Prowadzenie dokumentacji pełnienia służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.CZSW.2005.2.6

Akt utracił moc
Wersja od: 5 stycznia 2006 r.

ZARZĄDZENIE Nr 8/05
DYREKTORA GENERALNEGO SŁUŻBY WIĘZIENNEJ
z dnia 20 lipca 2005 r.
w sprawie prowadzenia dokumentacji pełnienia służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r. o Służbie Więziennej (Dz.U. z 2002 r. Nr 207, poz. 1761 z późn. zm.1) zarządza się, co następuje:
§  1.
Wprowadza się do użytku służbowego:
1)
książkę ewidencji służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu, zwaną dalej "książką ewidencji służby", stanowiącą załącznik nr 1 do zarządzenia w sprawie prowadzenia dokumentacji z pełnienia służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu funkcjonariuszy Służby Więziennej, zwanego dalej "zarządzeniem";
2)
zaświadczenie o pełnieniu służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu, zwane dalej "zaświadczeniem", stanowiące załącznik nr 2 do zarządzenia.
§  2.
1.
Książkę ewidencji służby zakłada się dla każdego funkcjonariusza Służby Więziennej, zwanego dalej "funkcjonariuszem", który brał udział w stałym wypełnianiu zadań w bezpośredniej ochronie i opiece nad osadzonymi:
1) 1
do dnia 31 sierpnia 1998 r. w oddziałach dla;
a)
nosicieli wirusa HIV,
b)
osadzonych szczególnie niebezpiecznych,
c)
osadzonych wymagających stosowania szczególnych środków leczniczo-wychowawczych, w tym dla osób z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, dla osób uzależnionych od alkoholu albo dla osób uzależnionych od środków odurzających lub psychotropowych;
2)
po dniu 1 września 1998 r. w oddziałach (działach) dla;
a)
osadzonych niebezpiecznych albo dla osób zakwalifikowanych, jako wymagających osadzenia w wyznaczonym oddziale aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu,
b)
terapeutycznym dla skazanych z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo albo dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo.
2.
Wykaz oddziałów, o których mowa w ust. 1 pkt 1, stanowi załącznik nr 3 do zarządzenia.
3.
Wykaz oddziałów, o których mowa w ust. 1 pkt 2, stanowi załącznik nr 4 do zarządzenia.
§  3.
1.
Książkę ewidencji służby prowadzi się w formie pisemnej lub elektronicznej.
2.
Wpisy do książki ewidencji służby dokonywane są w sposób trwały i czytelny, pismem ręcznym - atramentem lub długopisem, maszynowym lub komputerowym.
3.
Niedopuszczalne jest jakiekolwiek zacieranie treści dokonywanych zapisów. Koniecznych zmian wpisu lub poprawek dokonuje się w miarę możliwości w tej samej rubryce lub w rubryce "uwagi", z adnotacją określającą przyczynę zmian lub poprawek.
4.
Zmiany lub poprawki, o których mowa w ust. 3, dokonuje się przez skreślenie dotychczasowej treści z zachowaniem czytelności dotychczasowego wpisu i wpisaniem właściwej treści czerwonym atramentem lub czcionką koloru czerwonego, umieszczeniem daty oraz czytelnego podpisu osoby dokonującej zmiany lub poprawki, ze wskazaniem jej imienia, nazwiska i stanowiska służbowego.
5.
Książka ewidencji służby powinna być sporządzona w odpowiednim formacie, ilości stron, szerokości kolumn i wysokości wierszy w tabeli, w sposób umożliwiający dokonywanie zmian wpisu lub poprawek, o których mowa w ust. 3 i 4.
6.
Wydruk komputerowy wszystkich danych zawartych w książce ewidencji służby prowadzonej w formie elektronicznej sporządza się niezwłocznie po upływie każdego kolejnego roku służby funkcjonariusza. Wydruk podlega zatwierdzeniu oraz podpisaniu przez osoby go sporządzające.
7.
Systemy informatyczne służące do prowadzenia księgi ewidencji służby prowadzonej w formie elektronicznej powinny podlegać zabezpieczeniom uniemożliwiającym przetwarzanie danych zawartych w tych księgach przez osoby nieupoważnione.
§  4.
1.
Kierownik jednostki organizacyjnej Służby Więziennej, zwany dalej "kierownikiem jednostki", powołuje komisję w przypadku:
1)
konieczności uzupełnienia książki ewidencji służby, w szczególności za okres służby przed wejściem w życie zarządzenia;
2)
stwierdzenia braków w ewidencji okresów służby;
3)
przeprowadzenia kontroli prawidłowości ewidencjonowania okresów pełnienia służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu. Kontrolę przeprowadza się co najmniej raz na dwa lata.
2.
Kierownik jednostki może powołać komisję na uzasadniony wniosek funkcjonariusza, który wykaże, że prowadzona ewidencja go nie obejmuje lub nie jest ewidencją pełną.
3.
W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2 lub ust. 2, w skład komisji wchodzi funkcjonariusz działu ochrony, działu finansowego, ds. kadr i kierownik lub funkcjonariusz oddziału (działu) terapeutycznego dla skazanych z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonymi umysłowo, a w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, kierownik jednostki w skład komisji wyznacza: kierownika działu ochrony, kierownika działu penitencjarnego, głównego księgowego oraz funkcjonariusza ds. organizacyjno-prawnych lub funkcjonariusza ds. zatrudnienia.
4.
W uzasadnionych przypadkach kierownik jednostki może wyznaczyć do składu komisji innego funkcjonariusza. Przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczące wyłączeń pracownika stosuje się odpowiednio.
5.
Protokół komisji stanowi podstawę dokonania wpisów do książki ewidencji służby, wraz z podaniem daty i numeru protokołu w rubryce "uwagi". Jeden egzemplarz protokołu włącza się do akt osobowych funkcjonariusza, a drugi dołącza się do zaświadczenia.
§  5.
1.
Książkę ewidencji służby prowadzi:
1)
kierownik działu ochrony lub wyznaczony przez niego funkcjonariusz - dla funkcjonariuszy działu ochrony pełniących służbę w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu;
2)
kierownik oddziału (działu) terapeutycznego, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 2 lit. b, dla funkcjonariuszy pełniących służbę w tym oddziale (dziale), z wyłączeniem funkcjonariuszy, o których mowa w pkt 1;
3)
funkcjonariusz ds. kadr - dla kierownika, o którym mowa w pkt 2.
2.
Książkę ewidencji służby prowadzi się i uzupełnia na podstawie:
1)
akt osobowych funkcjonariusza oraz innych dokumentów dotyczących przebiegu służby, a w szczególności: książki rozkładu służby, książki przebiegu służby dowódcy zmiany, książki przebiegu służby oddziałowego, książki wydawanej broni, listy płac, listy obecności funkcjonariuszy, rozkazu dziennego, rocznej karty obecności funkcjonariusza w służbie;
2)
ewidencji służby funkcjonariusza pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu prowadzonej przed wejściem w życie zarządzenia;
3)
wyjaśnień i zeznań funkcjonariuszy lub pracowników.
§  6.
1.
W książce ewidencji służby wpisuje się każdy dzień nieobecności w oddziale, o którym mowa w § 2 ust. 1, związanej z:
1)
korzystaniem z urlopu bezpłatnego, wychowawczego, macierzyńskiego, szkoleniowego, zdrowotnego lub okolicznościowego;
2)
przerwami w wykonywaniu obowiązków służbowych, za które funkcjonariusz nie zachował prawa do uposażenia, wymienionymi w art. 122 ust. 1-3 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r. o Służbie Więziennej, zwanej dalej "ustawą";
3)
zawieszeniem w czynnościach służbowych;
4)
przeszkoleniem zawodowym w szkole Służby Więziennej w ramach delegacji służbowej;
5)
przeszkoleniem zawodowym na kursach doskonalących i specjalistycznych w ramach delegacji służbowych;
6)
pełnieniem obowiązków służbowych na innym stanowisku służbowym, na którym nie występują warunki szczególne zagrażające życiu i zdrowiu;
7)
delegowaniem, na stanowisko na którym nie występują warunki szczególne zagrażające życiu i zdrowiu;
8)
czasową niezdolnością do służby wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną, o ile choroba lub odosobnienie nie jest spowodowane wypadkiem pozostającym w związku ze służbą.
