Czechosłowacja-Polska. Protokół w sprawie wykonywania Konwencji między Polską Rzecząpospolitą Ludową a Republiką Czechosłowacką o małym ruchu granicznym, podpisanej w Pradze w dniu 4 lipca 1959 r. Warszawa.1985.05.24.
Dz.U.1985.60.313
Akt utracił mocPROTOKÓŁ
w sprawie wykonywania Konwencji między Polską Rzecząpospolitą Ludową a Republiką Czechosłowacką o małym ruchu granicznym,
podpisanej w Pradze w dniu 4 lipca 1959 r. *
w sprawie wykonywania Konwencji między Polską Rzecząpospolitą Ludową a Republiką Czechosłowacką o małym ruchu granicznym, podpisanej w Pradze w dniu 4 lipca 1959 r.
W wykonaniu Konwencji między Polską Rzecząpospolitą Ludową a Republiką Czechosłowacką o małym ruchu granicznym, podpisanej w Pradze w dniu 4 lipca 1959 r. (zwanej dalej "Konwencją"), przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej uzgodnili, co następuje:
a) w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej - wojewódzkie i rejonowe urzędy spraw wewnętrznych;
b) w Czechosłowackiej Republice Socjalistycznej - oddziały (wydziały) paszportowo-wizowe powiatowych (wojewódzkich) zarządów Korpusu Bezpieczeństwa Narodowego.
Niniejszy protokół sporządzono w dniu 24 maja 1985 r. w Warszawie w dwóch egzemplarzach, każdy w językach polskim i czeskim, przy czym oba teksty mają jednakową moc.
ZAŁĄCZNIK Nr 1
WYKAZ JEDNOSTEK ADMINISTRACYJNYCH, LEŻĄCYCH W PASIE MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO NA TERYTORIUM POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ
WYKAZ JEDNOSTEK ADMINISTRACYJNYCH, LEŻĄCYCH W PASIE MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO NA TERYTORIUM POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ
Miasta: Bogatynia, Gryfów Śląski, Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Leśna, Lubań, Lubawka, Mirsk, Piechowice, Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój, Zawidów, Zgorzelec, Kamienna Góra.
Gminy: Bogatynia, Gryfów Śląski, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Leśna, Lubań, Lubawka, Mirsk, Mysłakowice, Olszyna, Platerówka, Podgórzyn, Siekierczyn, Stara Kamienica, Sulików, Zgorzelec.
Województwo wałbrzyskie
Miasta: Boguszów-Gorce, Bystrzyca Kłodzka, Duszniki Zdrój, Głuszyca, Jedlina Zdrój, Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój, Mieroszów, Międzylesie, Nowa Ruda, Polanica Zdrój, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Wałbrzych, Złoty Stok.
Gminy: Bystrzyca Kłodzka, Głuszyca, Kamieniec Ząbkowicki, Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój, Mieroszów, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie, Szczytna, Złoty Stok, Walim.
Województwo opolskie
Miasta: Baborów, Biała, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Kietrz, Nysa, Otmuchów, Paczków, Prudnik.
Gminy: Baborów, Biała, Branice, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Kietrz, Lubrza, Nysa, Otmuchów, Paczków, Prudnik.
Województwo katowickie
Miasta: Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Wodzisław Śląski, Żory.
Gminy: Godów, Gorzyce, Krzanowice, Krzyżanowice, Lubomia, Lyski, Mszana, Pawłowice, Pietrowice Wielkie, Rudnik, Suszec, Świerklany, Zebrzydowice.
Województwo bielskie
Miasta: Cieszyn, Skoczów, Strumień, Sucha Beskidzka, Szczyrk, Ustroń, Wisła.
Gminy: Brenna, Dębowiec, Goleszów, Haźlach, Istebna, Jeleśnia, Koszarawa, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Skoczów, Strumień, Stryszawa, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka, Zawoja.
Województwo nowosądeckie
Miasta: Krynica, Muszyna, Piwniczna, Szczawnica, Zakopane.
