Zatwierdzenie zmian w statutach funduszy inwestycyjnych.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KPWiG.2000.5.103

Akt jednorazowy
Wersja od: 19 kwietnia 2000 r.

UCHWAŁA Nr 227
KOMISJI PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
z dnia 19 kwietnia 2000 r.
w sprawie zatwierdzenia zmian w statutach funduszy inwestycyjnych

Na podstawie art. 19 ust. 1 i ust. 6 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 139, poz. 933 i z 1999 r. Nr 72, poz. 801) uchwala się, co następuje:
§  1.
Udziela się Korona Zrównoważonemu Otwartemu Funduszowi Inwestycyjnemu zezwolenia na następujące zmiany statutu:

1. Art. 1 pkt 6 otrzymuje brzmienie:

"6. Dyspozycji

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika dotyczące operacji niefinansowej. Podstawowe rodzaje Dyspozycji, to:

Dyspozycja Udzielenia Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Odwołania Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Ustanowienia Blokady,

Dyspozycja Odwołania Blokady.".

2. Art. 1 pkt 13 otrzymuje brzmienie:

"13. Rejestrze

oznacza to komputerową ewidencję danych Uczestnika.".

3. Art. 1 pkt 21 otrzymuje brzmienie:

"21. Zleceniu

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika o charakterze finansowym.

Podstawowe rodzaje Zleceń, to:

Zlecenie Nabycia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Odkupienia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Konwersji Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Transferu,

Zlecenie Transferu Spadkowego.".

4. Art. 21 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Wartość Jednostki Uczestnictwa Funduszu jest równa Wartości Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, podzielonej przez liczbę Jednostek Uczestnictwa, ustaloną na podstawie Rejestru Uczestników w Dniu Wyceny. Na potrzeby określenia Wartości Aktywów Netto na Jednostkę Uczestnictwa w określonym Dniu Wyceny nie uwzględnia się zmian w kapitale wpłaconym oraz zmian kapitału wpłaconego, związanych z wpłatami lub wypłatami ujmowanymi w tym Dniu Wyceny.".

5. W art. 21 ust. 2 po słowach: "powiększają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

6. W art. 21 ust. 3 po słowach: "pomniejszają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

7. W art. 22 ust. 1 na końcu zdania po słowie: "wartość" dodaje się słowa: "rynkową z zachowaniem zasady ostrożnej wyceny.".

8. W art. 23 ust. 2 dodaje się nową literę i oznacza jako literę d) w następującym brzmieniu:

"d) jeżeli ostatni kurs zamknięcia nie jest dostępny lub jest dostępny, ale ze względu na termin zawarcia ostatniej transakcji na sesji giełdowej nie odzwierciedla wartości rynkowej papieru wartościowego w Dniu Wyceny - wyceniając ten papier wartościowy należy uwzględnić ceny w zgłaszanych najlepszych ofertach kupna i sprzedaży, z tym że uwzględnianie wyłącznie ceny w ofertach sprzedaży jest niedopuszczalne - o ile wycena papierów wartościowych w oparciu o te oferty odzwierciedla wartość rynkową papieru wartościowego.".

9. W art. 23 ust. 2 dotychczasową literę d) oznacza się jako literę e).

10. W art. 23 ust. 4 w ostatnim zdaniu po słowach: "dokonuje się w oparciu o notowanie" dodaje się słowa: "według jednolitego kursu dnia".

11. W art. 23 dodaje się ustępy: 6, 7, 8, 9 w następującym brzmieniu:

"6. Prawa majątkowe nie będące papierami wartościowymi notowane na rynku regulowanym wycenia się według zasad określonych w ust. 1-5.

7. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-5, wycenia się według ostatniej, najniższej odpowiednio ceny lub wartości:

a) zaproponowanej w wyniku ogłoszenia wezwania,

b) po jakiej zawarto pakietową transakcję przedsesyjną,

c) aktywów netto na certyfikat inwestycyjny ogłoszonej przez fundusz,

z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

8. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-6, wycenia się:

a) W oparciu o ostatnią z cen po jakiej nabywano papiery wartościowe na rynku pierwotnym lub w pierwszej ofercie publicznej, powiększoną o wartość rynkową prawa poboru niezbędnego do ich objęcia w dniu wygaśnięcia tego prawa.

b) W przypadku gdy zostały określone różne ceny dla nabywców w oparciu o średnią cenę nabycia, ważoną liczbą nabytych papierów wartościowych, o ile cena ta została podana do publicznej wiadomości, z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

9. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, nabyte z dyskontem lub premią, w przypadku których nie ma możliwości stałego określenia ich wartości rynkowej wg zasad określonych w ust. 1-8 wycenia się według zasady określonej w art. 22 ust. 2.".

12. Art. 24 otrzymuje brzmienie:

"1. Papiery wartościowe notowane za granicą są wyceniane według ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów w Dniu Wyceny. Jeżeli taka wycena nie jest możliwa, dokonuje się wyceny według ostatniej ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów przed Dniem Wyceny.

2. Zagraniczne papiery wartościowe wycenia się w walucie kraju notowania lub w przypadku papierów nie notowanych na rynku regulowanym w walucie, w której papier wartościowy jest denominowany i wykazuje się w walucie polskiej w przeliczeniu według obowiązującego średniego kursu ogłaszanego dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski na dzień wyceny.

3. Jeżeli zagraniczne papiery wartościowe są notowane lub denominowane w walutach dla których Narodowy Bank Polski nie ogłasza kursu, to ich wartość określa się do wskazanej przez Fundusz waluty, dla której ogłaszany jest średni kurs przez Narodowy Bank Polski.".

13. W art. 27 dodaje się ust. 3 i 4 o następującym brzmieniu:

"3. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji notowanych na rynku regulowanym powiększają Wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, następującym po dniu, w którym po raz ostatni akcje były notowane na rynku regulowanym z prawem poboru lub odpowiednio z prawem do dywidendy.

4. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji nie notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji nie notowanych na rynku regulowanym powiększają wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny następnym po dniu ustalenia tych praw.".

14. W art. 28 na końcu zdania dodaje się słowa: "według ostatniej ogłoszonej przez te fundusze wartości jednostki uczestnictwa lub tytułu uczestnictwa."

15. Art. 30 otrzymuje brzmienie:

"Środki pieniężne oraz niedenominowane w złotych należności i zobowiązania wykazuje się w walucie, w której są wyrażone, a także w walucie polskiej po w przeliczeniu zgodnie z art. 24 ust. 2 i 3.".

16. Art. 32 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"Dla Uczestnika otwiera się jeden Rejestr.".

17. W art. 32 ust. 2 skreśla się zdanie drugie.

18. W art. 38 ust. 1 po słowach: "mogą być składane Zlecenia" dodaje się słowo "/Dyspozycje.".

19. Art. 38 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

"3. Warunkiem realizacji Zleceń/Dyspozycji za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych jest złożenie przez Uczestnika upoważnionemu pracownikowi Towarzystwa lub podmiotowi przez nie wskazanemu, Zlecenia/Dyspozycji spełniającej warunki określone w Umowie. Zlecenie/Dyspozycja może być podpisana lub przekazana przez pełnomocnika.".

20. Art. 38 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

"4. Na podstawie Zlecenia/Dyspozycji złożonej przez Uczestnika za pomocą urządzenia telekomunikacyjnego zostanie sporządzone pisemne Zlecenie/Dyspozycja przez upoważnionego pracownika Towarzystwa lub podmiot przez nie upoważniony.".

