Wprowadzenie "Regulaminu realizacji poleceń wypłaty i operacji czekowych w obrocie zagranicznym oraz skup i sprzedaż walut obcych dla posiadaczy rachunków bankowych w Narodowym Banku Polskim".

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.NBP.1994.22.34

Akt utracił moc
Wersja od: 2 września 1996 r.

ZARZĄDZENIE Nr B/7/VI/94
Prezesa Narodowego Banku Polskiego
z dnia 22 listopada 1994 r.
w sprawie wprowadzenia "Regulaminu realizacji poleceń wypłaty i operacji czekowych w obrocie zagranicznym oraz skup i sprzedaż walut obcych dla posiadaczy rachunków bankowych w Narodowym Banku Polskim". 1

Na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 31 stycznia 1989 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 1992 r. Nr 72, poz. 359, z 1993 r. Nr 6, poz. 29, Nr 28, poz. 127 i Nr 134, poz. 646 oraz z 1994 r. Nr 80, poz. 369) zarządza się, co następuje:
§  1. 2
 Wprowadza się "Regulamin realizacji poleceń wypłaty i operacji czekowych w obrocie zagranicznym oraz skup i sprzedaż walut obcych dla posiadaczy rachunków bankowych w Narodowym Banku Polskim", zwany dalej "regulaminem", stanowiący załącznik do zarządzenia.
§  2.
 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1995 r.

ZAŁĄCZNIK

REGULAMIN

realizacji poleceń wypłaty i operacji czekowych w obrocie zagranicznym dla posiadaczy rachunków bankowych w Narodowym Banku Polskim

Rozdział  1

§  1. 3
1.  
 Regulamin określa zasady realizacji poleceń wypłaty i operacji czekowych w obrocie zagranicznym oraz skupu i sprzedaży walut obcych dla posiadaczy rachunków bankowych, z wyjątkiem banków, w Narodowym Banku Polskim, zwanym dalej "NBP".
2.
Rozliczenie z tytułów, o których mowa w ust. 1 następuje w formie bezgotówkowej, to jest poprzez uznanie lub obciążenie rachunku bankowego prowadzonego w NBP, z zastosowaniem kursów kupna lub sprzedaży walut obcych w NBP z dnia przeprowadzenia operacji gospodarczej.
§  2.
Użyte w regulaminie określenia oznaczają:
1)
polecenie wypłaty - otrzymane z banku zagranicznego lub skierowane do banku zagranicznego zlecenie w formie listownej (w tym czek przy liście towarzyszącym) lub telekomunikacyjnej (w tym systemem SWIFT) wypłacenie określonej kwoty pieniężnej na rzecz wskazanego beneficjenta, to jest odbiorcy,
2)
zleceniodawca - podmiot składający dyspozycję wystawienia polecenia wypłaty,
3)
bank beneficjenta - bank rozliczający z beneficjentem otrzymane polecenie wypłaty,
4)
bank zleceniodawcy - bank, który przyjmuje od zleceniodawcy dyspozycję wystawienia polecenia wypłaty,
5)
bank pośredniczący - bank, przez który bank zleceniodawcy kieruje polecenie wypłaty do banku beneficjenta,
6)
waluty obce - waluty, których kursy kupna i sprzedaży publikowane są w tabeli kursów NBP,
7)
data waluty - dzień, w którym następuje obciążenie lub uznanie rachunku bieżącego NBP w banku zagranicznym zmieniające jego saldo,
8)
trasat - płatnik czeku - bank, na który czek jest ciągniony i który ma czek wykupić,
9)
czek - dokument płatniczy zawierający:
a)
wyraz "czek" w tekście dokumentu, w języku wystawienia,
b)
bezwarunkowe polecenie zapłacenia oznaczonej sumy pieniężnej,
c)
nazwę i siedzibę trasata,
d)
oznaczenie miejsca płatności, w przypadku braku odrębnego oznaczenia miejsca płatności, za takie miejsce przyjmuje się wskazane obok nazwy trasata,
e)
oznaczenie daty i miejsca wystawienia czeku, w przypadku braku odrębnego oznaczenia za miejsce wystawienia przyjmuje się miejscowość podaną obok nazwy wystawcy,
f)
podpis wystawcy,
10)
podawca czeku - podmiot przedstawiający czek do realizacji,
11)
skup czeku - operacja bankowa, w wyniku której podawca czeku przenosi na bank skupujący, poprzez indos, prawa wynikające z czeku w zamian za równoczesne dokonanie przez ten bank zapłaty za czek,
12)
remitent - wymieniona w treści czeku osoba, na którą lub na zlecenie której czek został wystawiony,
13)
indos - przeniesienie praw do otrzymania kwoty czeku na inny podmiot przez umieszczenie na odwrotnej stronie czeku odpowiedniego oświadczenia lub podpisu remitenta,
14)
inkaso - operacja bankowa polegająca na przeniesieniu, przez indos, praw wynikających z czeku na bank przyjmujący czek do opłacenia w celu przedstawienia go do zapłaty trasatowi. Zapłata remitentowi nastąpi po opłaceniu czeku przez trasata,
15)
indosant - osoba, która przenosi prawa wynikające z czeku poprzez indos,
16)
oddział upoważniony - oddział NBP dokonujący wystawiania i sprzedawania czeków bankierskich NBP, czeków podróżniczych Interpayment Visa oraz czeków rozrachunkowych banków zagranicznych.*)

