Art. 66. - [Wielość żądań w podaniu] - Kodeks postępowania administracyjnego.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2023.775 t.j.
Akt obowiązujący Wersja od: 12 maja 2023 r.
Art. 66. [Wielość żądań w podaniu]
§ 1.
Jeżeli podanie dotyczy kilku spraw podlegających załatwieniu przez różne organy, organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, uczyni przedmiotem rozpoznania sprawy należące do jego właściwości. Równocześnie zawiadomi wnoszącego podanie, że w sprawach innych powinien wnieść odrębne podanie do właściwego organu, i poinformuje go o treści § 2. Do zawiadomienia stosuje się odpowiednio przepis art. 65 § 1a.§ 2.
Odrębne podanie złożone zgodnie z zawiadomieniem, o którym mowa w § 1, w terminie czternastu dni od daty doręczenia zawiadomienia uważa się za złożone w dniu wniesienia pierwszego podania.§ 3.
Jeżeli podanie wniesiono do organu niewłaściwego, a organu właściwego nie można ustalić na podstawie danych podania, albo gdy z podania wynika, że właściwym w sprawie jest sąd powszechny, organ, do którego podanie wniesiono, zwraca je wnoszącemu. Zwrot podania następuje w drodze postanowienia, na które służy zażalenie.§ 4.
Organ nie może jednak zwrócić podania z tej przyczyny, że właściwym w sprawie jest sąd powszechny, jeżeli w tej sprawie sąd uznał się już za niewłaściwy.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (51)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (51)
- Czy wydać decyzję odmowną w sprawie ustalenia prawa do świadczenia rodzicielskiego, czy pozostawić wniosek bez rozpatrzenia?
- Czy w przypadku korzystania z wód w ramach jednej inwestycji, gdzie lokalizacja rodzajów korzystania położona jest w dwóch dorzeczach, możliwe jest złożenie jednego wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego?
- Jaki tryb postępowania powinien przyjąć organ gdy obywatel przesyła na adres skrzynki ESP niewłaściwego organu druk meldunkowy i wniosek o uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego?
Procedury liczba obiektów na liście: (2)
Procedury liczba obiektów na liście: (2)
Orzeczenia i pisma urzędowe liczba obiektów na liście: (2090)
Komentarze i publikacje liczba obiektów na liście: (48)
Komentarze praktyczne liczba obiektów na liście: (4)
Monografie liczba obiektów na liście: (23)
Artykuły liczba obiektów na liście: (4)
- Zasada ciągłości administracji publicznej a właściwość rzeczowa organów (studium przypadku)
- Problematyka zaskarżalności aktu przekazania sprawy według właściwości w świetle nowego brzmienia k.p.a.
- Problematyka zaliczania na poczet opłaty rocznej wartości nakładów poniesionych przez użytkownika wieczystego. Uwagi na tle artykułu Jakuba Jana Ziętego