Powołanie Komitetu Sterującego projektem - "Świadczenie usług personalizowania, wydruku, konfekcjonowania, kopertowania i doręczania korespondencji" oraz "Wdrożenie metod druku jednostronnego i dwustronnego plików graficznych techniką zapewniającą szerszą skalę odcieni szarości, fuli - kolor oraz zmianę interfejsu wymiany danych".

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.GITD.2016.31

Akt utracił moc
Wersja od: 9 września 2016 r.

ZARZĄDZENIE Nr 31/2016
GŁÓWNEGO INSPEKTORA TRANSPORTU DROGOWEGO
z dnia 8 września 2016 r.
w sprawie powołania Komitetu Sterującego projektem - "Świadczenie usług personalizowania, wydruku, konfekcjonowania, kopertowania i doręczania korespondencji" oraz "Wdrożenie metod druku jednostronnego i dwustronnego plików graficznych techniką zapewniającą szerszą skalę odcieni szarości, full - kolor oraz zmianę interfejsu wymiany danych"

Na podstawie art. 52 ust. 1 i art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 1414, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Powołuje się Komitet Sterujący projektem - "Świadczenie usług personalizowania, wydruku, konfekcjonowania, kopertowania i doręczania korespondencji" oraz "Wdrożenie metod druku jednostronnego i dwustronnego plików graficznych techniką zapewniającą szerszą skalę odcieni szarości, full - kolor oraz zmianę interfejsu wymiany danych" w ramach Umowy nr 396/2012 z dnia 23 października 2012 r., a także w ramach Umowy nr 393/2015 z dnia 30 czerwca 2015 r., zwany dalej "Komitetem", w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, zwanym dalej "GITD".
2.
Do zadań Komitetu należy:
1)
podejmowanie strategicznych decyzji w zakresie rozpoczęcia lub zakończenia oraz wstrzymania realizacji projektu lub poszczególnych jego etapów;
2)
wyznaczanie kierunków, celów i metod działań w zakresie realizowanego projektu;
3)
monitorowanie realizacji całości projektu i jego poszczególnych etapów;
4)
weryfikacja zgodności projektu z przyjętymi wcześniej celami;
5)
ocena i akceptacja zaproponowanych działań dla realizacji projektu;
6)
akceptacja istotnych zmian w projekcie;
7)
koordynacja i dbałość o spójność z innymi realizowanymi projektami;
8)
zatwierdzanie wykonania poszczególnych etapów realizacji projektu, mając na względzie informacje o stanie zaawansowania, sposobie zrealizowania, zmianach w planie i harmonogramie oraz środkach i zasobach;
9)
podejmowanie decyzji w sprawach istotnych, w których Kierownik Projektu lub osoby odpowiedzialne za realizację poszczególnych etapów nie są w stanie podjąć decyzji lub nie mają do tego uprawnień;
10)
podejmowanie działań w zakresie rozwiązywania problemów dotyczących współpracy z podmiotami zewnętrznymi w zakresie niezbędnym do realizacji projektu;
11)
zatwierdzanie przekazanych do decyzji Komitetu rozwiązań w zakresie realizowanego projektu;
12)
zapewnienie monitorowania i efektywnego zarządzania ryzykiem;
13)
informowanie Głównego Inspektora Transportu Drogowego o postępie prac dotyczących realizowanego projektu, w szczególności w zakresie realizacji prac w stosunku do harmonogramu, stopniu realizacji budżetu, a także wszystkich innych informacji mających wpływ na właściwą ocenę przebiegu projektu;
14)
bieżący kontakt z osobami zarządzającymi projektem oraz udzielanie tym osobom wszelkiej niezbędnej pomocy w zakresie opiniowania i konsultowania przyjętych rozwiązań.
§  2.
1.
Pracami Komitetu kieruje Przewodniczący lub w razie jego nieobecności wyznaczony przez niego zastępca.
2.
