Belgia-Polska. Zmiana art. 4 konwencji weterynaryjnej między Polską a Belgią z dnia 18 grudnia 1930 r. Bruksela.1937.10.13.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1939.41.269

Akt jednorazowy
Wersja od: 22 kwietnia 1939 r.

PROTOKÓŁ
dotyczący zmiany art. 4 konwencji weterynaryjnej między Polską a Belgią z dnia 18 grudnia 1930 r., podpisany w Brukseli w dniu 13 października 1937 r.

W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ,

MY, IGNACY MOŚCICKI,

PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ,

wszem wobec i każdemu z osobna, komu o tym wiedzieć należy, wiadomym czynimy:

Dnia trzynastego października tysiąc dziewięćset trzydziestego siódmego roku podpisany został w Brukseli miedzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Belgii protokół dotyczący zmiany artykułu 4 konwencji weterynaryjnej między Polską a Belgią, podpisanej w Brukseli w dniu 18 grudnia 1930 r.

Protokół ten brzmi, jak następuje:

Przekład.

PROTOKÓŁ

dotyczący zmiany artykułu 4 Konwencji Weterynaryjnej między Polską a Belgią, podpisanej w Brukseli dnia 18 grudnia 1930 r.

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej i Rząd Belgijski, pragnąc wprowadzić zmianę do tekstu artykułu 4 Konwencji Weterynaryjnej między Polską a Belgią, podpisanej w Brukseli dnia 18 grudnia 1930 r., postanowiły zawrzeć odnośny Protokół i mianowały w tym celu swych pełnomocników, a mianowicie:

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej:

P. Tadeusza JACKOWSKJEGO, Doktora filozofii, Posła Nadzwyczajnego i Ministra Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli,

Rząd Królestwa Belgii:

P. Pawła Henryka SPAAK, Ministra Spraw Zagranicznych i Handlu Zagranicznego,

którzy, po zakomunikowaniu sobie swych pełnomocnictw, uznanych za dobre i w należytej formie, zgodzili się na następujące postanowienia:

Wysokie Układające się Strony zgadzają się zastąpić słowa: "i pochodzą z tej samej miejscowości", umieszczone w tekście ust. 6 art. 4 Konwencji Weterynaryjnej między Polską a Belgią, podpisanej w Brukseli dnia 18 grudnia 1930 r., następującym zdaniem: "i będą przewożone w tym samym wagonie albo na tym samym statku; świadectwo zbiorowe zawierać będzie wzmianki: świadectwo zbiorowe sporządzone na podstawie świadectw miejsca pochodzenia. Zaświadcza się niniejszym, że w przesyłce nie ma zwierząt, pochodzących z okolic zakażonych lub podejrzanych.".

Niniejszy protokół będzie ratyfikowany i dokumenty ratyfikacyjne będą wymienione w Warszawie w możliwie najkrótszym czasie.

Wejdzie on w życie trzydziestego dnia poczynając od daty wymiany dokumentów ratyfikacyjnych i będzie obowiązywał tak długo, jak wyżej wspomniana Konwencja Weterynaryjna.

Na dowód czego, wyżej wymienieni Pełnomocnicy podpisali niniejszy Protokół i wycisnęli na nim swoje pieczęcie.

Sporządzono w Brukseli, w dwóch egzemplarzach, dnia 13 października 1937 r.

Zaznajomiwszy się z powyższym protokołem, uznaliśmy go i uznajemy za słuszny zarówno w całości, jak i w każdym z postanowień w nim zawartych; oświadczamy, że jest przyjęty, ratyfikowany i potwierdzony i przyrzekamy, że będzie niezmiennie zachowywany.

Na dowód czego wydaliśmy Akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej.

W Warszawie, dnia 2 kwietnia 1938 r.