____________________

*)
Wykaz oddziałów upoważnionych dołączony jest do regulaminu

Rozdział  2

Polecenie wypłaty

§  3.
Polecenie wypłaty za granicę jest dokonywane w celu realizacji wymagalnych zobowiązań posiadaczy rachunków bankowych w NBP, zgodnie z tytułami określonymi przez ustawę Prawo dewizowe, z tytułów wymienionych ogólnym zezwoleniem dewizowym lub na podstawie indywidualnego zezwolenie dewizowego.
§  4.
Dyspozycja wystawienia polecenia wypłaty za granicę według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu, zwana dalej "dyspozycją", przyjmowana jest w oddziale NBP prowadzącym rachunek bankowy zleceniodawcy a realizowana w Głównym Oddziale Walutowo-Dewizowym w Warszawie, zwanym dalej "GOWD".
§  5.
Dyspozycja złożona przez zleceniodawcę winna zawierać następujące dane:
1)
kraj beneficjenta,
2)
formę realizacji (to jest: listowna, telekomunikacyjna, do uznania przez NBP - listowna lub telekomunikacyjna),
3)
nazwę (symbol) waluty i kwotę polecenie wypłaty - cyfrowo i słownie,
4)
nazwę i adres zleceniodawcy,
5)
nazwę i adres beneficjenta,
6)
nazwę i siedzibę banku beneficjenta wraz z numerem rachunku bankowego beneficjenta (nie obligatoryjnie),
7)
tytuł płatności,
8)
wskazanie, kto pokrywa koszty i prowizje banku zagranicznego - beneficjent czy zleceniodawca,
9)
nazwę oddziału NBP prowadzącego rachunek bankowy zleceniodawcy wraz z pełnym numerem tego rachunku,
10)
stempel firmowy i podpisy osób upoważnionych do podpisywania dyspozycji płatniczych w imieniu zleceniodawcy.
§  6.
1.  
Niezbędnym załącznikiem do dyspozycji winien być jeden z następujących dokumentów:
1)
umowa sprzedaży,
2)
faktura pro forma,
3)
pozwolenie przywozu,
4)
wezwanie do zapłaty,
5)
inne dokumenty określające rodzaj, wysokość i termin zobowiązania pieniężnego wobec osoby zagranicznej.
2.
Podstawą do wykonania dyspozycji są oryginały dokumentów, o których mowa w ust. 1, a w przypadku indywidualnego zezwolenia dewizowego - oryginał tego zezwolenia. Możliwe jest złożenie w oddziale NBP, o którym mowa w § 4, fotokopii dokumentów, wskazanych powyżej, pod warunkiem przedstawienia oryginałów dokumentów od wglądu. W tej sytuacji fotokopie opatruje się pieczęcią "Za zgodność z oryginałem" i podpisem upoważnionego pracownika.
3.
Na oryginałach dokumentów stanowiących podstawę sprzedaży walut obcych, oddział NBP, o którym mowa w § 4, dokonuje adnotacji o przyjęciu do realizacji dyspozycji wystawienia polecenia wypłaty za granicę, z podaniem dnia przyjęcia i kwoty dyspozycji, opatrzonej pieczęcią oddziału i podpisem upoważnionego pracownika.

W przypadku zwrotu dokumentów zleceniodawcy z powodu uzasadnionej odmowy wystawienia polecenia wypłaty przez GOWD, lub wycofania dyspozycji przez zleceniodawcę - powyższa adnotacja zostaje anulowana przez przekreślenie oraz umieszczenie stempla firmowego oddziału, daty i podpisu upoważnionego pracownika oddziału dokonującego anulowania.