21. W art. 39 ust. 1 po słowach: "Identyfikacja Uczestnika Funduszu składającego" dodaje się słowo: "Zlecenie/.".

22. W art. 39 ust. 2 po słowach: "możliwości składania" dodaje się słowo: "Zleceń/.".

23. W art. 40 ust. 1 po słowie: "Wszystkie" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

24. W art. 40 ust. 2 po słowach: "niemożliwości przyjęcia" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

25. Art. 41 otrzymuje brzmienie:

"1. Na podstawie Dyspozycji Blokady Fundusz może ustanowić blokadę Rejestru na okres i w zakresie wskazanym w Dyspozycji. Blokada Rejestru zostaje ustanowiona w chwili, kiedy informacja o treści Dyspozycji zostanie odebrana przez Agenta Transferowego, nie później jednak niż w terminie 5 Dni Wyceny od złożenia Dyspozycji Blokady, chyba że opóźnienie jest następstwem zdarzeń, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności.

2. W okresie blokady Rejestru i w zakresie określonym w Dyspozycji Blokady nie jest możliwe wykonanie jakiegokolwiek Zlecenia, przedmiotem którego są Jednostki Uczestnictwa ewidencjonowane w Rejestrze, których dotyczy Dyspozycja Blokady.

3. Uczestnik Funduszu może ustanowić blokadę w związku z ustanowionym przez niego na rzecz instytucji finansowej zastawem na wierzytelności, której przedmiotem jest odkupienie określonej liczby Jednostek Uczestnictwa, odwoływalną wyłącznie przez tę instytucję lub za jej pisemną zgodą.

4. Z zastrzeżeniem ust. 3, odwołanie blokady Rejestru może zostać dokonane w każdym czasie na podstawie Dyspozycji Odwołania Blokady.".

26. W art. 42 ust. 2 skreśla się słowa: "chyba że opóźnienie będzie następstwem okoliczności, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności (zgodnie z art. 471 Kodeksu cywilnego).".

27. W art. 49 ust. 3 dodaje się literę f) o następującym brzmieniu:

"f) akcjonariuszy Towarzystwa.".

28. W art. 51 ust. 1 słowa: "o których mowa w art. 51 ust. 1" zastępuje się słowami: "o których mowa w Art. 50.".

29. W art. 53 skreśla się zdania drugie i trzecie. Po zdaniu pierwszym dodaje się nowe zdanie drugie o następującym brzmieniu:

"W przypadku ograniczenia liczby funduszy z którymi możliwa będzie konwersja, Fundusz dokona stosownego ogłoszenia w sposób określony w art. 61 Statutu.".

30. W art. 62 ust. 1 w zdaniu ostatnim skreśla się słowa: "oraz w dzienniku, o którym mowa w art. 61 Statutu.".

31. W art. 63 skreśla się słowa: "w sposób określony w art. 61 Statutu oraz.".

§  2.
Udziela się Korona Powszechnej Prywatyzacji Otwartemu Funduszowi Inwestycyjnemu zezwolenia na następujące zmiany statutu:

1. W tytule statutu zmienia się nazwę Funduszu na: "Korona Prywatyzacji Otwarty Fundusz Inwestycyjny."

2. Art. 1 pkt 6 otrzymuje brzmienie:

"6. Dyspozycji

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika dotyczące operacji niefinansowej. Podstawowe rodzaje Dyspozycji, to:

Dyspozycja Udzielenia Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Odwołania Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Ustanowienia Blokady,

Dyspozycja Odwołania Blokady.".

3. W art. 1 pkt 9 wykreśla się słowo: "Powszechnej.".

4. Art. 1 pkt 13 otrzymuje brzmienie:

"13. Rejestrze

oznacza to komputerową ewidencję danych Uczestnika.".

5. Art. 1 pkt 21 otrzymuje brzmienie:

"21. Zleceniu

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika o charakterze finansowym. Podstawowe rodzaje Zleceń, to:

Zlecenie Nabycia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Odkupienia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Konwersji Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Transferu,

Zlecenie Transferu Spadkowego.".

6. Art. 21 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Nazwa Funduszu brzmi: "Korona Prywatyzacji Otwarty Fundusz Inwestycyjny". Zamiennie może być używana skrócona nazwa Funduszu: "KORONA POFI".".

7. W art. 16 ust. 1 skreśla się słowa: "Powszechnej Prywatyzacji.".

8. Art. 21 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Wartość Jednostki Uczestnictwa Funduszu jest równa Wartości Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, podzielonej przez liczbę Jednostek Uczestnictwa, ustaloną na podstawie Rejestru Uczestników w Dniu Wyceny. Na potrzeby określenia Wartości Aktywów Netto na Jednostkę Uczestnictwa w określonym Dniu Wyceny nie uwzględnia się zmian w kapitale wpłaconym oraz zmian kapitału wpłaconego, związanych z wpłatami lub wypłatami ujmowanymi w tym Dniu Wyceny.".

9. W art. 21 ust. 2 po słowach: "powiększają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

10. W art. 21 ust. 3 po słowach: "pomniejszają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

11. W art. 22 ust. 1 na końcu zdania po słowie: "wartość" dodaje się słowa: "rynkową z zachowaniem zasady ostrożnej wyceny.".

12. W art. 23 ust. 2 dodaje się nową literę i oznacza jako literę d) w następującym brzmieniu:

"d) jeżeli ostatni kurs zamknięcia nie jest dostępny lub jest dostępny, ale ze względu na termin zawarcia ostatniej transakcji na sesji giełdowej nie odzwierciedla wartości rynkowej papieru wartościowego w Dniu Wyceny - wyceniając ten papier wartościowy należy uwzględnić ceny w zgłaszanych najlepszych ofertach kupna i sprzedaży, z tym że uwzględnianie wyłącznie ceny w ofertach sprzedaży jest niedopuszczalne - o ile wycena papierów wartościowych w oparciu o te oferty odzwierciedla wartość rynkową papieru wartościowego.".

13. W art. 23 ust. 2 dotychczasową literę d) oznacza się jako literę e).

14. W art. 23 ust. 4 w ostatnim zdaniu po słowach: "dokonuje się w oparciu o notowanie" dodaje się słowa: "według jednolitego kursu dnia.".

15. W art. 23 dodaje się ustępy: 6, 7, 8, 9 w następującym brzmieniu:

"6. Prawa majątkowe nie będące papierami wartościowymi notowane na rynku regulowanym wycenia się według zasad określonych w ust. 1-5.

7. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-5, wycenia się według ostatniej, najniższej odpowiednio ceny lub wartości:

a) zaproponowanej w wyniku ogłoszenia wezwania,

b) po jakiej zawarto pakietową transakcję przedsesyjną,

c) aktywów netto na certyfikat inwestycyjny ogłoszonej przez fundusz,

z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

8. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1- 6, wycenia się:

a) W oparciu o ostatnią z cen po jakiej nabywano papiery wartościowe na rynku pierwotnym lub w pierwszej ofercie publicznej, powiększoną o wartość rynkową prawa poboru niezbędnego do ich objęcia w dniu wygaśnięcia tego prawa.

b) W przypadku gdy zostały określone różne ceny dla nabywców w oparciu o średnią cenę nabycia, ważoną liczbą nabytych papierów wartościowych, o ile cena ta została podana do publicznej wiadomości, z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

9. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, nabyte z dyskontem lub premią, w przypadku których nie ma możliwości stałego określenia ich wartości rynkowej wg zasad określonych w ust. 1-8 wycenia się według zasady określonej w art. 22 ust. 2.".

16. Art. 24 otrzymuje brzmienie:

"1. Papiery wartościowe notowane za granicą są wyceniane według ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów w Dniu Wyceny. Jeżeli taka wycena nie jest możliwa, dokonuje się wyceny według ostatniej ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów przed Dniem Wyceny.

2. Zagraniczne papiery wartościowe wycenia się w walucie kraju notowania lub w przypadku papierów nie notowanych na rynku regulowanym w walucie, w której papier wartościowy jest denominowany i wykazuje się w walucie polskiej w przeliczeniu według obowiązującego średniego kursu ogłaszanego dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski na Dzień Wyceny.