2.
W książce ewidencji służby nie ewidencjonuje się nieobecności w służbie, nie wymienionych w ust. 1 oraz wynikających odpowiednio z rozkładu służby funkcjonariusza w systemie jednozmianowym: sobót, niedziel i świąt, a w systemie wielozmianowym: czasu wolnego od służby przysługującego zgodnie z rozkładem służby.
3.
Liczbę dni pełnienia służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu oblicza się jako różnicę liczby 365 i łącznej liczby dni nieobecności w służbie, o których mowa w ust. 1, w okresie roku służby. Każde 30 dni pełnienia służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu traktuje się jako jeden miesiąc pełnienia służby.
§  7.
1.
Książkę ewidencji służby włącza się do akt osobowych funkcjonariusza, po każdym okresie roku służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu.
2.
Roczną kartę obecności funkcjonariusza pełniącego służbę w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu włącza się do jego akt osobowych, po każdym zakończonym okresie roku kalendarzowego, poświadczoną czytelnym podpisem i pieczątką funkcjonariusza dokonującego w niej wpisów.
3.
Książka ewidencji służby jest udostępniania do wglądu na wniosek zainteresowanego funkcjonariusza.
§  8.
1.
Zaświadczenie wydaje się z urzędu w przypadku:
1)
zwolnienia funkcjonariusza ze służby, który nabył prawo do emerytury Służby Więziennej;
2)
przeniesienia funkcjonariusza do innej jednostki organizacyjnej Służby Więziennej, zwanej dalej "jednostką organizacyjną";
3)
mianowania funkcjonariusza na stanowisko służbowe, na którym nie występują warunki szczególnie zagrażające życiu i zdrowiu;
4)
zwolnienia z czasowego pełnienia służby w trybie art. 34 lub art. 35 ustawy, ze stanowiska na którym występowały warunki szczególnie zagrażające życiu i zdrowiu, za cały ten okres.
2.
Zaświadczenie można wydać na pisemny wniosek funkcjonariusza.
3.
Zaświadczenie dołącza się do:
1)
akt osobowych funkcjonariusza;
2)
dokumentacji przechowywanej w jednostce organizacyjnej;
3)
wniosku o ustalenie prawa do zaopatrzenia emerytalnego.
4.
W zaświadczeniu nie sumuje się łącznie okresów służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu w poszczególnych latach.
§  9.
1. 2
Jeżeli w jednostce organizacyjnej nie była prowadzona ewidencja okresów służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu w oddziałach (działach) i okresach, o których mowa w § 2 ust. 1, lub dokumentacja i ewidencja służb nie obejmuje wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę w tych warunkach, książkę ewidencji służby dla tych funkcjonariuszy oraz dokumentację uzupełnia się w okresie 9 miesięcy od dnia wejścia w życie zarządzenia.
2. 3
Jeżeli przed wejściem w życie zarządzenia, funkcjonariusz pełnił służbę w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu i został przeniesiony do innej jednostki organizacyjnej, stosowne zaświadczenie za ten okres wystawi i przekaże do jednostki właściwej ze względu na aktualne miejsce pełnienia służby funkcjonariusza, kierownik jednostki w której funkcjonariusz pełnił służbę w tych warunkach, w okresie 9 miesięcy od dnia wejścia w życie zarządzenia. Łącznie z zaświadczeniem przekazuje się odpowiednio wyciągi z dokumentacji, o której mowa w § 5 ust. 2.
3.
W zaświadczeniach, o których mowa w ust. 2 i w § 8 ust. 1, uwzględnia się okresy służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu wskazane w zaświadczeniach wydanych przed wejściem w życie zarządzenia, z zastrzeżeniem § 2 ust. 1.
§  10.
Zarządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia podpisania i stosuje się również w jednostkach organizacyjnych w których oddziały (działy), o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 2, utworzono po wejściu w życie zarządzenia.
______

