Zm.: zarządzenie w sprawie ustanowienia Przedstawiciela Ministra Spraw Zagranicznych do spraw Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MSZ.2005.4.71

Akt jednorazowy
Wersja od: 30 września 2005 r.

ZARZĄDZENIE Nr 6
MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH1
z dnia 19 sierpnia 2005 r.
zmieniające zarządzenie w sprawie ustanowienia Przedstawiciela Ministra Spraw Zagranicznych do spraw Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199 i Nr 80, poz. 717) oraz w związku z § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. Nr 134, poz. 1437) zarządza się, co następuje:
§  1.
W zarządzeniu nr 9 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 4 listopada 2004 r. w sprawie ustanowienia Przedstawiciela Ministra Spraw Zagranicznych do spraw Współpracy Polsko-Niemieckiej (Dz. Urz. Min. Spraw Zagr. Nr 6, poz. 78) wprowadza się następujące zmiany:

1. W § 3 dodaje się ust. 2-11 w brzmieniu:

"2. Przedstawiciel działa w porozumieniu z Sekretarzem Stanu i Podsekretarzem Stanu odpowiedzialnym za stosunki polsko-niemieckie.

3. Przedstawiciel przedkłada Podsekretarzowi Stanu propozycje zmian planu działań nadzorowanych przez niego komórek organizacyjnych MSZ.

4. W sprawach merytorycznych Przedstawiciel współpracuje z Departamentem Europy, a także - odpowiednio do charakteru podejmowanych przedsięwzięć - z Departamentem Prawno-Traktatowym, Departamentem Promocji, Departamentem Konsularnym i Polonii oraz Departamentem Systemu Informacji.

5. W zależności od wykonywanych zadań Przedstawicielowi udzielają pomocy inne komórki organizacyjne MSZ.

6. Przy wykonywaniu swoich zadań Przedstawiciel korzysta z pomocy polskich placówek zagranicznych, w szczególności Ambasady RP w Republice Federalnej Niemiec, Konsulatów Generalnych RP w Hamburgu, Lipsku, Kolonii i Monachium oraz Instytutów Polskich w Berlinie, Düsseldorfie i Lipsku.

7. Przedstawiciel przekazuje prowadzoną przez siebie korespondencję do wiadomości Dyrektora Departamentu Europy MSZ.

8. Prośby i wnioski kierowane przez Przedstawiciela do polskich placówek zagranicznych są uprzednio parafowane przez Dyrektora Departamentu Europy MSZ lub wyznaczonego przez niego zastępcę oraz ewentualnie przez innych właściwych dyrektorów, a w uzasadnionych przypadkach również przez Podsekretarza Stanu.

9. Przedstawiciel ma prawo zapoznawać się z każdą informacją dotyczącą stosunków polsko-niemieckich, w tym z informacjami niejawnymi.

10. Dyrektor Departamentu Europy MSZ przekazuje Przedstawicielowi do wiadomości wszystkie informacje, w zakresie bieżącej pracy Departamentu Europy, w kwestiach niemieckich.

11. Przedstawiciel realizuje swoje zadania we współpracy z trzema pracownikami merytorycznymi, których zakresy obowiązków ustali.".

2. § 4 otrzymuje brzmienie:

"§ 4. 1. Przedstawiciel jest zatrudniony w Departamencie Prawno-Traktatowym MSZ, który zapewnia jego obsługę merytoryczną, organizacyjno-techniczą i kancelaryjno-biurową.

2. Szczegóły obsługi, o której mowa w ust. 1, Przedstawiciel uzgodni bezpośrednio z Dyrektorem Departamentu Prawno-Traktatowego MSZ.

3. Obsługę Przedstawiciela w zakresie informacji niejawnych zapewnia Departament Europy MSZ.".

§  2.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
______

1 Minister Spraw Zagranicznych kieruje działem administracji rządowej sprawy zagraniczne na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Zagranicznych (Dz. U. Nr 134, poz. 1437).