3. Jeżeli zagraniczne papiery wartościowe są notowane lub denominowane w walutach dla których Narodowy Bank Polski nie ogłasza kursu, to ich wartość określa się do wskazanej przez Fundusz waluty, dla której ogłaszany jest średni kurs przez Narodowy Bank Polski.".

17. W art. 27 dodaje się ust. 3 i 4 o następującym brzmieniu:

"3. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji notowanych na rynku regulowanym powiększają Wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, następującym po dniu, w którym po raz ostatni akcje były notowane na rynku regulowanym z prawem poboru lub odpowiednio z prawem do dywidendy.

4. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji nie notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji nie notowanych na rynku regulowanym powiększają wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny następnym po dniu ustalenia tych praw.".

18. W art. 28 na końcu zdania dodaje się słowa: "według ostatniej ogłoszonej przez te fundusze wartości jednostki uczestnictwa lub tytułu uczestnictwa.".

19. Art. 30 otrzymuje brzmienie:

"Środki pieniężne oraz niedenominowane w złotych należności i zobowiązania wykazuje się w walucie, w której są wyrażone, a także w walucie polskiej po w przeliczeniu zgodnie z art. 24 ust. 2 i 3.".

20. Art. 32 ust. 1 otrzymuje brzmienie: "Dla Uczestnika otwiera się jeden Rejestr.".

21. W art. 32 ust. 2 skreśla się zdanie drugie.

22. W art. 38 ust. 1 po słowach: "mogą być składane Zlecenia" dodaje się słowo "/Dyspozycje.".

23. Art. 38 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

"3. Warunkiem realizacji Zleceń/Dyspozycji za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych jest złożenie przez Uczestnika upoważnionemu pracownikowi Towarzystwa lub podmiotowi przez nie wskazanemu Zlecenia/Dyspozycji spełniającej warunki określone w Umowie. Zlecenie/Dyspozycja może być podpisana lub przekazana przez pełnomocnika.".

24. Art. 38 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

"4. Na podstawie Zlecenia/Dyspozycji złożonej przez Uczestnika za pomocą urządzenia telekomunikacyjnego zostanie sporządzone pisemne Zlecenie/Dyspozycja przez upoważnionego pracownika Towarzystwa lub podmiot przez nie upoważniony.".

25. W art. 39 ust. 1 po słowach: "Identyfikacja Uczestnika Funduszu składającego" dodaje się słowo: "Zlecenie/.".

26. W art. 39 ust. 2 po słowach: "możliwości składania" dodaje się słowo: "Zleceń/.".

27. W art. 40 ust. 1 po słowie: "Wszystkie" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

28. W art. 40 ust. 2 po słowach: "niemożliwości przyjęcia" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

29. Art. 41 otrzymuje brzmienie:

"1. Na podstawie Dyspozycji Blokady Fundusz może ustanowić blokadę Rejestru na okres i w zakresie wskazanym w Dyspozycji. Blokada Rejestru zostaje ustanowiona w chwili, kiedy informacja o treści Dyspozycji zostanie odebrana przez Agenta Transferowego, nie później jednak niż w terminie 5 Dni Wyceny od złożenia Dyspozycji Blokady, chyba że opóźnienie jest następstwem zdarzeń, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności.

2. W okresie blokady Rejestru i w zakresie określonym w Dyspozycji Blokady nie jest możliwe wykonanie jakiegokolwiek Zlecenia, przedmiotem którego są Jednostki Uczestnictwa ewidencjonowane w Rejestrze, których dotyczy Dyspozycja Blokady.

3. Uczestnik Funduszu może ustanowić blokadę w związku z ustanowionym przez niego na rzecz instytucji finansowej zastawem na wierzytelności, której przedmiotem jest odkupienie określonej liczby Jednostek Uczestnictwa, odwoływalną wyłącznie przez tę instytucję lub za jej pisemną zgodą.

4. Z zastrzeżeniem ust. 3, odwołanie blokady Rejestru może zostać dokonane w każdym czasie na podstawie Dyspozycji Odwołania Blokady.".

30. W art. 42 ust. 2 skreśla się słowa: "chyba że opóźnienie będzie następstwem okoliczności, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności (zgodnie z art. 471 Kodeksu cywilnego).".

31. W art. 49 ust. 3 dodaje się literę f) o następującym brzmieniu:

"f) akcjonariuszy Towarzystwa.".

32. W art. 53 skreśla się zdania drugie i trzecie. Po zdaniu pierwszym dodaje się nowe zdanie drugie o następującym brzmieniu:

"W przypadku ograniczenia liczby funduszy z którymi możliwa będzie konwersja, Fundusz dokona stosownego ogłoszenia w sposób określony w art. 61 Statutu.".

33. W art. 62 ust. 1 w zdaniu ostatnim skreśla się słowa: "oraz w dzienniku, o którym mowa w art. 61 Statutu.".

34. W art. 63 skreśla się słowa: "w sposób określony w art. 61 Statutu oraz.".

§  3.
Udziela się Korona Akcji Otwartemu Funduszowi Inwestycyjnemu zezwolenia na następujące zmiany statutu:

1. Art. 1 pkt 6 otrzymuje brzmienie:

"6. Dyspozycji

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika dotyczące operacji niefinansowej. Podstawowe rodzaje Dyspozycji, to:

Dyspozycja Udzielenia Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Odwołania Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Ustanowienia Blokady,

Dyspozycja Odwołania Blokady.".

2. Art. 1 pkt 13 otrzymuje brzmienie:

"13. Rejestrze

oznacza to komputerową ewidencję danych Uczestnika.".

3. Art. 1 pkt 21 otrzymuje brzmienie:

"21. Zleceniu

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika o charakterze finansowym. Podstawowe rodzaje Zleceń, to:

Zlecenie Nabycia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Odkupienia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Konwersji Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Transferu,

Zlecenie Transferu Spadkowego.".

4. Art. 21 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Wartość Jednostki Uczestnictwa Funduszu jest równa Wartości Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, podzielonej przez liczbę Jednostek Uczestnictwa, ustaloną na podstawie Rejestru Uczestników w Dniu Wyceny. Na potrzeby określenia Wartości Aktywów Netto na Jednostkę Uczestnictwa w określonym Dniu Wyceny nie uwzględnia się zmian w kapitale wpłaconym oraz zmian kapitału wpłaconego, związanych z wpłatami lub wypłatami ujmowanymi w tym Dniu Wyceny.".

5. W art. 21 ust. 2 po słowach: "powiększają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

6. W art. 21 ust. 3 po słowach: "pomniejszają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

7. W art. 22 ust. 1 na końcu zdania po słowie: "wartość" dodaje się słowa: "rynkową z zachowaniem zasady ostrożnej wyceny.".

8. W art. 23 ust. 2 dodaje się nową literę i oznacza jako literę d) w następującym brzmieniu:

"d) jeżeli ostatni kurs zamknięcia nie jest dostępny lub jest dostępny, ale ze względu na termin zawarcia ostatniej transakcji na sesji giełdowej nie odzwierciedla wartości rynkowej papieru wartościowego w Dniu Wyceny - wyceniając ten papier wartościowy należy uwzględnić ceny w zgłaszanych najlepszych ofertach kupna i sprzedaży, z tym że uwzględnianie wyłącznie ceny w ofertach sprzedaży jest niedopuszczalne - o ile wycena papierów wartościowych w oparciu o te oferty odzwierciedla wartość rynkową papieru wartościowego.".

9. W art. 23 ust. 2 dotychczasową literę d) oznacza się jako literę e).

10. W art. 23 ust. 4 w ostatnim zdaniu po słowach: "dokonuje się w oparciu o notowanie" dodaje się słowa: "według jednolitego kursu dnia.".