1 Zmiany tekstu jednolitego ustawy zostały ogłoszone w Dz.U z 2003 r. Nr 90, poz. 844, Nr 142, poz. 1380, Nr 166, poz. 1609, Nr 210, poz. 2036 oraz z 2004 r. Nr 237, poz. 2703.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

Wzór Książka ewidencji służby funkcjonariusza w ciągu roku służby1

...................................

(rok, lata)

..........................................

(stopień, imię i nazwisko)

.................................................

(stanowisko służbowe)

..............................................................

(okres pełnienia na stałe służby w oddziale/dziale

od ... do ...2)

..............................................................

(liczba miesięcy i dni pełnionych w warunkach szczególnie

zagrażających życiu i zdrowiu w ciągu roku3)

Zatwierdzam

.........................................

(pieczątka i podpis kierownika jednostki)

Wykonał: .............................

(pieczątka i podpis osoby upoważnionej)

TABELA: Rozliczenie miesięczne okresu roku służby: .........................

1.2.3.4.
Miesiąc4liczba interwencji lub ilość dni pełnionej służby w m-scu5Nieobecności w służbieUwagi
Okresy przerw

W pełnieniu służby6

Liczba dni
RAZEM
Liczba dni pełnienia służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu:7

..................................................................................

______

1 Książkę zakładamy każdemu funkcjonariuszowi, który brał udział w stałym wypełnianiu zadań w bezpośredniej ochronie i opiece nad osadzonymi w oddziale (dziale), tj. w szczególności wychowawcom, psychologom, terapeutom, strażnikom - oddziałowym, kierownikowi i pielęgniarce wykonującej na stałe obowiązki w tym oddziale. Po okresie kolejnych 12 miesięcy zakładamy ewidencję na kolejny rok służby. Jeżeli aktualnie rozpoczynamy prowadzenie księgi ewidencji służb na podstawie niniejszego zarządzenia funkcjonariuszowi, realizującego swoje obowiązki na tym oddziale od kilku lat, np. od dnia 1 lipca 1999 r., to za datę rozpoczęcia kolejnego okresu roku służby w roku 2005 r. przyjmujemy odpowiednio datę od 1 lipca 2005 r. - do dnia 30 czerwca 2006 r. Ewidencję od dnia wejścia w życie zarządzenia prowadzimy na zasadach określonych w zarządzeniu, przyjmując rozliczenie okresu służby do dnia wejścia w życie zarządzenia, które nie jest sprzeczne z § 2 ust. 1 zarządzenia i po tym dniu łącznie, np. za okres od dnia 1 września 2004 r. do dnia 31 sierpnia 2005 r.

2 określić łączny okres od dnia mianowania/rozpoczęcia służby na stanowisku służbowym do dnia zwolnienia/przerwania wykonywania zadań na stanowisku w okresie roku służby (kolejnych 12 miesięcy) podlegającym uwzględnieniu przy rozliczeniu, np. 15.05.1999 r. - 13.08.1999 r. i 1.08. 2005 - 31.07. 2006 r. lub 15.06.2005 - 14.04.2006 r., nawet gdy funkcjonariusz w tym okresie roku służby pełnił w warunkach szczególnych tylko 2 miesiące lub 6 m-cy.

3 wpisać liczbę wynikającą z tabeli rozliczenia miesięcznego, po odjęciu od 365 dni łącznej liczby nieobecności i przeliczeniu na m-sce i dni

4 wpisujemy w każdej z 12 rubryk jeden miesiąc obejmując okres 12 miesięcy; ewidencję rozpoczynamy od faktycznego miesiąca podjęcia przez funkcjonariusza na stałe służby w oddziale przez kolejne 12 miesięcy np. od 15 kwietnia do 14 kwietnia następnego roku, zaznaczamy też miesiące w których funkcjonariusz w trakcie roku nie pełnił służbę, jako nieobecność

5 dotyczy przypadków, o których mowa w § 4 pkt 1-3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 maja 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej

6 zaznaczamy okresy przerw w pełnieniu służby wymienione w § 6 ust. 1 zarządzenia

7 odejmujemy od 365 dni liczbę dni nieobecności z rubryki 3, a następnie przeliczamy wynik w celu otrzymania liczby miesięcy i dni służby, pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu w okresie roku służby przyjmując, że każde 30 dni służby stanowi pełny miesiąc (np. 365 dni - 89 dni nieobecności = 276 dni, tj. 9 m-scy i 6 dni)

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

Wzór

.........., dnia r.

