Art. 93c. - [Wymogi podmiotowe przy orzeczeniu środka zabezpieczającego] - Kodeks karny.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2022.1138 t.j.
Akt obowiązujący Wersja od: 23 września 2023 r. do: 30 września 2023 r.
Art. 93c. [Wymogi podmiotowe przy orzeczeniu środka zabezpieczającego]
Środki zabezpieczające można orzec wobec sprawcy:
1)
co do którego umorzono postępowanie o czyn zabroniony popełniony w stanie niepoczytalności określonej w art. 31 § 1;2)
w razie skazania za przestępstwo popełnione w stanie ograniczonej poczytalności określonej w art. 31 § 2;3)
w razie skazania za przestępstwo określone w art. 148, art. 156, art. 197, art. 198, art. 199 § 2 lub art. 200 § 1, popełnione w związku z zaburzeniem preferencji seksualnych;4)
w razie skazania na karę pozbawienia wolności bez warunkowego jej zawieszenia za umyślne przestępstwo określone w rozdziale XIX, XXIII, XXV lub XXVI, popełnione w związku z zaburzeniem osobowości o takim charakterze lub nasileniu, że zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia;5)
w razie skazania za przestępstwo popełnione w związku z uzależnieniem od alkoholu, środka odurzającego lub innego podobnie działającego środka.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (3)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (3)
- Czy przysługuje zasiłek pielęgnacyjny osobie, która została przetransportowana do szpitala psychiatrycznego ZOZ celem kontynuowania środka zabezpieczającego?
- Czy osobie przysługuje obecnie zasiłek pielęgnacyjny, jeśli przebywa na Oddziale Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Kobiet?
- Czy odpis postanowienia w sprawie stosowania środka zabezpieczającego może być dołączony do dokumentacji medycznej tego pacjenta?