Realizacja ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.PKRUS.2007.1.34

Akt utracił moc
Wersja od: 21 grudnia 2006 r.

ZARZĄDZENIE
PREZESA KASY ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO
z dnia 21 grudnia 2006 r.
w sprawie realizacji ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych

Na podstawie § 6.I ust. 2 pkt 14 Regulaminu Organizacyjnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego stanowiącego załącznik do Zarządzenia Nr 38 Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 19 grudnia 2005 r. w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (z późn. zm.) w związku z art. 59 ust. 3 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 roku o ubezpieczeniu społecznym rolników (tj. Dz. U. z 1998 r. Nr 7, poz. 25 z późn. zm.), ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2006 r. Nr 164, poz. 1163), art. 35 ust. 4 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104), art. 17 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 14, poz. 114 z późn. zm.) zarządzam, co następuje:

Postanowienia ogólne

§  1.
1.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wydatkuje środki publiczne zgodnie z ustawą o finansach publicznych przestrzegając zasady dokonywania wydatków w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasady uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów oraz zasad określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2.
W przypadku, gdy środki przeznaczone na sfinansowanie umowy zawieranej przez Prezesa Kasy są przyznawane na podstawie umowy międzynarodowej, która określa odmienne procedury, aniżeli zawarte w ustawie Prawo zamówień publicznych - zawarcie i realizacja umowy następuje w oparciu o procedury wynikające z umowy międzynarodowej.
3.
Reprezentację Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy dokonywaniu czynności cywilno-prawnych, w tym przy zawieraniu umów określa regulamin organizacyjny Kasy.
§  2.
Niżej wymienione skróty oznaczają:
1)
Kasa - Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
2)
Prezes Kasy - Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
3)
Centrala - Centralę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
4)
jednostki organizacyjne - oddziały regionalne, zakłady rehabilitacji leczniczej Kasy,
5)
Ustawa - ustawę z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr 164, poz. 1163),
6)
komisja przetargowa - komisję powołaną do przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w Centrali lub jednostkach organizacyjnych,
7)
zamówienie publiczne - umowy odpłatne zawierane między Zamawiającym a Wykonawcą, których przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane,
8)
kierownik zamawiającego - Prezesa Kasy lub osoby przez niego upoważnione,
9)
Zamawiający - Centralę/jednostki organizacyjne Kasy,
10)
Wnioskodawca - dyrektora/wicedyrektora biura, Pełnomocnika Prezesa ds. Ochrony Informacji Niejawnych składającego wniosek o uruchomienie zamówienia publicznego powyżej równowartości kwoty 6.000 EURO netto lub dokonującego zakupu, zlecającego usługę lub wykonanie robót budowlanych poniżej równowartości kwoty 6.000 EURO netto w Centrali oraz komórkę uruchamiającą postępowanie w jednostkach organizacyjnych,
11)
wyrażona w złotych równowartość kwoty EURO - przeliczoną kwotę EURO na złote według średniego kursu złotego w stosunku do EURO, ogłoszonego przez Prezesa Rady Ministrów w drodze rozporządzenia, obowiązującego i stanowiącego podstawę przeliczenia wartości zamówienia w dniu określania jego wartości (kwota netto),
12)
wartość zamówienia - wartość szacunkową zamówienia (netto) ustaloną z należytą starannością.
§  3.
1.
W realizacji zamówień publicznych uczestniczą:

1.1. w Centrali:

a) Dyrektor Biura Zamówień Publicznych,

b) członkowie komisji przetargowej - powołanej przez Prezesa Kasy,

c) Wnioskodawcy,

d) pracownicy uczestniczący w realizacji zamówień publicznych.

1.2. w jednostkach organizacyjnych:

a) dyrektorzy jednostek organizacyjnych zapewniający przestrzeganie przepisów Ustawy w kierowanych przez nich jednostkach,

b) członkowie komisji przetargowych powoływani przez dyrektorów oddzielnie dla każdej z jednostek organizacyjnych,

c) pracownicy, którym powierzono zadania z zakresu zamówień publicznych.

2.
Przez uczestników postępowania rozumie się:

2.1. pracowników Kasy,

2.2. biegłych z zewnątrz.