..........................

(pieczątka jednostki)

L.Dz. .......

ZAŚWIADCZENIE Nr /

o pełnieniu służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu

Na podstawie § 4 pkt ...... rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 maja 2005 r. w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej (Dz.U. Nr 86, poz. 734) oraz § 7 ust. 5 pkt 2 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 stycznia 2004 r. w sprawie trybu postępowania i właściwości organu w sprawach zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz uprawnionych członków ich rodzin (Dz.U. Nr 27, poz. 241) stwierdza się, że:

..............................................................

(stopień, imię i nazwisko, stanowisko służbowe)

..............................................................

(jednostka organizacyjna SW)

pełnił(a) służbę w warunkach szczególnie zagrażających

życiu i zdrowiuw następujących okresach:

..............................................................

..............................................................

..............................................................

..............................................................

..............................................................

..............................................................

..............................................................

..............................................................

..............................................................

Tabela: rozliczenie roczne

Rok, lataDzień rozpoczęcia i zakończenia służby w okresie roku służby1liczba interwencji lub ilość dni w ciągu roku2ilość miesięcy i dni pełnionej służby w ciągu roku służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu3ilość dni nieobecnościRodzaj wykonywanych obowiązkówUwagi

...................................

(pieczątka i podpis dyrektora)

Wyk. w ....... egz.

______

1 od dnia rozpoczęcia służby na stałe w oddziale uwzględniając kolejne 12 miesięcy, w poszczególnych latach

2 dotyczy przypadków, o których mowa w § 4 pkt 1-3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 maja 2005 r.

3 dotyczy przypadków, o których mowa w § 4 pkt 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 maja 2005 r.

ZAŁĄCZNIK  Nr 3 4

Wykaz

oddziałów dla nosicieli wirusa HIV, dla osadzonych wymagających stosowania szczególnych środków leczniczo-wychowawczych i osadzonych szczególnie niebezpiecznych utworzonych w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w okresie do dnia 31 sierpnia 1998 r.
Lp.Jednostki organizacyjne SWNazwa oddziału
1.ZK Nr 1 w Grudziądzudla osadzonych wymagających stosowania szczególnych środków leczniczo-wychowawczych z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, zwane dalej "dla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi"
dla osadzonych wymagających stosowania szczególnych środków leczniczo-wychowawczych osób uzależnionych od alkoholu, zwane dalej "dla osób uzależnionych od alkoholu"
2.ZK Potulicedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
3.AŚ Starogard Gdańskidla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
4.ZK Sztumdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
5.AŚ Elblągdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla osadzonych wymagających stosowania szczególnych środków leczniczo-wychowawczych osób uzależnionych od środków odurzających lub psychotropowych, zwane dalej "dla osób uzależnionych od środków odurzających"
6.ZK Lubliniecdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla osób uzależnionych od środków odurzających
7.ZK Racibórzdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
8.ZK Czarnedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
9.AŚ Kielcedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla osób uzależnionych od środków odurzających
10.ZK Chełmdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
11.ZK Nr 2 w Łodzidla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla nosicieli wirusa HIV
12.ZK Płockdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
13.ZK Sieradzdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
14.ZK Iławadla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla osób uzależnionych od alkoholu
15.ZK Nr 2 Strzelce Opolskiedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
16.ZK Rawiczdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla osób uzależnionych od środków odurzających
17.ZK Wronkidla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla osób uzależnionych od środków odurzających
dla osób uzależnionych od alkoholu
18.ZK Rzeszówdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla osób uzależnionych od środków odurzających
19.ZK Goleniówdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
20.ZK Siedlcedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
21.ZK Kłodzkodla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
dla osób uzależnionych od środków odurzających
22.ZK Oleśnicadla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
23.AŚ w Gdańskudla nosicieli wirusa HIV
24.AŚ w Poznaniudla nosicieli wirusa HIV
25.ZK Warszawa - Służewiecdla osób uzależnionych od środków odurzających
dla osób uzależnionych od alkoholu
26.AŚ Warszawa Mokotówdla nosicieli wirusa HIV
27.ZK w Wołowiedla osadzonych niebezpiecznych
dla osadzonych z zaburzeniami psychicznymi
28.ZK we Włocławkudla osadzonych niebezpiecznych
29.ZK Łowiczdla osób uzależnionych od środków odurzających
30.ZK Nr 1 we Wrocławiu (RZK)dla osób uzależnionych od środków odurzających
dla osób uzależnionych od alkoholu
31.AŚ Kraków - Podgórzedla osób uzależnionych od alkoholu
32.ZK Nowy Wiśniczdla osób uzależnionych od alkoholu
33.ZK Barczewodla osób uzależnionych od alkoholu

