Wprowadzenie w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym procedury sprawdzeń, rejestracji, modyfikacji i usuwania informacji w Systemie Informacyjnym Schengen.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.CBA.2007.2.59

Akt utracił moc
Wersja od: 26 października 2010 r.

DECYZJA Nr 39/07
SZEFA CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO
z dnia 23 października 2007 r.
w sprawie wprowadzenia w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym procedury sprawdzeń, rejestracji, modyfikacji i usuwania informacji w Systemie Informacyjnym Schengen

.................................................
Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Zmiany nin. decyzji, wprowadzone przez § 10 decyzji Nr 201/10 z dnia 22 października 2010 r. - Przepisy zmieniające decyzje Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego (Dz.Urz.CBA.10.2.87), nie zostały naniesione na tekst, gdyż data wejścia w życie tych zmian jest późniejsza od daty utraty mocy przez nin. decyzję.

.................................................

Na podstawie § 1 statutu Centralnego Biura Antykorupcyjnego, stanowiącego załącznik do zarządzenia nr 32 Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie nadania statutu Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu (M. P. Nr 21, poz. 244), postanawia się, co następuje:

§  1.
Wprowadza się w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym procedurę sprawdzeń, rejestracji, modyfikacji i usuwania informacji w Systemie Informacyjnym Schengen przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, stanowiącą załącznik do niniejszej decyzji.
§  2.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZAŁĄCZNIK 

PROCEDURA SPRAWDZEŃ, REJESTRACJI, MODYFIKACJI I USUWANIA INFORMACJI W SYSTEMIE INFORMACYJNYM SCHENGEN PRZEZ FUNKCJONARIUSZY CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO

Rozdział I

Przepisy ogólne

§  1.
Funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego może dokonać sprawdzenia, rejestracji, modyfikacji oraz usunięć informacji w Systemie Informacyjnym Schengen, za pośrednictwem Wydziału Obsługi Informacyjnej Zarządu Analiz i Ewidencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
§  2.
Ilekroć w procedurze jest mowa o:
1)
CBA - należy przez to rozumieć Centralne Biuro Antykorupcyjne;
2)
ZAE CBA - należy przez to rozumieć Zarząd Analiz i Ewidencji CBA;
3)
WOI - należy przez to rozumieć Wydział Obsługi Informacyjnej ZAE CBA;
4)
SIS - należy przez to rozumieć System Informacyjny Schengen;
5)
funkcjonariuszu - należy przez to rozumieć funkcjonariusza CBA, uprawnionego do dokonywania sprawdzeń w SIS za pośrednictwem WOI ZAE CBA;
6)
KWS - należy przez to rozumieć Konwencję Wykonawczą z dnia 19 czerwca 1990 roku do Układu z Schengen z dnia 14 czerwca 1985 r.;
7)
Biurze SIRENE - należy przez to rozumieć komórkę organizacyjną organu administracji państwowej, wyznaczonego na podstawie art. 92 ust. 4 KWS, realizującą zadania polegające na wymianie informacji uzupełniających do danych przetwarzanych w SIS z innymi państwami obszaru Schengen;
8)
dyżurnym - należy przez to rozumieć dyżurnego funkcjonariusza Wydziału Obsługi Informacyjnej ZAE CBA, mającego uprawnienia do dokonywania sprawdzeń oraz rejestracji w SIS oraz wyznaczonego do kontaktu z Biurem SIRENE w celu wymiany informacji uzupełniających;
9)
ustawie - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 24 sierpnia 2007 r. o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Systemie Informacji Wizowej (Dz. U. Nr 165, poz. 1170);
10)
informacjach uzupełniających - należy przez to rozumieć wszelkie informacje, wymieniane za pośrednictwem Biur SIRENE między krajowymi a zagranicznymi organami uprawnionymi do wykorzystywania danych SIS, niezbędne przy dokonywaniu wpisów do Systemu Informacyjnego Schengen lub w celu umożliwienia podjęcia odpowiednich działań, w przypadkach gdy w wyniku przeglądania danych SIS odnaleziono osoby lub przedmioty, których dotyczą wpisy;
11)
ustawie o CBA - należy przez to rozumieć ustawę o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym z dnia 9 czerwca 2006 r. (Dz. U. Nr 104, poz. 708, z późn. zm.);
12)
trafieniu - należy przez to rozumieć pozytywny wynik sprawdzenia osoby lub przedmiotu w SIS;
13)
ENA - należy przez to rozumieć europejski nakaz aresztowania.