11. W art. 23 dodaje się ustępy: 6, 7, 8, 9 w następującym brzmieniu:

"6. Prawa majątkowe nie będące papierami wartościowymi notowane na rynku regulowanym wycenia się według zasad określonych w ust. 1-5.

7. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-5, wycenia się według ostatniej, najniższej odpowiednio ceny lub wartości:

a) zaproponowanej w wyniku ogłoszenia wezwania,

b) po jakiej zawarto pakietową transakcję przedsesyjną,

c) aktywów netto na certyfikat inwestycyjny ogłoszonej przez fundusz,

z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

8. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1- 6, wycenia się:

a) W oparciu o ostatnią z cen po jakiej nabywano papiery wartościowe na rynku pierwotnym lub w pierwszej ofercie publicznej, powiększoną o wartość rynkową prawa poboru niezbędnego do ich objęcia w dniu wygaśnięcia tego prawa.

b) W przypadku gdy zostały określone różne ceny dla nabywców w oparciu o średnią cenę nabycia, ważoną liczbą nabytych papierów wartościowych, o ile cena ta została podana do publicznej wiadomości, z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

9. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, nabyte z dyskontem lub premią w przypadku których nie ma możliwości stałego określenia ich wartości rynkowej wg zasad określonych w ust. 1-8 wycenia się według zasady określonej w art. 22 ust. 2.".

12. Art. 24 otrzymuje brzmienie:

"1. Papiery wartościowe notowane za granicą są wyceniane według ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów w Dniu Wyceny. Jeżeli taka wycena nie jest możliwa, dokonuje się wyceny według ostatniej ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów przed Dniem Wyceny.

2. Zagraniczne papiery wartościowe wycenia się w walucie kraju notowania lub w przypadku papierów nie notowanych na rynku regulowanym w walucie, w której papier wartościowy jest denominowany i wykazuje się w walucie polskiej w przeliczeniu według obowiązującego średniego kursu ogłaszanego dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski na dzień wyceny.

3. Jeżeli zagraniczne papiery wartościowe są notowane lub denominowane w walutach dla których Narodowy Bank Polski nie ogłasza kursu, to ich wartość określa się do wskazanej przez Fundusz waluty, dla której ogłaszany jest średni kurs przez Narodowy Bank Polski.".

13. W art. 27 dodaje się ust. 3 i 4 o następującym brzmieniu:

"3. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji notowanych na rynku regulowanym powiększają Wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, następującym po dniu, w którym po raz ostatni akcje były notowane na rynku regulowanym z prawem poboru lub odpowiednio z prawem do dywidendy.

4. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji nie notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji nie notowanych na rynku regulowanym powiększają wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny następnym po dniu ustalenia tych praw.".

14. W art. 28 na końcu zdania dodaje się słowa:

"według ostatniej ogłoszonej przez te fundusze wartości jednostki uczestnictwa lub tytułu uczestnictwa.".

15. Art. 30 otrzymuje brzmienie:

"Środki pieniężne oraz niedenominowane w złotych należności i zobowiązania wykazuje się w walucie, w której są wyrażone, a także w walucie polskiej po w przeliczeniu zgodnie z art. 24 ust. 2 i 3.".

16. Art. 32 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"Dla Uczestnika otwiera się jeden Rejestr.".

17. W art. 32 ust. 2 skreśla się zdanie drugie.

18. W art. 38 ust. 1 po słowach: "mogą być składane Zlecenia" dodaje się słowo "/Dyspozycje.".

19. Art. 38 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

"3. Warunkiem realizacji Zleceń/Dyspozycji za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych jest złożenie przez Uczestnika upoważnionemu pracownikowi Towarzystwa lub podmiotowi przez nie wskazanemu Zlecenia/Dyspozycji spełniającej warunki określone w Umowie. Zlecenie/Dyspozycja może być podpisana lub przekazana przez pełnomocnika.".

20. Art. 38 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

"4. Na podstawie Zlecenia/Dyspozycji złożonej przez Uczestnika za pomocą urządzenia telekomunikacyjnego zostanie sporządzone pisemne Zlecenie/Dyspozycja przez upoważnionego pracownika Towarzystwa lub podmiot przez nie upoważniony.".

21. W art. 39 ust. 1 po słowach: "Identyfikacja Uczestnika Funduszu składającego" dodaje się słowo: "Zlecenie/.".

22. W art. 39 ust. 2 po słowach: "możliwości składania" dodaje się słowo: "Zleceń/.".

23. W art. 40 ust. 1 po słowie: "Wszystkie" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

24. W art. 40 ust. 2 po słowach: "niemożliwości przyjęcia" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

25. Art. 41 otrzymuje brzmienie:

"1. Na podstawie Dyspozycji Blokady Fundusz może ustanowić blokadę Rejestru na okres i w zakresie wskazanym w Dyspozycji. Blokada Rejestru zostaje ustanowiona w chwili, kiedy informacja o treści Dyspozycji zostanie odebrana przez Agenta Transferowego, nie później jednak niż w terminie 5 Dni Wyceny od złożenia Dyspozycji Blokady, chyba że opóźnienie jest następstwem zdarzeń, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności.

2. W okresie blokady Rejestru i w zakresie określonym w Dyspozycji Blokady nie jest możliwe wykonanie jakiegokolwiek Zlecenia, przedmiotem którego są Jednostki Uczestnictwa ewidencjonowane w Rejestrze, których dotyczy Dyspozycja Blokady.

3. Uczestnik Funduszu może ustanowić blokadę w związku z ustanowionym przez niego na rzecz instytucji finansowej zastawem na wierzytelności, której przedmiotem jest odkupienie określonej liczby Jednostek Uczestnictwa, odwoływalną wyłącznie przez tę instytucję lub za jej pisemną zgodą.

4. Z zastrzeżeniem ust. 3, odwołanie blokady Rejestru może zostać dokonane w każdym czasie na podstawie Dyspozycji Odwołania Blokady.".

26. W art. 42 ust. 2 skreśla się słowa: "chyba że opóźnienie będzie następstwem okoliczności, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności (zgodnie z art. 471 Kodeksu cywilnego).".

27. W art. 49 ust. 3 dodaje się literę f) o następującym brzmieniu:

"f) akcjonariuszy Towarzystwa.".

28. W art. 53 skreśla się zdania drugie i trzecie. Po zdaniu pierwszym dodaje się nowe zdanie drugie o następującym brzmieniu:

"W przypadku ograniczenia liczby funduszy z którymi możliwa będzie konwersja, Fundusz dokona stosownego ogłoszenia w sposób określony w art. 61 Statutu.".

29. W art. 62 ust. 1 w zdaniu ostatnim skreśla się słowa: "oraz w dzienniku, o którym mowa w art. 61 Statutu.".

30. W art. 63 skreśla się słowa: "w sposób określony w art. 61 Statutu oraz.".

§  4.
Udziela się Korona Rynku Pieniężnego Otwartemu Funduszowi Inwestycyjnemu zezwolenia na następujące zmiany statutu:

1. Art. 1 pkt 6 otrzymuje brzmienie:

"6. Dyspozycji

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika dotyczące operacji niefinansowej. Podstawowe rodzaje Dyspozycji, to:

Dyspozycja Udzielenia Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Odwołania Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Ustanowienia Blokady,

Dyspozycja Odwołania Blokady.".

2. Art. 1 pkt 13 otrzymuje brzmienie:

"13. Rejestrze

oznacza to komputerową ewidencję danych Uczestnika.".

3. Art. 1 pkt 21 otrzymuje brzmienie:

"21. Zleceniu

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika o charakterze finansowym. Podstawowe rodzaje Zleceń, to:

Zlecenie Nabycia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Odkupienia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Konwersji Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Transferu,

Zlecenie Transferu Spadkowego.".

