§ 1. - Czasowe ograniczenie funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.911

Akt utracił moc
Wersja od: 22 maja 2020 r.
§  1. 
1. 
W okresie od dnia 25 maja 2020 r. do dnia 30 września 2020 r. na obszarze kraju:
1)
ogranicza się funkcjonowanie uczelni nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki przez zawieszenie kształcenia:
a)
na studiach,
b)
na studiach podyplomowych,
c)
w innych formach,
2)
zawiesza się kształcenie doktorantów realizowane w ramach zajęć

- w siedzibach lub filiach uczelni lub innych podmiotów prowadzących kształcenie doktorantów.

2. 
W okresie, o którym mowa w ust. 1, uczelnie oraz inne podmioty prowadzące kształcenie doktorantów prowadzą zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie danego kształcenia.
3. 
W okresie, o którym mowa w ust. 1:
1)
uczelnie oraz inne podmioty prowadzące kształcenie doktorantów mogą prowadzić w ich siedzibach lub filiach zajęcia, które nie mogą być zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość;
2)
uczelnie mogą prowadzić w ich siedzibach lub filiach zajęcia przewidziane w programie studiów do realizacji na ostatnim roku studiów.
4. 
Decyzję w sprawie prowadzenia kształcenia zgodnie z:
1)
ust. 3 pkt 1 - podejmuje rektor lub kierownik innego podmiotu prowadzącego kształcenie doktorantów,
2)
ust. 3 pkt 2 - podejmuje rektor

- i określa warunki realizacji zajęć oraz korzystania z infrastruktury odpowiednio uczelni lub innego podmiotu zapewniające bezpieczeństwo osób prowadzących zajęcia i biorących w nich udział.

5. 
W okresie, o którym mowa w ust. 1, kolegia elektorów uczelni publicznych, organy kolegialne samorządu studenckiego i samorządu doktorantów, komisje stypendialne, komisje i zespoły powołane w postępowaniach w sprawach nadania stopni i tytułu prowadzonych w uczelniach oraz komisje i inne gremia działające na podstawie statutów uczelni mogą podejmować uchwały przy użyciu środków komunikacji elektronicznej niezależnie od tego, czy taki tryb ich podejmowania został określony w aktach wewnętrznych uczelni lub aktach regulujących działanie tych podmiotów.