Art. 26. - [Forma dofinansowania przedsięwzięcia; wysokość dofinansowania; umowa o dofinansowanie; obowiązki podmiotu otrzymującego dofinansowanie] - Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.96 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 12 stycznia 2023 r.
Art.  26.  [Forma dofinansowania przedsięwzięcia; wysokość dofinansowania; umowa o dofinansowanie; obowiązki podmiotu otrzymującego dofinansowanie]
1. 
Dofinansowanie przedsięwzięcia odbywa się w formie dotacji celowej.
2. 
Dofinansowanie przedsięwzięcia nie może przekroczyć 80% budżetu przedsięwzięcia, chyba że przepisy prawa Unii Europejskiej stanowią inaczej.
3. 
Centrum udziela dofinansowania przedsięwzięcia w drodze umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia.
4. 
Centrum jest obowiązane do kontroli rozliczenia przychodów i kosztów dofinansowanego przedsięwzięcia. Kontroli podlega również przebieg i sposób realizacji przedsięwzięcia oraz prawidłowość wykorzystania otrzymanego z Centrum dofinansowania.
5. 
Podmiot otrzymujący dofinansowanie przedsięwzięcia jest obowiązany wykorzystać uzyskane środki zgodnie z celem, na jaki je uzyskał, i zgodnie z umową o dofinansowanie przedsięwzięcia. Dotyczy to także odsetek bankowych od środków uzyskanych w ramach dofinansowania przedsięwzięcia.
6. 
Podmiot otrzymujący dofinansowanie przedsięwzięcia w przypadku osiągnięcia zysku z tego przedsięwzięcia jest obowiązany do zwrotu dofinansowania przedsięwzięcia na zasadach określonych w przepisach o finansach publicznych.
7. 
Minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego określi, w drodze rozporządzenia:
1)
kryteria, warunki i tryb udzielania dofinansowania przedsięwzięcia, a także istotne elementy wniosku o jego udzielenie,
2)
istotne elementy umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia

- uwzględniając konieczność realizacji celów, o których mowa w art. 3 ust. 1, efektywnego i skutecznego wykorzystania dofinansowania przedsięwzięcia oraz zapewnienia przejrzystości jego udzielania.