Realizacja ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.PKRUS.2006.2.2

Akt utracił moc
Wersja od: 26 stycznia 2006 r.

ZARZĄDZENIE
PREZESA KASY ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO
z dnia 26 stycznia 2006 r.
w sprawie realizacji ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych

Na podstawie § 6.I ust. 2 pkt 14 Regulaminu Organizacyjnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego stanowiącego załącznik do Zarządzenia Nr 38 Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 19 grudnia 2005 r. w sprawie nadania regulaminu organizacyjnego Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w związku z art. 59 ust. 3 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 roku o ubezpieczeniu społecznym rolników (t.j. Dz. U. z 1998 r. Nr 7, poz. 25 z późn. zm.), ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 19, poz. 177 z późn. zm.), art. 35 ust. 4 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 249, poz. 2104), art. 17 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 14, poz. 114), zarządzam, co następuje:

POSTANOWIENIA OGÓLNE

§  1.
W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, zwanego dalej zamówieniem, realizowane są zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej Ustawą, rozporządzeniami wykonawczymi, niniejszym zarządzeniem oraz regulaminami prac komisji przetargowych określonymi oddzielnie dla Centrali i jednostek organizacyjnych.
§  2.
Ilekroć w zarządzeniu jest mowa o:
1)Kasierozumie się Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
2)Prezesie Kasyrozumie się Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
3)Centralirozumie się Centralę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
4)jednostkach organizacyjnychrozumie się Oddziały Regionalne, Centra i Ośrodki Rehabilitacji Rolników Kasy,
5)Ustawierozumie się ustawę z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177 z późn. zm.),
6)komisji przetargowejrozumie się komisję powołaną do przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w Centrali lub jednostce organizacyjnej,
7)zamówieniu publicznymrozumie się umowy odpłatne zawierane między zamawiającym a wykonawcą których przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane,
8)zamawiającymrozumie się Centralę i jednostki organizacyjne Kasy,
9)wnioskodawcyrozumie się dyrektora/wicedyrektora biura składającego wniosek o uruchomienie zamówienia publicznego,
10)wyrażonej w złotych równowartości kwoty EUROrozumie się przeliczoną kwotę EURO na złote według średniego kursu złotego w stosunku do EURO, ogłoszonego przez Prezesa RM w drodze rozporządzenia, obowiązującego i stanowiącego podstawę przeliczenia wartości zamówienia w dniu określania jego wartości,
11)wartości zamówieniarozumie się wartość szacunkową zamówienia (bez podatku od towarów i usług) ustaloną z należytą starannością zgodnie z obowiązującymi przepisami.
§  3.
1.
W procesie udzielania zamówień publicznych uczestniczą:
1)
w Centrali:
a)
Dyrektor Biura Zamówień Publicznych,
b)
komisja przetargowa - powołana przez Prezesa Kasy,
c)
dyrektorzy/wicedyrektorzy biur Centrali wnioskujący o realizację zamówienia.
2)
w jednostkach organizacyjnych:
a)
dyrektorzy jednostek organizacyjnych zapewniający przestrzeganie przepisów Ustawy w kierowanych przez nich jednostkach,
b)
komisje przetargowe powoływane przez dyrektorów jednostek organizacyjnych oddzielnie dla każdej z jednostek,
c)
pracownicy stanowisk ds. zamówień publicznych.
2.
Przez uczestników postępowania rozumie się:
1)
pracowników Kasy,
2)
biegłych,
3)
inne osoby nie będące pracownikami Kasy, mające wpływ na prowadzenie postępowania o zamówienie publiczne.
3.
Osoby biorące udział w trakcie realizacji postępowań o zamówienia zobowiązane są do zachowania tajemnicy służbowej na zasadach określonych w ustawie.
§  4.
1.
Nadzór nad realizacją Ustawy w Kasie sprawuje Prezes Kasy.
