Prowadzenie badań psychologicznych kandydatów do służby w Straży Granicznej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGSG.2014.96

Akt obowiązujący
Wersja od: 1 października 2023 r.

DECYZJA Nr 144
KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ
z dnia 9 lipca 2014 r.
w sprawie prowadzenia badań psychologicznych kandydatów do służby w Straży Granicznej

Na podstawie art. 3 ust. 4 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2011 r. Nr 116, poz. 675, z późn. zm.) w związku z § 9 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej (Dz. U. Nr 23, poz. 175, z późn. zm.) ustala się, co następuje:
§  1. 
Decyzja określa:
1)
szczegółową organizację prowadzenia w Straży Granicznej badań psychologicznych określających predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydatów do służby w Straży Granicznej, zwanych dalej "badaniami";
2)
wzory dokumentów stosowanych przy kierowaniu na badania i ich przeprowadzaniu;
3) 1
 profil wymagań psychologicznych kandydata do służby w Straży Granicznej stosowany w badaniach oraz do oceny uzyskanych wyników, zwany dalej "profilem wymagań";
4)
sposób przechowywania i udostępniania dokumentacji sporządzonej w trakcie badań;
5)
sposób i formę prowadzenia rejestru badań;
6)
zadania koordynatora, sposób koordynowania w Straży Granicznej badań oraz sporządzania sprawozdań z przeprowadzonych badań.
§  2. 
Użyte w decyzji określenia oznaczają:
1)
ustawa - ustawę z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej;
2)
rozporządzenie - rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej;
3) 2
 jednostka organizacyjna Straży Granicznej - Komendę Główną Straży Granicznej, Wyższą Szkołę Straży Granicznej, Biuro Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, oddział Straży Granicznej, ośrodek szkolenia Straży Granicznej, ośrodek Straży Granicznej;
4)
Biuro - Biuro Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej;
5) 3
 kandydat - osobę, która na podstawie art. 31 ustawy ubiega się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej albo funkcjonariusza Policji, Służby Ochrony Państwa, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego albo Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który na postawie art. 31a ust. 1 ustawy wystąpił z pisemną prośbą o przeniesienie do służby w Straży Granicznej;
6)
komórka realizująca badania - służbę zdrowia wchodzącą w skład jednostki organizacyjnej Straży Granicznej;
7)
psycholog - osobę, która posiada tytuł magistra psychologii, pełniącą służbę, zatrudnioną albo wykonującą obowiązki w komórce realizującej badania albo w Biurze;
8)
koordynator - psychologa pełniącego służbę albo zatrudnionego w Biurze, któremu powierzono koordynację badań;
9) 4
 osoba zastępująca koordynatora - psychologa pełniącego służbę albo zatrudnionego w Biurze, któremu powierzono wspomaganie pracy koordynatora w zakresie koordynacji badań, a w przypadku jego nieobecności koordynację badań.
§  3.  5
1. 
Profil wymagań określa załącznik nr 1 do decyzji.
2. 
Koordynator określa, w formie instrukcji, stosowane w badaniach krytyczne i uzupełniające wskaźniki profilu wymagań, oceniane wymiary psychologiczne, natężenia wskaźników profilu wymagań w poszczególnych wymiarach oraz zbiory optymalnych metod badawczych.
3. 
Instrukcja, o której mowa w ust. 2, podlega zatwierdzeniu przez Komendanta Głównego Straży Granicznej;
§  4. 
1. 
Psycholog w ciągu jednego dnia przeprowadza nie więcej niż trzy badania.
2. 
W szczególnie uzasadnionych przypadkach kierownik komórki realizującej badanie albo osoba go zastępująca może wyrazić zgodę na przeprowadzenie przez psychologa w ciągu jednego dnia większej liczby badań, niż określona w ust. 1.
§  5. 
1. 
Badanie przeprowadza się w pracowniach wyposażonych w sprzęt i narzędzia umożliwiające ich prawidłowy i zgodny z metodyką przebieg.
2. 
Badanie przeprowadza psycholog indywidualnie, bez obecności osób trzecich, zapewniając kandydatowi prawo do intymności.
3. 
W przypadku większej liczby kandydatów poddanych badaniu w danym dniu, dopuszcza się prowadzenie pod nadzorem psychologa czynności badania, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 1 i 2, w jednym pomieszczeniu o powierzchni nie mniejszej niż 12 m2, przy zachowaniu zasad prawidłowego i zgodnego z metodyką ich przebiegu.
4. 
Dopuszcza się uczestnictwo drugiego psychologa w badaniu w charakterze obserwatora, o ile odbywa on w Straży Granicznej przeszkolenie w zakresie prowadzenia badań.
§  6. 
1. 
Badanie przeprowadza się na podstawie skierowania na badanie psychologiczne kandydata do służby w Straży Granicznej, zwanego dalej "skierowaniem", wydanego przez:
1)
kierownika komórki wewnętrznej Biura odpowiedzialnej za prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w Komendzie Głównej Straży Granicznej albo osobę go zastępującą - w przypadku kierowania na badanie w Komendzie Głównej Straży Granicznej;
2)
kierownika komórki organizacyjnej właściwej w sprawach osobowych w jednostce organizacyjnej Straży Granicznej, w której prowadzone jest wobec kandydata postępowanie kwalifikacyjne, albo osobę go zastępującą - w przypadku kierowania na badanie w pozostałych jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej.
2. 
Skierowanie, po przeprowadzeniu badania, włącza się do dokumentacji z badania.
3. 
Wzór skierowania określa załącznik nr 2 do decyzji.
§  7. 
1. 
Kierownik komórki realizującej badania, w terminie do 14 dni roboczych od dnia otrzymania skierowania, określa termin i miejsce badania oraz wyznacza psychologa do jego przeprowadzenia.
2. 
W przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie badania w komórce realizującej badania, kierownik tej komórki wnioskuje do kierownika jednostki organizacyjnej Straży Granicznej o zwrócenie się do kierownika innej jednostki organizacyjnej Straży Granicznej o udzielenie pomocy, o której mowa w § 9c rozporządzenia.
3. 
Skierowanie przekazuje się psychologowi wyznaczonemu do przeprowadzenia badania.
4. 
Kierownik komórki realizującej badania lub osoba go zastępująca informuje podmiot, który wydał skierowanie o terminie i miejscu przeprowadzenia badania.
5. 
Podmiot, który wydał skierowanie, lub osoba przez niego wskazana informuje kandydata o terminie i miejscu badania.
6. 
W przypadku, gdy kandydat uzasadni brak możliwości stawienia się na badanie w określonym dniu, podmiot, który wydał skierowanie w porozumieniu z kierownikiem komórki realizującej badanie ustala nowy termin i miejsce badania i informuje o tym kandydata.
§  8. 
1. 
Przeprowadzenie badania poprzedza rozmowa wstępna, w trakcie której psycholog:
1)
ustala tożsamość kandydata na podstawie dowodu osobistego lub paszportu;
2)
informuje kandydata o zakresie i celu badania, sposobie jego przeprowadzenia, a także o skutkach niewyrażenia zgody na badanie;
3)
odbiera od kandydata pisemne oświadczenie kandydata do służby w Straży Granicznej, którego wzór określa załącznik nr 3 do decyzji.
2. 
Badanie składa się z czynności przeprowadzanych w następującej kolejności:
1)
wypełnienia przez kandydata kwestionariuszy i ankiet;
2)
przeprowadzenia testów oraz zastosowanie innych narzędzi, w oparciu o wybrane metody i techniki badawcze;
3)
obliczenia wyników, dokonywania analizy i interpretacji danych, w tym porównania ich z profilem wymagań;
4)
przeprowadzenia wywiadu;
5)
odnotowania danych z wywiadu i obserwacji w kwestionariuszu biograficznym kandydata do służby w Straży Granicznej, zwanym dalej "kwestionariuszem", którego wzór określa załącznik nr 4 do decyzji.
2a.  6
 Z przyczyn organizacyjnych czynności określone w ust. 2 pkt 1 można przeprowadzić po zakończeniu czynności określonych w ust. 2 pkt 2 lub 3.