4. Art. 14 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

"2. W celu ograniczenia ryzyka zmian wartości Jednostki Uczestnictwa Aktywa Funduszu będą lokowane wyłącznie w wierzycielskich papierach wartościowych lub wierzytelnościach pieniężnych oraz innych instrumentach finansowych. Aktywa Funduszu lokowane będą przede wszystkim w instrumenty o terminie wymagalności nie dłuższym niż jeden rok od chwili nabycia ich do Aktywów Funduszu. W szczególności Aktywa Funduszu będą lokowane w:

a) Bony Skarbowe i obligacje Skarbu Państwa,

b) Papiery wartościowe emitowane przez Narodowy Bank Polski,

c) Wierzycielskie papiery wartościowe i wierzytelności pieniężne innych emitentów o wysokiej wiarygodności kredytowej,

d) Certyfikaty depozytowe, bony oszczędnościowe lub inne papiery wartościowe stanowiące dokument wkładu oszczędnościowego lub lokat terminowych potwierdzających złożenie w banku wkładu oszczędnościowego.".

5. Art. 21 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Wartość Jednostki Uczestnictwa Funduszu jest równa Wartości Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, podzielonej przez liczbę Jednostek Uczestnictwa, ustaloną na podstawie Rejestru Uczestników w Dniu Wyceny. Na potrzeby określenia Wartości Aktywów Netto na Jednostkę Uczestnictwa w określonym Dniu Wyceny nie uwzględnia się zmian w kapitale wpłaconym oraz zmian kapitału wpłaconego, związanych z wpłatami lub wypłatami ujmowanymi w tym Dniu Wyceny.".

6. W art. 21 ust. 2 po słowach: "powiększają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

7. W art. 21 ust. 3 po słowach: "pomniejszają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

8. W art. 22 ust. 1 na końcu zdania po słowie: "wartość" dodaje się słowa: "rynkową z zachowaniem zasady ostrożnej wyceny.".

9. W art. 23 ust. 2 dodaje się nową literę i oznacza jako literę d) w następującym brzmieniu:

"d) jeżeli ostatni kurs zamknięcia nie jest dostępny lub jest dostępny, ale ze względu na termin zawarcia ostatniej transakcji na sesji giełdowej nie odzwierciedla wartości rynkowej papieru wartościowego w Dniu Wyceny - wyceniając ten papier wartościowy należy uwzględnić ceny w zgłaszanych najlepszych ofertach kupna i sprzedaży, z tym że uwzględnianie wyłącznie ceny w ofertach sprzedaży jest niedopuszczalne - o ile wycena papierów wartościowych w oparciu o te oferty odzwierciedla wartość rynkową papieru wartościowego.".

10. W art. 23 ust. 2 dotychczasową literę d) oznacza się jako literę e).

11. W art. 23 ust. 4 w ostatnim zdaniu po słowach: "dokonuje się w oparciu o notowanie" dodaje się słowa: "według jednolitego kursu dnia.".

12. W art. 23 dodaje się ustępy: 6, 7, 8, 9 w następującym brzmieniu:

"6. Prawa majątkowe nie będące papierami wartościowymi notowane na rynku regulowanym wycenia się według zasad określonych w ust. 1-5.

7. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-5, wycenia się według ostatniej, najniższej odpowiednio ceny lub wartości:

a) zaproponowanej w wyniku ogłoszenia wezwania,

b) po jakiej zawarto pakietową transakcję przedsesyjną,

c) aktywów netto na certyfikat inwestycyjny ogłoszonej przez fundusz,

z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

8. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-6, wycenia się:

a) W oparciu o ostatnią z cen po jakiej nabywano papiery wartościowe na rynku pierwotnym lub w pierwszej ofercie publicznej, powiększoną o wartość rynkową prawa poboru niezbędnego do ich objęcia w dniu wygaśnięcia tego prawa,

b) W przypadku gdy zostały określone różne ceny dla nabywców w oparciu o średnią cenę nabycia, ważoną liczbą nabytych papierów wartościowych, o ile cena ta została podana do publicznej wiadomości, z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

9. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, nabyte z dyskontem lub premią w przypadku których nie ma możliwości stałego określenia ich wartości rynkowej wg zasad określonych w ust. 1-8 wycenia się według zasady określonej w art. 22 ust. 2.".

13. Art. 24 otrzymuje brzmienie:

"1. Papiery wartościowe notowane za granicą są wyceniane według ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów w Dniu Wyceny. Jeżeli taka wycena nie jest możliwa, dokonuje się wyceny według ostatniej ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów przed Dniem Wyceny.

2. Zagraniczne papiery wartościowe wycenia się w walucie kraju notowania lub w przypadku papierów nie notowanych na rynku regulowanym w walucie, w której papier wartościowy jest denominowany i wykazuje się w walucie polskiej w przeliczeniu według obowiązującego średniego kursu ogłaszanego dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski na dzień wyceny.

3. Jeżeli zagraniczne papiery wartościowe są notowane lub denominowane w walutach dla których Narodowy Bank Polski nie ogłasza kursu, to ich wartość określa się do wskazanej przez Fundusz waluty, dla której ogłaszany jest średni kurs przez Narodowy Bank Polski.".

14. W art. 27 dodaje się ust. 3 i 4 o następującym brzmieniu:

"3. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji notowanych na rynku regulowanym powiększają Wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, następującym po dniu, w którym po raz ostatni akcje były notowane na rynku regulowanym z prawem poboru lub odpowiednio z prawem do dywidendy.

4. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji nie notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji nie notowanych na rynku regulowanym powiększają wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny następnym po dniu ustalenia tych praw.".

15. W art. 28 na końcu zdania dodaje się słowa: "według ostatniej ogłoszonej przez te fundusze wartości jednostki uczestnictwa lub tytułu uczestnictwa.".

16. Art. 30 otrzymuje brzmienie:

"Środki pieniężne oraz niedenominowane w złotych należności i zobowiązania wykazuje się w walucie, w której są wyrażone, a także w walucie polskiej po w przeliczeniu zgodnie z art. 24 ust. 2 i 3.".

17. Art. 32 ust. 1 zdanie pierwsze otrzymuje brzmienie: "Dla Uczestnika otwiera się jeden Rejestr.".

18. W art. 32 ust. 2 skreśla się zdanie drugie.

19. W art. 38 ust. 1 po słowach: "mogą być składane Zlecenia" dodaje się słowo "Dyspozycje.".

20. Art. 38 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

"3. Warunkiem realizacji Zleceń/Dyspozycji za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych jest złożenie przez Uczestnika upoważnionemu pracownikowi Towarzystwa lub podmiotowi przez nie wskazanemu Zlecenia/Dyspozycji spełniającej warunki określone w Umowie. Zlecenie/Dyspozycja może być podpisana lub przekazana przez pełnomocnika.".

21. Art. 38 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

"4. Na podstawie Zlecenia/Dyspozycji złożonej przez Uczestnika za pomocą urządzenia telekomunikacyjnego zostanie sporządzone pisemne Zlecenie/Dyspozycja przez upoważnionego pracownika Towarzystwa lub podmiot przez nie upoważniony.".

22. W art. 39 ust. 1 po słowach: "Identyfikacja Uczestnika Funduszu składającego" dodaje się słowo: "Zlecenie/.".

23. W art. 39 ust. 2 po słowach: "możliwości składania" dodaje się słowo: "Zleceń/.".

24. W art. 40 ust. 1 po słowie: "Wszystkie" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

25. W art. 40 ust. 2 po słowach: "niemożliwości przyjęcia" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

26. Art. 41 otrzymuje brzmienie:

"1. Na podstawie Dyspozycji Blokady Fundusz może ustanowić blokadę Rejestru na okres i w zakresie wskazanym w Dyspozycji. Blokada Rejestru zostaje ustanowiona w chwili, kiedy informacja o treści Dyspozycji zostanie odebrana przez Agenta Transferowego, nie później jednak niż w terminie 5 Dni Wyceny od złożenia Dyspozycji Blokady, chyba że opóźnienie jest następstwem zdarzeń, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności.

