Dodatkowe świadczenia przysługujące funkcjonariuszom Straży Granicznej w związku z delegowaniem do pełnienia służby w kontyngencie Straży Granicznej poza granicami państwa.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.11.71

Akt obowiązujący
Wersja od: 24 stycznia 2007 r.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 9 stycznia 2007 r.
w sprawie dodatkowych świadczeń przysługujących funkcjonariuszom Straży Granicznej w związku z delegowaniem do pełnienia służby w kontyngencie Straży Granicznej poza granicami państwa

Na podstawie art. 147m pkt 3 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2005 r. Nr 234, poz. 1997 oraz z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 170, poz. 1218) zarządza się, co następuje:
Funkcjonariuszowi Straży Granicznej, zwanemu dalej "funkcjonariuszem", delegowanemu do pełnienia służby w kontyngencie Straży Granicznej, o którym mowa w art. 147c ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej, przysługują:
1)
dodatkowe wyposażenie;
2)
nieodpłatne dostarczanie przesyłek listowych z kraju do miejsca pełnienia służby poza granicami państwa oraz nadawanie ich do kraju;
3)
limit bezpłatnych rozmów telefonicznych;
4)
nieodpłatne korzystanie z codziennej prasy polskiej o zasięgu ogólnokrajowym, z mediów elektronicznych i Internetu.
Funkcjonariuszowi delegowanemu do pełnienia służby w kontyngencie Straży Granicznej, o którym mowa w art. 147c pkt 1-4 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej, niezależnie od świadczeń, o których mowa w § 1, przysługują:
1)
bezpłatne uczestnictwo w kursie nauki języka obcego;
2)
bezpłatny przejazd z rejonu działania kontyngentu Straży Granicznej do kraju i z powrotem, w przypadku śmierci lub obłożnej choroby najbliższego członka rodziny.
Dodatkowe wyposażenie, o którym mowa w § 1 pkt 1, obejmuje:
1)
wykaz dyżurnych telefonów polskich przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych lub przedstawicielstw państw biorących udział w misji zagranicznej, w której uczestniczy kontyngent Straży Granicznej;
2)
informację pisemną o przypadkach i zasadach dopuszczalnego użycia broni palnej oraz zastosowania środków przymusu bezpośredniego, obowiązujących w misji zagranicznej, w której uczestniczy kontyngent Straży Granicznej;
3)
notatkę sporządzoną w języku urzędowym państwa, na którego terytorium funkcjonariusz przebywa, zawierającą informację o statusie prawnym funkcjonariusza oraz prośbę o udzielenie mu koniecznej pomocy;
4)
dokumenty pomocnicze, takie jak: mapa państwa lub regionu, w którym stacjonuje kontyngent Straży Granicznej, rozkład tras i jazdy ważniejszych środków komunikacji oraz słownik językowy zapewniający podstawowe słownictwo do komunikowania się z ludnością tego państwa.
1.
Limit bezpłatnych rozmów telefonicznych, o którym mowa w § 1 pkt 3, realizowanych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych kontyngentu Straży Granicznej, wynosi 15 minut miesięcznie.
2.
W przypadku braku możliwości realizacji prawa do limitu bezpłatnych rozmów telefonicznych w sposób określony w ust. 1, funkcjonariuszowi wypłaca się miesięczny ryczałt pieniężny w wysokości 20 USD.
1.
Bezpłatny przejazd z rejonu działania kontyngentu Straży Granicznej do kraju i z powrotem, o którym mowa w § 2 pkt 2, przysługuje funkcjonariuszowi jednorazowo w okresie delegowania do pełnienia służby w danym kontyngencie.
2.
Najbliższymi członkami rodziny funkcjonariusza, o których mowa w § 2 pkt 2, są: jego małżonek, dzieci własne, przysposobione oraz przyjęte na wychowanie na podstawie orzeczenia sądu opiekuńczego, jak również dzieci małżonka, a także jego rodzice i rodzeństwo.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.