Art. 2. - [Definicje legalne] - Elektromobilność i paliwa alternatywne.
Dz.U.2022.1083 t.j.
Akt obowiązującyUżyte w ustawie określenia oznaczają:
- na potrzeby napędu tego pojazdu;
- stanowiące substytut dla paliw pochodzących z ropy naftowej lub otrzymywanych w procesach jej przetwórstwa, w szczególności wodór, biopaliwa ciekłe, paliwa syntetyczne i parafinowe, sprężony gaz ziemny (CNG), w tym pochodzący z biometanu, skroplony gaz ziemny (LNG), w tym pochodzący z biometanu, lub gaz płynny (LPG);
- wyposażone w oprogramowanie wykorzystywane do świadczenia usługi ładowania, wraz ze stanowiskami postojowymi, których liczba odpowiada liczbie punktów ładowania umożliwiających jednoczesne świadczenie tej usługi, oraz, w przypadku gdy stacja ładowania jest podłączona do sieci dystrybucyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne, instalacją prowadzącą od punktu ładowania do przyłącza elektroenergetycznego;
Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (36)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (36)
- Czy organizator publicznego transportu zbiorowego udzielając zamówienia w zakresie usług publicznego transportu zbiorowego podmiotowi wewnętrznemu zobowiązany jest do zapewnienia spełnienia wymagań określonych w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych?
- Czy podatnik ten udostępniając odpłatnie samochód osobowy w ramach ww. umowy leasingu (operacyjnego) powinien zakwalifikować ten samochód, jako środek trwały w jego przedsiębiorstwie?
- Czy jednostka budżetowa gminy powinna stosować wymóg powierzenia wykonywania zadań publicznych podmiotom, których łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych używanych przy wykonywaniu zadania wynosi co najmniej 10%?