§  7.
W oddziale NBP, o którym mowa w § 4, przeprowadzana jest kontrola formalna i merytoryczna złożonych dokumentów polegająca na:
1)
sprawdzeniu wzorów podpisów na dyspozycji oraz załącznikach do dyspozycji,
2)
sprawdzeniu zgodności dyspozycji oraz załączników z przepisami § 3,
3)
sprawdzeniu prawidłowości wypełnienia dyspozycji,
4)
weryfikacji załączników pod kątem ich oryginalności.
§  8.
1.   4
 Wraz z dyspozycją zleceniodawca składa polecenie przelewu na równowartość w złotych polskich (PLN) kwoty polecenia wypłaty przeliczonej według kursu sprzedaży walut obcych z dnia złożenia dyspozycji i powiększonej o wartość należnych prowizji i opłat.
2.
 Rachunek bankowy zleceniodawcy będzie obciążony kwotą, o której mowa w ust. 1, w dniu złożenia przez zleceniodawcę polecenia przelewu.
§  9.
1.
Dyspozycja jest realizowana przez GOWD najpóźniej po 3 dniach roboczych od daty jej złożenia w oddziale NBP, o którym mowa w § 4.
2.
Jeżeli zleceniodawca określi datę waluty w dyspozycji - jest ona realizowana zgodnie z tą datą.

W przypadku, gdy data waluty określona przez zleceniodawcę jest wcześniejsza niż najbliższa możliwa do realizacji - dyspozycja wykonana będzie z najbliższą możliwą datą waluty.

§  10. 5
 (skreślony).
§  11.
 Jeżeli koszty banku zagranicznego ponosi zleceniodawca, na wezwanie do zapłaty otrzymane z oddziału NBP, o którym mowa w § 4, zleceniodawca zobowiązany jest do złożenia polecenia przelewu w celu ich pokrycia.

Polecenie przelewu winno być złożone najpóźniej na drugi dzień roboczy od dnia otrzymania wezwania do zapłaty.

§  12. 6
 Rozliczenie polecenia wypłaty z zagranicy dokonywane jest w GOWD i polega na przeliczeniu kwoty polecenia wypłaty z zagranicy na PLN według kursu kupna walut obcych obowiązującego w dniu daty waluty i następuje najpóźniej w następnym dniu roboczym po otrzymaniu polecenia wypłaty. Rachunek bankowy beneficjenta polecenia wypłaty będzie uznany najpóźniej po trzech dniach roboczych od daty rozliczenia przez GOWD.
§  13.
 NBP zastrzega, iż terminy podane w § 12 mogą ulec przesunięciu z powodu konieczności przeprowadzenia dodatkowej korespondencji wyjaśniającej ze zleceniodawcą polecenia wypłaty z zagranicy, w sytuacji np.: niezgodności liczby klucza telegraficznego, niezgodności podpisów na listownym poleceniu wypłaty z posiadanymi wzorami podpisów banku zagranicznego.