3.
Osoby biorące udział w realizacji postępowań o zamówienia zobowiązane są do zachowania tajemnicy służbowej na zasadach określonych w Ustawie z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 196 poz. 1631 z późn. zm.).
§  4.
1.
Nadzór nad realizacją Ustawy w Kasie sprawuje Prezes Kasy.
2.
Bezpośredni nadzór nad realizacją postępowań o udzielenie zamówień publicznych w Kasie sprawuje II Zastępca Prezesa Kasy, zgodnie z zakresem upoważnienia Prezesa Kasy.
3.
Za realizację zapisów Ustawy w zakresie udzielania zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane odpowiedzialność ponoszą:

3.1. w Centrali:

a) Wnioskodawca,

b) członkowie komisji przetargowej,

c) pracownicy uczestniczący w realizacji zamówień publicznych,

3.2. w jednostkach organizacyjnych:

a) dyrektorzy jednostek organizacyjnych,

b) członkowie komisji przetargowych,

c) pracownicy, którym powierzono zadania z zakresu zamówień publicznych.

§  5.
Zamawiający udziela zamówień publicznych w trybach przewidzianych w Ustawie po spełnieniu przesłanek upoważniających do ich zastosowania.
§  6.
Zasady postępowania przy wydatkowaniu środków finansowych na realizację zamówień udzielanych w zakresie dostaw, usług i robót budowlanych w Kasie, określa załącznik Nr 1.

Planowanie zamówień

§  7.
1.
Centrala oraz jednostki organizacyjne Kasy po zatwierdzeniu planów rozchodów funduszy sporządzają plany zamówień publicznych.
2.
Roczne plany zamówień publicznych sporządza się w oparciu o przewidywane potrzeby i zabezpieczone środki finansowe.
3.
W trakcie trwania roku budżetowego dopuszcza się dokonywanie zmian w zatwierdzonych planach zamówień publicznych, w ramach posiadanych środków finansowych na dany rok.
4.
Wnioskodawca oraz nadzorujący go Zastępca Prezesa Kasy/dyrektor jednostki organizacyjnej od powiadają za zaplanowanie i rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia z takim wyprzedzeniem, aby długotrwałość postępowania o udzielenie zamówienia nie była przeszkodą w terminowej realizacji zadań oraz w wydatkowaniu przeznaczonych na nie środków publicznych w tym roku budżetowym, na który wydatki zostały zaplanowane.
5.
W Centrali i w każdej z jednostek organizacyjnych ustalenia wartości zamówienia dokonuje się odrębnie.
§  8.
1.
Dyrektor Biura Zamówień Publicznych występuje do Wnioskodawców - po zatwierdzeniu przez Prezesa Kasy planów rozchodów funduszy Centrali na rok budżetowy - o przedstawienie planu zamówień publicznych na dany rok.
2.
Plan zamówień publicznych należy przekazać do Biura Zamówień Publicznych w uzgodnionym terminie, według wzoru przedstawionego w załączniku Nr 2 do niniejszego zarządzenia.

Plan zamówień publicznych powinien uwzględniać również wydatki do wysokości 6.000 EURO. O każdej zmianie planu zamówień publicznych Wnioskodawca informuje niezwłocznie Dyrektora Biura Zamówień Publicznych.

3.
Na podstawie złożonych przez Wnioskodawców planów Biuro Zamówień Publicznych sporządza zbiorczy plan zamówień publicznych Centrali na dany rok budżetowy i przekazuje do akceptacji Zastępcom Prezesa Kasy, a następnie do zatwierdzenia Prezesowi Kasy. Kopię zatwierdzonego planu zamówień publicznych Biuro Zamówień Publicznych przekazuje do Biura Ekonomicznego.
4.
Biuro Zamówień Publicznych na podstawie planu zamówień publicznych Centrali Kasy przekazuje wskazanym w ustawie adresatom lub zamieszcza na własnej stronie internetowej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w terminie następnych 12 miesięcy zamówieniach lub umowach ramowych.
§  9.
1.
W jednostkach organizacyjnych Kasy plany zamówień publicznych przygotowują pracownicy, którym dyrektor jednostki powierzył zadania z zakresu zamówień.
2.
Plany, o których mowa w pkt 1. zatwierdza dyrektor jednostki.
§  10.
1.
Nie można rozpocząć postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli w planach rozchodów funduszy Centrali lub jednostki organizacyjnej nie zostały zaplanowane środki finansowe na realizację zamówienia.
2.
Nie można, w celu uniknięcia stosowania przepisów Ustawy, dzielić zamówienia na części lub zaniżać jego wartości.
3.
Wnioskodawcy występujący o realizację zamówienia publicznego ustalającego wartość szacunkową i dysponują w tej sprawie dokumentacją.