Gminy: Bukowina Tatrzańska, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko, Krynica, Łapsze Niżne, Muszyna, Piwniczna, Sękowa, Tatrzańska, Uście Gorlickie.
Województwo krośnieńskie
Miasta: Dukla, Iwonicz Zdrój, Rymanów.
Gminy: Baligród, Bukowsko, Chorkówka, Cisna, Czarna, Dębowiec, Dukla, Iwonicz Zdrój, Komańcza, Krempna, Lutowiska, Miejsce Piastowe, Nowy Żmigród, Rymanów, Solina, Zarszyn.
WYKAZ
JEDNOSTEK ADMINISTRACYJNYCH, LEŻĄCYCH W PASIE MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO NA TERYTORIUM CZECHOSŁOWACKIEJ REPUBLIKI SOCJALISTYCZNEJ
Powiat Liberec
Miejscowości: Bulovka, Dětřichov, Frýdlant, Chrastava, Habartice, Hejnice, Hrádek nad Nisou, Křižany, Liberec, Mnišek, Nové Město pod Smrkem, Oldřichov v Hájích, Raspenava, Rynoltice, Řasnice, Višňová.
Powiat Jablonec nad Nisou
Miejscowości: Albrechtice v Jizerských horách, Desná, Držkov, Jablonec nad Nisou, Janov nad Nisou, Josefuv Dúl, Kořenov, Lučany nad Nisou, Nová Ves nad Nisou, Pěnčin, Plavy, Smržovka, Tanvald, Velké Hamry, Zásada, Zlatá Olešnice.
Powiat Semily
Miejscowości: Benecko, Bozkov, Harrachov, Jablonec nad Jizerou, Jesenný, Jestřábi v Krkonošich, Poniklá, Příkrý, Rokytnice nad Jizerou, Roprachtice, Roztoky u Semil, Vichová nad Jizerou, Vitkovice, Vysoká nad Jizerou.
Powiat Trutnov
Miejscowości: Batňovice, Bernatice, Bohuslavice nad Úpou, Čermná, Černý Dúl, Dolni Dvúr, Hajnice, Havlovice, Horni Maršov, Chvaleč, Janské Lázně, Jivka, Lánov, Libeč, Libňatov, Malé Svatoňovice, Maršov u Úpice, Mladé Buky, Pec pod Sněžkou, Pilnikov, Radvanice, Rudnik, Rtyné v Podkrkonoši, Strážné, Svoboda nad Úpou, Staré Buky, Špindlerúv Mlýn, Trutnov, Úpice, Vlčice, Vrchlabi, Velké Svatoňovice, Zlatá Olešnice Žacléř.
Powiat Nachod
Miejscowości: Bezděkov nad Metuji, Bohuslavice, Borová, Božanov, Broumov, Březová, Česka Metuje, Česká Skalice, Červený Kostelec, Česká Čermná, Černčice, Dobrošov, Dolni Radechová, Hejtmánkovice, Hvézda, Horni Radechová, Hořičky, Hronov, Cnvalkovice, Jetřichov, Jasenná, Jizbice, Jestřebi, Křinice, Kramolna, Lhota pod Hořičkami, Lipi, Machov, Martinkovice, Meziměsti, Mezilesi, Náchod, Nový Hrádek, Náhořany, Nove Město nad Metuji, Olešnice, Otovice, Pěkov, Police nad Metuji, Provodov, Pavlišov, Ruprechtice, Stárkov, Suchý Dúl, Studnice, Slatina nad Úpou, Slavikov, Slavoňov, Slavětin nad Metuji, Šonov, Teplice nad Metuji, Velké Petrovice, Velká Jesenice, Velký Třebešov, Vysokov, Vysoká Srbská, Vrchoviny, Vršovka, Ždár, Žernov, Zábrodi, Ždárky.