Rozdział  3

Skup i inkaso czeków

§  14.
Do skupu lub inkasa przyjmowane są następujące rodzaje czeków:
1)
czeki bankierskie wystawione przez banki zagraniczne na NBP,
2)
czeki bankierskie wystawione przez banki zagraniczne na banki zagraniczne,
3)
czeki z wystawienia niebankowego,
4)
czeki podróżnicze,
5)
inne dokumenty płatnicze pełniące w obrocie zagranicznym rolę czeku, np. Money Order, World Money Order.
§  15.
Czeki, o których mowa w § 14, przyjmowane są:
1)
przez GOWD w trybie skupu lub inkasa,
2)
przez oddziały NBP, o których mowa w § 4, w trybie inkasa.
§  16.
1.  
Czeki bankierskie wystawione przez banki zagraniczne na NBP, opiewające na waluty obce, powinny być przedstawione do skupu w terminie:
1)
do 20 dni od daty wystawienia, jeżeli czek został wystawiony w kraju europejskim lub położonym w basenie Morza Śródziemnego,
2)
do 70 dni od daty wystawienia, jeżeli czek został wystawiony w kraju pozaeuropejskim, z wyjątkiem krajów położonych w basenie Morza Śródziemnego.
2.
Czek może być skupiony po upływie terminów, o których mowa w ust. 1, jeżeli w treści czeku został podany dłuższy termin przedstawienia do zapłaty zachowany przez podawcę bądź gdy uznanie rachunku bieżącego NBP w banku zagranicznym jest dokonane w momencie przedstawienia czeku do zapłaty.
3.
Czeki bankierskie wystawione przez banki zagraniczne na banki zagraniczne, opiewające na waluty obce, powinny być przedstawione do skupu w następujących terminach:
1)
w odniesieniu do czeków płatnych w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie obowiązują terminy przyjęte zwyczajowo przez banki tych krajów, a mianowicie:
a)
do 3 miesięcy od daty wystawienia - dla czeków płatnych w Wielkiej Brytanii,
b)
do 6 miesięcy od daty wystawienia - dla czeków płatnych w USA i Kanadzie,
2)
w odniesieniu do czeków płatnych w innych krajach niż wyżej wymienione należy przestrzegać terminów określonych w ust. 1.
§  17.
1.  
Skup czeku jest dokonywany, jeżeli:
1)
potwierdzona jest jego autentyczność poprzez stwierdzenie zgodności podpisu wystawcy czeku z posiadanymi wzorami podpisów - dotyczy to czeków określonych w § 14 pkt 1 i 2,
2)
potwierdzona jest jego autentyczność poprzez porównanie z posiadanymi wzorami blankietów - dotyczy to czeków określonych w § 14 pkt 4 i 5,
3)
termin przedstawienia czeku do zapłaty nie został przekroczony, a w przypadku jego przekroczenia na wniosek i koszt podawcy trasat potwierdzi, że nie odwołał czeku,
4)
czek nie zawiera klauzuli wykluczającej możliwość jego realizacji w Polsce,
5)
stwierdza się możliwość przeniesienia praw z czeku przez indos (brak klauzuli "nie na zlecenie" - "not to the order" lub równoznacznej),
6)
czek nie został zastrzeżony.
2.
Czeki z wystawienia niebankowego oraz czeki, o których mowa w § 14 pkt 1 i 2 oraz 4 i 5, nie spełniające warunków skupu określonych w ust. 1, nie podlegają skupowi i przyjmowane są w GOWD do inkasa.
§  18.
Czeki przyjmowane do skupu lub inkasa muszą zawierać indos złożony przez remitenta na odwrotnej stronie czeku.
§  19.
Podawca wypełnia w trzech egzemplarzach "Listę czeków złożonych do inkasa", według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do regulaminu lub w dwóch egzemplarzach w przypadku klientów Oddziału Okręgowego NBP w Warszawie, według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do regulaminu.
§  20.
1.   7
 Rachunek bankowy remitenta jest uznawany:
1)
za czeki skupione przez GOWD - kwotą PLN przeliczoną według kursu kupna walut obcych z dnia dokonania operacji skupu - w terminie od 6 do 12 dni roboczych od daty ich złożenia w oddziale NBP, o którym mowa w § 4, a w przypadku złożenia czeków w GOWD przez posiadaczy rachunków bankowych w Oddziale Okręgowym NBP w Warszawie - w terminie do 2 dni roboczych od daty ich złożenia,
2)
za czeki przyjęte do inkasa - kwotą PLN przeliczoną według kursu kupna walut obcych z dnia uznania przez trasata rachunku bieżącego NBP w banku zagranicznym, to jest w terminie od 3 do 16 tygodni od daty ich złożenia.
2.
Terminy, o których mowa w ust. 1, mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od NBP, np. w sytuacji awarii systemu telekomunikacyjnego, zaginięcia przesyłki z czekami w drodze między oddziałem NBP, o którym mowa w § 4, a GOWD lub między GOWD a bankiem zagranicznym.
3.
Reklamacje klientów są przyjmowane po upływie terminów, o których mowa w ust. 1.
§  21.
1.  
Jeżeli skupiony przez GOWD czek nie zostanie opłacony przez trasata, oddział NBP, o którym mowa w § 4, wezwie remitenta do wystawienia polecenia przelewu w kwocie odpowiadającej otrzymanej z tytułu skupu oraz poda remitentowi przyczyny nieopłacenia czeku.
2.
Czek przyjęty do inkasa a nieopłacony przez trasata jest zwracany remitentowi wraz z podaniem przyczyny nieopłacenia.
§  22.
Jeżeli czek przedstawiony jest do zapłaty po upływie terminów, o których mowa w § 16, GOWD, w celu dokonania skupu czeku, na wniosek i koszt remitenta, może wystąpić do trasata o potwierdzenie ważności czeku.