Zamówienia do 6.000 Euro

§  11.
1.
W ramach planu zamówień, o którym mowa w § 8 pkt 2 w Centrali Kasy Wnioskodawca składa wniosek na dostawy, usługi lub roboty budowlane z Funduszu Administracyjnego lub z Funduszu Prewencji i Rehabilitacji do Biura Zamówień Publicznych raz na miesiąc, nie później niż 3 dni przed jego planowaną realizacją (a w przypadkach uzasadnionych odpowiednio częściej). Dyrektor Biura Ekonomicznego potwierdza zabezpieczenie środków finansowych na wymienione we wniosku dostawy/usługi/roboty budowlane.
2.
Dyrektor Biura Zamówień Publicznych akceptuje wniosek pod względem zgodności z Ustawą. Wniosek podlega rejestracji w Biurze Zamówień Publicznych.
3.
Biuro Zamówień Publicznych przekazuje wniosek do zatwierdzenia Zastępcy Prezesa Kasy sprawującego nadzór nad Wnioskodawcą. Wniosek Wnioskodawcy nadzorowanego przez Prezesa Kasy zatwierdza II Zastępca Prezesa Kasy.
4.
Wzór wniosku o uruchomienie dostawy (zakupu), zlecenie usługi lub wykonanie roboty budowlanej o wartości nieprzekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6.000 EURO do Zastępcy Prezesa Kasy stanowi zał. Nr 3.
5.
Wzór określony w zał. Nr 3 ma zastosowanie również w jednostkach organizacyjnych Kasy.
6.
Realizacją zaakceptowanych wniosków zajmują się Wnioskodawcy.

Zamówienia powyżej 6.000 Euro

§  12.
1.
W celu uruchomienia zamówienia publicznego w Centrali, powyżej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6.000 EURO wniosek do Prezesa Kasy przygotowuje Wnioskodawca.
2.
Wnioskodawca jest odpowiedzialny za prawidłowe określenie przedmiotu zamówienia.
3.
Przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.
4.
Wzór wniosku o uruchomienie zamówienia publicznego do Prezesa Kasy stanowi zał. Nr 4. Zastępca Prezesa sprawujący nadzór nad Wnioskodawcą akceptuje wniosek. Wniosek Wnioskodawcy nadzorowanego bezpośrednio przez Prezesa Kasy akceptuje II Zastępca Prezesa.
5.
Wzór określony w zał. Nr 4 ma zastosowanie również w jednostkach organizacyjnych Kasy.
6.
Po zatwierdzeniu wniosku, o którym mowa w pkt 1 (w Centrali przez Prezesa Kasy a w jednostkach organizacyjnych przez dyrektora), Wnioskodawca występuje do przewodniczącego komisji przetargowej z wnioskiem o umieszczenie zamówienia publicznego w porządku posiedzenia.
7.
Wzór wniosku do przewodniczącego komisji przetargowej stanowi zał. Nr 5.
§  13.
1.
Zasady pracy komisji przetargowej będącej zespołem pomocniczym Prezesa Kasy określa zarządzenie Prezesa w sprawie powołania komisji przetargowej w Centrali, zaś w jednostkach organizacyjnych zarządzenie dyrektora danej jednostki.
2.
Prezes Kasy w Centrali, dyrektorzy w jednostkach organizacyjnych, mogą powierzyć pisemnie wykonywanie zastrzeżonych dla nich w Ustawie czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia wskazanym pracownikom.
§  14.
Dyrektorzy jednostek organizacyjnych zobowiązani są do wyznaczenia pracowników, którym powierzą zadania z zakresu zamówień publicznych.
§  15.
Pracownicy, o których mowa w § 14 wykonują czynności określone w Ustawie w zakresie realizowanych zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane finansowane ze środków będących w dyspozycji tych jednostek, w szczególności:
1)
pełnią funkcje koordynacyjne w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy,
2)
organizują prace w zakresie przygotowywania i realizacji zamówień publicznych,
3)
wykonują prace związane z opracowywaniem i wykonaniem planu zamówień publicznych,
4)
współpracują z członkami komisji przetargowej.

