Przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczenia dowódczo-sztabowego w zakresie taktycznych sposobów rozwiązywania sytuacji kryzysowych przez wydzielone siły i środki Policji polskiej przy współudziale wydzielonych jednostek Policji niemieckiej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2005.10.59

Akt utracił moc
Wersja od: 7 kwietnia 2005 r.

DECYZJA NR 172
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 7 kwietnia 2005 r.
w sprawie przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia dowódczo-sztabowego w zakresie taktycznych sposobów rozwiązywania sytuacji kryzysowych przez wydzielone siły i środki Policji polskiej przy współudziale wydzielonych jednostek Policji niemieckiej

Mając na względzie konieczność doskonalenia procedur policyjnych w trakcie prowadzenia działań zapobiegających lub zwalczających akty o charakterze terrorystycznym, postanawiam, co następuje:
§  1.
1.
Polecam przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczenia dowódczo-sztabowego w zakresie taktycznych sposobów rozwiązywania sytuacji kryzysowych, w tym koordynacji działań antyterrorystycznych, z udziałem wydzielonych sił i środków Policji polskiej przy współudziale Policji niemieckiej, zwanego dalej "ćwiczeniem".
2.
Ćwiczenie przeprowadzone zostanie w dniach od 25 do 29 kwietnia 2005 r. na terenie województwa lubuskiego, na obszarze poligonu Wojska Polskiego w Wędrzynie.
3.
W ćwiczeniu wezmą udział policjanci z jednostek organizacyjnych podległych Komendantom Wojewódzkim Policji z: Szczecina, Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Poznania i Gdańska oraz policjanci z Republiki Federalnej Niemiec.
4.
W ćwiczeniu mogą wziąć udział funkcjonariusze Straży Granicznej Rzeczypospolitej Polskiej, Straży Ochrony Kolei oraz Żandarmerii Wojskowej.
§  2.
Na kierownika ćwiczenia odpowiedzialnego za jego przebieg wyznaczam Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie - nadinsp. Andrzeja GORGIELA.
§  3.
1.
Kierownik ćwiczenia wyznaczy swoich zastępców, powoła Sztab ćwiczenia, opracuje koncepcję przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia, określi cele szkoleniowe, nawiąże współpracę z Policją niemiecką oraz zleci opracowanie systemów dowodzenia i łączności na potrzeby ćwiczenia.
2.
Kierownik ćwiczenia, w celu jego prawidłowej realizacji, uprawniony jest do powołania zespołów, którym określi:
1)
organizację i skład;
2)
zakres działania i uczestnictwa poszczególnych służb Policji polskiej;
3)
zakres współpracy z Policją niemiecką.
§  4.
Dyrektor Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji do pracy w zespołach, o których mowa w § 3 ust. 2, może kierować podległych policjantów w celu dokonania obiektywnej oceny sposobu przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia, zasadności podejmowanych decyzji oraz poziomu współdziałania ćwiczących służb Policji polskiej z partnerami niemieckimi.
§  5.
Kierownik ćwiczenia, w celu zapewnienia możliwości zebrania doświadczeń i wypracowania wniosków z jego przebiegu, które powinny zostać zastosowane w procesie szkolenia i doskonalenia zawodowego policjantów, może zezwolić na udział w ćwiczeniu przedstawicieli polskich szkół policyjnych.
§  6.
Koszty związane z udziałem i organizacją ćwiczenia ponosi każda z uczestniczących jednostek organizacyjnych Policji we własnym zakresie.
§  7.
Kierownik ćwiczenia odpowiedzialny jest za zorganizowanie właściwej obsługi prasowej w miejscach jego prowadzenia.
§  8.
Kierownika ćwiczenia zobowiązuję do bieżącej oceny pracy Sztabu ćwiczenia i zespołów, o których mowa w § 4 ust. 2, w trakcie jego realizacji oraz do sporządzenia kompleksowej oceny ćwiczenia i przekazania jej Dyrektorowi Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji w terminie 14 dni od dnia jego zakończenia.
§  9.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.