Rozdział  II

Zasady ogólne dokonywania sprawdzeń osób i przedmiotów

§  3.
1.
W przypadku, gdy sprawdzenie osoby lub przedmiotu w bazie danych SIS następuje do sprawy, a osoba lub przedmiot sprawdzany nie znajduje się w dyspozycji osoby dokonującej sprawdzenia, funkcjonariusz oraz dyżurny nie podejmują wnioskowanych we wpisie działań, których dotyczą dane SIS. W tej sytuacji funkcjonariusz zaznacza odpowiednie pole na formularzu zlecenia sprawdzania w SIS1. W tej sytuacji dyżurny nie przekazuje informacji do Biura SIRENE2.
2.
W celu dokonania sprawdzenia w SIS funkcjonariusz przekazuje do ZAE CBA kompletnie wypełniony formularz zlecenia sprawdzenia w SIS:
1)
osoby - stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej procedury;
2)
przedmiotu - stanowiący załączniki nr 2-6 do niniejszej procedury.
3.
W uzasadnionych przypadkach zlecenia sprawdzenia dokonuje się drogą telefoniczną. W tym przypadku dyżurny wypełnia formularz sprawdzenia osoby lub przedmiotu na podstawie przekazanych informacji przez funkcjonariusza.
4.
Dyżurny, na podstawie formularza zlecenia sprawdzenia lub danych przekazanych drogą telefoniczną, dokonuje sprawdzenia osoby lub przedmiotu w SIS.
5.
Dyżurny przekazuje funkcjonariuszowi informację o wyniku sprawdzenia wraz z wydrukami (za pokwitowaniem na formularzu zlecenia sprawdzenia) z bazy SIS.
6.
W przypadku stwierdzenia braku osoby lub przedmiotu w systemie SIS - dyżurny przekazuje informację: "nie figuruje w SIS". Zaznacza odpowiednie pole na formularzu i wpisuje datę, czas sprawdzenia w SIS oraz podpisuje formularz.

Rozdział  III

Procedura postępowania w przypadku pozytywnych sprawdzeń osób

§  4.
1.
W przypadku odnalezienia na skutek wglądu do danych SIS, osoby, której dotyczy wpis, CBA jest obowiązane do podjęcia wnioskowanych we wpisie działań, o ile przepisy ustawy o CBA lub inne przepisy, umożliwiają takie działania.
2.
W przypadku trafienia - "Osoba figuruje w systemie SIS3", dyżurny:
a)
przekazuje informację: "figuruje w SIS" - zaznacza odpowiednie pole na formularzu,
b)
wpisuje datę oraz czas sprawdzenia,
c)
składa swój podpis,
d)
wpisuje na formularzu uzyskany w wyniku sprawdzenia identyfikator Schengen (Schengen ID),
e)
przekazuje informację o dodatkowych informacjach zawartych we wpisie: uzbrojony, niebezpieczny, uzbrojony i niebezpieczny.
§  5.
1.
W przypadku osoby poszukiwanej w celu jej wydania na wniosek państw obcych lub przekazania na podstawie ENA - art. 4 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy - funkcjonariusz, nawet nie wykonując czynności służących realizacji zadań, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CBA, dokonuje zatrzymania osoby zgodnie z przepisami kodeksu postępowania karnego.
2.
W przypadku braku możliwości osadzenia takiej osoby w pomieszczeniach, będących w dyspozycji CBA, przekazuje się ją wraz z zabezpieczonymi rzeczami oraz kompletem zgromadzonej w związku z zatrzymaniem dokumentacji najbliższej jednostce organizacyjnej Policji.
3.
Przekazanie osoby dokumentuje się w formie protokołu, sporządzonego w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, którego wzór stanowi załącznik nr 17 do niniejszej procedury.
4.
Dyżurny przechodzi do realizacji czynności, o których mowa w § 10.
§  6.
1.
W przypadku cudzoziemca - art. 4 ust. 1 pkt 4 ustawy - funkcjonariusz niezwłocznie informuje dyżurnego o fakcie odnalezienia cudzoziemca. Dyżurny przekazuje tę wiadomość najbliższej jednostce organizacyjnej Policji lub Straży Granicznej.