Powiat Rychnov nad Kněžnou
Miejscowości: Bačetin, Bartošovice v Orlických horých, Biliý Újezd, Bohdašin, Bystré, Deštné v Orlických horách, Dobruška, Dobré, Dobřany, Janov, Javornice, Kounoy, Kvasiny, Liberk, Ohnišov, Olešnice v Órlických horách, Orlické Záhoři, Pěčin, Podbřezi, Rokytnice v Orlických horách, Rychnov nad Kněžnou, Rybná nad Zdobnici, Sedloňoy, Skuhrov nad Bělou, Slatina nad Zdobnici, Val, Zdobnice.
Powiat Ústi nad Orlici
Miejscowości: Bystřec, Čenkovice, Červená Voda, Dolni Morava, Horni Heřmanice, Jablonné nad Orlici, Jamné nad Orlici, Kameničná, Klášterec nad Orlici, Králiky, Kunvald, Letohrad, Lichkov, Lišnice, Lukavice, Mistrovice, Mladkov, Nekoř, Orličky, Pastviny, Petrovice, Pisečná, Prostředni Lipka, Studené, Šedivec, Těchonin, Verměřovice, Vyprachtice, Záchlumi, Žamberk.
Powiat Šumperk
Miejscowości: Bělá pod Pradědem, Bernartice, Bila Voda, Bohdikov, Rušin, Branná, Č-erná Voda, Hanušovice, Chrastice, Javornik, Jindřichov, Jesenik, Lipová - Lázné, Loučná nad Desnou, Malá Merava, Mikulovice, Pisatov, Pisečná, Ruda nad Moravou, Supikovice, Stará Červená Voda, Staré Mésto, Stity, Uhelná, Vápenná, Vlčice, Vidnava, Žulová.
Powiat Bruntál
Miejscowości: Bohušov, Brantice, Heřmanovice, Horni Benešov, Holčovice, Hoštálkovy, Janov, Jindřichov, Krasov, Krnov, Liptáň, Lichnov, Mésto Albrechtice, Osoblaha, Rusin, Slezské Rudoltice, Sosnová, Svobodné Heřmanice, Třemešná, Úvalno, Vysoká, Zátor, Zlaté Hory.
Powiat Opava
Miejscowości: Bohuslavice, Bolatice, Brumlovice, Dolni Benešov, Háje ve Slezsku, Hněvošice, Holasovice, Hrabyně, Hradec nad Moravici, Hlučin, Chuchelná, Jakartovice, Kobeřice, Kravaře, Litultovice, Ludgeřovice, Melč, Mokré Lazce, Markvartovice, Nové Sedlice, Oldřišov, Stěbořice, Sudice, Štitina, Šilheřovice, Štěpánkovice, Velké Hoštice, Velké Heraltice, Velká Polom, Vršovice.
Powiat Karviná
Miejscowości: Albrechtice, Bohumin, Český Těšin, Dětmarovice, Dolni Lutyně, Haviřov, Karviná, Mosty, Orlová, Petrovice u Karviné, Petřvald, Rychvald, Stonava, Těrlicko.
Powiat Frýdek Mistek
Miejscowości: Bystřice, Dolni Domaslovice, Dobrá, Hnojnik, Hrčava, Horni Bludovice, Jablunkov, Mosty u Jablunkova, Morávka, Soběšovice, Třinec, Žermanice.
Powiat Čadca
Miejscowości: Čadca, Čierne, Dunajov, Harvelka, Klubina, Krásno nad Kysucou, Kysucký Lieskovec, Lodno, Nová Býstrica, Ochodnica, Oščadnica, Povina, Radostka, Riečnica, Skalité, Stará Bystrica, Staškov, Svrčinovec, Zákopčie, Zborov nad Bystricou.
Powiat Dolny Kubin
Miejscowości: Beňadovo, Bobrov, Breza, Brezovica, Čirhová, Habovka, Hladovka, Hruštin, Klin, Krušetnica, Liesek, Lomná, Mutné, Námestovo, Nižná, Novot, Oravská Jasenica, Oravská Polhora, Oravská Lesná, Oravské Veselé, Rabča, Rabčice, Sihelně, Suchá Hora, Štefanov nad Oravou, Trstená, T*rdošin, Ťapešovo, Vavrečka, Vitanová, Zábiedovo, Zákamenné, Zemianská Dedina, Zázrivá, Zuberec, Zubrohlava.