2. W okresie blokady Rejestru i w zakresie określonym w Dyspozycji Blokady nie jest możliwe wykonanie jakiegokolwiek Zlecenia, przedmiotem którego są Jednostki Uczestnictwa ewidencjonowane w Rejestrze, których dotyczy Dyspozycja Blokady.

3. Uczestnik Funduszu może ustanowić blokadę w związku z ustanowionym przez niego na rzecz instytucji finansowej zastawem na wierzytelności, której przedmiotem jest odkupienie określonej liczby Jednostek Uczestnictwa, odwoływalną wyłącznie przez tę instytucję lub za jej pisemną zgodą.

4. Z zastrzeżeniem ust. 3, odwołanie blokady Rejestru może zostać dokonane w każdym czasie na podstawie Dyspozycji Odwołania Blokady.".

27. W art. 42 ust. 2 skreśla się słowa: "chyba że opóźnienie będzie następstwem okoliczności, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności (zgodnie z art. 471 Kodeksu cywilnego).".

28. W art. 49 ust. 3 dodaje się literę f) o następującym brzmieniu:

"f) akcjonariuszy Towarzystwa.".

29. W art. 53 skreśla się zdania drugie i trzecie. Po zdaniu pierwszym dodaje się nowe zdanie drugie o następującym brzmieniu:

"W przypadku ograniczenia liczby funduszy z którymi możliwa będzie konwersja, Fundusz dokona stosownego ogłoszenia w sposób określony w art. 61 Statutu.".

30. W art. 62 ust. 1 w zdaniu ostatnim skreśla się słowa: "oraz w dzienniku, o którym mowa w art. 61 Statutu.".

31. W art. 63 skreśla się słowa: "w sposób określony w art. 61 Statutu oraz.".

§  5.
Udziela się Korona Papierów Dłużnych Otwartemu Funduszowi Inwestycyjnemu zezwolenia na następujące zmiany statutu:

1. Art. 1 pkt 6 otrzymuje brzmienie:

"6. Dyspozycji

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika dotyczące operacji niefinansowej. Podstawowe rodzaje Dyspozycji, to:

Dyspozycja Udzielenia Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Odwołania Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Ustanowienia Blokady,

Dyspozycja Odwołania Blokady.".

2. Art. 1 pkt 13 otrzymuje brzmienie:

"13. Rejestrze

oznacza to komputerową ewidencję danych Uczestnika.".

3. Art. 1 pkt 21 otrzymuje brzmienie:

"21. Zleceniu

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika o charakterze finansowym.

Podstawowe rodzaje Zleceń, to:

Zlecenie Nabycia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Odkupienia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Konwersji Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Transferu,

Zlecenie Transferu Spadkowego.".

4. Art. 21 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Wartość Jednostki Uczestnictwa Funduszu jest równa Wartości Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, podzielonej przez liczbę Jednostek Uczestnictwa, ustaloną na podstawie Rejestru Uczestników w Dniu Wyceny. Na potrzeby określenia Wartości Aktywów Netto na Jednostkę Uczestnictwa w określonym Dniu Wyceny nie uwzględnia się zmian w kapitale wpłaconym oraz zmian kapitału wpłaconego, związanych z wpłatami lub wypłatami ujmowanymi w tym Dniu Wyceny.".

5. W art. 21 ust. 2 po słowach: "powiększają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

6. W art. 21 ust. 3 po słowach: "pomniejszają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

7. W art. 22 ust. 1 na końcu zdania po słowie: "wartość" dodaje się słowa: "rynkową z zachowaniem zasady ostrożnej wyceny.".

8. W art. 23 ust. 2 dodaje się nową literę i oznacza jako literę d) w następującym brzmieniu:

"d) jeżeli ostatni kurs zamknięcia nie jest dostępny lub jest dostępny, ale ze względu na termin zawarcia ostatniej transakcji na sesji giełdowej nie odzwierciedla wartości rynkowej papieru wartościowego w Dniu Wyceny - wyceniając ten papier wartościowy należy uwzględnić ceny w zgłaszanych najlepszych ofertach kupna i sprzedaży, z tym że uwzględnianie wyłącznie ceny w ofertach sprzedaży jest niedopuszczalne - o ile wycena papierów wartościowych w oparciu o te oferty odzwierciedla wartość rynkową papieru wartościowego.".

9. W art. 23 ust. 2 dotychczasową literę d) oznacza się jako literę e).

10. W art. 23 ust. 4 w ostatnim zdaniu po słowach: "dokonuje się w oparciu o notowanie" dodaje się słowa: "według jednolitego kursu dnia.".

11. W art. 23 dodaje się ustępy: 6, 7, 8, 9 w następującym brzmieniu:

"6. Prawa majątkowe nie będące papierami wartościowymi notowane na rynku regulowanym wycenia się według zasad określonych w ust. 1-5.

7. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-5, wycenia się według ostatniej, najniższej odpowiednio ceny lub wartości:

a) zaproponowanej w wyniku ogłoszenia wezwania,

b) po jakiej zawarto pakietową transakcję przedsesyjną,

c) aktywów netto na certyfikat inwestycyjny ogłoszonej przez fundusz,

z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

8. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-6, wycenia się:

a) W oparciu o ostatnią z cen po jakiej nabywano papiery wartościowe na rynku pierwotnym lub w pierwszej ofercie publicznej, powiększoną o wartość rynkową prawa poboru niezbędnego do ich objęcia w dniu wygaśnięcia tego prawa.

b) W przypadku gdy zostały określone różne ceny dla nabywców w oparciu o średnią cenę nabycia, ważoną liczbą nabytych papierów wartościowych, o ile cena ta została podana do publicznej wiadomości, z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

9. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, nabyte z dyskontem lub premią w przypadku których nie ma możliwości stałego określenia ich wartości rynkowej wg zasad określonych w ust. 1-8 wycenia się według zasady określonej w art. 22 ust. 2.".

12. Art. 24 otrzymuje brzmienie:

"1. Papiery wartościowe notowane za granicą są wyceniane według ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów w Dniu Wyceny. Jeżeli taka wycena nie jest możliwa, dokonuje się wyceny według ostatniej ceny sprzedaży z rynku głównego dla tych papierów przed Dniem Wyceny.

2. Zagraniczne papiery wartościowe wycenia się w walucie kraju notowania lub w przypadku papierów nie notowanych na rynku regulowanym w walucie, w której papier wartościowy jest denominowany i wykazuje się w walucie polskiej w przeliczeniu według obowiązującego średniego kursu ogłaszanego dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski na Dzień Wyceny.

3. Jeżeli zagraniczne papiery wartościowe są notowane lub denominowane w walutach dla których Narodowy Bank Polski nie ogłasza kursu, to ich wartość określa się do wskazanej przez Fundusz waluty, dla której ogłaszany jest średni kurs przez Narodowy Bank Polski.".

13. W art. 27 dodaje się ust. 3 i 4 o następującym brzmieniu:

"3. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji notowanych na rynku regulowanym powiększają Wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, następującym po dniu, w którym po raz ostatni akcje były notowane na rynku regulowanym z prawem poboru lub odpowiednio z prawem do dywidendy.

4. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji nie notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji nie notowanych na rynku regulowanym powiększają wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny następnym po dniu ustalenia tych praw.".

14. W art. 28 na końcu zdania dodaje się słowa: "według ostatniej ogłoszonej przez te fundusze wartości jednostki uczestnictwa lub tytułu uczestnictwa.".