2.
Dyżurny nie wypełnia formularza zgłoszenia trafienia w SIS - OSOBA oraz nie wnosi o przekazanie informacji uzupełniających. Dla dyżurnego jest to zakończenie procedury.
§  7.
1.
W przypadku osoby poszukiwanej jako zaginionej - art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy - funkcjonariusz bezzwłocznie informuje dyżurnego o fakcie odnalezienia osoby zaginionej. Dyżurny przekazuje tę wiadomość najbliższej jednostce organizacyjnej Policji.
2.
Dyżurny przechodzi do realizacji czynności, o których mowa w § 10.
§  8.
1.
W przypadku świadka lub osoby poszukiwanej w celu ustalenia miejsca pobytu - art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy - funkcjonariusz w razie pozytywnego sprawdzenia w SIS, wykonując czynności służące realizacji zadań, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CBA, przyjmuje od osoby oświadczenie na przygotowanym formularzu (załącznik nr 9 do niniejszej procedury) oraz podejmuje czynności zgodnie z wnioskowanymi we wpisie działaniami (ustala miejsce pobytu i adres zamieszkania).
2.
Ustalone dane dotyczące osoby funkcjonariusz przekazuje na formularzu do WOI.
3.
Dyżurny nie wypełnia formularza zgłoszenia trafienia w SIS - OSOBA oraz nie wnosi o przekazanie informacji uzupełniających. Dla dyżurnego jest to zakończenie procedury.
§  9.
1.
W przypadku osoby wprowadzonej w celu przeprowadzenia niejawnego nadzorowania - art. 4 ust. 1 pkt 7 ustawy - funkcjonariusz zbiera informacje odnoszące się do: miejsca, daty, czasu i przyczyny kontroli, planu celu podróży, danych osób towarzyszących osobie z wpisu SIS.
2.
W przypadku osoby wprowadzonej w celu przeprowadzenia kontroli, gdy sprawdzenia dokonano w związku z realizacją zadań określonych w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o CBA, funkcjonariusz poddaje szczegółowej kontroli osobę, bagaż w celu ujawnienia wszystkich ewentualnych przedmiotów zabronionych lub pochodzących z przestępstwa. Jeśli prawo krajowe nie pozwala na szczegółową kontrolę poddaje obiekt niejawnemu nadzorowaniu.
3.
Dyżurny przechodzi do realizacji czynności, o których mowa w § 10.
§  10.
1.
W przypadku pozytywnego sprawdzenia osoby poszukiwanej, osoby poszukiwanej jako zaginionej oraz osoby wprowadzonej w celu przeprowadzenia niejawnego nadzorowania lub szczegółowej kontroli, dyżurny wypełnia formularz zgłoszenia trafienia w SIS - OSOBA (stanowiący załącznik nr 7 do niniejszej procedury), oraz sporządza wydruk z aplikacji SIS.
2.
Dyżurny bezzwłocznie informuje Biuro SIRENE, poprzez przesłanie bezpiecznym faksem lub drogą elektroniczną formularza zgłoszenia trafienia osoby w SIS oraz wnosi o przekazanie informacji uzupełniających oraz identyfikacyjnych osoby4.
3.
Czas oraz datę poinformowania Biura SIRENE dyżurny odnotowuje na formularzu zgłoszenia trafienia oraz na formularzu zlecenia sprawdzenia w SIS - OSOBA.
4.
Po otrzymaniu informacji uzupełniających z Biura SIRENE, dyżurny, przekazuje za pokwitowaniem uzyskane materiały funkcjonariuszowi, który zlecił dokonanie sprawdzenia w SIS.
5.
W przypadku pozytywnego sprawdzenia, dyżurny na bieżąco monitoruje sprawę oraz pozostaje w kontakcie z funkcjonariuszem, który zlecił dokonanie sprawdzenia w SIS oraz Biurem SIRENE.
6.
Do identyfikacji sprawy wykorzystuje się identyfikator Schengen.