ZAŁĄCZNIK  Nr 4

Wykaz

oddziałów dla osadzonych niebezpiecznych i oddziałów terapeutycznych dla skazanych z zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo po dniu 1 września 1998 r.
Lp.Jednostki organizacyjne SWNazwa oddziału/działuUwagi
1.ZK w Wołowiedla osadzonych niebezpiecznychod dnia 1.09.1998 r.
dla osób zakwalifikowanych, jako wymagających osadzenia w wyznaczonym oddziale aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu, zwane dalej "dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenie"od dnia 1.09.2003 r.
dla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, zwane dalej "dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi"od dnia 1.09.2003 r.
2.ZK we Włocławkudla osadzonych niebezpiecznychod dnia 1.09.1998 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
3.ZK Sztumdla osadzonych niebezpiecznychod dnia 12.05.2000 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
dla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
4.AŚ Radomdla osadzonych niebezpiecznychod dnia 10.06.2002 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
5.AŚ Poznańdla osadzonych niebezpiecznychod dnia 8.11.2002 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
6.AŚ Gdańskdla osadzonych niebezpiecznychod dnia 15.11.2002 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
7.ZK Goleniówdla osadzonych niebezpiecznychod dnia 6.12.2002 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
dla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
8.ZK Racibórzdla osadzonych niebezpiecznychod dnia 10.12.2002 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
dla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
9.ZK Tarnówdla osadzonych niebezpiecznychod dnia 16.12.2002 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
10.AŚ Katowicedla osadzonych niebezpiecznychod dnia 11.07.2003 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
11.ZK Rzeszówdla osadzonych niebezpiecznychod dnia 28.07.2003 r.
dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 1.09.2003 r.
dla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
12.AŚ Białystokdla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 12.09.2003 r.
13.AŚ Piotrków Trybunalskidla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 30.09.2003 r.
14.ZK Barczewodla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 29.12.2003 r.
15.AŚ Warszawa Mokotówdla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 29.12.2003 r.
16.AŚ Szczecindla osadzonych stwarzających poważne zagrożenieod dnia 12.05.2004 r.
17.ZK Nr 1 w Grudziądzudla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
18.ZK Potulicedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
19.AŚ Starogard Gdańskidla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
20.ZK Lubliniecdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
21.ZK Czarnedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
22.AŚ Kielcedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
23.ZK Chełmdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
24.ZK Nr 2 w Łodzidla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
25.ZK Płockdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
26.ZK Sieradzdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
27.ZK Iławadla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
28.ZK Nr 2 Strzelce Opolskiedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
29.ZK Rawiczdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
30.ZK Wronkidla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
31.ZK Siedlcedla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
32.ZK Kłodzkodla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
33.ZK Oleśnicadla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.
dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.2003 r.
34.AŚ Elblągdla osadzonych z zaburzeniami psychicznymiod dnia 1.09.1998 r.

do dnia 25.02.1999 r.

1 § 2 ust. 1 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 19/05 z dnia 30 grudnia 2005 r. (Dz.Urz.CZSW.05.5.15) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 5 stycznia 2006 r.
2 § 9 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) zarządzenia nr 19/05 z dnia 30 grudnia 2005 r. (Dz.Urz.CZSW.05.5.15) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 5 stycznia 2006 r.
3 § 9 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) zarządzenia nr 19/05 z dnia 30 grudnia 2005 r. (Dz.Urz.CZSW.05.5.15) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 5 stycznia 2006 r.
4 Załącznik nr 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 zarządzenia nr 19/05 z dnia 30 grudnia 2005 r. (Dz.Urz.CZSW.05.5.15) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 5 stycznia 2006 r.