Do zadań Przewodniczącego należy w szczególności:
1)
zwoływanie i prowadzenie posiedzeń Komitetu;
2)
wyznaczanie i mianowanie, po konsultacji z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego, członków Komitetu, a także wyznaczanie i mianowanie Kierownika Projektu;
3)
przedstawianie, na wniosek Głównego Inspektora Transportu Drogowego, sprawozdań z prac Komitetu, a także raportu zamknięcia projektu;
4)
zapewnianie finansowania dla projektu.
3.
Przewodniczący może zarządzać zlecenie wykonania opinii oraz ekspertyz koniecznych do realizacji zadań Komitetu.
§  3.
1.
W skład Komitetu, oprócz Przewodniczącego, wchodzą osoby pełniące role Głównego Użytkownika oraz Głównego Dostawcy, a także, w razie potrzeby, członkowie Komitetu bez przypisanej roli.
2.
Do obowiązków Głównego Użytkownika należy:
1)
określanie potrzeb użytkowników;
2)
określenie kryteriów akceptacji dla produktów projektu oraz dostarczenie oczekiwań jakościowych;
3)
zapewnienie, że projekt dostarcza produkty spełniające wymagania użytkowników oraz pożądane rezultaty;
4)
rozwiązywanie konfliktów dotyczących wymagań jakościowych oraz priorytetów produktów;
5)
sprawowanie nadzoru nad projektem z perspektywy użytkownika oraz delegowanie działań nadzoru.
§  4.
1.
W skład Komitetu wchodzą:
1)
Wacław Czarnota - Przewodniczący;
2)
Marcin Flieger - Główny Użytkownik;
3)
Ewa Micek - Główny Użytkownik;
4)
Anna Szczerbiak - Członek;
5)
Grażyna Mieszczak - Członek;
6)
Anna Dąbrowska - Główny Dostawca;
7)
Ewelina Jagura - Rusek - Główny Dostawca.
2.
Główni Dostawcy są przedstawicielami Konsorcjum Wykonawców - Poczta Polska Spółka Akcyjna, Orange Polska Spółka Akcyjna, OpusCapita Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
§  5.
1.
W posiedzeniach Komitetu, w uzasadnionych przypadkach, mogą brać udział inni pracownicy GITD lub przedstawiciele konsultantów zewnętrznych, firm lub instytucji, zaproszeni przez Przewodniczącego lub wyznaczonego przez niego zastępcę, bez prawa głosu.
2.
W sprawach, o których mowa w § 1 ust. 2, decyzje podejmuje Przewodniczący lub, w razie jego nieobecności wyznaczony przez niego zastępca.
§  6.
1.
Obsługę prac Komitetu zapewnia Biuro Projektu.
2.
W celu wykonywania bieżących zadań związanych z operacyjnym kierowaniem projektem, Przewodniczący wyznacza osobę pełniącą rolę Kierownika Projektu.
§  7.
1.
Posiedzenia Komitetu odbywają się nie rzadziej niż raz na sześć miesięcy.
2.
Z posiedzeń Komitetu sporządza się protokół w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach.
3.
Kopię protokołu z posiedzenia Komitetu doręcza się, w uzasadnionych przypadkach, Głównemu Inspektorowi Transportu Drogowego.
§  8.
Komitet realizuje swoje zadania do czasu podjęcia decyzji o zakończeniu projektu.
§  9.
Szczegółowy wykaz ról w ramach Biura Projektowego, wraz ze wskazaniem osób zaangażowanych w realizację projektu, zostanie określony w dokumentacji zarządczej projektu.
§  10.
Członkowie Komitetu Sterującego uczestniczą w pracach projektu w zakresie swoich obowiązków służbowych w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego i z tego tytułu nie przysługuje im dodatkowe wynagrodzenie.
§  11.
Traci moc zarządzenie nr 8/2016 Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia 15 marca 2016 r. w sprawie powołania Komitetu Sterującego projektem - "Świadczenie usług personalizowania, wydruku, konfekcjonowania, kopertowania i doręczania korespondencji" (Dz. Urz. GITD poz. 8).
§  12.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.