15. Art. 30 otrzymuje brzmienie:

"Środki pieniężne oraz niedenominowane w złotych należności i zobowiązania wykazuje się w walucie, w której są wyrażone, a także w walucie polskiej po w przeliczeniu zgodnie z art. 24 ust. 2 i 3.".

16. Art. 32 ust. 1 zdanie pierwsze otrzymuje brzmienie: "Dla Uczestnika otwiera się jeden Rejestr.".

17. W art. 32 ust. 2 skreśla się zdanie drugie.

18. W art. 38 ust. 1 po słowach: "mogą być składane Zlecenia" dodaje się słowo "/Dyspozycje.".

19. Art. 38 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

"3. Warunkiem realizacji Zleceń/Dyspozycji za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych jest złożenie przez Uczestnika upoważnionemu pracownikowi Towarzystwa lub podmiotowi przez nie wskazanemu Zlecenia/Dyspozycji spełniającej warunki określone w Umowie. Zlecenie/Dyspozycja może być podpisana lub przekazana przez pełnomocnika.".

20. Art. 38 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

"4. Na podstawie Zlecenia/Dyspozycji złożonej przez Uczestnika za pomocą urządzenia telekomunikacyjnego zostanie sporządzone pisemne Zlecenie/Dyspozycja przez upoważnionego pracownika Towarzystwa lub podmiot przez nie upoważniony.".

21. W art. 39 ust. 1 po słowach: "Identyfikacja Uczestnika Funduszu składającego" dodaje się słowo: "Zlecenie/.".

22. W art. 39 ust. 2 po słowach: "możliwości składania" dodaje się słowo: "Zleceń/.".

23. W art. 40 ust. 1 po słowie: "Wszystkie" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

24. W art. 40 ust. 2 po słowach: "niemożliwości przyjęcia" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

25. Art. 41 otrzymuje brzmienie:

"1. Na podstawie Dyspozycji Blokady Fundusz może ustanowić blokadę Rejestru na okres i w zakresie wskazanym w Dyspozycji. Blokada Rejestru zostaje ustanowiona w chwili, kiedy informacja o treści Dyspozycji zostanie odebrana przez Agenta Transferowego, nie później jednak niż w terminie 5 Dni Wyceny od złożenia Dyspozycji Blokady, chyba że opóźnienie jest następstwem zdarzeń, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności.

2. W okresie blokady Rejestru i w zakresie określonym w Dyspozycji Blokady nie jest możliwe wykonanie jakiegokolwiek Zlecenia, przedmiotem którego są Jednostki Uczestnictwa ewidencjonowane w Rejestrze, których dotyczy Dyspozycja Blokady.

3. Uczestnik Funduszu może ustanowić blokadę w związku z ustanowionym przez niego na rzecz instytucji finansowej zastawem na wierzytelności, której przedmiotem jest odkupienie określonej liczby Jednostek Uczestnictwa, odwoływalną wyłącznie przez tę instytucję lub za jej pisemną zgodą.

4. Z zastrzeżeniem ust. 3, odwołanie blokady Rejestru może zostać dokonane w każdym czasie na podstawie Dyspozycji Odwołania Blokady.".

26. W art. 42 ust. 2 skreśla się słowa: "chyba że opóźnienie będzie następstwem okoliczności, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności (zgodnie z art. 471 Kodeksu cywilnego).".

27. W art. 49 ust. 3 dodaje się literę f) o następującym brzmieniu:

"f) akcjonariuszy Towarzystwa.".

28. W art. 53 skreśla się zdania drugie i trzecie. Po zdaniu pierwszym dodaje się nowe zdanie drugie o następującym brzmieniu:

"W przypadku ograniczenia liczby funduszy z którymi możliwa będzie konwersja, Fundusz dokona stosownego ogłoszenia w sposób określony w art. 61 Statutu.".

29. W art. 62 ust. 1 w zdaniu ostatnim skreśla się słowa: "oraz w dzienniku, o którym mowa w art. 61 Statutu.".

30. W art. 63 skreśla się słowa: "w sposób określony w art. 61 Statutu oraz.".

§  6.
Udziela się Korona Indeksowemu Otwartemu Funduszowi Inwestycyjnemu zezwolenia na następujące zmiany statutu:

1. Art. 1 pkt 6 otrzymuje brzmienie:

"6. Dyspozycji

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika dotyczące operacji niefinansowej. Podstawowe rodzaje Dyspozycji, to:

Dyspozycja Udzielenia Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Odwołania Pełnomocnictwa,

Dyspozycja Ustanowienia Blokady,

Dyspozycja Odwołania Blokady.".

2. Art. 1 pkt 13 otrzymuje brzmienie:

"13. Rejestrze

oznacza to komputerową ewidencję danych Uczestnika.".

3. Art. 1 pkt 21 otrzymuje brzmienie:

"21. Zleceniu

oznacza to oświadczenie woli Uczestnika o charakterze finansowym. Podstawowe rodzaje Zleceń, to:

Zlecenie Nabycia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Odkupienia Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Konwersji Jednostek Uczestnictwa,

Zlecenie Transferu,

Zlecenie Transferu Spadkowego.".

4. Art. 21 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Wartość Jednostki Uczestnictwa Funduszu jest równa Wartości Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, podzielonej przez liczbę Jednostek Uczestnictwa, ustaloną na podstawie Rejestru Uczestników w Dniu Wyceny. Na potrzeby określenia Wartości Aktywów Netto na Jednostkę Uczestnictwa w określonym Dniu Wyceny nie uwzględnia się zmian w kapitale wpłaconym oraz zmian kapitału wpłaconego, związanych z wpłatami lub wypłatami ujmowanymi w tym Dniu Wyceny.".

5. W art. 21 ust. 2 po słowach: "powiększają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

6. W art. 21 ust. 3 po słowach: "pomniejszają Wartość Aktywów Funduszu w" dodaje się słowo: "pierwszym.".

7. W art. 22 ust. 1 na końcu zdania po słowie: "wartość" dodaje się słowa: "rynkową z zachowaniem zasady ostrożnej wyceny.".

8. W art. 23 ust. 2 dodaje się nową literę i oznacza jako literę d) w następującym brzmieniu:

"d) jeżeli ostatni kurs zamknięcia nie jest dostępny lub jest dostępny, ale ze względu na termin zawarcia ostatniej transakcji na sesji giełdowej nie odzwierciedla wartości rynkowej papieru wartościowego w Dniu Wyceny - wyceniając ten papier wartościowy należy uwzględnić ceny w zgłaszanych najlepszych ofertach kupna i sprzedaży, z tym że uwzględnianie wyłącznie ceny w ofertach sprzedaży jest niedopuszczalne - o ile wycena papierów wartościowych w oparciu o te oferty odzwierciedla wartość rynkową papieru wartościowego.".

9. W art. 23 ust. 2 dotychczasową literę d) oznacza się jako literę e).

10. W art. 23 ust. 4 w ostatnim zdaniu po słowach: "dokonuje się w oparciu o notowanie" dodaje się słowa: "według jednolitego kursu dnia.".

11. W art. 23 dodaje się ustępy: 5, 6, 7, 8 w następującym brzmieniu:

"5. Prawa majątkowe nie będące papierami wartościowymi notowane na rynku regulowanym wycenia się według zasad określonych w ust. 1-4.

6. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-4, wycenia się według ostatniej, najniższej odpowiednio ceny lub wartości:

a) zaproponowanej w wyniku ogłoszenia wezwania,

b) po jakiej zawarto pakietową transakcję przedsesyjną,

c) aktywów netto na certyfikat inwestycyjny ogłoszonej przez fundusz,

z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

7. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, dla których nie jest możliwe zastosowanie metod wyceny, o których mowa w ust. 1-5, wycenia się:

a) W oparciu o ostatnią z cen po jakiej nabywano papiery wartościowe na rynku pierwotnym lub w pierwszej ofercie publicznej, powiększoną o wartość rynkową prawa poboru niezbędnego do ich objęcia w dniu wygaśnięcia tego prawa.

b) W przypadku gdy zostały określone różne ceny dla nabywców w oparciu o średnią cenę nabycia, ważoną liczbą nabytych papierów wartościowych, o ile cena ta została podana do publicznej wiadomości, z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów wartościowych, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową.

8. Papiery wartościowe dopuszczone do publicznego obrotu, nabyte z dyskontem lub premią, w przypadku których nie ma możliwości stałego określenia ich wartości rynkowej wg zasad określonych w ust. 1-7 wycenia się według zasady określonej w art. 22 ust. 2.".

12. Art. 27 otrzymuje brzmienie:

"1. Dywidendy oraz prawa poboru zwiększają Wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, następującym po dniu ustalenia odpowiednio praw do dywidendy lub praw poboru.

2. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji notowanych na rynku regulowanym powiększają Wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny, następującym po dniu, w którym po raz ostatni akcje były notowane na rynku regulowanym z prawem poboru lub odpowiednio z prawem do dywidendy.

3. Przysługujące, zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, prawo poboru akcji nie notowanych na rynku regulowanym oraz prawo do dywidendy z akcji nie notowanych na rynku regulowanym powiększają wartość Aktywów Netto Funduszu w Dniu Wyceny następnym po dniu ustalenia tych praw.".

13. Art. 31 ust. 1 zdanie pierwsze otrzymuje brzmienie: "Dla Uczestnika otwiera się jeden Rejestr.".

14. W art. 31 ust. 2 skreśla się zdanie drugie.

15. W art. 37 ust. 1 po słowach: "mogą być składane Zlecenia" dodaje się słowo "/Dyspozycje.".

16. Art. 37 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

"3. Warunkiem realizacji Zleceń/Dyspozycji złożonej przez Uczestnika za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych jest złożenie przez Uczestnika upoważnionemu pracownikowi Towarzystwa lub podmiotowi przez nie wskazanemu Zlecenia /Dyspozycji spełniającej warunki określone w Umowie. Zlecenie/Dyspozycja może być podpisana lub przekazana przez pełnomocnika.".

17. Art. 37 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

"4. Na podstawie Zlecenia/Dyspozycji złożonej przez Uczestnika za pomocą urządzenia telekomunikacyjnego zostanie sporządzone pisemne Zlecenie/Dyspozycja przez upoważnionego pracownika Towarzystwa lub podmiot przez nie upoważniony.".

18. W art. 38 ust. 1 po słowach: "Identyfikacja Uczestnika Funduszu składającego" dodaje się słowo: "Zlecenie/.".

19. W art. 38 ust. 2 po słowach: "możliwości składania" dodaje się słowo: "Zleceń/.".

20. W art. 39 ust. 1 po słowie: "Wszystkie" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

21. W art. 39 ust. 2 po słowach: "niemożliwości przyjęcia" dodaje się słowo: "Zlecenia/.".

22. Art. 40 otrzymuje brzmienie:

"1. Na podstawie Dyspozycji Blokady Fundusz może ustanowić blokadę Rejestru na okres i w zakresie wskazanym w Dyspozycji. Blokada Rejestru zostaje ustanowiona w chwili, kiedy informacja o treści Dyspozycji zostanie odebrana przez Agenta Transferowego, nie później jednak niż w terminie 5 Dni Wyceny od złożenia Dyspozycji Blokady, chyba że opóźnienie jest następstwem zdarzeń, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności.

2. W okresie blokady Rejestru i w zakresie określonym w Dyspozycji Blokady nie jest możliwe wykonanie jakiegokolwiek Zlecenia, przedmiotem którego są Jednostki Uczestnictwa ewidencjonowane w Rejestrze, których dotyczy Dyspozycja Blokady.

3. Uczestnik Funduszu może ustanowić blokadę w związku z ustanowionym przez niego na rzecz instytucji finansowej zastawem na wierzytelności, której przedmiotem jest odkupienie określonej liczby Jednostek Uczestnictwa, odwoływalną wyłącznie przez tę instytucję lub za jej pisemną zgodą.

4. Z zastrzeżeniem ust. 3, odwołanie blokady Rejestru może zostać dokonane w każdym czasie na podstawie Dyspozycji Odwołania Blokady.".

23. W art. 41 ust. 2 skreśla się słowa: "chyba że opóźnienie będzie następstwem okoliczności, za które Fundusz nie ponosi odpowiedzialności (zgodnie z art. 471 Kodeksu cywilnego).".

24. W art. 49 ust. 3 dodaje się literę f) o następującym brzmieniu:

"f) akcjonariuszy Towarzystwa.".

25. W art. 52 skreśla się zdania drugie i trzecie. Po zdaniu pierwszym dodaje się nowe zdanie drugie o następującym brzmieniu:

"W przypadku ograniczenia liczby funduszy z którymi możliwa będzie konwersja, Fundusz dokona stosownego ogłoszenia w sposób określony w art. 60 Statutu.".

26. W art. 61 ust. 1 w zdaniu ostatnim skreśla się słowa: "oraz w dzienniku, o którym mowa w art. 60 Statutu.".

27. W art. 62 skreśla się słowa: "w sposób określony w art. 60 Statutu oraz.".

§  7.
Udziela się zezwolenia na zatwierdzenie tekstów jednolitych statutów: Korona Zrównoważonego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały, Korona Rynku Pieniężnego Otwartego Funduszu Inwestycyjnego stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały, Korona Akcji Otwartego Funduszu Inwestycyjnego stanowiącego załącznik nr 3 do uchwały, Korona Powszechnej Prywatyzacji Otwartego Funduszu Inwestycyjnego stanowiącego załącznik nr 4 do uchwały, Korona Indeksowego Otwartego Funduszu Inwestycyjnego stanowiącego załącznik nr 5 do uchwały, Korona Papierów Dłużnych Otwartego Funduszu Inwestycyjnego stanowiącego załącznik nr 6 do uchwały.
§  8.
Udziela się zezwolenia na skrócenie terminu wejścia w życie zmian statutów Korona Zrównoważonego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego, Korona Rynku Pieniężnego Otwartego Funduszu Inwestycyjnego, Korona Akcji Otwartego Funduszu Inwestycyjnego, Korona Powszechnej Prywatyzacji Otwartego Funduszu Inwestycyjnego, Korona Indeksowego Otwartego Funduszu Inwestycyjnego, Korona Papierów Dłużnych Otwartego Funduszu Inwestycyjnego, tak aby ww. zmiany weszły w życie w dniu ich ogłoszenia.
§  9.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

ZAŁĄCZNIKI

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK Nr 1

STATUT KORONA ZRÓWNOWAŻONY OTWARTY FUNDUSZ INWESTYCYJNY

ZAŁĄCZNIK Nr 2

STATUT KORONA RYNKU PIENIĘŻNEGO OTWARTY FUNDUSZ INWESTYCYJNY

ZAŁĄCZNIK Nr 3

STATUT KORONA AKCJI OTWARTY FUNDUSZ INWESTYCYJNY

ZAŁĄCZNIK Nr 4

STATUT KORONA PRYWATYZACJI OTWARTY FUNDUSZ INWESTYCYJNY

ZAŁĄCZNIK Nr 5

STATUT KORONA INDEKSOWY OTWARTY FUNDUSZ INWESTYCYJNY

ZAŁĄCZNIK Nr 6

KORONA PAPIERÓW DŁUŻNYCH OTWARTY FUNDUSZ INWESTYCYJNY