Powiat Liptovský Mikuláš
Miejscowości: Beňadiková, Bobrovček, Bobrovec, Huty, Jakubovany, Jalovec, Jamnik, Kvačany, Liptovská Kokava, Liptovské Matiašovce, Liptovský Ondrej, Liptovský Trnowec, Pavlova Ves, Pribylina, Smrečany, Trstené, Vavrišovo, Važec, Veterná Poruba, Východná, Žiar.
Powiat Žilina
Miejscowości: Horná Tižina, Lutiše, Terchová.
Powiat Bardejov
Miejscowości: Andrejová, Bardejov, Becherov, Beloveža, Bogliarka, Cigelka, Frička, Gabolotov, Gerlachov, Hažlin, Hrabské, Hutka, Chmelová, Jedlinka, Krivé, Kružlov, Kurov, Lenartov, Livov, Livovská Huta, Lukov, Malcov, Mikulášová, Mokroluh, Nižná Polianka, Nižný Tvarožec, Ondavka, Petrová, Regetovka, Richvald, Rokytov, Smilno, Snakov, Stebnicka Huta, Stebnik, Sveržov, Šarišské Čierne, Tarnov, Varadka, Vyšná Polianka, Vyšný Tvarožec, Zborov, Zlaté.
Powiat Humenné
Miejscowości: Brestov, Čabalovce, Čabiny, Čertižné, Čukalovce, Dara, Habura, Hostovice, Jalová, Kalinov, Kolbasov, Krásny Brod, Medzilaborce, Ňagov, Nechválova Polianka, Nižná Jablonka, Nová Sedlica, Olka, Olšinkov, Osadné, Ostrožnica, Palota, Papin, Parihuzovce, Pčoliné, Pichne, Prislop, Radvaň nad Laborcom, Rokytov pri Humenom, Roškovce, Ruské, Ruský, Potok, Runina, Smolnik, Stakčianská Roztoka, Starina, Svetlice, Topola, Ulič, Uličské Krivé, Valentovce, Velká Polana, Volica, Výrava, Vyšná Jablonka, Zboj, Zbojné, Zbudská Belá, Zbudský Rokytov, Zvala.
Powiat Poprad
Miejscowości: Batizovce, Bušovce, Červený Kláštor, Franková, Gerlachov, Havka, Jezersko, Lechnica, Lendak, Lučivná, Lyśa nad Dunajcom, Majere, Matišovce, Mengusovce, Nové Lesná, Osturňa, Relov, Slovenská Ves, Spišská Stará Ves, Spišské Hanušovce, Starý Smokovec, Štrba, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Toporec, Vojňany, Výborná.
Powiat Prešov
Miejscowości: Bajerovce, Hanigovce, Kamenica, Krásna Lúka, Krivany, Lipany, Lučka, Olšov, Šarišské Dravce.
Powiat Stará Lubovňa
Miejscowości: Čirč, Forbasy, Hajtovka, Haligovce, Hniezdne, Hraničné, Hromoš, Chmelnica, Jakubany, Jarabina, Kamienka, Kremná, Kyjov, Lacková, Legnava, Lesnica, Litmanová, Lomnička, Lubotin, Malý Lipnik, Matysová, Mnišek nad Popradom, Nižné Ružbachy, Nová Lubovňa, Obručné, Orlov, Plaveč, Plavnica, Podolinec, Ruská Vola nad Popradom, Stará Lubovňa, Starina, Stráňany, Sulin, Šambron; Šarišské Jastrabie, Udol, Velká Lesná, Velký Lipnik, Vislanka, Vyšné Ružbachy.