Rozdział  IV

Procedura postępowania w przypadku pozytywnych sprawdzeń przedmiotów

§  11.
1.
W przypadku odnalezienia na skutek wglądu do danych SIS przedmiotu, którego dotyczy wpis CBA jest obowiązane do podjęcia wnioskowanych we wpisie działań, o ile przepisy ustawy o CBA, umożliwiają takie działania.
2.
W przypadku trafienia - "Przedmiot figuruje w systemie SIS5" dyżurny:
a)
przekazuje informację: "figuruje w SIS" - zaznacza odpowiednie pole na formularzu,
b)
wpisuje datę oraz czas sprawdzenia,
c)
składa swój podpis,
d)
wpisuje na formularzu uzyskany w wyniku sprawdzenia identyfikator Schengen (Schengen ID).
§  12.
1.
W przypadku trafienia przedmiotu w celu zajęcia lub wykorzystania jako dowód w postępowaniu karnym - art. 4 ust. 1 pkt 8-10 ustawy - funkcjonariusz, jeżeli realizowane przez CBA zadania umożliwiają jemu takie działanie, zatrzymuje przedmiot zgodnie z przepisami kodeksu postępowania karnego.
2.
W przypadkach uzasadnionych brakiem możliwości odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotów, ze względu na ich rodzaj i właściwości po dokonaniu czynności, o których mowa w ust. 1, funkcjonariusz przekazuje zatrzymane przedmioty wraz z dokumentacją jednostce Policji właściwej ze względu na miejsce zatrzymania przedmiotu. Przekazanie takie następuje za pokwitowaniem.
3.
W przypadku odnalezienia na wskutek wglądu do danych SIS przedmiotów, co, do których funkcjonariusz, ze względu na realizowane zadania przez CBA, nie ma prawa zatrzymania tych przedmiotów, bezzwłocznie informuje o fakcie odnalezienia przedmiotu dyżurnego, a ten najbliższą jednostkę Policji.
4.
Dyżurny nie wypełnia formularza zgłoszenia trafienia w SIS - PRZEDMIOT (stanowiący załącznik nr 8 do niniejszej procedury) oraz nie wnosi o przekazanie informacji uzupełniających. Dla dyżurnego jest to zakończenie procedury.
§  13.
1.
W przypadku przedmiotów wprowadzonych w celu przeprowadzenia niejawnego nadzorowania - art. 4 ust. 1 pkt 7 ustawy - funkcjonariusz zbiera informacje odnoszące się do: miejsca, daty, czasu i przyczyny kontroli, planu celu podróży, dane osób będące w posiadaniu lub poruszające się obiektem będącym przedmiotem wpisu, tzn. pojazdem, statkiem powietrznym itp.
2.
W przypadku przedmiotów wprowadzonych w celu przeprowadzenia kontroli, funkcjonariusz poddaje obiekt i osoby szczegółowej kontroli będące w posiadaniu lub poruszające się obiektem będącym przedmiotem wpisu: tzn. osobę, bagaż w celu ujawnienia wszystkich ewentualnych przedmiotów zabronionych lub pochodzących z przestępstwa. Jeśli prawo krajowe nie pozwala na szczegółową kontrolę poddaje obiekt niejawnemu nadzorowaniu.
3.
Dyżurny wypełnia formularz zgłoszenia trafienia w SIS - PRZEDMIOT oraz sporządza wydruk z aplikacji SIS.
4.
Dyżurny informuje niezwłocznie Biuro SIRENE, poprzez przesłanie bezpiecznym faksem lub drogą elektroniczną formularza zgłoszenia trafienia przedmiotu w SIS oraz wnosi o przekazanie informacji uzupełniających dotyczących wpisu.
5.
Czas oraz datę poinformowania Biura SIRENE dyżurny odnotowuje na formularzu zgłoszenia trafienia przedmiotu oraz na formularzu zlecenia sprawdzenia w SIS - PRZEDMIOT.
6.
Po otrzymaniu informacji uzupełniających z Biura SIRENE, dyżurny przekazuje za pokwitowaniem ww. materiały funkcjonariuszowi, który dokonywał sprawdzenia w SIS.
7.
W przypadku pozytywnego sprawdzenia, dyżurny na bieżąco monitoruje sprawę oraz pozostają w kontakcie z funkcjonariuszem dokonującym sprawdzenia w SIS oraz Biurem SIRENE.
8.
Do identyfikacji sprawy wykorzystuje się identyfikator Schengen.

Rozdział  V

Procedura rejestracji/modyfikacji/usunięcia osoby/przedmiotu w Systemie Informacyjnym Schengen

§  14.
1.
Funkcjonariusz przekazuje do ZAE CBA wypełniony formularz rejestracji/modyfikacji/usunięcia osoby/przedmiotu w SIS6 (stanowiący załączniki od nr 10 do nr 16 do niniejszej procedury) oraz kopię dokumentów7 na podstawie, których funkcjonariusz dokonał rejestracji/modyfikacji/usunięcia osoby/przedmiotu w SIS.
2.
Dyżurny dokonuje sprawdzenia kompletności wypełnienia formularza.
3.
Dyżurny, na podstawie formularza, dokonuje rejestracji/modyfikacji/usunięcia osoby/przedmiotu w SIS.
4.
W przypadku rejestracji nowego wpisu dyżurny wpisuje na formularzu numer identyfikacyjny Schengen (ID Schengen).
5.
Dyżurny przekazuje informację funkcjonariuszowi o dokonaniu rejestracji/modyfikacji/usunięcia wraz z wydrukami z bazy SIS.
6.
Funkcjonariusz otrzymuje wydruk z bazy SIS - potwierdzający dokonanie rejestracji/modyfikacji/usunięcia osoby/przedmiotu.
7.
Funkcjonariusz kwituje na formularzu rejestracji/modyfikacji/usunięcia osoby/przedmiotu w SIS fakt odebrania wydruków z bazy SIS.
8.
Formularz rejestracji/modyfikacji/usunięcia pozostaje w WOI.
9.
Do identyfikacji sprawy będzie wykorzystywany identyfikator Schengen.

______

1 Ma to miejsce podczas rutynowych sprawdzeń osób i przedmiotów będących w zainteresowaniu CBA.

2 Nie zwalnia to osoby sprawdzającej od obowiązku podjęcia stosownych czynności zmierzających do wykonania działań wnioskowanych we wpisie, jeżeli uzyskane informacje i okoliczności faktycznie na to pozwalają.

3 Formularz sprawdzenia pozostaje w WOI ZAE. Wydruk wyniku sprawdzenia funkcjonariusz kwituje na formularzu sprawdzenia. W przypadku pozytywnego sprawdzenia dyżurny zaznacza odpowiednie pole na formularzu oraz wpisuje identyfikator Schengen (id Schengen) wraz z czasem sprawdzenia.

