Powołanie Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz wyznaczenia rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców.
Dzienniki resortowe
Dz.Urz.MEN.2014.27
Akt indywidualny Wersja od: 1 marca 2016 r.
ZARZĄDZENIE Nr 36
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1
z dnia 26 listopada 2014 r.
w sprawie powołania Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz wyznaczenia rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców
Na podstawie art. 77 ust. 2 i art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2014 r. poz. 191 i 1198) oraz § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 stycznia 1998 r. w sprawie komisji dyscyplinarnych dla nauczycieli i trybu postępowania dyscyplinarnego (Dz. U. Nr 15, poz. 64) zarządza się, co następuje:
§ 1.
Powołuje się Odwoławczą Komisję Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej w składzie określonym w załączniku nr 1 do zarządzenia.§ 2.
Wyznacza się rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców zgodnie z listą określoną w załączniku nr 2 do zarządzenia.§ 3.
Traci moc zarządzenie Nr 36 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 listopada 2010 r. w sprawie powołania Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz wyznaczenia rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców (Dz. Urz. MEN z 2011 r. Nr 1, poz. 18).§ 4.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 grudnia 2014 r.ZAŁĄCZNIKI
ZAŁĄCZNIK Nr 1
SKŁAD ODWOŁAWCZEJ KOMISJI DYSCYPLINARNEJ DLA NAUCZYCIELI PRZY MINISTRZE EDUKACJI NARODOWEJ
SKŁAD ODWOŁAWCZEJ KOMISJI DYSCYPLINARNEJ DLA NAUCZYCIELI PRZY MINISTRZE EDUKACJI NARODOWEJ
Przewodniczący: | ||
Grażyna Ostrowska | starszy wizytator w Ministerstwie Edukacji Narodowej | |
Zastępcy przewodniczącego: | ||
1. | Barbara Augusiewicz | nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie |
2. | Ewa Brdak | nauczycielka w X Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Warszawie |
3. | Bożena Budrejko | pedagog szkolny w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie |
4. | Piotr Długosz | dyrektor Zespołu Szkół w Karczmiskach |
5. | Narcyza Fiedziukiewicz | nauczycielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku |
6. | Bożena Gądecka | główny wizytator w Ministerstwie Sprawiedliwości |
7. | Danuta Marta Hyżak | wizytator w Kuratorium Oświaty w Poznaniu |
8. | Longina Helena Janka | starszy wizytator w Kuratorium Oświaty w Poznaniu |
9. | Andrzej Januszkiewicz | dyrektor Zespołu Szkół Poligraficzno-Księgarskich im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie |
10. | Dariusz Kostecki | nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie |
11. | Krzysztof Kusiuk | nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie |
12. | Małgorzata Łoza | nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Chełmie |
13. | Jacek Malarski | dyrektor w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu |
14. | Alicja Niezgoda | dyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Poniatowej |
16. | Bożena Stawarz | wicedyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie |
17. | Joanna Szczepańska | dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku |
18. | Marzenna Zaworska | dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie |
Członkowie Komisji: | ||
1. | Krzysztof Balicki | nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-Osadzie |
2. | Anna Banach-Latoszek | dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie |
3. | Ewa Baranowska | nauczycielka w Zespole Szkół w Karczmiskach |
4. | Jerzy Batko | nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zakładzie Poprawczym w Tarnowie |
5. | Agnieszka Błaszczak | nauczycielka w Zespole Szkół nr 17 w Białymstoku |
6. | Beata Bojar | nauczycielka w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie |
7. | Marzenna Bolińska | dyrektor Przedszkola nr 71 "Pod Topolą" w Poznaniu |
8. | Alina Broniowska | dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie |
9. | Ewa Chełmińska | nauczycielka w IV Liceum Ogólnokształcącym im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie |
10. | Ewa Chludzińska | nauczycielka w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży |
11. | Alicja Cisek | nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk Chłopskich w Nockowej |
12. | Adam Czarny | nauczyciel w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie |
13. | Joanna Czyżewska-Świecka | nauczycielka w Medycznym Studium Zawodowym im. prof. St. Liebharta w Lublinie |
14. | Józef Dawidziuk | nauczyciel w Szkole Podstawowej w Dobrynce |
15. | Aneta Dąbkowska | nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce |
16. | Daniel Dziedzic | nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 3 w Żywcu |
17. | Elżbieta Dziok | nauczycielka w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Markuszowej |
18. | Anna Felińska | nauczycielka w Medycznym Studium Zawodowym im. prof. St. Liebharta w Lublinie |
19. | Ewa Fojtowicz | nauczycielka w Gimnazjum Samorządowym nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie |
20. | Jolanta Fyda | dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Koniecpolu |
21. | Małgorzata Gałczyńska | dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu |
22. | Blandyna Godowska | wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Suszcu |
23. | Marcin Gonsievski | psycholog w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Pile |
24. | Barbara Gosek | wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie |
25. | Ewa Górska | kierownik internatu przy Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku |
26. | Bernadeta Gruszka | nauczycielka w Zespole Szkół w Dobrkowie |
27. | Anna Guzenda | pedagog szkolny w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu |
28. | Małgorzata Iwona Hawryluk | dyrektor Zespołu Szkół w Olszance |
29. | Grażyna Hołota | nauczycielka w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku |
30. | Elżbieta Krystyna Ignatowicz | wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku |
31. | Małgorzata Jarosz | nauczycielka w Publicznym Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Pisarzowicach |
32. | Błażej Jaszczurowski | nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej |
33. | Marek Jodkowski | wicedyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego nr 1 w Białymstoku |
34. | Zbigniew Kęska | dyrektor Szkoły Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Łęczu |
35. | Lilla Kicińska | nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Chełmie |
36. | Marian Klecha | dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju |
37. | Kazimierz Koman | dyrektor szkół w Schronisku dla Nieletnich w Dominowie |
38. | Anna Kondraszuk | wicedyrektor Zespołu Szkół w Wohyniu |
39. | Janusz Korneluk | dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie |
40. | Maciek Kosik | dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej |
41. | Zbigniew Kosmalski | dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Koninie |
42. | Anna Kosmowska | nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie |
43. | Jarosław Kosobudzki | nauczyciel w Zespole Szkół nr 3 w Nidzicy |
44. | Bożena Kośka | nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 17 "Kraina Misiów" w Ostrołęce |
45. | Beata Kotowska | nauczycielka w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Ostrołęce |
46. | Anna Kowalczyk | dyrektor Zespołu Szkół w Żdanowie |
47. | Artur Kuba | nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie |
48. | Agnieszka Lewandowska | nauczycielka w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim |
49. | Wanda Lipska | nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie |
50. | Jerzy Maduzia | dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju |
51. | Renata Majewska | pedagog w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie |
52. | Tomasz Matysiak | nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu |
53. | Piotr Mazur | wychowawca w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Zawierciu |
54. | Joanna Mertka | nauczycielka w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 2 we Włocławku |
55. | Jolanta Miękina | dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie |
56. | Ryszard Młynarek | nauczyciel w Bursie Szkolnej w Kędzierzynie-Koźlu |
57. | Lucyna Modlibóg | nauczycielka w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej |
58. | Lucyna Murawska | nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu |
59. | Marek Napiórkowski | nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim |
60. | Aneta Nastaj | nauczycielka w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie |
61. | Bożena Niedzielak | dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie |
62. | Irena Niewęgłowska | pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich |
63. | Bożena Nowak | nauczycielka w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach |
64. | Marzena Orłowska | nauczycielka w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim |
65. | Kasjana Orzechowska | nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Iławie |
66. | Monika Oszust | pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Janowie Lubelskim |
67. | Małgorzata Oświęcimko | dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Piszu |
68. | Sylwia Pachołek-Dąbek | nauczycielka w Przedszkolu nr 2 w Nidzicy |
