Wprowadzenie odznaki pamiątkowej 5. Rejonowej Bazy Materiałowej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MON.2010.16.209

Akt indywidualny
Wersja od: 3 września 2010 r.

DECYZJA Nr 306/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 10 sierpnia 2010 r.
w sprawie wprowadzenia odznaki pamiątkowej 5. Rejonowej Bazy Materiałowej

Departament Wychowania i Promocji Obronności

Na podstawie § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426), w związku z § 34 pkt 2 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 maja 2009 r. w sprawie określenia innych znaków używanych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 82, poz. 689), oraz pkt 3 decyzji Nr 229/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie dziedziczenia i kultywowania tradycji oręża polskiego (Dz. Urz. MON Nr 9, poz. 105) - po zasięgnięciu opinii Komisji Historycznej do Spraw Symboliki Wojskowej - ustala się, co następuje:

1.
Wprowadza się odznakę pamiątkową, zwaną dalej "odznaką", 5. Rejonowej Bazy Materiałowej.
2.
Zatwierdza się:
1)
wzór odznaki, stanowiący załącznik Nr 1 do decyzji;
2)
wzór legitymacji odznaki, stanowiący załącznik Nr 2 do decyzji.
3.
Nadaje się regulamin odznaki, stanowiący załącznik Nr 3 do decyzji.
4.
Decyzja wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

WZÓR ODZNAKI PAMIĄTKOWEJ

5. REJONOWEJ BAZY MATERIAŁOWEJ

SKALA 2:1

grafika

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

WZÓR LEGITYMACJI ODZNAKI PAMIĄTKOWEJ

5. REJONOWEJ BAZY MATERIAŁOWEJ

grafika

ZAŁĄCZNIK  Nr 3

REGULAMIN ODZNAKI PAMIĄTKOWEJ 5. REJONOWEJ BAZY MATERIAŁOWEJ

1.
Odznaka pamiątkowa 5. Rejonowej Bazy Materiałowej zwana dalej "Odznaką pamiątkową" stanowi symbol świadectwa przynależności do żołnierskiej rodziny tej jednostki wojskowej oraz jest zewnętrznym wyrazem więzi duchowej łączącej wszystkich żołnierzy. Zaszczyt posiadania Odznaki pamiątkowej jest wyrazem uhonorowania wzorowej służby wojskowej, tworzenia poczucia dumy z przynależności do 5. Rejonowej Bazy Materiałowej, zwanej dalej "Bazą", i podniesienia Jej rangi na zewnątrz,
2.
Prawo do otrzymania Odznaki pamiątkowej przysługuje:
1)
Dowódcy Bazy z dniem jej wprowadzenia (seria "OP" z numerem 001), a kolejnym dowódcom z dniem objęcia stanowiska służbowego;
2)
żołnierzom zawodowym po przesłużeniu w Bazie, co najmniej dwóch lat;
3)
żołnierzom rezerwy na wniosek Komisji ds. Odznaki Pamiątkowej;
4)
wyjątkowo, innym osobom fizycznym i prawnym, szczególnie zasłużonym dla Bazy na wniosek dowódcy lub Komisji ds. Odznaki Pamiątkowej.
3.
Odznakę pamiątkową nadaje Dowódca Bazy na wniosek Komisji ds. Odznaki Pamiątkowej, potwierdzając ten fakt w rozkazie Bazy. Wręczenie odbywa się na uroczystej zbiórce stanu osobowego Bazy.
4.
W skład Komisji ds. Odznaki Pamiątkowej wchodzi:
1)
dwóch oficerów;
2)
trzech podoficerów.
5.
Członkowie komisji wybierani są na zebraniach przedstawicielskich. Szczegółowy skład komisji i jej kompetencje Dowódca ogłasza w rozkazie Bazy.
6.
Prawo do Odznaki pamiątkowej tracą żołnierze (inne osoby) ukarani prawomocnymi wyrokami sądowymi lub dyscyplinarnie za przestępstwo, wykroczenie lub przewinienie dyscyplinarne popełnione z winy umyślnej lub z niskich pobudek.
7.
Decyzję o pozbawieniu prawa do Odznaki pamiątkowej podejmuje dowódca Bazy z własnej inicjatywy lub na wniosek komisji ds. Odznaki Pamiątkowej.
8.
Od decyzji o pozbawieniu Odznaki pamiątkowej przysługuje prawo odwołania się na piśmie do dowódcy wyższego szczebla w terminie 14 dni od dnia zawiadomienia o pozbawieniu Odznaki pamiątkowej.
9.
Decyzja dowódcy wyższego szczebla jest ostateczna.
10.
Odznakę pamiątkową nosi się na lewej kieszeni munduru, zgodnie z przepisami ubiorczymi żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
11.
Uprawnieni do Odznaki pamiątkowej, nabywają jej egzemplarze na koszt własny.