Poviat Svidnik
Miejscowości: Belejovce, Bodružal, Bukovce, Bystrá, Cernina, Cigla, Dlhoňa, Dobroslava, Dubová, Gribov, Havaj, Havranec, Habovčik, Hunkovce, Chotča, Jurková Vola, Kapišová, Kečkovice, Korejovce, Kožuchovce, Krajná Bystrá, Krajná Polana, Krajná Porúbka, Krajné Čiarno, Kružlová, Kurimka, Ladomirová, Makovce, Malá Polana, Medevedie, Miková, Mirola, Nižná Jedlová, Nižná Pisaná, Nižný Komárnik, Nižný Mirošov, Nižný Orlik, Nová Polianka, Olšavka, Potoky, Prikra, Pstriná, Rovné, Roztoky, Staškovce, Vagrinec, Vápenik, Vislava, Velkrop, Vladiča, Varechovce, Vyškovce, Vyšná Jedlová, Vyšná Pisaná, Vyšný Komárnik, Vyšný Mirošov, Vyšný Orlik.
ZAŁĄCZNIK Nr 2
PRZEPUSTKA JEDNORAZOWA
PRZEPUSTKA JEDNORAZOWA
PRZEPUSTKA STAŁA
(pominięty)
ZAŁĄCZNIK Nr 3
WYKAZ PRZEJŚĆ W MAŁYM RUCHU GRANICZNYM
WYKAZ PRZEJŚĆ W MAŁYM RUCHU GRANICZNYM
Nazwa przejścia granicznego | Kategoria |
1 | 2 |
Barwinek - Vyšný Komárnik | I |
Muszyna - Plaveč | I |
Milik - Legnava | II |
Wierchomla Wielka - Kače | II |
Piwniczna - Mnišek nad Popradom | I |
Piwowarówka - Pilhov | II |
Sromowce Wyźne - Lysá nad Dunajcom | II |
Niedzica - Lysá nad Dunajcom | I |
Kacwin - Velka Franková | II |
Jurgów - Podspády | I |
Łysa Polana - Javorina | I |
Chochołów - Suchá Hora | I |
Chyżne - Trstená | I |
Winiarczykówka - Bobrov | II |
Przegibek - Vychylovka | II |
Rycerka - Nová Bystrica | II |
Jaworzynka - Hrčava | II |
Jasnowice - Bukovec | II |
Stożek - Malý Stožek | II |
Beskidek - Bezkydek | II |
Leszna Górna - Horni Lištná | I |
Punców - Kojovice | II |
Cieszyn - Český Těšin | I |
Pogwizdów - Louky na Olši | II |
Kaczyce Dolne - Karviná-Ráj I | I |
Kaczyce Górne - Karviná-Ráj II | I |
Zebrzydowice - Petrovice u Karviné | I |
Marklowice Górne - Dolni Marklovice | I |
Gołkowice - Závada | I |
Łaziska - Věřnovice | II |
Gorzyczki - Věřňovice | II |
Olza - Kopytov | II |
Chałupki - Bohumin | I |
Rudyszwałd - Šilheřovice | I |
Roszków - Hat | II |
Tworków - Hat | II |
Owsiszcze - Pišt | II |
Bolesław - Pišt | II |
Borucin - Chuchelná | II |
Krzanowice - Strahovice | II |
Pietraszyn - Sudice | II |
Gródczanki - Třebom | II |
Ściborzyce Wielkie - Rohov | II |
Wiechowice - Vávrovice | III |
Dzierzkowice - Držkovice | II |
Boboluszki - Skrochovice | III |
Branice - Úvalno | III |
Pietrowice - Krnov | I |
Tarnkowa - Bohušov | III |
Głuchołazy - Mikulovice | I |
Boboszów - Dolni Lipka | I |
Międzylesie - Lichkov | I |
Kudowa-Słone - Náchod | I |
Tłumaczów - Otovice | I |
Golińsk - Meziměsti | I |
Lubawka - Královec | I |
Przełęcz Okraj - Pomezni Boudy | I |
Jakuszyce - Harrachov | I |
Zawidów - Habartice | I |
Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »