Zmiana zarządzenia w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MS.2015.196

Akt jednorazowy
Wersja od: 19 sierpnia 2015 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 19 sierpnia 2015 r.
zmieniające zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Na podstawie art. 34 ust. 2 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392) zarządza się co następuje:
§  1.
W zarządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 lipca 2015 r. w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. poz. 179) wprowadza się następujące zmiany:
1)
po § 4 dodaje się § 4a w brzmieniu:

"§ 4a. 1. Po upływie terminu do składania zgłoszeń na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury przewodniczący zespołu, przy udziale drugiej osoby, wskazanej przez niego spośród członków zespołu lub pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości oraz sekretarza zespołu dokonuje:

1) otwarcia kopert ze zgłoszeniami;

2) weryfikacji zgłoszeń pod względem:

a) spełnienia wymogów formalnych określonych w ust. 2 pkt 1-4 i 6 załącznika do zarządzenia oraz złożenia zgłoszenia w terminie,

b) spełnienia przez kandydata wymagań określonych w art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Dz. U. z 2012 r. poz. 1230, z 2014 r. poz. 1071 oraz z 2015 r. poz. 694).

2. Z czynności, o których mowa w ust. 1, sporządza się protokół.

3. Przewodniczący zespołu przekazuje członkom zespołu kopie zgłoszeń oraz pozostałych złożonych dokumentów lub ich skany za pośrednictwem poczty elektronicznej.

4. Przewodniczący zespołu zaprasza kandydatów, których zgłoszenia spełniają wymogi, o których mowa w ust. 1 pkt 2, na posiedzenie zespołu w celu ich wysłuchania.";

2)
w § 5 dotychczasową treść oznacza się jako ust. 1 i dodaje się ust. 2-4 w brzmieniu:

"2. Przewodniczący zespołu może zarządzić przyjęcie regulaminu w drodze korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk przez członków zespołu (w trybie obiegowym).

3. W przypadku rozpatrywania projektu regulaminu w trybie obiegowym przewodniczący wyznacza termin na przedstawienia stanowiska nie krótszy niż 3 dni robocze.

4. Projekt regulaminu rozpatrywany w trybie obiegowym uważa się za przyjęty, jeżeli większość członków zespołu wyraziła za pośrednictwem poczty elektronicznej lub na piśmie zgodę na przyjęcie regulaminu albo jeżeli nie zgłoszono uwag lub zastrzeżeń do projektu regulaminu w wyznaczonym terminie.".

§  2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.