Sprawozdania z udzielonych zamówień

§  16.
1.
Dyrektor Biura Zamówień Publicznych w Centrali, a w jednostkach organizacyjnych dyrektorzy tych jednostek sporządzają roczne sprawozdania z udzielonych w danym roku kalendarzowym zamówień. Sprawozdania te przedkładane są Prezesowi Kasy - w terminie 60 dni po zakończeniu roku kalendarzowego. Za przekazanie sprawozdania dotyczącego zamówień udzielonych dla potrzeb Centrali Kasy oraz sprawozdania dotyczącego zamówień udzielonych przez wszystkie jednostki organizacyjne odpowiada Dyrektor Biura Zamówień Publicznych.
2.
Dyrektorzy jednostek organizacyjnych zobowiązani są do przekazywania do Biura Zamówień Publicznych Centrali kopii rocznych sprawozdań o udzielonych zamówieniach publicznych, które zostały przekazane do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, w terminie 14 dni od ich przekazania Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych.
3.
Sprawozdania należy sporządzać zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 25.08.2006 r. (Dz. U. Nr 155, poz. 1110), w sprawie zakresu informacji zawartych w rocznym sprawozdaniu o udzielonych zamówieniach, jego wzoru oraz sposobu przekazywania.

Umowy

§  17.
1.
Umowę z wykonawcą wybranym w postępowaniu o zamówienie publiczne zawierają osoby upoważnione do jej podpisywania w imieniu Prezesa Kasy w Centrali oraz w jednostkach organizacyjnych, w terminach przewidzianych w Ustawie.
2.
Stosownie do regulaminu organizacyjnego Kasy, umowy zawierają łącznie:

2.1. W Centrali Kasy:

2.1.1. Wnioskodawca, którego podpis oznacza, że:

a) umowa jest adekwatna do rzeczywistych potrzeb i należycie zabezpiecza interes Kasy, a obowiązki drugiej strony opisane zostały w sposób zapewniający osiągnięcie zamierzonych przez Kasę celów umowy,

b) dokonana została z wynikiem pozytywnym merytoryczna ocena umowy z uwzględnieniem kryterium celowości, rzetelności i gospodarności oraz przewidywalnych ryzyk,

c) przedmiot umowy jest zgodny z przedmiotem zamówienia,

2.1.2. Wicedyrektor Biura Finansowo-Księgowego - Zastępca Głównego Księgowego Kasy, którego podpis oznacza, że nie stwierdził nieprawidłowości, o których mowa w art. 35 ust. 1 w związku z art. 45 ust. 3 ustawy o finansach publicznych.

2.2. W jednostkach organizacyjnych Kasy:

2.2.1. dyrektor, którego podpis oznacza, że:

a) umowa jest adekwatna do rzeczywistych potrzeb i należycie zabezpiecza interes Kasy, a obowiązki drugiej strony opisane zostały w sposób zapewniający osiągnięcie zamierzonych przez Kasę celów umowy,

b) dokonana została z wynikiem pozytywnym merytoryczna ocena umowy z uwzględnieniem kryterium celowości, rzetelności i gospodarności oraz przewidywalnych ryzyk,

c) przedmiot umowy jest zgodny z przedmiotem zamówienia, zastosowany tryb, przebieg postępowania oraz treść umowy są zgodne z przepisami Ustawy,

2.2.2. Główny Księgowy, którego podpis oznacza, że nie stwierdził nieprawidłowości, o których mowa w art. 35 ust. 1 w związku z art. 45 ust. 3 ustawy o finansach publicznych,

3. Umowy, o których mowa w pkt 2 parafują:

3.1. Radca prawny w Centrali i w jednostkach organizacyjnych Kasy, którego podpis oznacza, że:

a) właściwa jest reprezentacja stron umowy,

b) prawidłowo wskazane są formalnoprawne podstawy umowy,

c) umowa zawiera regulację zabezpieczającą należycie interesy Kasy (rękojmia, gwarancja, kary umowne),

d) prawidłowo określono tryb rozwiązywania sporów umownych,

3.2. Dyrektor Biura Zamówień Publicznych w Centrali, którego podpis oznacza, że zastosowany tryb, przebieg postępowania oraz treść umowy są zgodne z przepisami Ustawy.

