Utworzenie Zespołu do spraw wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowego dotyczącego ratyfikacji Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MSZ.2005.3.49

Akt utracił moc
Wersja od: 23 marca 2005 r.

DECYZJA NR 11
DYREKTORA GENERALNEGO SŁUŻBY ZAGRANICZNEJ
z dnia 23 marca 2005 r.
w sprawie utworzenia Zespołu do spraw wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowego dotyczącego ratyfikacji Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy.

Na podstawie § 5 ust. 5 Regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych stanowiącego załącznik do zarządzenia Nr 3 Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego Ministerstwu Spraw Zagranicznych (Dz. Urz. Min. Spraw Zagr. z 2004 r. Nr 1, poz. 6) postanawia się, co następuje:
§  1.
Powołuje się Zespół do spraw wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowego dotyczącego ratyfikacji Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy, zwany dalej "Zespołem".
§  2.
W skład Zespołu wchodzą:
1)
przewodniczący pan Witold Rybczyński - ambasador tytularny;
2)
I zastępca przewodniczącego pani Anna Pogorzelec - I sekretarz w BI;
3)
II zastępca przewodniczącego pan Krzysztof Poźniak - I sekretarz w DPT;
4)
sekretarz pan Sławomir Majszyk - I sekretarz w PD;
5)
członkowie:
a)
pan Marek Klęk - attaché w BDG,
b)
pani Anna Maria Torz-Czerwińska - II sekretarz w DUE,
c)
pani Katia Roman-Trzaska - III sekretarz w DA,
d)
pan Maksymilian Podstawski - starszy radca ministra w DAiBW,
e)
pan Marcin Kubiak - radca w DAiBW,
f)
pan Rafał Pawlak - referendarz w DP,
g)
pan Krzysztof Świderek - radca ministra w DKiP,
h)
pan Stanisław Michałowski - radca w DSiPPZ,
i)
pan Piotr Szostak - attaché w DPB,
j)
pan Michał Cygan - attaché w DSNZ i PG,
k)
pan Radomir Wojciechowski - radca w DE,
l)
pan Andrzej Szewczyk - I sekretarz w DAiP,
m)
pan Krzysztof Baliński - radca-minister w DSI,
n)
pani Justyna Cichowska - referent w BKiS,
o)
pan Robert Krzyżanowski - I sekretarz w BBiF,
p)
pan Wojciech Butryn - ekspert w BI,
q)
pan Bogdan Górzyński - st. ekspert w BŁ,
r)
pan Janusz Mantykiewicz - radca w BBD,
s)
pan Tadeusz Persjanow - radca ministra w BA,
t)
pani Zofia Barańska - radca ministra w Archiwum,
u)
pani Danuta Wincenciak - starszy referent w ZO MSZ,
v)
pani Joanna Świetlicka - księgowa w Akademii Dyplomatycznej.
§  3.
Do zadań Zespołu należy przygotowanie i koordynacja przeprowadzenia wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zwanych dalej "wyborami" oraz referendum ogólnokrajowego dotyczącego ratyfikacji Traktatu ustanawiającego Konstytucję dla Europy, zwanego dalej "referendum", w obwodach głosowania i obwodowych komisjach wyborczych utworzonych dla wyborców i osób uprawnionych do udziału w referendum przebywających za granicą, a w szczególności:
1)
przygotowanie projektów aktów prawnych niezbędnych do utworzenia obwodów głosowania i obwodowych komisji wyborczych za granicą i wyznaczenia siedzib komisji obwodowych;
2)
współpraca z Państwową Komisją Wyborczą, Krajowym Biurem Wyborczym oraz innymi organami i instytucjami w sprawach wyborów i referendum;
3)
opracowywanie instrukcji i innych dokumentów o podobnym charakterze w sprawie organizacji wyborów i referendum dla przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych Rzeczypospolitej Polskiej;
4)
przekazywanie przedstawicielstwom dyplomatycznym i urzędom konsularnym Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzeń i instrukcji Ministra Spraw Zagranicznych, a także innych urzędowych dokumentów związanych z wyborami i referendum;
5)
udzielanie informacji i wyjaśnień w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów i referendum za granicą;
6)
udzielanie pomocy w kontaktach organów krajowych z przedstawicielstwami dyplomatycznymi i urzędami konsularnymi Rzeczypospolitej Polskiej oraz komisjami obwodowymi za granicą w sprawach związanych z organizacją wyborów i referendum.
§  4.
1.
Przewodniczący Zespołu wyznacza obowiązki i wydaje polecenia służbowe zastępcom przewodniczącego, sekretarzowi i członkom Zespołu.
2.
Pracownicy powołani w skład Zespołu zostają zwolnieni z obowiązków służbowych wykonywanych przez nich w komórkach organizacyjnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na czas niezbędny do wykonywania obowiązków w Zespole.
§  5.
1.
Dyrektorzy komórek organizacyjnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych udzielą Zespołowi, zgodnie z właściwością, wszelkiej pomocy niezbędnej w jego bieżącej działalności.
2.
Dyrektor Biura Łączności zapewni niezbędne techniczne środki łączności z przedstawicielstwami dyplomatycznymi i urzędami konsularnymi Rzeczypospolitej Polskiej dla potrzeb Zespołu.
3.
Dyrektor Zarządu Obsługi MSZ przydzieli do dyspozycji przewodniczącego Zespołu pomieszczenie, odpowiednio wyposażone w niezbędne urządzenia techniczne (telefon, fax, komputer).
§  6.
Tracą moc:
1)
decyzja Nr 6 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 8 marca 2004 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw wyborów do Parlamentu Europejskiego (Dz. Urz. Min. Spraw Zagr. Nr 2, poz. 22);
2)
decyzja Nr 7 Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej z dnia 18 marca 2004 r. w sprawie wyznaczenia składu Zespołu do spraw wyborów do Parlamentu Europejskiego (Dz. Urz. Min. Spraw Zagr. Nr 2, poz. 23).
§  7.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.