Współpraca jednostek organizacyjnych Policji i Fundacji Dzieci Niczyje na rzecz sprawnej obsługi "Ogólnopolskiego telefonu zaufania dla dzieci 116 111".

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2008.18.109

Akt obowiązujący
Wersja od: 6 listopada 2008 r.

POROZUMIENIE
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 3 listopada 2008 r.
w sprawie współpracy jednostek organizacyjnych Policji i Fundacji Dzieci Niczyje na rzecz sprawnej obsługi "Ogólnopolskiego telefonu zaufania dla dzieci 116 111"

zawarte w dniu 3 listopada 2008 r. w Warszawie pomiędzy:

Komendantem Głównym Policji gen. insp. Andrzejem Matejukiem z siedzibą w Warszawie, ul. Puławska 148/150,

a

Fundacją Dzieci Niczyje z siedzibą w Warszawie, ul. Walecznych 59, wpisaną do rejestru prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000204426, NIP: 113-07-25-676, REGON: 012041461, reprezentowaną przez:

1. Monikę Sajkowską - dyrektora Fundacji,

2. Marię Keller-Hamelę - członka Zarządu,

zwanymi dalej "Stronami".

W związku z art. 1 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 z późn. zm.), postanowieniami Fundacji Dzieci Niczyje oraz przepisami decyzji Komisji z dnia 15 lutego 2007 r. w sprawie rezerwacji krajowego zakresu numeracyjnego zaczynającego się na "116" na potrzeby zharmonizowanych usług o walorze społecznym (Dz. Urz. UE L 49, 17.2.2007 r., str. 30), Strony zobowiązują się realizować zadania na rzecz ochrony dobra dziecka w ramach "Ogólnopolskiego telefonu zaufania dla dzieci 116 111".

§  1.
Strony zobowiązują się do współpracy w sytuacjach bezpośrednio zagrażających życiu lub zdrowiu dziecka, wymagających natychmiastowej interwencji.
§  2.
W sytuacjach, o których mowa w § 1, konsultanci Fundacji Dzieci Niczyje obsługujący telefon zaufania 116 111 zobowiązani są do natychmiastowego przekazania drogą telefoniczną informacji o sytuacji do dyżurnego komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji właściwej ze względu na miejsce jej zaistnienia. Jeżeli miejsce to nie jest znane, informacja jest przekazywana do dyżurnego Komendy Stołecznej Policji.
§  3.
Dyżurujący konsultant Fundacji Dzieci Niczyje zobowiązany jest do przekazania podczas zgłoszenia telefonicznego dyżurnemu komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji wszystkich posiadanych informacji niezbędnych do podjęcia skutecznej interwencji przez Policję.
§  4.
W razie podjęcia przez Policję czynności w związku z potwierdzeniem informacji o sytuacji określonej w § 1, dyżurujący konsultant Fundacji Dzieci Niczyje zobowiązany jest do przekazywania dyżurnemu komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji wszystkich bieżących informacji dotyczących podjętej interwencji.
§  5.
Dyżurny komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji niezwłocznie, po otrzymaniu od konsultanta Fundacji Dzieci Niczyje telefonicznej informacji o sytuacji określonej w § 1, podejmie czynności służbowe zmierzające do likwidacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka.
§  6.
Policja zobowiązuje się do przekazania Fundacji Dzieci Niczyje informacji o podjętych czynnościach w związku ze zgłoszeniem interwencji wyłącznie na jej pisemny wniosek.
§  7.
Strony zobowiązują się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, których ujawnienie spowoduje zagrożenie dobra dziecka rozumianego jako działania podejmowanego w najlepiej pojętym interesie dziecka.
§  8.
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji prześle komendom wojewódzkim (Stołecznej) Policji informację określającą zasady współdziałania Stron na rzecz sprawnej realizacji postanowień porozumienia.
§  9.
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji przekaże materiały informacyjne dotyczące "Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla dzieci 116 111" jednostkom organizacyjnym Policji.
§  10.
Strony ustalają kwartalny tryb spotkań mających na celu omówienie współpracy prowadzonej w ramach porozumienia.
§  11.
Porozumienie zawiera się na czas funkcjonowania "Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla dzieci 116 111".
§  12.
Wszelkie zmiany porozumienia wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
§  13.
Porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
§  14.
Porozumienie wchodzi w życie z dniem 6 listopada 2008 r.