Ustalenie wzoru formularza do jednorazowego badania statystycznego o składnikach opłat za mieszkania spółdzielcze za grudzień 1992 r.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.GUS.1992.23.101

Akt utracił moc
Wersja od: 28 października 1992 r.

KOMUNIKAT
PREZESA GŁÓWNEGO URZĘDU STATYSTYCZNEGO
z dnia 21 października 1992 r.
w sprawie ustalenia wzoru formularza do jednorazowego badania statystycznego o składnikach opłat za mieszkania spółdzielcze za grudzień 1992 r.

Główny Urząd Statystyczny informuje, iż w wykonaniu do postanowień § 1 ust. 2 zarządzenia nr 32 Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 28 sierpnia 1992 r. w sprawie obowiązków sprawozdawczych w zakresie gospodarki mieszkaniowej (Dz. Urz. GUS Nr 16, poz. 77) ustala się wzór formularza M-03 - sprawozdanie o opłatach za mieszkania spółdzielcze za grudzień 1992 r., stanowiący załącznik do niniejszego komunikatu.
..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK 

M-03

Sprawozdanie o opłatach za mieszkania spółdzielcze

za grudzień 1992 r.

grafika

OBJAŚNIENIA DO FORMULARZA
1.Jeden formularz obejmuje dane dotyczące jednej wyodrębnionej jednostki rozliczeniowej. Spółdzielnia wypełnia tyle formularzy, ile posiada wyodrębnionych jednostek rozliczeniowych.
2.W dziale 1. należy podać informacje według stanu w dniu 31 XII 1992 r., zaś w dziale 2. - informacje o kosztach, wpływach i opłatach należy podać w rozliczeniu miesięcznym, przyjmując wielkości średnie za 1 miesiąc w IV kwartale 1992 r.
3.W przypadku, gdy to samo pomieszczenie użytkowane jest, w ustalonych godzinach (lub dniach), jako lokal wspólnego użytkowania, a w innych jako lokal wynajmowany na inne cele, to należy wykazać je tylko jako lokal wynajmowany, tj. w dziale 1. w wierszu 08.
4.W dziale 1. w wierszu 09 należy podać liczbę wszystkich osób zamieszkujących w mieszkaniach należących do Spółdzielni (wyodrębnionego osiedla), która to liczba stanowi podstawę rozliczania niektórych elementów kosztów i opłat.
5.Spółdzielnie, które w obrębie wyodrębnionej jednostki rozliczeniowej posiadają budynki o różnym standardzie wyposażenia (np. z centralnym ogrzewaniem i bez centralnego ogrzewania, z windami i bez wind) podają informacje o standardzie wyższym.
6.W dziale 1. w wierszu 07 podawać należy informacje o lokalach i pomieszczeniach wspólnego użytkowania bez uwzględniania powierzchni klatek schodowych, hallów, bram itp. powierzchni ogólnie dostępnej.
W dziale 2. w wierszu 09 uwzględnić należy koszt utrzymania wszelkiej powierzchni użytkowanej wspólnie, a więc np. koszty oświetlenia klatek schodowych, hallów, bram, pralni i suszarni.
7.W dziale 2.A. przeznaczonym na rozliczenie kosztów, należy poszczególne elementy kosztów wykazać jeden raz; pozycje rozliczane w przeliczeniu na 1 m2 powierzchni użytkowej wykazać w rubryce 1., a w rubryce 2. dla tych pozycji wpisać kreski, zaś pozycje rozliczane w przeliczeniu na 1 osobę wykazać w rubryce 2., a w rubryce 1. wpisać kreski.
8.Składniki kosztów rozliczane według liczby mieszkań należy podać w przeliczeniu na 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkania, przyjmując za podstawę sumę powierzchni mieszkań, których te koszty dotyczą.
9.W dziale 2. w wierszu 09 należy również wykazać koszty związane z utrzymaniem biura Spółdzielni oraz mieszkań funkcyjnych, za które nie pobiera się opłat.
10.W dziale 2.B. należy podać, w przeliczeniu na 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkań, wielkość wpływów z wynajmu lokali użytkowych, z wynajmu (stałego lub okresowego) części powierzchni w pomieszczeniach zajmowanych przez Spółdzielnię (osiedle), z działalności społeczno-wychowawczej (np. prowadzenie zajęć z dziećmi) lub z innej działalności prowadzonej na rzecz mieszkańców i przynoszącej wpływy (np. organizowanie szkoleń, kiermaszów).
11.W dziale 2.C. należy podać sumę wysokości stawek przyjętych do rozliczania opłat pobieranych od lokatorów w podziale na:
- obliczane za 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkań (będą to między innymi centralne ogrzewanie, podatek od nieruchomości),
- obliczane od 1 osoby (między innymi zimna i ciepła woda).