana odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Nysa Szalona0,05
Piławana całym biegu rzeki
Rabana odcinku od jej źródeł do ujścia rzeki Mszanka
Stupnicana całym biegu rzeki
Wisłokna odcinku od jej źródeł do zbiornika w miejscowości Besko
II. MAKSYMALNA STAWKA OPŁATY ROCZNEJ ZA 1 HA POWIERZCHNI OBWODU RYBACKIEGO JEZIOR
Lp.Wody jezior położone w obwodzie rybackim o powierzchni (ha)Maksymalna stawka opłaty rocznej za 1 ha obwodu rybackiego w dt żyta
123
1do 50,5
2ponad 5 do 200,4
3ponad 20 do 500,3
4ponad 50 do 2000,2
5ponad 200 do 5000,15
6ponad 5000,1

III. MAKSYMALNA STAWKA OPŁATY ROCZNEJ ZA 1 HA POWIERZCHNI OBWODU RYBACKIEGO USTALONA DLA ZBIORNIKÓW ZAPOROWYCH

Lp.Położenie zbiornika zaporowegoMaksymalna stawka opłaty rocznej za 1 ha obwodu rybackiego w dt żyta
123
1Zbiornik zaporowy (górski), którego rzędna zwierciadła wody górnej przy pojemności martwej zbiornika znajduje się na wysokości powyżej 800 m n.p.m.0,2
2Zbiornik zaporowy (przejściowy), którego rzędna zwierciadła wody górnej przy pojemności martwej zbiornika znajduje się na wysokości powyżej 200 m n.p.m. do 800 m n.p.m.0,3
3Zbiornik zaporowy (nizinny), którego rzędna zwierciadła wody górnej przy pojemności martwej zbiornika znajduje się na wysokości do 200 m n.p.m.0,35

ZAŁĄCZNIK Nr  3

 SPOSÓB USTALANIA ZNACZENIA GATUNKÓW MATERIAŁU ZARYBIENIOWEGO DLA WÓD OBWODU RYBACKIEGO

Zof = Z1 · k1 + Z2 · k2 + Z3 · k3 + ... + Zn · kn

gdzie:

Zof - oznacza wartość znaczenia gatunków materiału zarybieniowego dla wód obwodu rybackiego

Z1, Z2, Z3,..., Zn - odpowiada, wyrażonej w złotych, wartości materiału zarybieniowego określonego gatunku ryb, którym oferent zaoferował zarybić wody obwodu rybackiego

k1, k2, k3,..., kn - oznacza wartość współczynnika znaczenia gatunku ryb dla danego rybackiego typu wody, podaną w tabeli

Wartość współczynnika znaczenia ryb dla rybackiego typu wody (k)a)
Rybacki typ wodyGatunek rybk
rzekagłowacicab), łosośc), troć wędrownad), pstrąg potokowy, lipień, sandacz, sum, szczupak,5
boleń, brzana, certa, sieja, świnka4
łosośe), troć wędrownae), jaź, kleń3
okoń, miętus2
pozostałef) 1
jeziorotroć jeziorowag), sieja, sielawa, węgorz, sandacz, szczupak, sum5
lin, karaś pospolity3
okoń, miętus2
pozostałef)1
zbiornik zaporowytroć jeziorowah), sandacz, szczupak, sum, węgorz5
boleń4
karaś pospolity, lin3
jaź2
pozostałef) 1

Objaśnienia:

a)
Dla obwodu rybackiego, który obejmuje różne typy wody, wartość współczynnika znaczenia gatunku ryb dla rybackiego typu wód przyjmuje się dla tego rybackiego typu wody, który zajmuje największą część powierzchni zasadniczego obwodu rybackiego.
b)
Dotyczy zarybiania rzek Dunajec, Poprad, San oraz rzeki Czarna Orawa i ich dopływów.
c)
Dotyczy zarybiania w rzekach Brda, Drawa, Drwęca, Dunajec, Łeba, Parsęta, Reda, Rega, San, Słupia, Wda, Wieprza, Wierzyca, Wisłoka, i ich dopływach oraz w pozostałych dopływach rzeki Wisły powyżej ujścia rzeki Dunajec i lewobrzeżnych dopływów rzeki Odry.
d)
Dotyczy zarybiania w rzekach Bałda, Brda, Drwęca, Dunajec, Gowienica, Gwda, Ina, Łeba, Łupawa, Narusza, Parsęta, Pasłęka, Radunia, Reda, Rega, San, Słupia, Wda, Wełna, Wieprz, Wieprza, Wierzyca, Wisłoka, i ich dopływach oraz w pozostałych dopływach rzeki Wisły powyżej ujścia rzeki Dunajec i lewobrzeżnych dopływów rzeki Odry.
e)
Dotyczy zarybiania innych rzek niewymienionych pod indeksem c) i indeksem d),
f)
Z wyłączeniem karpia, karasia srebrzystego, krąpia, leszcza, płoci, wzdręgi oraz amura, pstrąga tęczowego, tołpygi białej i pstrej oraz innych ryb z gatunków obcych rodzimej faunie.
g)
Dotyczy zarybiania jezior Hańcza, Wigry oraz jeziora Wdzydze i ich dopływów.
h)
Dotyczy zarybiania górskich zbiorników zaporowych, których rzędna wody górnej przy pojemności martwej zbiornika znajduje się powyżej 400 m n.p.m., jeśli nie są zarybiane jednocześnie sandaczem lub szczupakiem. W pozostałych przypadkach za zarybienie trocią jeziorową przyznaje się 1 pkt.