4 W przypadku świadków lub osób poszukiwanych w celu ustalenia ich miejsca pobytu - art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy, w przypadku potwierdzonej tożsamości świadka dyżurny nie występuje o dane uzupełniające do Biura SIRENE, a jedynie informuje Biuro SIRENE o trafieniu przekazując dane osoby na formularzu.

5 Formularz sprawdzenia pozostaje w WOI ZAE. Wydruk wyniku sprawdzenia funkcjonariusz kwituje na formularzu sprawdzenia. W przypadku pozytywnego sprawdzenia dyżurny zaznacza odpowiednie pole na formularzu oraz wpisuje identyfikator Schengen (id Schengen) wraz z czasem sprawdzenia.

6 Wszystkie pola obligatoryjne muszą zostać wypełnione.

7 W przypadku rejestracji z art. 3 ust. 1 pkt 7 lit. c ustawy (art. 99.3 KWS) - niejawny nadzór, dokumentację dyżurny obligatoryjnie przekazuje do Biura SIRENE.

Załącznik  Nr 1

FORMULARZ ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY W SIS

*pola obligatoryjne
A: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY
*MIEJSCOWOŚĆ*DATA WYPEŁNIENIA
*JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA CBA
*IMIĘ I NAZWISKO FUNKCJONARIUSZA DOKONUJĄCEGO SPRAWDZENIA:
*IDENTYFIKATOR KADROWY FUNKCJONARIUSZA
*TEL. KONTAKTOWY FUNKCJONARIUSZA
*PODPIS FUNKCJONARIUSZA
B: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY
*CEL SPRAWDZENIA/ZNAK SPRAWY/OSOBA W DYSPOZYCJI
*NAZWISKO
*IMIĘ
*DATA URODZENIA
OBSZAR SPRAWDZENIA/ARTYKUŁ
C: POLA WYPEŁNIA DYŻURNY WYDZIAŁU OBSŁUGI INFORMACYJNEJ ZAE
FIGURUJE W SIS:PODPIS DYŻURNEGO
[] TAK
[] NIE
IDENTYFIKATOR SCHENGEN
DATA SPRAWDZENIA
CZAS SPRAWDZENIA
PRZEKAZANO DO BIURA SIRENE FORMULARZ TRAFIENIA OSOBY W SIS:
[] TAK
□ NIE
DATA I CZAS PRZEKAZANIA FORMULARZA DO SIRENE
DATA I CZAS OTRZYMANIA INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH
D: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY
POKWITOWANIE ODBIORU INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH Z BIURA SIRENEDATAPODPIS

Załącznik  Nr 2

FORMULARZ ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU W SIS - BANKNOT/PAPIER WARTOŚCIOWY/ŚRODEK PŁATNICZY

*pola obligatoryjne
A: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU
*MIEJSCOWOŚĆ*DATA WYPEŁNIENIA
*JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA CBA
*IMIĘ I NAZWISKO FUNKCJONARIUSZA DOKONUJĄCEGO SPRAWDZENIA
*IDENTYFIKATOR KADROWY FUNKCJONARIUSZA
*TEL. KONTAKTOWY FUNKCJONARIUSZA
*PODPIS FUNKCJONARIUSZA
B: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU - BANKNOT/PAPIER WARTOŚCIOWY/ŚRODEK PŁATNICZY
*CEL SPRAWDZENIA/ZNAK SPRAWY/PRZEDMIOT W DYSPOZYCJI
*NUMER SERII
*NOMINAŁ
*WALUTA
C: POLA WYPEŁNIA DYŻURNY WYDZIAŁU OBSŁUGI INFORMACYJNEJ ZAE
FIGURUJE W SIS:PODPIS DYŻURNEGO
□ TAK
□ NIE
IDENTYFIKATOR SCHENGEN
DATA SPRAWDZENIA
CZAS SPRAWDZENIA
PRZEKAZANO DO BIURA SIRENE FORMULARZ TRAFIENIA OSOBY W SIS:
□ TAK
□ NIE
DATA I CZAS PRZEKAZANIA FORMULARZA DO SIRENE
DATA I CZAS OTRZYMANIA INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH
D: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY
POKWITOWANIE ODBIORU INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH Z BIURA SIRENEDATAPODPIS

Załącznik  Nr 3

FORMULARZ ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU W SIS - BROŃ PALNA