3. 
W trakcie rozmowy wstępnej, o której mowa w ust. 1 oraz czynności, o których mowa w ust. 2, psycholog prowadzi obserwację zachowania i reakcji kandydata.
§  9. 
1. 
Psycholog nie przeprowadza badania, jeżeli:
1)
kandydat nie wyraża zgody na przeprowadzenie badania;
2)
kandydat odmawia poddania się badaniu w danym dniu z uzasadnionych przyczyn, a w szczególności:
a)
złego stanu zdrowia lub złego samopoczucia,
b)
osłabienia spowodowanego przebytą chorobą,
c)
przemęczenia spowodowanego brakiem snu;
3)
nie jest możliwe ustalenie tożsamości kandydata;
4)
kandydat zgłosi się na badanie w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub użycie środków odurzających, substancji psychotropowych bądź też innych środków obniżających jego sprawność psychiczną;
5)
kandydat pozostaje w stosunku pokrewieństwa albo powinowactwa z psychologiem prowadzącym badanie lub między nim a psychologiem zachodzi stosunek osobisty mogący wywołać wątpliwości, co do obiektywności badającego w interpretacji i ocenie psychologicznej;
6)
kandydat spóźni się na wyznaczoną godzinę rozpoczęcia badania, a czas spóźnienia uniemożliwia prawidłowe przeprowadzenie badania w danym dniu.
2. 
O wystąpieniu okoliczności, o którym mowa w ust. 1, psycholog niezwłocznie zawiadamia pisemnie kierownika komórki realizującej badania lub osobę przez niego upoważnioną.
3.  7
 Psycholog przerywa badanie w przypadku stwierdzenia wystąpienia okoliczności mających wpływ na reakcje psychofizyczne kandydata lub psychologa w stopniu uniemożliwiającym prawidłowe kontynuowanie badania w danym dniu. Stwierdzenie okoliczności powodujących przerwanie badania psycholog dokumentuje w kwestionariuszu, w części "Dane z wywiadu i obserwacji", podając przyczynę.
4. 
W przypadku, o którym mowa w ust. 1 oraz ust. 3, psycholog informuje ustnie kandydata o przyczynie nieprzeprowadzenia badania albo przerwaniu badania oraz, w porozumieniu z podmiotem, który wydał skierowanie, i kandydatem, wyznacza nowy termin badania.
5. 
W przypadku co najmniej trzykrotnego nieprzeprowadzenia badania z powodu, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, o fakcie tym psycholog powiadamia podmiot, który wydał skierowanie.
6. 
Dwukrotne, nieusprawiedliwione niestawienie się kandydata na badanie jest traktowane jako niewyrażenie przez niego zgody na przeprowadzenie badania.
§  10. 
W przypadku złożenia przez kandydata rezygnacji z badania w trakcie jego trwania, w formie:
1)
pisemnej - włącza się ją do materiałów z badania;
2)
ustnej - psycholog zamieszcza w kwestionariuszu, w części "Dane z wywiadu i obserwacji", informację o złożeniu rezygnacji.
§  11. 
1. 
Jeżeli wyniki uzyskane w trakcie realizacji czynności, o których mowa w § 8 ust. 2, uniemożliwiają jednoznaczne sformułowanie wniosków z badania, dopuszcza się przeprowadzenie w ramach tego samego badania dodatkowych czynności w formie testów i wywiadu.
2. 
Stwierdzenie okoliczności uniemożliwiających jednoznaczne sformułowanie wniosków, o których mowa w ust. 1, psycholog dokumentuje w kwestionariuszu, w części "Uwagi".
3. 
Dodatkowe czynności, o których mowa w ust. 1, realizuje się w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia udokumentowania w kwestionariuszu okoliczności, o których mowa w ust. 2.
4. 
Termin i miejsce przeprowadzenia dodatkowych czynności wyznacza psycholog prowadzący badanie w porozumieniu z podmiotem, który wydał skierowanie. Przepis § 7 ust. 5 i 6 stosuje się odpowiednio.
§  12. 
1. 
Psycholog w terminie do 10 dni roboczych od dnia przeprowadzenia badania, albo od dnia przeprowadzenia dodatkowych czynności w przypadku, o którym mowa w § 11 ust. 1, sporządza opinię psychologiczną, zwaną dalej "opinią", której wzór określa załącznik nr 5 do decyzji.
2. 
W opinii psycholog:
1)
określa poziom intelektualny kandydata;
2)
określa poziom dojrzałości społecznej kandydata;
3)
określa poziom dojrzałości emocjonalnej kandydata;
4)
formułuje wnioski o aktualnej predyspozycji psychicznej kandydata do podjęcia służby w Straży Granicznej.
2a.  8
 Określając poziomy, o których mowa w ust. 2 pkt 1-3, psycholog posługuje się następującymi klauzulami:
1)
"Zgodny z zakresem określonym w profilu wymagań";
2)
"Niezgodny z zakresem określonym w profilu wymagań".
3. 
Formułując wnioski, o których mowa w ust. 2 pkt 4, psycholog posługuje się następującymi klauzulami:
1)
"Aktualnie posiada predyspozycje psychiczne do służby w Straży Granicznej.";
2)
"Aktualnie nie posiada predyspozycji psychicznych do służby w Straży Granicznej.".
4. 
Opinia zawierająca wnioski o braku predyspozycji psychicznych do służby w Straży Granicznej podlega pisemnemu uzasadnieniu przez psychologa, w formie notatki służbowej, którą dołącza do materiałów z badania.
5. 
Notatkę służbową, o której mowa w ust. 4, udostępnia się osobom, o których mowa w § 17 ust. 1 pkt 1-3, 6 i 7.
6.  9
 Z badania rozpoczętego, a niezakończonego z powodu rezygnacji kandydata z dalszego przeprowadzania badania, psycholog sporządza opinię, zamieszczając w miejscu: "Wnioski psychologa" informację o rezygnacji kandydata z badania oraz pozostawiając niewypełnione miejsce: "Wyniki badania psychologicznego w odniesieniu do profilu wymagań".
7.  10
 Opinię zawierającą wnioski o:
1)
posiadaniu przez kandydata predyspozycji psychicznych do służby w Straży Granicznej sporządza się w trzech egzemplarzach, z czego:
a)
egzemplarz nr 1 dołącza się do materiałów z badania,
b)
egzemplarz nr 2 i 3 przekazuje się podmiotowi, który wydał skierowanie, przy czym egzemplarz nr 3 podlega załączeniu do skierowania do właściwej komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, jeżeli kandydat zostanie skierowany do tej komisji;
2)
nieposiadaniu przez kandydata predyspozycji psychicznych do służby w Straży Granicznej sporządza się w dwóch egzemplarzach, z czego:
a)
egzemplarz nr 1 dołącza się do materiałów z badania,
b)
egzemplarz nr 2 przekazuje się podmiotowi, który wydał skierowanie.
§  13.  11
 (uchylony).
§  14. 
1. 
W przypadku zarządzenia dodatkowego badania, o którym mowa w § 9 ust. 2c rozporządzenia, adnotację o tym badaniu kierownik jednostki organizacyjnej Straży Granicznej umieszcza na opinii z poprzedniego badania.
2.  12
 Dodatkowe badanie przeprowadza inny psycholog niż ten, który przeprowadził poprzednie badanie. Do dodatkowego badania stosuje się przepisy § 3-12.
3. 
Kierownik jednostki organizacyjnej Straży Granicznej, o którym mowa w ust. 1, może wystąpić z wnioskiem do Dyrektora Biura o przeprowadzenie dodatkowego badania przez koordynatora lub osobę go zastępującą.
4. 
Koordynator lub osoba go zastępująca wyznacza termin i miejsce przeprowadzenia dodatkowego badania i informuje o tym podmiot, który wydał skierowanie.
5.  13
 Do dodatkowego badania przeprowadzanego przez koordynatora lub osobę go zastępującą przepisy § 3-6, § 7 ust. 1, 3-6 oraz § 8-12 stosuje się odpowiednio. Czynności lub uprawnienia zastrzeżone we wskazanych przepisach dla kierownika komórki realizującej badania wykonuje bezpośredni przełożony koordynatora lub osoby zastępującej koordynatora.
§  15. 
1. 
Opinia kandydata przyjętego do służby w Straży Granicznej przechowywana jest w opieczętowanej kopercie w aktach osobowych funkcjonariusza, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 50a ustawy.
2. 
Opinia kandydata nieprzyjętego do służby w Straży Granicznej podlega protokolarnemu zniszczeniu zgodnie z przepisami w sprawie zasad i trybu postępowania z materiałami archiwalnymi i dokumentacją niearchiwalną w Straży Granicznej oraz jednolitym rzeczowym wykazem akt Straży Granicznej.
3. 
Na kopercie, o której mowa w ust. 1, umieszcza się następujące informacje:

1) w lewym górnym rogu nazwę jednostki organizacyjnej Straży Granicznej, w której kandydat złożył pisemne podanie o przyjecie do służby w Straży Granicznej;

2) w prawym górnym rogu, w kolejności pionowej:

a) adnotację o treści "Jawne",

b) numer egzemplarza opinii,

c) numer rejestracyjny z rejestru badań;

3) na środku, w kolejności pionowej:

a) imię i nazwisko kandydata,

b) datę przeprowadzenia badania,

c) adnotację o treści "Prawo otwarcia koperty posiadają:" i wyliczenie osób, o których mowa w § 17 ust. 1.

§  16. 
1. 
Materiały z badania przechowywane są w komórce realizującej badania i podlegają archiwizacji zgodnie z przepisami w sprawie zasad i trybu postępowania z materiałami archiwalnymi i dokumentacją niearchiwalną w Straży Granicznej oraz jednolitym rzeczowym wykazem akt Straży Granicznej.
2.  14
 (uchylony).
3. 
Przechowywane w komórce realizującej badania materiały z badania kandydata nieprzyjętego do służby w Straży Granicznej podlegają protokolarnemu zniszczeniu w przypadku uzyskania pisemnej informacji od kierownika komórki organizacyjnej, o której mowa w § 6 ust. 1, w której było prowadzone postępowanie kwalifikacyjne.
§  17. 
1. 
Przechowywane w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej opinie udostępnia się:
1)
Komendantowi Głównemu Straży Granicznej i jego zastępcom lub upoważnionym przez nich osobom;
2)
kierownikowi jednostki organizacyjnej Straży Granicznej, w której prowadzone jest wobec kandydata postępowanie kwalifikacyjne lub upoważnionym przez niego osobom;
3)
Dyrektorowi Biura i jego zastępcom;
4)
kierownikowi komórki organizacyjnej właściwej w sprawach osobowych, w jednostce organizacyjnej Straży Granicznej, w której prowadzone jest wobec kandydata postępowanie kwalifikacyjne lub upoważnionym przez niego osobom;
5)
kierownikowi komórki wewnętrznej Biura odpowiedzialnej za prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w Komendzie Głównej Straży Granicznej lub upoważnionym przez niego osobom;
6)
koordynatorowi lub osobie go zastępującej;
7)
psychologowi wyznaczonemu do przeprowadzenia dodatkowego badania;
8)
członkom zespołu powołanego przez Komendanta Głównego Straży Granicznej lub kierowników innych jednostek organizacyjnych Straży Granicznej, w których dokonuje się ustalenia zasadności przeniesienia kandydata do służby w Straży Granicznej w trybie art. 31a ustawy;
9) 15
 pełnomocnikowi do spraw ochrony informacji niejawnych w przypadku opinii psychologicznych kandydatów wobec których prowadzone jest poszerzone postępowanie sprawdzające.
2. 
Przechowywane w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej materiały z badań, z wyłączeniem opinii, udostępnia się:
1) 16
 koordynatorowi i osobie zastępującej koordynatora lub upoważnionym przez koordynatora psychologom;
2)
psychologowi wyznaczonemu do przeprowadzenia dodatkowego badania.
3.  17
 Opinię można udostępnić także kandydatowi na jego pisemną prośbę. Opinię udostępnia się w komórce organizacyjnej właściwej w sprawach osobowych w jednostce organizacyjnej Straży Granicznej, w której jest ona przechowywana.
4. 
W przypadkach i na zasadach określonych w odrębnych przepisach, przechowywane w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej materiały z badań udostępnia się również podmiotom spoza Straży Granicznej.
§  18.  18
1. 
W komórkach realizujących badania prowadzi się ewidencję badań w postaci:
1)
rejestru badań, którego wzór określa załącznik nr 6 do decyzji;
2)
elektronicznej aplikacji do gromadzenia wyników badań, zwanej dalej "elektroniczną aplikacją", której wzór określa załącznik nr 9 do decyzji.
2. 
Za zgodą koordynatora, w komórce realizującej badania można prowadzić więcej niż jeden rejestr, o którym mowa w ust. 1.
3. 
Rejestr badań można prowadzić w formie elektronicznej.
4. 
Ewidencję badań, o której mowa w ust. 1, w formie elektronicznej prowadzi się w sposób zapewniający:
1)
zachowanie selektywności dostępu do bazy danych;
2)
zabezpieczenie bazy danych przed dostępem osób nieupoważnionych;
3)
możliwość rejestracji zmian lub poprawek;
4)
spełnienie wymagań wynikających z przepisów o ochronie danych osobowych.
5. 
Rejestr badań prowadzi:
1)
osoba upoważniona przez kierownika komórki realizującej badania;
2)
koordynator lub osoba go zastępująca, w przypadku badań prowadzonych przez koordynatora lub osobę go zastępującą.
6. 
Psycholog w terminie do 10 dni roboczych od dnia przeprowadzenia badania, albo od dnia przeprowadzenia dodatkowych czynności, o których mowa w § 11 ust. 1, wprowadza do elektronicznej aplikacji dane dotyczące przeprowadzonego badania.
7. 
W celu sprawnego monitorowania prowadzenia badań i ich wyników, koordynator lub osoba go zastępująca oraz kierownik komórki realizującej badania, w ramach posiadanych uprawnień dostępu, mogą z elektronicznej aplikacji generować raporty obejmujące w szczególności:
1)
procentowy rozkład pozytywnych i negatywnych opinii z przeprowadzonych badań;
2)
procentowy rozkład badań przeprowadzonych w Straży Granicznej w danym roku ze względu na płeć kandydata;
3)
procentowy rozkład badań przeprowadzonych w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej w danym roku ze względu na płeć kandydata;