4. Wnioskodawca sprawuje nadzór nad realizacją zawartej umowy.

5. Rejestr umów w zakresie zamówień publicznych udzielanych w Centrali prowadzi Biuro Zamówień Publicznych, zaś w jednostkach organizacyjnych Kasy komórka/pracownik wskazany przez dyrektora jednostki.

Postanowienia końcowe

§  18.
Za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w zakresie zamówień publicznych odpowiedzialność ponoszą pracownicy w myśl postanowień Ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 14 poz. 114 z późn. zm.), którym zgodnie z regulaminem organizacyjnym Kasy albo na podstawie pisemnego upoważnienia Prezesa Kasy w Centrali lub dyrektorów w jednostkach organizacyjnych, albo Regulaminu prac komisji przetargowej, bądź zakresu czynności, powierzone zostały czynności/zadania mające na celu udzielanie zamówień publicznych w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.
§  19.
W sprawach nieuregulowanych niniejszym zarządzeniem mają zastosowanie przepisy ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz Kodeksu cywilnego.
§  20.
Traci moc Zarządzenie Nr 2 Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 26 stycznia 2006 r. w sprawie realizacji ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
§  21.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Wykaz załączników:

1. Zasady postępowania przy wydatkowaniu środków finansowych na realizację dostaw, usług i robót budowlanych w Kasie w trybie Ustawy (dla Centrali i jednostek organizacyjnych),

2. Plan zamówień publicznych na rok ... dotyczący dostaw/usług/robót budowlanych (dla Centrali i jednostek organizacyjnych),

3. Wniosek o realizację zamówienia na zakupy/usługi/roboty budowlane poniżej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6.000 EURO (dla Centrali i jednostek organizacyjnych),

4. Wniosek o uruchomienie zamówienia publicznego powyżej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6.000 EURO (dla Centrali i jednostek organizacyjnych),

5. Wniosek do przewodniczącego komisji przetargowej o umieszczenie w porządku posiedzenia komisji przetargowej danego zamówienia publicznego (dla Centrali i jednostek organizacyjnych).

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

Zasady postępowania przy wydatkowaniu środków finansowych na realizację dostaw usług i robót budowlanych w Kasie w trybie Ustawy

1)Realizacja dostaw i usług dokonywana jest przez biura Centrali z funduszu administracyjnego oraz ze środków funduszu Prewencji i Rehabilitacji, natomiast realizacja robót budowlanych jest dokonywana z funduszu administracyjnego Centrali, z wyłączeniem zakupów określonych w pkt 2 i 3.
2)Oddziały regionalne Kasy realizują na potrzeby własne i podległych im placówek terenowych:
a) zakupy środków trwałych,
b) inwestycje budowlane i remonty kapitalne,
c) zakupy usług,
d) zakupy materiałów biurowych i eksploatacyjnych, naprawy sprzętu i wyposażenia,
e) zakupy pozostałych środków trwałych,
f) bieżące prace remontowo-eksploatacyjne,
g) inne zamówienia niezbędne do bieżącego funkcjonowania danej jednostki ze środków będących w ich dyspozycji po uprzednim zatwierdzeniu przez Prezesa Kasy planu rozchodów funduszu administracyjnego dla oddziałów regionalnych.
Realizacja zakupów określonych w pkt 2a) i 2b) może nastąpić po spełnieniu następujących warunków:
-uzyskaniu pozytywnej opinii Dyrektora Biura Administracji i Inwestycji,
-uzyskaniu zgody Prezesa Kasy na wniosek Biura Administracji i Inwestycji.
Realizacja zakupów określonych w pkt 2a) i 2c) dot. sprzętu komputerowego i usług informatycznych może nastąpić po spełnieniu następujących warunków:
-uzyskaniu pozytywnej opinii Dyrektora Biura Informatyki i Telekomunikacji,
-uzyskaniu zgody Prezesa Kasy na wniosek Biura Informatyki i Telekomunikacji.
3)Zakłady rehabilitacji leczniczej Kasy realizują:
a) zakupy usług,
b) zakupy lub naprawy sprzętu i wyposażenia,
c) zakupy środków trwałych,
d) zakupy materiałów biurowych i eksploatacyjnych,
e) remonty związane z bieżącą eksploatacją obiektów,
f) inne zamówienia niezbędne do bieżącego funkcjonowania danej jednostki ze środków będących w ich dyspozycji po uprzednim zatwierdzeniu przez Prezesa Kasy planów finansowo-rzeczowych zakładów rehabilitacji leczniczej.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

