Albania-Polska. Układ o współpracy technicznej i naukowo-technicznej. Warszawa.1951.01.25.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1952.7.41

Akt utracił moc
Wersja od: 27 grudnia 1951 r.

UKŁAD
o współpracy technicznej i naukowo-technicznej pomiędzy Rzecząpospolitą Polską i Ludową Republiką Albanii

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

BOLESŁAW BIERUT

PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

podaje do powszechnej wiadomości:

W dniu dwudziestym piątym stycznia tysiąc dziewięćset pięćdziesiątego pierwszego roku podpisany został w Warszawie Układ o współpracy technicznej i naukowo-technicznej między Rzecząpospolitą Polską a Ludową Republiką Albanii o następującym brzmieniu dosłownym:

UKŁAD

o współpracy technicznej i naukowo-technicznej pomiędzy Rzecząpospolitą Polską i Ludową Republiką Albanii.

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej i Rząd Ludowej Republiki Albanii, pragnąc utrwalić i umocnić przyjazne stosunki pomiędzy obu Krajami we wszystkich dziedzinach gospodarki, postanowiły zawrzeć niniejszy Układ i mianowały jako swoich pełnomocników: (pominięto),

którzy po wymianie swoich pełnomocnictw, uznanych za sporządzone w należytej formie, uzgodnili, co następuje:

Obie Wysokie Układające się Strony zastosują wszelkie środki dla realizacji współpracy technicznej i naukowo-technicznej.
W tym celu obie Wysokie Układające się Strony rozbudują współpracę techniczną i naukowo-techniczną przez:
a)
przekazywanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy i eksploatacji zakładów przemysłowych, budownictwa komunalnego i mieszkalnego, dokumentacji dotyczącej produkcji maszyn i urządzeń jak również dokumentacji technologicznej dotyczącej procesów produkcyjnych;
b)
wymianę doświadczeń produkcyjnych i naukowo-technicznych;
c)
przeprowadzanie ekspertyz, konsultacji i ocen projektów przemysłowych i innych;
d)
pomoc przy montażu i uruchamianiu nowych zakładów produkcyjnych;
e)
pomoc w szkoleniu kadr;
f)
współpracę w dziedzinie prac badawczych i poszukiwawczych;
g)
wymianę doświadczeń w dziedzinie organizacji pracy.
Dla wykonania zadań, wynikających z niniejszego Układu, będzie powołana Komisja Mieszana dla Współpracy Technicznej i Naukowo-Technicznej, składająca się z równej ilości członków, mianowanych przez Rządy obu Krajów.
Układ niniejszy zawarty zostaje na okres pięciu lat. Jeżeli jedna z Wysokich Układających się Stron nie wypowie go na sześć miesięcy przed upływem danego pięciolecia, ważność jego przedłuża się na dalsze pięciolecie.
Układ niniejszy podlega ratyfikacji i wchodzi w życie w dniu wymiany dokumentów ratyfikacyjnych, która nastąpi w możliwie najkrótszym czasie w Tiranie.

Sporządzono w Warszawie dnia 25 stycznia 1951 r. w dwóch egzemplarzach, każdy w języku polskim i albańskim, przy czym oba teksty posiadają jednakową moc obowiązującą.

Po zaznajomieniu się z powyższym Układem uznaliśmy go i uznajemy za słuszny zarówno w całości, jak i każde z postanowień w nim zawartych; oświadczamy, że jest przyjęty, ratyfikowany i potwierdzony, oraz przyrzekamy, że będzie niezmiennie zachowywany.

Na dowód czego wydaliśmy Akt niniejszy. opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej.

Dano w Warszawie, dnia 22 listopada 1951 roku.