4)
procentowy rozkład pozytywnych i negatywnych opinii z badań przeprowadzonych w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej w danym roku;
5)
procentowy rozkład opinii pozytywnych z badań przeprowadzonych w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej w danym roku ze względu na wiek kandydata;
6)
procentowy rozkład opinii negatywnych z badań przeprowadzonych w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej w danym roku ze względu na wiek kandydata;
7)
zgodności poszczególnych wyników badań z profilem wymagań.
§  19. 
1.  19
 Zadania Biura w zakresie koordynacji badań realizuje koordynator lub osoba zastępująca koordynatora.
2. 
Koordynator w zakresie, o którym mowa w ust. 1, realizuje w szczególności następujące czynności:
1)
monitoruje działalność psychologów w zakresie prowadzenia badań;
1a) 20
 koordynuje wykonywanie zadań przez osoby zastępujące koordynatora - w przypadku powierzenia tych zadań więcej niż jednej osobie;
2)
organizuje, przynajmniej raz w roku, szkolenia lub warsztaty doskonalące umiejętności zawodowe psychologów w zakresie prowadzenia badań;
3)
udziela wsparcia psychologom w rozwiązywaniu problemów merytorycznych lub organizacyjnych dotyczących prowadzenia badań;
4)
organizuje praktyki dla psychologów rozpoczynających prowadzenie badań;
5)
analizuje sprawozdania z badań, o których mowa w § 20 ust. 1, nadesłane z komórek realizujących badania i na ich podstawie sporządza sprawozdanie zbiorcze, o którym mowa w § 20 ust. 3;
6)
współpracuje z komórkami realizującymi badania, komórkami urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw wewnętrznych lub obrony narodowej oraz innymi instytucjami i podmiotami w zakresie problematyki doboru kadr i kwalifikacji psychologicznej;
7) 21
 dobiera i wdraża odpowiednie metody badawcze oraz opracowuje i wdraża procedury, instrukcje i narzędzia usprawniające proces kwalifikacji psychologicznej kandydatów;
8) 22
 przeprowadza, nie rzadziej niż raz na cztery lata, w poszczególnych komórkach realizujących badania planowaną wizytację w zakresie prowadzenia badań;
9)
przeprowadza doraźne wizytacje komórek realizujących badania w zakresie prowadzonych badań;
10)
przygotowuje stanowisko Biura w sprawach dotyczących badań, a w szczególności ewentualnych skarg i wniosków skierowanych do Komendanta Głównego Straży Granicznej albo zapytań lub wątpliwości skierowanych przez kierowników jednostek organizacyjnych Straży Granicznej lub kierowników komórek organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej dotyczących przebiegu badań;
11)
przedstawia stanowiska w sprawach delegowania psychologa do innej jednostki organizacyjnej Straży Granicznej, w przypadkach uzasadnionych potrzebami prowadzenia badań, w tym badań prowadzonych w ramach pomocy, o której mowa w § 9c ust. 1 rozporządzenia;
12)
przeprowadza dodatkowe badania;
13)
formułuje wnioski z badań i przedstawia Dyrektorowi Biura projekty ewentualnych zaleceń rozwiązania problemów zgłoszonych przez komórki realizujące badania albo poleceń Komendanta Głównego Straży Granicznej w tym zakresie;
14)
występuje do kierowników komórek realizujących badania o informacje niezbędne do wykonywania zadań w zakresie koordynowania badań;
15) 23
 przedstawia kierownikom jednostek organizacyjnych Straży Granicznej, w których pełnią służbę, są zatrudnieni albo wykonują obowiązki psychologowie, informacje o stwierdzeniu nieprawidłowości w opiniowaniu psychologicznym kandydatów oraz wnioskuje o podjęcie środków zaradczych, w przypadku powtarzających się rażących uchybień w prowadzeniu badań ujawnionych w wyniku wizytacji, o których mowa w pkt 8 lub 9.
3. 
Za rażące uchybienia w opiniowaniu psychologicznym, o których mowa w ust. 2 pkt 15, uznaje się w szczególności:
1)
niepoprawną metodologicznie interpretację wyników badań, a przede wszystkim kierowanie się wyraźnie subiektywnymi przesłankami oceny oraz nastawieniem lub uprzedzeniem psychologa w stosunku do kandydata;
2)
formułowanie niezasadnych opinii;
3)
nieprawidłowe prowadzenie dokumentacji z badań.
§  20. 
1.  24
 Kierownik komórki realizującej badania sporządza zbiorcze sprawozdanie z badań psychologicznych kandydatów do służby w Straży Granicznej przeprowadzonych w danym roku i przesyła je koordynatorowi w terminie do 31 stycznia roku następnego.
2. 
Wzór sprawozdania, o którym mowa w ust. 1, określa załącznik nr 7 do decyzji.
3. 
Koordynator na podstawie sprawozdań, o których mowa w ust. 1, sporządza sprawozdanie zbiorcze z badań psychologicznych kandydatów do służby w Straży Granicznej za dany rok i w terminie do 28 lutego roku następnego przedkłada je do zapoznania Dyrektorowi Biura.
4. 
Wzór sprawozdania, o którym mowa w ust. 3, określa załącznik nr 8 do decyzji.
5. 
Sprawozdanie, o którym mowa w ust. 1 i 3, podlega archiwizacji zgodnie z przepisami w sprawie zasad i trybu postępowania z materiałami archiwalnymi i dokumentacją niearchiwalną w Straży Granicznej oraz jednolitym rzeczowym wykazem akt Straży Granicznej.
§  21. 
Decyzja wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia podpisania.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1  25