W tym przypadku remitent, najpóźniej na drugi dzień roboczy po otrzymaniu wezwania z oddziału NBP, o którym mowa w § 4, zobowiązany jest do złożenia polecenia przelewu stanowiącego zwrot kosztów poniesionych przez NBP z tytułu powyższego potwierdzenia.

§  23.
Koszty inkasa obejmujące koszty wysyłki pobierane przez NBP oraz koszty banku zagranicznego w całości obciążają remitenta.

Rozdział  4

Sprzedaż czeków

§  24.
Oddziały upoważnione dokonują sprzedaży następujących rodzajów czeków:
1)
czeki rozrachunkowe banków zagranicznych,
2)
czeki bankierskie NBP,
3)
czeki podróżnicze "Interpayment VISA" (waluta wystawienia czeku - USD).
§  25. 8
1.  
 Oddziały upoważnione dokonują sprzedaży czeków w dniu otrzymania od klienta pisemnego zlecenia płatniczego według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do regulaminu, zwanego dalej "zleceniem", oraz polecenia przelewu na kwotę stanowiącą równowartość w PLN kwoty zlecenia, przeliczoną według kursu sprzedaży walut obcych z dnia złożenia zlecenia, powiększoną o wartość należnych prowizji.
2.
Oddział NBP prowadzący rachunek bankowy klienta inny niż oddział upoważniony przyjmuje pisemne zlecenie oraz polecenie przelewu na równowartość w PLN kwoty zlecenia, przeliczoną według kursu sprzedaży walut obcych z dnia złożenia zlecenia i powiększoną o wartość należnych prowizji.
§  26. 9
 (skreślony).
§  27.
1.  
Klienci oddziałów NBP innych niż oddziały upoważnione dokonują odbioru czeków w oddziale upoważnionym po 2 dniach roboczych od daty złożenia zlecenia.
2.
Dopuszcza się odbiór czeków bankierskich (w tym rozrachunkowych) w oddziale NBP innym niż oddział upoważniony prowadzącym rachunek klienta - po 4 dniach roboczych od daty złożenia zlecenia.
3.
Kwoty w walutach obcych do wypłaty w gotówce, składające się na kwotę zlecenia, o którym mowa w § 25, będą wypłacone osobie uprawnionej w oddziale, w którym następuje odbiór czeków.
§  28.
Przy sprzedaży czeków wywożonych z kraju, na życzenie zleceniodawcy, oddział upoważniony wystawia zaświadczenie potwierdzające źródło pochodzenia wartości dewizowych.
§  29.
1.  
Nie wykorzystane za granicą czeki klient może przedstawić do skupu w oddziale upoważnionym, w którym je wystawiono.
2.
Termin ważności czeków obowiązujący przy realizacji nie ma znaczenia przy ich zwrocie w przypadku ich nie wykorzystania.
3. 10
 Rozliczenie z klientem następuje w drodze uznania jego rachunku bankowego równowartością w PLN skupionego czeku, liczoną według kursu kupna walut obcych z dnia dokonania operacji skupu, z wyjątkiem czeków podróżniczych "Interpayment VISA".
4.
 Nie wykorzystane czeki podróżnicze "Interpayment VISA" są przyjmowane do inkasa według następującego trybu:
1)
klient składa na czeku podpis w miejscu oznaczonym "Countersign here in presence of person cashing",
2)
rozliczenie z klientem następuje po otrzymaniu uznania za wysłany czek na rachunku bieżącym NBP w banku zagranicznym według kursu kupna walut obcych z dnia otrzymania uznania.
§  30.
1.  
Zawiadomienie o zaginięciu lub kradzieży czeku wystawionego przez NBP otrzymane od klienta za pośrednictwem oddziału upoważnionego jest podstawą do sporządzenia zastrzeżenia czeku.
2.
Zgłoszenie zastrzeżenia musi zawierać:
1)
nazwę wystawcy czeku,
2)
numer czeku,
3)
kwotę i walutę czeku,
4)
nazwę remitenta,
5)
nazwę trasata,
6)
datę wystawienia czeku.
§  31.
Potwierdzenie przyjęcia zastrzeżenia czeku przez bank zagraniczny oraz, w przypadku czeków Interpayment Visa, zwrot środków na rachunek bieżący NBP w banku zagranicznym, są podstawą do rozliczenia z klientem.

Oddział NBP, o którym mowa w § 4, informuje o powyższym klienta zgłaszającego zaginięcie lub kradzież czeku.