2.
Nadzór nad realizacją postępowań o udzielenie zamówień publicznych w Kasie sprawuje II Zastępca Prezesa Kasy.
3.
Za realizację zapisów Ustawy w zakresie dostaw, usług i robót budowlanych odpowiedzialność ponoszą:
1)
w Centrali:
a)
dyrektorzy biur Centrali,
b)
członkowie komisji przetargowej,
c)
pracownicy uczestniczący w procesie zamówień publicznych,
2)
w jednostkach organizacyjnych:
a)
dyrektorzy jednostek organizacyjnych,
b)
członkowie komisji przetargowej,
c)
pracownicy na stanowiskach ds. zamówień publicznych.
§  5.
Zamówień publicznych udziela Zamawiający w trybach przewidzianych w Ustawie po spełnieniu przesłanek upoważniających do ich zastosowania.
§  6.
Zasady postępowania przy wydatkowaniu środków finansowych na realizację dostaw, usług i robót budowlanych w Kasie, w trybie Ustawy określa załącznik Nr 1.
§  7.
1.
Centrala oraz każda jednostka organizacyjna po zatwierdzeniu planu rozchodów funduszy sporządza plan zamówień publicznych.
2.
Plany zamówień publicznych sporządza się w oparciu o przewidywane potrzeby i zabezpieczone środki finansowe na podstawie przepisów ustawowych, wg wzorów stanowiących załącznik Nr 2, 2A i 2B.
3.
Centrala oraz każda jednostka organizacyjna dokonuje ustalenia wartości zamówienia w ramach swojej jednostki, odrębnie od wartości zamówień udzielanych przez inne jednostki organizacyjne na podstawie planu zamówień publicznych.
4.
W trakcie trwania roku budżetowego poszczególne biura Centrali i jednostki organizacyjne mogą dokonywać korekt tematyki w planie zamówień publicznych, w ramach zatwierdzonych środków finansowych na dany rok.
§  8.
1.
Realizacja zamówień, których wartość netto oddzielnie dla Centrali i oddzielnie dla każdej jednostki organizacyjnej nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6.000 EURO odbywa się z pominięciem procedur ustawowych (art. 4 pkt 8 Ustawy).
2.
Realizacja zamówień, których wartość netto oddzielnie dla Centrali i oddzielnie dla każdej jednostki organizacyjnej przekracza wy rażoną w złotych równowartość kwoty 6.000 EURO, odbywa się zgodnie z procedurami określonymi w Ustawie.
3.
Nie można rozpocząć postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli w planie rozchodów funduszy Centrali lub jednostki organizacyjnej nie zostały zarezerwowane środki na realizację zamówienia.
4.
Nie można, w celu uniknięcia stosowania przepisów Ustawy, dzielić zamówienia na części lub zaniżać jego wartości.
§  9.
1.
Komisja przetargowa pracuje w oparciu o Ustawę, przepisy wykonawcze i regulamin zatwierdzony przez Prezesa Kasy w Centrali, a dyrektora w jednostce organizacyjnej, który zawiera szczegółowy zakres prac i obowiązków członków Komisji oraz zasady i zakres odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
2.
Prezes Kasy w Centrali, a dyrektorzy w jednostkach organizacyjnych, mogą powierzyć pisemnie wykonywanie zastrzeżonych dla nich w Ustawie czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia wskazanym pracownikom.
3.
Przebieg postępowania w zakresie realizacji zamówienia publicznego należy odnotować w protokóle posiedzenia Komisji oraz protokóle postępowania o udzielenie zamówienia na obowiązujących drukach /ZP/.

ZADANIA UCZESTNIKÓW PROCESU ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH W CENTRALI

§  10.
1.
Biuro Zamówień Publicznych Centrali prowadzi:
1)
rejestr umów w zakresie zamówień publicznych zawieranych w Centrali,
2)
rejestr zamówień poniżej równowartości 6 tysięcy EURO.
§  11.
1.
Dyrektor Biura Zamówień Publicznych występuje do dyrektorów biur Centrali - po zatwierdzeniu przez Prezesa Kasy planów rozchodów funduszy Centrali na rok budżetowy - o przedstawienie planu zamówień publicznych na ten rok.
2.
Plan zamówień publicznych należy przekazać w formie pisemnej oraz w formie elektronicznej według wzorów przedstawionych w załącznikach 2, 2A i 2B do niniejszego zarządzenia.

