Wyrażenie zgody na wprowadzenie do publicznego obrotu akcji spółki Bank Ochrony Środowiska SA oraz określenie zakresu danych podlegających obowiązkowi publikacji w związku z wprowadzeniem akcji do publicznego obrotu.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KPWiG.1999.11.208

Akt indywidualny
Wersja od: 16 czerwca 1999 r.

UCHWAŁA Nr 351
KOMISJI PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH I GIEŁD
z dnia 21 maja 1999 r.
w sprawie wyrażenia zgody na wprowadzenie do publicznego obrotu akcji spółki Bank Ochrony Środowiska SA oraz określenia zakresu danych podlegających obowiązkowi publikacji w związku z wprowadzeniem akcji do publicznego obrotu

Na podstawie art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. - Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi (Dz. U. Nr 118, poz. 754 i Nr 141, poz. 945 oraz z 1998 r. Nr 107, poz. 669 i Nr 113, poz. 715) uchwala się, co następuje:
§  1.
Wyraża się zgodę na wprowadzenie do publicznego obrotu:

- od 2.200.000 (dwóch milionów dwustu tysięcy) do 2.750.000 (dwóch milionów siedmiuset pięćdziesięciu tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii N spółki Bank Ochrony Środowiska SA o wartości nominalnej 10 (dziesięć) złotych każda.

§  2.
Faktyczna liczba akcji serii N wprowadzanych do publicznego obrotu następuje w granicach liczby podanej w § 1 w zależności od liczby akcji serii N, które zostaną subskrybowane i należycie opłacone w czasie trwania publicznej subskrypcji.
§  3.
Zobowiązuje się spółkę Bank Ochrony Środowiska SA do umieszczenia na stronie tytułowej skrótu prospektu emisyjnego oraz wszystkich prospektów emisyjnych, oświadczenia w brzmieniu:

"Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oceniła, że w przedstawionych dokumentach zostały zamieszczone wszystkie informacje i dane wymagane przepisami prawa. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ryzyka inwestycyjnego związanego z nabywaniem papierów wartościowych oferowanych w niniejszym prospekcie emisyjnym. Komisja zwraca uwagę potencjalnym inwestorom na czynniki ryzyka dotyczące emisji akcji serii N zawarte w Rozdziale I pkt 2 prospektu emisyjnego. Komisja podkreśla, że odpowiedzialność za wybór procedury subskrypcji spoczywa na Emitencie, zaś odpowiedzialność za jej przeprowadzenie na biurze maklerskim, pełniącym funkcję oferującego. Decyzją Nr DSP1-411-3/99-35/99 z dnia 21 maja 1999 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do publicznego obrotu papiery wartościowe objęte tym prospektem emisyjnym."

§  4.
Wyraża się zgodę na niepublikowanie w treści prospektu emisyjnego:

- adresów zamieszkania członków Zarządu i Rady Nadzorczej Emitenta oraz innych osób fizycznych wymienionych w prospekcie emisyjnym, za wyjątkiem adresów zamieszkania biegłych rewidentów,

- wartości indywidualnych wynagrodzeń członków Zarządu i Rady Nadzorczej Emitenta.

§  5.
Zobowiązuje się spółkę Bank Ochrony Środowiska SA do zgłoszenia do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd informacji o miejscu oraz dacie publikacji skrótu prospektu emisyjnego.
§  6.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.