*pola obligatoryjne
A: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU
*MIEJSCOWOŚĆ*DATA WYPEŁNIENIA
*JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA CBA
*IMIĘ I NAZWISKO FUNKCJONARIUSZA DOKONUJĄCEGO SPRAWDZENIA
*IDENTYFIKATOR KADROWY FUNKCJONARIUSZA
*TEL. KONTAKTOWY FUNKCJONARIUSZA
*PODPIS FUNKCJONARIUSZA
B: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU - BROŃ PALNA
*CEL SPRAWDZENIA/ZNAK SPRAWY/ PRZEDMIOT W DYSPOZYCJI
*NUMER SERII
*RODZAJ BRONI
*MARKA-PRODUCENT
KALIBER
C: POLA WYPEŁNIA DYŻURNY WYDZIAŁU OBSŁUGI INFORMACYJNEJ ZAE
FIGURUJE W SIS:PODPIS DYŻURNEGO
□ TAK
□ NIE
IDENTYFIKATOR SCHENGEN
DATA SPRAWDZENIA
CZAS SPRAWDZENIA
PRZEKAZANO DO BIURA SIRENE FORMULARZ TRAFIENIA OSOBY W SIS:
□ TAK
□ NIE
DATA I CZAS PRZEKAZANIA FORMULARZA DO SIRENE
DATA I CZAS OTRZYMANIA INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH
D: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY
POKWITOWANIE ODBIORU INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH Z BIURA SIRENEDATAPODPIS

Załącznik  Nr 4

FORMULARZ ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU W SIS - DOKUMENT BLANKIET

*pola obligatoryjne
A: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU
*MIEJSCOWOŚĆ*DATA WYPEŁNIENIA
*JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA CBA
*IMIĘ I NAZWISKO FUNKCJONARIUSZA DOKONUJĄCEGO SPRAWDZENIA:
*IDENTYFIKATOR KADROWY FUNKCJONARIUSZA
*TEL. KONTAKTOWY FUNKCJONARIUSZA
*PODPIS FUNKCJONARIUSZA
B: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU - DOKUMENT BLANKIET
*CEL SPRAWDZENIA/ZNAK SPRAWY/PRZEDMIOT W DYSPOZYCJI
*NUMER DOKUMENTU
*RODZAJ DOKUMENTU
KRAJ WYDANIA DOKUMENTU
C: POLA WYPEŁNIA DYŻURNY WYDZIAŁU OBSŁUGI INFORMACYJNEJ ZAE
FIGURUJE W SIS:PODPIS DYŻURNEGO
□ TAK
□ NIE
IDENTYFIKATOR SCHENGEN
DATA SPRAWDZENIA
CZAS SPRAWDZENIA
PRZEKAZANO DO BIURA SIRENE FORMULARZ TRAFIENIA OSOBY W SIS:
□ TAK
□ NIE
DATA I CZAS PRZEKAZANIA FORMULARZA DO SIRENE
DATA I CZAS OTRZYMANIA INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH
D: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY
POKWITOWANIE ODBIORU INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH Z BIURA SIRENEDATAPODPIS

Załącznik  Nr 5

FORMULARZ ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU W SIS - DOKUMENT WYDANY

*pola obligatoryjne
A: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU
*MIEJSCOWOŚĆ*DATA WYPEŁNIENIA
*JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA CBA
*IMIĘ I NAZWISKO FUNKCJONARIUSZA DOKONUJĄCEGO SPRAWDZENIA
*IDENTYFIKATOR KADROWY FUNKCJONARIUSZA
*TEL. KONTAKTOWY FUNKCJONARIUSZA
*PODPIS FUNKCJONARIUSZA
B: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU - DOKUMENT WYDANY
*CEL SPRAWDZENIA/ZNAK SPRAWY/PRZEDMIOT W DYSPOZYCJI
*NUMER DOKUMENTU
NAZWISKO WŁAŚCICIELA DOKUMENTU
DATA URODZENIA WŁAŚCICIELA
*RODZAJ DOKUMENTU
KRAJ WYDANIA DOKUMENTU
C: POLA WYPEŁNIA DYŻURNY WYDZIAŁU OBSŁUGI INFORMACYJNEJ ZAE
FIGURUJE W SIS:PODPIS DYŻURNEGO
□ TAK
□ NIE
IDENTYFIKATOR SCHENGEN
DATA SPRAWDZENIA
CZAS SPRAWDZENIA
PRZEKAZANO DO BIURA SIRENE FORMULARZ TRAFIENIA OSOBY W SIS:
□ TAK
□ NIE
DATA I CZAS PRZEKAZANIA FORMULARZA DO SIRENE
DATA I CZAS OTRZYMANIA INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH
D: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY
POKWITOWANIE ODBIORU INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH Z BIURA SIRENEDATAPODPIS