O każdej zmianie planu zamówień publicznych, w tym również tematyki zamówień dyrektor biura informuje niezwłocznie Dyrektora Biura Zamówień Publicznych.

3.
Na podstawie złożonych planów Biuro Zamówień Publicznych sporządza, plan zamówień publicznych Centrali na dany rok budżetowy i przekazuje do II Zastępcy Prezesa Kasy w celu akceptacji, a następnie do Prezesa Kasy do zatwierdzenia.
4.
Biuro Zamówień Publicznych na podstawie planu zamówień publicznych przekazuje Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych zamówieniach, w przypadkach określonych w art. 13 Ustawy.
5.
Nie sporządza się planu zamówień publicznych do kwoty 6 tysięcy EURO.
§  12.
1.
Zamówień na usługi i dostawy, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6 tysięcy EURO dokonują w Centrali dyrektorzy biur, Rzecznik Prasowy oraz Pełnomocnik Prezesa d/s ochrony informacji niejawnych, po potwierdzeniu wniosku pod względem zgodności z Ustawą - Prawo zamówień publicznych przez Dyrektora Biura Zamówień Publicznych i potwierdzeniu zabezpieczenia środków finansowych przez Dyrektora Biura Administracji i Inwestycji lub Dyrektora Biura Ekonomicznego. Wzór wniosku na usługi stanowi zał. Nr 3, a wniosku na dostawy zał. Nr 3 A
2.
Realizacją zaakceptowanych wniosków zajmują się:

- na usługi:

* dyrektorzy biur Centrali,

* Rzecznik Prasowy,

* Pełnomocnik Prezesa ds. ochrony informacji niejawnych,

- na dostawy:

* Dyrektor Biura Administracji i Inwestycji,

* Dyrektor Biura Informatyki i Telekomunikacji,

* Dyrektor Biura Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego,

Zgodnie z zakresem działania określonym w regulaminie organizacyjnym Kasy.

§  13.
1.
W celu uruchomienia zamówienia publicznego w Centrali, powyżej kwoty 6 tysięcy EURO wniosek do Prezesa Kasy przygotowuje dyrektor/wicedyrektor biura, zwany dalej Wnioskodawcą.
2.
Wniosek musi zawierać pisemne potwierdzenie dotyczące zabezpieczenia środków finansowych na jego realizację, złożone przez Dyrektora Biura Administracji i Inwestycji w przypadku wniosku składanego przez dyrektorów pozostałych Biur Centrali ze środków funduszu administracyjnego Centrali Kasy. Zabezpieczenie środków finansowych na wniosku złożonym przez Dyrektora Biura Administracji i Inwestycji oraz Dyrektora Biura Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego potwierdza Dyrektor Biura Ekonomicznego, na podstawie planów zamówień publicznych (na dany rok) przekazanych do Biura Ekonomicznego. Wzór wniosku o uruchomienie zamówienia publicznego do Prezesa Kasy stanowi zał. Nr 4.
3.
Po zatwierdzeniu przez Prezesa Kasy wniosku, o którym mowa w ust. 2 Wnioskodawca występuje do Dyrektora Biura Zamówień Publicznych z wnioskiem o umieszczenie w porządku posiedzenia Komisji danego zamówienia publicznego.
4.
Wniosek powinien zawierać:
1)
kserokopię zatwierdzonego przez Prezesa Kasy wniosku o uruchomienie zamówienia publicznego,
2)
określenie przedmiotu zamówienia i jego oznaczenie wg kodu CPV (Wspólnego Słownika Zamówień),
3)
propozycję zastosowania trybu postępowania wraz z uzasadnieniem,
4)
projekt SIWZ lub projekt umowy w przypadku zamówienia z wolnej ręki,
5)
wykaz firm, które należy zaprosić do udziału w postępowaniu (w przypadku trybu zapytania o cenę lub negocjacji z ogłoszeniem),
6)
propozycję rozszerzenia składu komisji przetargowej, jeżeli taka konieczność istnieje,
7)
wskazanie osoby lub osób, które będą wykonywać czynności w postępowaniu (np. udzielać informacji, wydawać SIWZ),
8)
inne informacje niezbędne do prawidłowej oceny wniosku (w tym m.in. czas trwania umowy, propozycję zaproszenia na posiedzenie komisji biegłego w zakresie realizacji danego zamówienia).
5.
Wzór wniosku do Dyrektora Biura Zamówień Publicznych stanowi zał. Nr 5.
§  14.
3.
Posiedzenia komisji przetargowej są ważne, jeżeli uczestniczy w nich co najmniej 3 członków komisji.
4.
Do składu komisji przetargowej, Prezes Kasy na wniosek Przewodniczącego komisji - po uprzednim wystąpieniu z taką propozycją przez dyrektora/wicedyrektora biura może powołać innych członków komisji.