PROFIL WYMAGAŃ PSYCHOLOGICZNYCH KANDYDATA DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WZÓR

...............................................................................

nazwa komórki, w której wydaje się skierowanie

...................................................

miejscowość i data

SKIEROWANIE

NA BADANIE PSYCHOLOGICZNE

KANDYDATA DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ

Nazwisko i imię .........................................................................................................................

PESEL

Uwagi .........................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................

........................................................................................................

podpis i pieczątka osoby uprawnionej do wydania skierowania

ZAŁĄCZNIK Nr  3  26

WZÓR

OŚWIADCZENIE KANDYDATA DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ

Po zapoznaniu się z zakresem i celem badania psychologicznego, jakim jest określenie predyspozycji intelektualnych i osobowościowych do służby w Straży Granicznej,

oświadczam, że:

Wyrażam zgodę / nie wyrażam zgody*

na przeprowadzenie badania psychologicznego

...................................................................................................

miejscowość i data czytelnypodpis kandydata

Ponadto oświadczam, że:

> jestem/nie jestem* w dobrej kondycji psychofizycznej,

> nie jestem/jestem* pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych,

> nie byłem (am)/byłem (am)* poddany (a) leczeniu odwykowemu,

> nie jestem/jestem* poddany (a) leczeniu odwykowemu,

> nie byłem (am)/byłem (am)* leczony (a) psychiatrycznie,

> nie jestem/jestem* leczony (a) psychiatrycznie,

> w okresie ostatnich 12 m - cу nie byłem (am)/byłem (am) *badany (a) przez psychologa,

> w okresie ostatnich 6 m - cу nie doznałem (am)/doznałem (am)* urazów głowy,

> w okresie ostatnich 6 m - cу i nie utraciłem (am) /utraciłem (am)* przytomności.

Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie, w rozumieniu art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) moich danych osobowych podanych w trakcie badania psychologicznego w celu ustalenia spełnienia warunków do pełnienia służby w Straży Granicznej, w zakresie niezbędnym do prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego, o którym mowa w art. 31 ust. 1a ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 305).

Ponadto przyjmuję do wiadomości, że wyniki badania wykorzystane będą wyłącznie do celów opracowania kadrowego.

.....................................................................................................

miejscowość i dataczytelny podpis kandydata

*- niepotrzebne skreślić.

ZAŁĄCZNIK Nr  4

WZÓR

................................................................... ..........................................................

nazwa jednostki organizacyjnej Straży Granicznej miejscowość i data wypełnienia

Egz. pojedynczy

Nr rejestracyjny badania ..........................

KWESTIONARIUSZ BIOGRAFICZNY

KANDYDATA DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ

Nazwisko i imię, imię ojca ..........................................................................................................

Data urodzenia ............................... Miejsce urodzenia ..............................................................

Adres zamieszkania .....................................................................................................................

Numer telefonu do kontaktu .......................................................................................................

Wykształcenie (średnie, ukończone studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, studia trzeciego stopnia) .............................................................

......................................................................................................................................................

Zawód wyuczony ........................................................................................................................

Zawód-praca aktualnie wykonywana ..........................................................................................

Stan cywilny .......................................... rok ostatniej zmiany ....................................................

Kolejne miejsca pracy (charakter zatrudnienia, czasokres) .........................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Przyczyny zmiany miejsca pracy .................................................................................................

......................................................................................................................................................

Jak układały się stosunki w miejscu pracy: z przełożonymi ?......................................................

............................................................. ze współpracownikami? ................................................

.....................................................................................................................................................

Czy był Pan (i) karany(a) w miejscu pracy? ..............................................................................

.....................................................................................................................................................

Proszę podać motywy ubiegania się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej ......................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Proszę opisać atmosferę w domu rodzinnym ..............................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Przez kogo był(a) Pan(i) wychowywany(a)? ............................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Proszę opisać relacje między rodzicami (czy dochodzi, dochodziło do awantur, przemocy, czy miała miejsce separacja, rozwód?) ...............................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy przebywał(a) Pan(i) w zakładach wychowawczych, domach dziecka, ośrodkach opiekuńczych (rodzaj ośrodka, czasokres, powód skierowania)? ...............................................

......................................................................................................................................................

Czy był (a) Pan(i) karany(a)? Jeśli tak, to za co i kiedy? ...........................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Jak często pije Pan (i) alkohol? Jaki rodzaj alkoholu? Czy pije Pan (i) w towarzystwie, czy w samotności?

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy zdarzała się Panu (i) utrata świadomości po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków psychoaktywnych (częstotliwość, okoliczności, następstwa)? ...................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy zażywał Pan (i) narkotyki, środki odurzające, psychotropowe, dopalacze (rodzaj środków, ile razy, kiedy ostatnio, okoliczności zażywania)? .....................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy był (a) bądź jest Pan (i) leczony (a) z powodu uzależnienia od alkoholu, narkotyków?.

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy posiada Pan (i) tatuaże (miejsce i opis tatuaży, co symbolizują, okoliczności wykonania)?

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy dokonywał (a) Pan (i) piercingu-kolczykowania, przekłuwania powłok skórnych, innych części ciała (miejsce, opis, symbolika)? ......................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy posiada Pan (i) blizny na ciele - powypadkowe, pourazowe, samookaleczenia (miejsce, rodzaj blizny, okoliczności powstania)? ......................................................................................

.....................................................................................................................................................

Czy ktoś z Pana (i) rodziny przechodził ciężkie i długotrwałe choroby - zaburzenia psychiczne lub niedorozwój umysłowy, choroba alkoholowa, kalectwo, nowotwory, gruźlica, inne (rodzaj choroby, kto choruje lub chorował)? .......................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy usiłował (a) Pan (i) odebrać sobie życie? .............................................................................

......................................................................................................................................................

Czy chorował (a) Pan (i) na serce i układ krążenia, ciężkie choroby zakaźne, alergie, zaburzenia hormonalne, zapalenie opon mózgowych utratę przytomności, inne ciężkie choroby? Czy miał pan (i) urazy głowy, czaszki, mózgu, wstrząśnienie mózgu, złamania kończyn, żeber itp. (podkreśl właściwe, podaj rok przebycia)?

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy był Pan (i) hospitalizowany (kiedy, powód leczenia)? .........................................................

Aktualne kłopoty i dolegliwości zdrowotne ................................................................................

......................................................................................................................................................

Proszę opisać reakcję w chwilach silnego zdenerwowania (opisz reakcje i objawy, czas trwania)

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy korzystał (a) Pan (i) z pomocy psychologa, leczenia u psychiatry lub neurologa? Jeżeli tak, to kiedy i z jakiego powodu? ...............................................................................................

.....................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................

Proszę wymienić swoje główne zainteresowania np. sport, turystyka ........................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Co ceni Pan (i) w życiu najbardziej? ...........................................................................................

......................................................................................................................................................

Co chciałby (aby) Pan (i) osiągnąć w swoim życiu? ...................................................................

......................................................................................................................................................

