Art. 57. - [Wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy] - Kodeks pracy.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2022.1510 t.j.
Akt obowiązującyWersja od: 1 września 2022 r. do: 31 stycznia 2023 r.
Art. 57. [Wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy]
§ 1.
Pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy, przysługuje wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, nie więcej jednak niż za 3 miesiące i nie mniej niż za 1 miesiąc.§ 2.
Jeżeli umowę o pracę rozwiązano z pracownikiem, o którym mowa w art. 39, albo z pracownicą w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego, wynagrodzenie przysługuje za cały czas pozostawania bez pracy; dotyczy to także przypadku, gdy rozwiązano umowę o pracę z pracownikiem - ojcem wychowującym dziecko lub pracownikiem - innym członkiem najbliższej rodziny, o którym mowa w art. 1751 pkt 3, w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego, albo gdy rozwiązanie umowy o pracę podlega ograniczeniu z mocy przepisu szczególnego.§ 3.
(uchylony)§ 4.
Przepisy art. 48 i 51 § 1 stosuje się odpowiednio.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (26)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (26)
- Czy dyrektor szkoły powinien wypłacić nauczycielowi przywróconemu do pracy wyrokiem sądu wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy jeżeli wyrok o tym nie stanowi?
- W jakich przypadkach pracownikowi przywróconemu do pracy wyrokiem sądu należy wypłacić wynagrodzenie za cały czas pozostawiania bez pracy?
- Czy sąd może orzec o wypłacie wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy pracownikowi, z którym rozwiązano umowę o pracę bez wypowiedzenia, podczas gdy odbywał terytorialną służbę wojskową?