Zm.: decyzja w sprawie wprowadzenia zintegrowanego systemu organizacji i dyslokacji służby oraz koordynacji działań zewnętrznych o charakterze prewencyjnym.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2006.10.64

Akt jednorazowy
Wersja od: 15 czerwca 2006 r.

DECYZJA NR 328
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 7 czerwca 2006 r.
zmieniająca decyzję w sprawie wprowadzenia zintegrowanego systemu organizacji i dyslokacji służby oraz koordynacji działań zewnętrznych o charakterze prewencyjnym

§  1.
W decyzji nr 152 Komendanta Głównego Policji z dnia 17 marca 2006 r. w sprawie wprowadzenia zintegrowanego systemu organizacji i dyslokacji służby oraz koordynacji działań zewnętrznych o charakterze prewencyjnym (Dz. Urz. Nr 6, poz. 36) wprowadza się następujące zmiany:
1)
§ 2 otrzymuje brzmienie:

"§ 2. 1. Wprowadza się zintegrowany system organizacji i dyslokacji służby na szczeblu komend powiatowych, miejskich i rejonowych Policji w oparciu o rejony odpowiedzialności.

2. Przez rejon odpowiedzialności rozumie się obszar wyznaczony w oparciu o rejony zagrożenia, miejsca zagrożone, rejony służbowe dzielnicowych oraz inne wskazane rejony, w którym w miarę możliwości służbę pełnią ci sami policjanci, którzy odpowiadają za stan bezpieczeństwa na tym obszarze.";

2)
użyte w § 5 w ust. 1 i 2 wyrazy "§ 2" zastępuje się wyrazami "§ 4";
3)
w § 5 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

"3. Jeżeli w strukturze jednostki Policji jest jeden zastępca komendanta, funkcję koordynatora pełni nadzorujący służbę prewencyjną komendant lub jego zastępca.";

4)
w § 5 uchyla się ust. 6 i 7;
5)
§ 8 otrzymuje brzmienie:

"§ 8. 1. Przed przystąpieniem do działań zewnętrznych przeprowadza się odprawę.

2. Odprawę prowadzi policjant wyznaczony przez koordynatora.

3. Szczegółowe obowiązki prowadzącego odprawę oraz wyjątki od zasady określonej w ust. 1 określają odrębne przepisy.

4. Odprawa powinna mieć charakter krótkiego przekazu konkretnych informacji o bieżącej sytuacji związanej ze stanem bezpieczeństwa w rejonie oraz określenia zadań doraźnych do służby, w miarę możliwości z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych.

5. W odprawie powinien uczestniczyć policjant służby kryminalnej, który udziela informacji niezbędnych do realizacji działań zewnętrznych, w tym dotyczących współpracy na rzecz procesu wykrywczego.

6. W sytuacjach szczególnie uzasadnionych dopuszcza się przekazanie informacji, o których mowa w ust. 5, przez prowadzącego odprawę.

7. Odprawa powinna wpływać na wzrost poziomu wiedzy i umiejętności policjantów.".

§  2.
Decyzja wchodzi w życie z dniem 15 czerwca 2006 r.