Załącznik  Nr 6

FORMULARZ ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU W SIS - POJAZD

*pola obligatoryjne
A: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU
*MIEJSCOWOŚĆ*DATA WYPEŁNIENIA
*JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA CBA
*IMIĘ I NAZWISKO FUNKCJONARIUSZA DOKONUJĄCEGO SPRAWDZENIA
*IDENTYFIKATOR KADROWY FUNKCJONARIUSZA
*TEL. KONTAKTOWY FUNKCJONARIUSZA
*PODPIS FUNKCJONARIUSZA
B: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA PRZEDMIOTU - POJAZD
*CEL SPRAWDZENIA/ZNAK SPRAWY/PRZEDMIOT W DYSPOZYCJI
*NUMER REJESTRACYJNY
NUMER VIN LUB NR SERYJNY
MARKA
KRAJ REJESTRACJI POJAZDU
OBSZAR SPRAWDZENIA/ARTYKUŁ
C: POLA WYPEŁNIA DYŻURNY WYDZIAŁU OBSŁUGI INFORMACYJNEJ ZAE
FIGURUJE W SIS:
□ TAK
□ NIE
IDENTYFIKATOR SCHENGEN
DATA SPRAWDZENIA
CZAS SPRAWDZENIA
PRZEKAZANO DO BIURA SIRENE FORMULARZ TRAFIENIA OSOBY W SIS:
□ TAK
□ NIE
DATA I CZAS PRZEKAZANIA FORMULARZA DO SIRENE
DATA I CZAS OTRZYMANIA INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH
D: POLA WYPEŁNIA FUNKCJONARIUSZ DOKONUJĄCY ZLECENIA SPRAWDZENIA OSOBY
POKWITOWANIE ODBIORU INFORMACJI UZUPEŁNIAJĄCYCH Z BIURA SIRENEDATAPODPIS

Załącznik  Nr 7

ZGŁOSZENIE TRAFIENIA W SIS - OSOBA

[] WNIOSEK O DANE UZUPEŁNIAJĄCE8

[] Poszukiwany w celu wydania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania lub ekstradycji - art. 95 KWS9

[] Objęty zakazem wjazdu na obszar państw Schengen - art. 96 KWS

[] Poszukiwany jako zaginiony - art. 97 KWS

[] Poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu - art. 98 KWS

[] Objęty niejawnym nadzorem/szczególną kontrolą10 - art. 99 KWS

Data i czas nadania wiadomości001.
Nadawca
OdbiorcaSIRENE Polska, KGP Warszawa
Nr ID Schengen005.
Nazwisko006.
Imiona007.
Nazwisko rodowe008.
Data urodzenia009.
Miejsce urodzenia010.
Alias011.
Płeć012.
Obywatelstwo013.
Posiadany dokument tożsamości
Numer, data wydania, data ważności i kraj wydania dokumentu tożsamości,
Miejsce wykonania sprawdzenia osoby figurującej w systemie SIS, data i czas085.
Okoliczności, w jakich wykonano sprawdzenie086.
Jednostka prowadząca czynności (adres, tel/fax, prowadzący) 087.
Czynności podjęte po wykonaniu sprawdzenia088.
Wniosek do SIRENE o przekazanie następujących informacji uzupełniających

(w przypadku wpisu z art. 95 KWS Wydział ds. SIRENE prześle formularz "A" bez wnioskowania)

089.[] Fotografie osoby poszukiwanej

[] Pełne dane osobowe

[] Rodzaj niezbędnej opieki medycznej

[] Inne.....................

...........................

...........................

ART. 95 KWS - WYDANIE NA PODSTAWIE ENA LUB EKSTRADYCJA
Sąd Okręgowy prowadzący postępowanie091.
Decyzja Sądu w sprawie ekstradycji
ART. 96 KWS - ZAKAZ WJAZDU NA OBSZAR PAŃSTW SCHENGEN
Dane ewentualnie posiadanego dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium państwa strefy Schengen
Organ rozpatrujący sprawę
ART. 97 KWS - ZAGINIONY
Informacja o placówce, w której umieszczono osobę małoletnią lub wymagającą opieki
Informacja o miejscu pobytu (w przypadku osoby pełnoletniej, która wyraziła zgodę)
ART. 98 KWS - USTALENIE MIEJSCA POBYTU
Informacja o miejscu zamieszkania lub pobytu (adres dla korespondencji)
ART. 99 KWS - OSOBA OBJĘTA NIEJAWNYM NADZOREM LUB SZCZEGÓLNĄ KONTROLĄ
ZEBRANE INFORMACJE:
1. Trasa i cel podróży

2. Dane osób towarzyszących lub przewożonych

3. Ujawnione przedmioty zabronione lub pochodzące z przestępstwa

UŻYTKOWANY POJAZD:
Marka014.
Numer seryjny (VIN) 015.
Numer rejestracyjny016.
Kolor017.