..................................................... .............................................

(Znak pisma Wnioskodawcy) (miejscowość, data)

Plan Zamówień Publicznych na rok ...... dotyczący dostaw/usług/robót budowlanych* z dnia ...................................

Lp.Nazwa przedmiotu zamówieniaOznaczenie kodu CPV - Wspólnego Słownika ZamówieńSzacunkowa wartość netto w złSzacunkowa wartość netto w EUROSzacunkowa wartość brutto w złSzacunkowa wartość brutto w EURO§ w Planie Funduszu

........

1
2

....................................................................................... ...........................................

(Potwierdzenie zabezpieczenia środków finansowych (Dyrektor Biura/jednostki

w Centrali Kasy - Dyrektor Biura Ekonomicznego organizacyjnej) *

w jednostkach organizacyjnych - Główny Księgowy) *

* niepotrzebne skreślić

ZAŁĄCZNIK  Nr 3

.......................................................... .............................................

(Znak pisma Wnioskodawcy) (miejscowość, data)

WNIOSEK

o realizację zamówienia na dostawy/usługi/roboty budowlane*

poniżej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6.000 EURO

zgodnie z art. 4 pkt 8 Ustawy

1.Opis przedmiotu zamówienia:
..............................................................................
..............................................................................
..............................................................................
..............................................................................
Oznaczenie kodu CPV - Wspólnego Słownika Zamówień:
1.[][].[][].[][].[][]-[]3.[][].[][].[][].[][]-[]
2.[][].[][].[][].[][]-[]4.[][].[][].[][].[][]-[]
(wpisuje Wnioskodawca)
2.Ustalona z należytą starannością szacunkowa wartość zamówienia netto podana w złotych i EURO wynosi:
.............................................................................
Szacunkowa wartość zamówienia brutto podana w złotych i EURO wynosi:**
.............................................................................
została ustalona w dniu ........... na podstawie ............................
osoba/y, która/e dokonała/y* oszacowania wartości zamówienia ................
.............................................................................
(wg kursu określonego w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów)
3.Uzasadnienie celowości zamówienia: ..........................................

.............................................................................

.............................................................................
.............................................................................
.............................................................................
4.Planowany termin realizacji: ................................................

.............................................................................

5.Źródło finansowania/ Fundusz Administracyjny/Fundusz Prewencji i Rehabilitacji/*

....................................................... (wskazać odpowiedni §)

6.Wnioskodawca:....................................

(Data, podpis, pieczątka)

7.Potwierdzenie zabezpieczenia środków finansowych: w Centrali - Dyrektor Biura Ekonomicznego/w jednostce organizacyjnej - Główny Księgowy*
......................................

(Data, podpis, pieczątka)

8.W Centrali - akceptacja Dyrektora Biura Zamówień Publicznych:
......................................

(Data, podpis, pieczątka)

9.Nr rejestru: ................................................................

(wpisuje Biuro Zamówień Publicznych w Centrali/komórka lub pracownik wskazany przez Dyrektora jednostki organizacyjnej)

10.Zatwierdzenie realizacji zamówienia: w Centrali - Zastępca Prezesa Kasy/w jednostce organizacyjnej - Dyrektor*
......................................

(Data, podpis, pieczątka)

* niepotrzebne skreślić

** w przypadku umów zlecenia lub o dzieło z osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej należy wpisać tylko kwotę brutto

ZAŁĄCZNIK  Nr 4

.......................................................... .............................................