ZADANIA UCZESTNIKÓW PROCESU ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH W JEDNOSTKACH ORGANIZACYJNYCH

§  15.
Dyrektorzy jednostek organizacyjnych zobowiązani są do zapewnienia stanowisk ds. zamówień publicznych w kierowanych przez nich jednostkach.
§  16.
Osoby zatrudnione na stanowiskach ds. zamówień publicznych w jednostkach organizacyjnych wykonują czynności określone w Ustawie w zakresie zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane finansowane ze środków będących w dyspozycji tych jednostek, w szczególności:
1)
pełnią funkcje koordynacyjne w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy,
2)
organizują prace w zakresie przygotowywania i realizacji zamówień publicznych,
3)
wykonują prace związane z opracowywaniem i wykonaniem planu zamówień publicznych,
4)
współpracują z komisją przetargową.
§  17.
1.
Jednostki organizacyjne zobowiązane są do przekazywania do Biura Zamówień Publicznych Centrali kopii rocznych sprawozdań o udzielonych zamówieniach publicznych, które zostały przekazane do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
2.
Sprawozdanie należy sporządzać zgodnie z art. 98 Ustawy.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§  18.
Umowę z wykonawcą wybranym w postępowaniu o zamówienie publiczne zawierają osoby upoważnione do jej podpisywania w imieniu Prezesa Kasy w Centrali oraz jednostkach organizacyjnych, w terminie przewidzianym w Ustawie.
§  19.
Za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w zakresie zamówień publicznych odpowiedzialność ponoszą pracownicy, którym zgodnie z regulaminem organizacyjnym Kasy albo na podstawie pisemnego upoważnienia Prezesa Kasy w Centrali lub dyrektorów w jednostkach organizacyjnych, albo Regulaminu prac komisji przetargowej powierzone zostały czynności przewidziane w przepisach o zamówieniach publicznych.
§  20.
W sprawach nieuregulowanych niniejszym zarządzeniem mają zastosowanie przepisy ustawy - Prawo zamówień publicznych, Kodeksu cywilnego oraz inne akty prawne obowiązujące w Kasie.
§  21.
Traci moc Zarządzenie Nr 21-1 Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 30 września 2004 r. w sprawie realizacji ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
§  22.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

Zasady postępowania przy wydatkowaniu środków finansowych na realizację dostaw usług i robót budowlanych w Kasie w trybie Ustawy

1)
Realizacja dostaw, usług i robót budowlanych dokonywana jest przez biura Centrali z funduszu administracyjnego Centrali Kasy, z wyjątkiem Biura Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego, które realizuje zamówienia ze środków funduszu prewencji i rehabilitacji, z wyłączeniem zakupów określonych w pkt 2.
2)
Oddziały regionalne Kasy realizują na potrzeby własne i podległych im placówek terenowych:
a)
zakupy środków trwałych,
b)
inwestycje budowlane i remonty kapitalne,
c)
zakupy usług,
d)
zakupy materiałów biurowych i eksploatacyjnych, naprawy sprzętu i wyposażenia,
e)
zakupy pozostałych środków trwałych,
f)
bieżące prace remontowo-eksploatacyjne,
g)
inne zamówienia niezbędne do bieżącego funkcjonowania danej jednostki

ze środków będących w ich dyspozycji po uprzednim zatwierdzeniu przez Prezesa Kasy planu rozchodów funduszu administracyjnego dla oddziałów regionalnych.