Rozdział  5 11

Waluty obce

§  33.
 Przedmiotem skupu i sprzedaży są waluty obce, których kursy kupna i sprzedaży publikowane są w tabeli kursów NBP, z zastrzeżeniem, że:
1)
są one obiegowym środkiem płatniczym w kraju emitenta,
2)
nie są nadmiernie uszkodzone lub zużyte,
3)
autentyczność ich nie wzbudza wątpliwości,
4)
przedstawione odcinki banknotów są dozwolone do wywozu i wwozu z/do kraju emitenta.
§  34.
Skup i sprzedaż walut obcych, określonych w § 33 dokonywana jest przez oddziały i GOWD z uwzględnieniem obowiązujących przepisów dewizowych i pod warunkiem, iż zapłata za skupione lub sprzedane waluty następuje na lub z rachunku prowadzonego w NBP.
§  35.
1.  
Sprzedaży walut obcych na cele i w wysokości określonej przepisami w sprawie diet i innych należności z tytułu podróży służbowych poza granicami kraju dokonuje się na podstawie zlecenia zakupu zagranicznych środków płatniczych, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do regulaminu.

Jednocześnie ze zleceniem klient załącza polecenie przelewu na kwotę stanowiącą równowartość w złotych zakupionych walut.

2.
Dopuszcza się zaokrąglanie kwoty sprzedawanej waluty obcej w górę do pełnej jednostki danej waluty, w przypadku braku w kasie drobnych odcinków banknotów i monet.
§  36.
Skup walut obcych z tytułu rozliczenia kosztów podróży służbowej dokonywany jest po kursie kupna z tabeli kursów NBP z dnia przeprowadzenia operacji.
§  37.
Przy sprzedaży walut obcych, na życzenie zleceniodawcy lub obligatoryjnie - dla kwot powyżej dozwolonych na wywóz za granicę, oddział wystawia zaświadczenie, o którym mowa w § 28.

ZAŁĄCZNIK Nr 1

DYSPOZYCJA WYSTAWIENIA POLECENIA WYPŁATY ZA GRANICĘ

(pominięto)

ZAŁĄCZNIK Nr 2 12

LISTA CZEKÓW ZŁOŻONYCH DO INKASA NR ....

(pominięto)

ZAŁĄCZNIK Nr 3 13

LISTA CZEKÓW ZŁOŻONYCH DO INKASA NR ....

(pominięto)

ZAŁĄCZNIK Nr 4

ZLECENIE PŁATNICZE NR ...

(pominięto)

WYKAZ

oddziałów Narodowego Banku Polskiego upoważnionych do wystawiania i sprzedawania:

- czeków bankierskich NBP,

- czeków podróżniczych "Interpayment Visa",

- czeków rozrachunkowych banków zagranicznych.

1. Główny Oddział Walutowo-Dewizowy w Warszawie,

2. Oddział Okręgowy w Białymstoku,

3. Oddział Okręgowy w Bydgoszczy,

4. Oddział Okręgowy w Gdańsku,

5. Oddział Okręgowy w Kielcach,

6. Oddział Okręgowy w Koszalinie,

7. Oddział Okręgowy w Krakowie,

8. Oddział Okręgowy w Łodzi,

9. Oddział Okręgowy w Lublinie,

10. Oddział Okręgowy w Olsztynie,

11. Oddział Okręgowy w Opolu,

12. Oddział Okręgowy w Rzeszowie,

13. Oddział Okręgowy w Szczecinie,

14. Oddział Okręgowy w Toruniu,

15. Oddział Okręgowy we Wrocławiu,

16. Oddział Okręgowy w Zielonej Górze.

ZAŁĄCZNIK Nr 5 14

Zlecenie zakupu zagranicznych środków płatniczych

(pominięto)
1 Tytuł zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
2 § 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
3 Regulamin, § 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
4 Regulamin, § 8 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
5 Regulamin, § 10 skreślony przez § 1 pkt 2 lit. c) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
6 Regulamin, § 12 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. d) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
7 Regulamin, § 20 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. e) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
8 Regulamin, § 25 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. e) i f) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
9 Regulamin, § 26 skreslony przez § 1 pkt 2 lit. g) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
10 Regulamin, § 29 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. e) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
11 Regulamin, rozdział 5 dodany przez § 1 pkt 2 lit. h) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
12 Załącznik nr 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. i) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
13 Załącznik nr 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. i) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.
14 Załącznik nr 5 dodany przez § 1 pkt 2 lit. j) zarządzenia nr B/10/VI/96 z dnia 21 sierpnia 1996 r. (Dz.Urz.NBP.96.15.35) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 2 września 1996 r.