(Znak pisma Wnioskodawcy) (miejscowość, data)

WNIOSEK

o uruchomienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

powyżej równowartości kwoty 6.000 EURO

1.Opis przedmiotu zamówienia:
.............................................................................
.............................................................................
.............................................................................
.............................................................................
Oznaczenie kodu CPV - Wspólnego Słownika Zamówień:.
1.[][].[][].[][].[][]-[]3.[][].[][].[][].[][]-[]
2.[][].[][].[][].[][]-[]4.[][].[][].[][].[][]-[]
(wpisuje Wnioskodawca)
2.Ustalona z należytą starannością szacunkowa wartość zamówienia netto podana w złotych i EURO wynosi:
.............................................................................
Szacunkowa wartość zamówienia brutto podana w złotych i EURO wynosi:
.............................................................................
została ustalona w dniu ........... na podstawie ............................
osoba/y, która/e dokonała/y* oszacowania wartości zamówienia ................
.............................................................................
Jeżeli jest to zamówienie udzielane w częściach, wartość całego zamówienia planowanego w danym roku wynosi w złotych i EURO ............................

.............................................................................

(wg kursu określonego w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów)
3.Uzasadnienie celowości zamówienia:...........................................

.............................................................................

..............................................................................
..............................................................................
4.Planowany termin realizacji: ................................................
w tym w latach
rok ......... kwota netto zł: ............. kwota brutto zł: ................
rok ......... kwota netto zł: ............. kwota brutto zł: ................
rok ......... kwota netto zł: ............. kwota brutto zł: ................
5.Źródło finansowania/ Fundusz Administracyjny/Fundusz Prewencji i Rehabilitacji/*

....................................................... (wskazać odpowiedni §)

6.Wnioskodawca:....................................

(Data, podpis, pieczątka)

7.Potwierdzenie zabezpieczenia środków finansowych: w Centrali - Dyrektor Biura Ekonomicznego/w jednostce organizacyjnej - Główny Księgowy*
......................................

(Data, podpis, pieczątka)

8.W Centrali - akceptacja Zastępcy Prezesa Kasy
......................................

(Data, podpis, pieczątka Zastępcy Prezesa Kasy nadzorującego Wnioskodawcę, a w przypadku Wnioskodawcy nadzorowanego bezpośrednio przez Prezesa Kasy akceptacja II Zastępcy Prezesa)

9.Zatwierdzenie wniosku o uruchomienie postępowania o udzielenie zamówienia: w Centrali - Prezes Kasy/ w jednostce organizacyjnej - Dyrektor*
......................................

(Data, podpis, pieczątka)

* niepotrzebne skreślić

ZAŁĄCZNIK  Nr 5

.......................................................... .............................................

(Znak pisma Wnioskodawcy) (miejscowość, data)

Przewodniczący Komisji Przetargowej

w Centrali / jednostce organizacyjnej

WNIOSEK

o umieszczenie w porządku posiedzenia komisji przetargowej zamówienia publicznego

1.Opis przedmiotu zamówienia: ................................................
............................................................................
............................................................................
............................................................................
2.Oznaczenie kodu CPV - Wspólnego Słownika Zamówień (wpisuje Wnioskodawca)
............................................................................
3.Znak pisma Wnioskodawcy - wniosku o uruchomienie zamówienia zatwierdzonego w Centrali przez Prezesa Kasy/w jednostce organizacyjnej przez Dyrektora* (kopia w załączeniu): ......................................................
............................................................................
4.Proponowany tryb zamówienia z uzasadnieniem (w przypadku innego trybu niż przetarg nieograniczony i ograniczony)
............................................................................
............................................................................
5.Dodatkowa/e osoba/y proponowane do składu komisji przetargowej lub osoby wykonujące czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia (np. udzielanie wyjaśnień Wykonawcom) oraz osoby związane z przygotowaniem postępowania: ...
............................................................................
............................................................................
............................................................................
............................................................................
6.Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotowego wniosku w zależności od potrzeb:
............................................................................
............................................................................
............................................................................
Projekt SIWZ i umowy (lub założeń do umowy) w załączeniu

.................................................

Podpis Wnioskodawcy