Realizacja zakupów określonych w pkt 2 a) i 2 b) może nastąpić po spełnieniu następujących warunków.

- uzyskaniu pozytywnej opinii Dyrektora Biura Administracji i Inwestycji,

- uzyskaniu zgody Prezesa Kasy na wniosek Biura Administracji i Inwestycji.

W przypadku realizacji przez oddziały zakupów określonych w pkt 2a) i 2c) dot. sprzętu komputerowego i usług informatycznych należy uzyskać zgodę Dyrektora Biura Informatyki i Telekomunikacji.

3)
Centra Rehabilitacji Rolników oraz Ośrodki Kasy realizują:
a)
zakupy usług,
b)
zakupy lub naprawy sprzętu i wyposażenia,
c)
zakupy środków trwałych,
d)
zakupy materiałów biurowych i eksploatacyjnych,
e)
remonty związane z bieżącą eksploatacją obiektów,
f)
inne zamówienia niezbędne do bieżącego funkcjonowania danej jednostki

ze środków będących w ich dyspozycji po uprzednim zatwierdzeniu przez Prezesa Kasy planów finansowo-rzeczowych Centrów lub Ośrodków.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

Plan Zamówień Publicznych na rok ......... dotyczący dostaw z dnia .........

L.p.Nazwa przedmiotu zamówieniaKod CPVSzacunkowa wartość netto w złWartość w EURO§ Planu
1.
2.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2a

Plan Zamówień Publicznych na rok ......... dotyczący usług z dnia .........

L.p.Nazwa przedmiotu zamówieniaKod CPVSzacunkowa wartość: netto w złWartość w EURO§ Planu
1.
2.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2b

Plan Zamówień Publicznych na rok ........ dotyczący robót budowlanych z dnia ........

L.p.Nazwa przedmiotu zamówieniaKod CPVSzacunkowa wartość netto w złWartość w EURO§ Planu
1.
2.

ZAŁĄCZNIK  Nr 3

.......................... Warszawa, dnia

znak pisma

ZATWIERDZAM Prezes KRUS

.......................... w miejscu

Wniosek o realizację zamówienia na usługi o wartości poniżej 6,0 tys. EURO

(fundusz administracyjny/fundusz prewencji i rehabilitacji) *

Biuro/Rzecznik Prasowy/Pełnomocnik Prezesa ds. Ochrony

Informacji Niejawnych* .......................................

..............................................................

(nazwa komórki składającej wniosek)

wnioskuje o realizację zamówienia, którego wartość nie

przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6 tysięcy

EURO, zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.

- Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177 z późn.

zm.):

..............................................................

..............................................................

(określić przedmiot zamówienia)

Oznaczenie kodu CPV - Wspólnego Słownika Zamówień ............

..............................................................

(wpisuje Biuro Zamówień Publicznych)

Uzasadnienie celowości zamówienia: ...........................

..............................................................

..............................................................

Szacunkowa wartość zamówienia została określona na

kwotę ............................................... zł netto

tj. .................................................... EURO.

Termin realizacji ............................................

Środki finansowe na realizację powyższego zamówienia znajdują

pokrycie w planie rozchodów funduszu .........................

na rok ....................................... (§ ...........)

* Niepotrzebne skreślić

........................

(podpis Dyrektora Biura,

Rzecznika Prasowego

lub Pełnomocnika Prezesa

ds. Informacji Niejawnych*)

Potwierdzenie pod względem zgodności z ustawą - Prawo zamówień

publicznych przez Dyrektora Biura Zamówień Publicznych

Potwierdzenie zabezpieczenia środków finansowych przez

Dyrektora Biura Administracji i Inwestycji lub Dyrektora

Biura Ekonomicznego

Nr rejestru ....................................

(wpisuje Biuro Zamówień Publicznych)

ZAŁĄCZNIK  Nr 3a

Znak pisma .................

Zamawiający ................

Stanowisko .................

Warszawa, dnia ............

ZATWIERDZAM

...........................