69. | Sylwester Pawłowski | nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iłowie-Osadzie |
70. | Anna Pelczar-Kozłowska | wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu |
71. | Marlena Perzyńska | dyrektor Gimnazjum nr 2 w Działdowie |
72. | Wanda Pieńkosz | dyrektor Zespołu Szkół w Obierwi |
73. | Mariola Początek | dyrektor Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach |
74. | Małgorzata Pol | nauczycielka w Zespole Szkół nr 9 w Suwałkach |
75. | Eliza Polak | dyrektor Przedszkola nr 46 "W krainie baśni" w Warszawie |
76. | Jadwiga Postolska | dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrynce |
77. | Beata Prus | dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Kaliszu |
78. | Józef Pyrczak | dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu |
79. | Marek Rachowski | pedagog w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym nr 2 w Warszawie |
80. | Honorata Rzekanowska | nauczyciel/bibliotekarz w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim |
81. | Beata Rypińska | nauczycielka w Zespole Placówek Szkolno--Wychowawczych w Iławie |
82. | Jolanta Sacharczuk | dyrektor Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie |
83. | Dorota Sierpatowska | dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu |
84. | Grażyna Sipta | nauczycielka w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie |
85. | Rafał Adam Siwek | nauczyciel w Zespole Szkół nr 5 im. Hetmana Stefana Czarneckiego w Tyszowcach |
86. | Jolanta Krystyna Stańczuk | dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku |
87. | Sybilla Stelmach | dyrektor Publicznego Gimnazjum w Starych Siołkowicach |
88. | Barbara Stępień | nauczycielka w Zespole Szkół nr 9 w Szczecinie |
89. | Bożena Stępień | wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie |
90. | Jolanta Stępnicka | psycholog w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym nr 2 w Warszawie |
91. | Jolanta Swaczyna | wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej |
92. | Katarzyna Syc | kierownik szkolenia praktycznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach |
93. | Elżbieta Szaflińska-Gryń | wicedyrektor XI Liceum Ogólnokształcącego im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich w Poznaniu |
94. | Bożena Szerszunowicz | dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzietrzychowie |
95. | Ewa Szpinda | nauczycielka w Medycznym Studium Zawodowym im. prof. St. Liebharta w Lublinie |
96. | Bogdan Tomecki | dyrektor Zespołu Szkół w Maliniu |
97. | Zbigniew Uchmański | Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym w Sztumie |
98. | Agnieszka Warchałowska | nauczycielka w Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie |
99. | Barbara Waśniewska | nauczycielka w Zespole Szkół nr 2 w Nidzicy |
100. | Małgorzata Weder-Manista | pedagog szkolny w Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Elblągu |
101. | Gerard Wiendlocha | nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach |
102. | Małgorzata Włodarczyk | nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Żywcu |
103. | Jolanta Wolanin | dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej |
104. | Lidia Wrzos | nauczycielka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baborowie |
105. | Beata Zagórska | nauczycielka w Gimnazjum nr 16 im. S. Banacha w Bielsku-Białej |
106. | Katarzyna Zajkowska | nauczycielka w Zespole Szkół nr 17 w Białymstoku |
107. | Beata Zemła | dyrektor Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie |
108. | Jolanta Izabela Zdziera | nauczycielka w Publicznym Gimnazjum w Rząśniku |
109. | Joanna Żbikowska | dyrektor, pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Elblągu |
ZAŁĄCZNIK Nr 2
2 LISTA RZECZNIKÓW DYSCYPLINARNYCH
2 LISTA RZECZNIKÓW DYSCYPLINARNYCH
Rzecznik dyscyplinarny właściwy w sprawach Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej
Agnieszka Korpas-Mattusch - radca prawny w Departamencie Prawnym
Zastępcy rzecznika dyscyplinarnego właściwego w sprawach Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej
1. Iwona Greiner - główny specjalista w Departamencie Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
2. Małgorzata Krasuska - radca ministra w Departamencie Kształcenia Ogólnego i Wychowania
3. Marzenna Szczepańska - główny specjalista w Departamencie Jakości Edukacji
1 Minister Edukacji Narodowej kieruje działem administracji rządowej - oświata i wychowanie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Edukacji Narodowej (Dz. U. poz. 1255).
2 Załącznik nr 2 zmieniony przez § 1 zarządzenia nr 8 z dnia 1 marca 2016 r. (Dz.Urz.MEN.2016.9) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 marca 2016 r.