Proszę wymienić swoje zalety .....................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Proszę wymienić swoje wady ......................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Jak Pan (i) wyobraża sobie swoją służbę w Straży Granicznej? ..................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Czy w ciągu ostatniego roku starał (a) się Pan (i) o przyjęcie do służby/pracy w innym oddziale Straży Granicznej? Jeśli tak, to od kiedy (proszę podać nazwę oddziału)? .................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Proszę dokonać swojej autoprezentacji .......................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Informacje dodatkowe (jeżeli chce Pan (i) napisać coś więcej, proszę uczynić to w tym miejscu)

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Przyjmuję do wiadomości, że podanie nieprawdziwych oraz niepełnych danych lub ich zatajenie może być powodem odmowy przyjęcia do służby w Straży Granicznej, jak również może stanowić podstawę do wszczęcia postępowania w sprawie zwolnienia ze służby w Straży Granicznej w przypadku przyjęcia kandydata do tej służby.

......................................................................................................................................................

(miejscowość, data, nazwisko i imię oraz podpis kandydata ubiegającego się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej)

UWAGI

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

DANE Z WYWIADU I OBSERWACJI:

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

Wykonano w egzemplarzu pojedynczym ........................................................

pieczątka i podpis psychologa

Wyk. ............................................

(nazwisko kandydata)

Data .................................................

ZAŁĄCZNIK Nr  5  27

WZÓR

OPINIA PSYCHOLOGICZNA

grafika

ZAŁĄCZNIK Nr  6  28

WZÓR

REJESTR BADAŃ

grafika

ZAŁĄCZNIK Nr  7  29

WZÓR

.......................................................................................................

nazwa jednostki organizacyjnejmiejscowość i data

Straży Granicznej

.........................................................

numer ewidencyjny dokumentuEgz. pojedynczy

.........................................................

data rejestracji dokumentu

SPRAWOZDANIE Z BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ

...............................................................................................................................................

nazwa jednostki organizacyjnej Straży Granicznej, w której prowadzono badania

Okres sprawozdawczy: od ............................................ do ............................................

Ogółem osób

badanych

W tym z opinią:Uwagi -

w tym liczba dodatkowych czynności

PozytywnąNegatywną ze względu na:
Poziom intelektualnyPoziom dojrzałości społecznejPoziom dojrzałości emocjonalnejŁącznie
Liczba%Liczba%
Liczba osób badanych w ramach:W tym z opinią:Dla jakiej jednostki organizacyjnej Straży Granicznej
PozytywnąNegatywną
Liczba%Liczba%
pomocy z § 9c ust. 1 rozp. *
dodatkowych badań z § 9 ust. 2c rozp. *

WNIOSKI I PROPOZYCJE:

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

 ....................................................

 pieczątka i podpis kierownika

 komórki realizującej badanie

* rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej (Dz. U. poz. 175 z późn. zm.)

Wykonano w egzemplarzu pojedynczym

Wyk. .................................... Tel. ........................

Data ....................................

ZAŁĄCZNIK Nr  8  30

WZÓR

ZAPOZNAŁEM SIĘ

.......................................................................................................

pieczątka i podpis Dyrektoramiejscowość i data

Biura Kadr i Szkolenia KGSG

 Egz. pojedynczy

SPRAWOZDANIE ZBIORCZE Z BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ ZA ROK ........

1. ZESTAWIENIE ZBIORCZE

Nazwa jednostki organizacyjnej

Straży

Granicznej

Ogółem badanychW tym z opinią:Uwagi - w tym liczba dodatków. czynności
PozytywnąNegatywną ze względu na:
Liczba%Poziom intelektualnyPoziom dojrzałości społecznejPoziom dojrzałości emocjonalnejŁącznie
Liczba%
OGÓŁEM

2. ZESTAWIENIE ZBIORCZE BADAŃ PRZEPROWADZONYCH W RAMACH POMOCY z § 9c ust. 1 rozp.

Nazwa jednostki organizacyjnej

Straży

Granicznej

Liczba przeprow.

badań

W tym z opinią:Dla jakiej jednostki org. Straży Granicznej
PozytywnąNegatywną
Liczba%Liczba%
OGÓŁEM

3. ZESTAWIENIE ZBIORCZE DODATKOWYCH BADAŃ z § 9 ust. 2c rozp. *

Nazwa jednostki organizacyjnej

Straży

Granicznej

Liczba przeprow.

badań

W tym z opinią:Dla jakiej jednostki org. Straży Granicznej
PozytywnąNegatywną
Liczba%Liczba%
OGÓŁEM

4. WNIOSKI I PROPOZYCJE ZGŁOSZONE PRZEZ JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE STRAŻY GRANICZNEJ:

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

5. INFORMACJE O WIZYTACJACH I UZYSKANYCH W ICH TRAKCIE WYNIKACH:

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

6. PROPOZYCJE ZALECEŃ ROZWIĄZANIA ZGŁOSZONYCH LUB STWIERDZONYCH PROBLEMÓW:

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

 ......................................................

 pieczątka i podpis koordynatora

* rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej (Dz. U. poz. 175 z późn. zm.)

Wykonano w egzemplarzu pojedynczym

Wyk. .................................... Tel. ........................

Data ...................................

ZAŁĄCZNIK Nr  9  31

WZÓR

ELEKTRONICZNA APLIKACJA DO GROMADZENIA WYNIKÓW BADAŃ PSYCHOLOGICZNYCH KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W STRAŻY GRANICZNEJ
IDJednostka organizacyjna SGOsoba prowadząca badanieData badaniaPłeć osoby badanejRok urodzenia osoby badanejWnioski po badaniuPowód negatywnej opinii psychologicznejWYNIKI BADAŃUwagi
Test 1Test 2Test 3Test 4Test....
Zasady wprowadzania wyników do aplikacji
Każdy psycholog po przeprowadzeniu badań psychologicznych kandydata do służby uzupełnia arkusz wyników w aplikacji
Należy wprowadzić wyniki wszystkich przeprowadzonych badań psychologicznych kandydatów do służby w SG
Arkusz wyników powinien być uzupełniony:

* po przeprowadzeniu badań psychologicznych, najpóźniej w dniu przygotowania opinii psychologicznej

* zgodnie z wytycznymi zawartymi w tabelce legenda - znajduje się pod tabelą wyników w aplikacji