Prezes KRUS

Wniosek o realizację zamówienia na dostawy o wartości poniżej 6,0 tys. EURO

(fundusz administracyjny/fundusz prewencji i rehabilitacji) *

Proszę o wyrażenie zgody na realizację przez: Biuro

Administracji i Inwestycji/Biuro Informatyki i

Telekomunikacji/Biuro Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa

Lekarskiego* dostawy, której wartość nie przekracza wyrażonej

w złotych równowartości kwoty 6,0 tys. EURO, zgodnie z art. 4

pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień

publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177 z późn. zm.)

..............................................................

..............................................................

(określić przedmiot zamówienia)

Oznaczenie kodu CPV - Wspólnego Słownika Zamówień ............

..............................................................

(wpisuje Biuro Zamówień Publicznych)

Uzasadnienie celowości zamówienia ............................

..............................................................

..............................................................

Szacunkowa wartość zamówienia została określona na kwotę

.................................................... zł netto,

tj. .................................................... EURO.

Termin realizacji ............................................

* Niepotrzebne skreślić

..............................................

Potwierdzenie pod względem zgodności z ustawą

- Prawo zamówień publicznych

przez Dyrektora Biura Zamówień Publicznych

...........................................

podpis Dyrektora Biura, Rzecznika Prasowego

lub Pełnomocnika Prezesa

ds. Informacji Niejawnych

..............................................

Potwierdzenie zabezpieczenia środków

finansowych przez Dyrektora Biura

Administracji i Inwestycji lub Dyrektora Biura

Ekonomicznego

Nr rejestru ....................................

(wpisuje Biuro Zamówień Publicznych)

ZAŁĄCZNIK  Nr 4

Warszawa, dnia

Znak pisma:

..................

Zatwierdzam:

..................

Prezes KRUS

w miejscu

Wniosek o uruchomienie zamówienia publicznego powyżej równowartości 6 tys. EURO

Zwracam się z prośbą do Pana Prezesa o wyrażenie zgody na

uruchomienie zamówienia publicznego na .......................

..............................................................

(określić przedmiot zamówienia)

Uzasadnienie celowości realizacji zamówienia:

..............................................................

..............................................................

Szacunkowa wartość zamówienia dostawy*), usługi*), roboty

budowlanej*) wyniesie ...................... złotych netto.

Środki finansowe na realizację powyższego zamówienia znajdują

pokrycie w planie rozchodów funduszu .........................

na rok ...................... (§ ..........).

* Niepotrzebne skreślić

.................................... ...................

Potwierdzenie zabezpieczenia środków Podpis Wnioskodawcy

finansowych przez Dyrektora Biura

Administracji i Inwestycji lub

Dyrektora Biura Ekonomicznego

ZAŁĄCZNIK  Nr 5

Warszawa, dnia

Znak pisma:

................

Dyrektor Biura

Zamówień Publicznych

w miejscu

Biuro ........................................................

(nazwa komórki lub osoba składająca wniosek)

zwraca się z prośbą o umieszczenie w porządku posiedzenia

komisji przetargowej wniosku o uruchomienie zamówienia

publicznego na ...............................................

..............................................................

(określić przedmiot zamówienia i jego oznaczenie wg

kodu CPV - Wspólnego Słownika Zamówień)

(kopia zatwierdzonego przez Prezesa KRUS przedmiotowego

wniosku znak ................................ - w załączeniu).

Wartość zamówienia wyniesie ok. .....zł netto, tj. ..... EURO.

Proponowany tryb zamówienia z uzasadnieniem ..................

..............................................................

..............................................................

Dodatkowa/e/ osoba*/osoby* proponowane do składu komisji

przetargowej* ................................................

..............................................................

Osoby wykonujące czynności w postępowaniu o udzielenie

zamówienia (np. udzielanie wyjaśnień Wykonawcom): ............

..............................................................

..............................................................

Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotowego wniosku w

zależności od potrzeb: .......................................

..............................................................

..............................................................

..............................................................

Projekt SIWZ* /projekt umowy w przypadku realizacji w trybie

zamówienia z wolnej ręki*/ w załączeniu.

* Niepotrzebne skreślić

.........................

Podpis wnioskodawcy