Zm.: zarządzenie w sprawie szczegółowej organizacji sądów honorowych, ich właściwości, rodzajów środków wychowawczych oraz zasad i trybu postępowania przed tymi sądami.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2001.3.28

Akt jednorazowy
Wersja od: 29 stycznia 2001 r.

ZARZĄDZENIE NR 4
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 29 stycznia 2001 r.
zmieniające zarządzenie w sprawie szczegółowej organizacji sądów honorowych, ich właściwości, rodzajów środków wychowawczych oraz zasad i trybu postępowania przed tymi sądami

Na podstawie art. 141 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r o Policji (tj. z 2000 r. Dz. U. nr 101, poz. 1092) zarządza się, co następuje:
§  1.
W zarządzeniu nr 12/92 Komendanta Głównego Policji z dnia 14 lipca 1992 r. w sprawie szczegółowej organizacji sądów honorowych, ich właściwości, rodzajów środków wychowawczych oraz zasad i trybu postępowania przed tymi sądami, zmienionym zarządzeniami nr 7 z dnia 11 kwietnia 1994 r. i nr 11 z dnia 12 sierpnia 1994 r., wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 3:
a)
w ust. 1 pkt 1 wyraz "jednostki" zastępuje się wyrazem "komórki",
b)
w ust. 1 pkt 2 wyraz "jednostkach" zastępuje się wyrazem "komórkach",
c)
w ust. 1 pkt 5 wyraz "rejonowych" zastępuje się wyrazami "powiatowych (miejskich)",
d)
w ust. 1 pkt 6 otrzymuje brzmienie:

"6) w oddziałach prewencji, samodzielnych pododdziałach prewencji i samodzielnych pododdziałach antyterrorystycznych",

e)
w ust. 2 pkt 1 otrzymuje brzmienie:

"1) komendanta i zastępcy komendanta powiatowego (miejskiego) Policji, dowódcy i zastępcy dowódcy oddziału prewencji, samodzielnego pododdziału prewencji i samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego - orzekają sądy honorowe I instancji w komendzie wojewódzkiej (stołecznej) Policji",

f)
w ust. 2 pkt 2 otrzymuje brzmienie:

"2) w komisariatach i komisariatach specjalistycznych Policji - orzekają sądy honorowe I instancji w komendzie powiatowej (miejskiej) Policji, z zastrzeżeniem pkt 3",

g)
w ust. 2 dodaje się pkt 3 w brzmieniu:

3) w komisariatach podległych Komendzie Stołecznej Policji - orzekają sądy honorowe I instancji w tych komisariatach",

2)
§ 5 otrzymuje brzmienie:

"§ 5. 1. Sądy honorowe II instancji tworzy się w komendach wojewódzkich i w Komendzie Stołecznej Policji.

2. Sądy, o których mowa w ust. 1, rozpoznają odwołania od orzeczeń właściwych terytorialnie sądów honorowych I instancji.

3. Przy Komendancie Głównym Policji tworzy się Najwyższy Sąd Honorowy".

§  2.
1.
Kierownicy właściwych jednostek organizacyjnych Policji i komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji zarządzą się wybory do sądów honorowych w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie zarządzenia.
2.
Sprawy zawisłe przed dotychczasowymi sądami honorowymi podlegają rozpoznaniu przez sądy honorowe wybrane na podstawie niniejszego zarządzenia, właściwe ze względu na siedziby dotychczasowych sądów honorowych I instancji.
§  3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.