* tylko i wyłącznie przez psychologa przeprowadzającego badanie psychologiczne

Za zgodność danych wprowadzonych do aplikacji odpowiada psycholog przeprowadzający badanie psychologiczne
LEGENDA
Określenie zawarte w formatceWyjaśnienie określenia zawartego w formatceRodzaj danych
ID
NUMERKolejny numer wprowadzonych danychnumer generowany automatycznie
Jednostka organizacyjna SG
WMOSGWarmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
POSGPodlaski Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
BiOSGBieszczadzki Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
NOSGNadbużański Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
ŚlOSGŚląski Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
MOSGMorski Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
NwOSGNadwiślański Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
NoOSGNadodrzański Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
KaOSGKarpacki Oddział Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
CSSGCentrum Szkolenia Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
WSSGWyższa Szkoła Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
OSSSGOśrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznejokreślenie generowane automatycznie
Osoba prowadząca badanie
InicjałyInicjały imienia i nazwiska psychologa prowadzącego badanieokreślenie generowane automatycznie
Data badania
rrrr-mmrok-miesiącdata badania (bez wskazania dnia badania)
Płeć osoby badanej
KkobietaK
MmężczyznaM
Rok urodzenia osoby badanej
rrrrrokrok
Wnioski po badaniu
TAktualnie posiada predyspozycje psychiczne do służby w Straży GranicznejT
NAktualnie nie posiada predyspozycji psychicznych do służby w Straży GranicznejN
Powód negatywnej opinii psychologicznej
Ize względu na poziom intelektualnyI
Sze względu na poziom dojrzałości społecznejS
Eze względu na poziom dojrzałości emocjonalnejE
Wyniki badań
Test 1Nazwa metody badawczej/nazwa testudane liczbowe
Test 2Nazwa metody badawczej/nazwa testudane liczbowe
Test 3Nazwa metody badawczej/nazwa testudane liczbowe
Test 4Nazwa metody badawczej/nazwa testudane liczbowe
Test...Nazwa metody badawczej/nazwa testudane liczbowe
UwagiKażdorazowo: w przypadku zastosowania dodatkowych metod badawczych proszę wpisać "D", w przypadku uzyskania w kwestionariuszu lub podczas wywiadu informacji o charakterze krytycznym proszę wpisać "W", w przypadku zaobserwowania w trakcie badania zachowania mającego charakter krytyczny proszę wpisać "O". W pozostałych sytuacjach, w tym zastosowania odstępstwa od wskaźników krytycznych lub przeprowadzenia badań w związku z utratą ważności opinii psychologicznej proszę zastosować własny opis.opis
1 § 1 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
2 § 2 pkt 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 97 z dnia 13 kwietnia 2018 r. (Dz.Urz.KGSG.2018.56) zmieniającej nin. decyzję z dniem 13 kwietnia 2018 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 233 z dnia 25 października 2023 r. (Dz.Urz.KGSG.2023.90) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 października 2023 r.

3 § 2 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 97 z dnia 13 kwietnia 2018 r. (Dz.Urz.KGSG.2018.56) zmieniającej nin. decyzję z dniem 13 kwietnia 2018 r.
4 § 2 pkt 9 zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
5 § 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
6 § 8 ust. 2a dodany przez § 1 pkt 1 decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.
7 § 9 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.
8 § 12 ust. 2a dodany przez § 1 pkt 4 lit. a decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
9 § 12 ust. 6 zmieniony przez § 1 pkt 4 lit. b decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
10 § 12 ust. 7 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 71 z dnia 27 kwietnia 2015 r. (Dz.Urz.KGSG.2015.28) zmieniającej nin. decyzję z dniem 27 kwietnia 2015 r.
11 § 13 uchylony przez § 1 pkt 5 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
12 § 14 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 6 lit. a decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
13 § 14 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 6 lit. b decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
14 § 16 ust. 2 uchylony przez § 1 pkt 7 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
15 § 17 ust. 1 pkt 9 dodany przez § 1 pkt 3 decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.
16 § 17 ust. 2 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 8 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
17 § 17 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 246 z dnia 27 listopada 2014 r. (Dz.Urz.KGSG.2014.125) zmieniającej nin. decyzję z dniem 27 listopada 2014 r.
18 § 18 zmieniony przez § 1 pkt 9 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
19 § 19 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 10 lit. a decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
20 § 19 ust. 2 pkt 1a dodany przez § 1 pkt 4 lit. a decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.
21 § 19 ust. 2 pkt 7 zmieniony przez § 1 pkt 10 lit. b decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
22 § 19 ust. 2 pkt 8 zmieniony przez § 1 pkt 10 lit. b decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
23 § 19 ust. 2 pkt 15 zmieniony przez § 1 pkt 4 lit. b decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.
24 § 20 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 11 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
25 Załącznik nr 1 zmieniony przez § 1 pkt 12 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
26 Załącznik nr 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 13 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 5 decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.

27 Załącznik nr 5:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 decyzji nr 246 z dnia 27 listopada 2014 r. (Dz.Urz.KGSG.2014.125) zmieniającej nin. decyzję z dniem 27 listopada 2014 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 71 z dnia 27 kwietnia 2015 r. (Dz.Urz.KGSG.2015.28) zmieniającej nin. decyzję z dniem 27 kwietnia 2015 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 14 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.

28 Załącznik nr 6 zmieniony przez § 1 pkt 15 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.
29 Załącznik nr 7 zmieniony przez § 1 pkt 6 decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.
30 Załącznik nr 8 zmieniony przez § 1 pkt 6 decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.
31 Załącznik nr 9:

- dodany przez § 1 pkt 16 decyzji nr 259 z dnia 12 października 2016 r. (Dz.Urz.KGSG.2016.96) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 stycznia 2017 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 6 decyzji nr 90 z dnia 10 lipca 2020 r. (Dz.Urz.KGSG.2020.33) zmieniającej nin. decyzję z dniem 18 lipca 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 233 z dnia 25 października 2023 r. (Dz.Urz.KGSG.2023.90) zmieniającej nin. decyzję z dniem 1 października 2023 r.