Utworzenie w jednostkach organizacyjnych Policji systemu stałych dyżurów.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2013.70

Akt utracił moc
Wersja od: 20 sierpnia 2013 r.

DECYZJA Nr 345
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 20 sierpnia 2013 r.
w sprawie utworzenia w jednostkach organizacyjnych Policji systemu stałych dyżurów

Na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r. poz. 461, z późn. zm.) w związku z § 1 decyzji nr 78 Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 14 maja 2013 r. w sprawie utworzenia systemu stałych dyżurów w resorcie spraw wewnętrznych (Dz. Urz. MSW poz. 47) postanawia się, co następuje:
§  1.
W celu zapewnienia ciągłości przekazywania jednostkom organizacyjnym Policji decyzji właściwych organów uprawnionych do uruchamiania systemu stałego dyżuru do realizacji zadań związanych z podwyższaniem gotowości obronnej państwa, w stanie stałej gotowości obronnej, tworzy się w jednostkach organizacyjnych Policji system stałych dyżurów oraz ustala zasady jego funkcjonowania.
§  2.
Do zadań wykonywanych w ramach stałego dyżuru w jednostkach organizacyjnych Policji należy:
1)
uruchamianie, w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny, procedur związanych z podwyższaniem gotowości obronnej państwa;
2)
przekazywanie decyzji upoważnionych organów w sprawie uruchamiania określonych zadań wynikających z wprowadzenia wyższych stanów gotowości obronnej państwa oraz przekazywanie właściwym organom informacji o stanie sił własnych uruchamianych podczas podwyższania gotowości obronnej.
§  3.
W skład systemu stałych dyżurów organizowanych w Policji wchodzi stały dyżur tworzony przez:
1)
Komendanta Głównego Policji w Komendzie Głównej Policji;
2)
komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji w komendzie wojewódzkiej (Stołecznej) Policji;
3)
Komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie;
4)
przez komendanta szkoły Policji w szkole policyjnej;
5)
przez komendanta powiatowego (miejskiego, rejonowego) Policji w komendzie powiatowej (miejskiej, rejonowej) Policji.
§  4.
W jednostkach organizacyjnych Policji, o których mowa w § 3, stały dyżur organizuje się całodobowo w ramach funkcjonującej służby dyżurnej.
§  5.
1.
Za organizację zadań w zakresie tworzenia systemu stałych dyżurów oraz zapewnienia warunków technicznych odpowiedzialny jest kierownik jednostki organizacyjnej Policji.
2.
Za realizację zadań, związanych z utworzeniem i funkcjonowaniem systemu stałych dyżurów w Komendzie Głównej Policji, komendzie wojewódzkiej (Stołecznej) Policji, odpowiada kierownik komórki organizacyjnej właściwej w sprawach sztabowych.
3.
Za realizację zadań, związanych z utworzeniem i funkcjonowaniem systemu stałych dyżurów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz szkole policyjnej, odpowiada kierownik komórki organizacyjnej właściwej w sprawach ochrony informacji niejawnych.
4.
Za realizację zadań, związanych z utworzeniem i funkcjonowaniem systemu stałych dyżurów w komendzie powiatowej (miejskiej, rejonowej) Policji, odpowiada kierownik komórki organizacyjnej właściwej w sprawach sztabowych lub prewencji.
§  6.
Za realizację zadań, związanych z utworzeniem i funkcjonowaniem systemu stałych dyżurów w jednostkach organizacyjnych Policji na potrzeby podwyższania gotowości obronnej państwa w stanie stałej gotowości obronnej, odpowiada Dyrektor Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji.
§  7.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.