______

8 Zaznaczyć w przypadku wypełnienia pozycji 089.

9 Zaznaczyć właściwy kwadrat i odpowiednio wypełnić pozycje na odwrocie formularza.

10 Niepotrzebne skreślić.

WYPEŁNIĆ KOMPUTEROWO LUB RĘCZNIE DRUKOWANYMI LITERAMI

Załącznik  Nr 8

ZGŁOSZENIE TRAFIENIA W SIS - PRZEDMIOT

[] WNIOSEK O DANE UZUPEŁNIAJĄCE11

[] Objęty niejawnym nadzorem/szczególną kontrolą12 - art. 99 KWS13)

[] Poszukiwany jako utracony lub niezbędny jako dowód w postępowaniu karnym - art. 100 KWS

Data i czas nadania wiadomości001.
Nadawca
OdbiorcaSIRENE Polska, KGP Warszawa
Nr ID Schengen005.
ART. 99 KWS - POJAZD/ŁÓDŹ/STATEK POWIETRZNY/KONTENER OBJĘTY NIEJAWNYM NADZOREM LUB SZCZEGÓLNĄ KONTROLĄ
Marka014.
Numer seryjny (VIN) 015.
Numer rejestracyjny016.
Kolor017.
ZEBRANE INFORMACJE:
1. Trasa i cel podróży

2. Dane kierującego pojazdem, osób przewożonych lub towarzyszących

3. Ujawnione przedmioty zabronione lub pochodzące z przestępstwa

4. Inne informacje

ART. 100 KWS - PRZEDMIOT POSZUKIWANY JAKO UTRACONY/NIEZBĘDNY JAKO DOWÓD
Marka pojazdu014.
Numer seryjny pojazdu (VIN) 015.
Numer rejestracyjny pojazdu016.
Kolor pojazdu017.
Kategoria (rodzaj) dokumentu018.
Kraj pochodzenia dokumentu019.
Numer dokumentu020.
Typ broni (uzbrojenia) 021.
Marka broni022.
Kaliber broni023.
Numer seryjny broni024.
Model broni028.
Kraj pochodzenia banknotu025.
Wartość nominału026.
Numer seryjny banknotu027.
Miejsce wykonania sprawdzenia przedmiotu figurującego w systemie SIS, data i czas085.
Okoliczności, w jakich wykonano sprawdzenie086.
Jednostka prowadząca czynności (adres, tel/fax, prowadzący) 087.
Czynności podjęte po wykonaniu sprawdzenia088.
Wniosek do SIRENE o przekazanie następujących informacji uzupełniających:089.
W przypadku wpisu z art. 100 KWS Wydział ds. SIRENE prześle bez wnioskowaniainformacje, dotyczące prowadzonej za granicą sprawy
- czas i miejsce zdarzenia

- kwalifikacja czynu

- opis stanu faktycznego

- organ prowadzący postępowanie

- numer sprawy

- dane właściciela i osoby zgłaszającej - obecny właściciel

- nazwa firmy ubezpieczeniowej

- dane dot. podejrzanego

DANE POSIADACZA ZABEZPIECZONEJ RZECZY
Nazwisko
Imiona
Nazwisko rodowe
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
Alias
Płeć
Obywatelstwo
Posiadany dokument tożsamości
Numer, data wydania, data ważności i kraj wydania dokumentu tożsamości,

______

11 Zaznaczyć w przypadku wypełnienia pozycji 089.

12 Niepotrzebne skreślić.

13 Zaznaczyć właściwy kwadrat i odpowiednio wypełnić pozycje formularza.

WYPEŁNIĆ KOMPUTEROWO LUB RĘCZNIE DRUKOWANYMI LITERAMI

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

Załącznik  Nr 9

OŚWIADCZENIE OSOBY POSZUKIWANEJ / THE WANTED PERSON'S STATEMENT / DECLARACIÓN DE PERSONA BUSCADA / ERKLÄRUNG DER GESUCHTEN PERSON / LA DECLARATION DE LA PERSONNE RECHERCHEE / 3AЯBJIEHИE PA3ЫCKИBAEMOГO ЛИЦA

Załącznik  Nr 10

KARTA WPISU DO SIS - OSOBA

Załącznik  Nr 11

KARTA WPISU DO SIS - przedmiot

Banknot / papier wartościowy / środek płatniczy

grafika

Załącznik  Nr 12

KARTA WPISU DO SIS - przedmiot

Broń palna

grafika

Załącznik  Nr 13

KARTA WPISU DO SIS - przedmiot

Dokument - blankiet

grafika

Załącznik  Nr 14

KARTA WPISU DO SIS - przedmiot

Dokument - wydany

grafika

Załącznik  Nr 15

KARTA WPISU DO SIS - przedmiot

Pojazd / statek wodny / statek powietrzny / kontener

grafika

Załącznik  Nr 16

KARTA WPISU DO SIS - przedmiot

przyczepa / silnik / sprzęt przemysłowy / inne

grafika

Załącznik  Nr 17

Wzór

PROTOKÓŁ PRZEKAZANIA OSOBY

grafika