Powołanie Komisji Konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" - edycja 2020.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MRPiPSp.2020.16

Akt obowiązujący
Wersja od: 25 maja 2020 r.

ZARZĄDZENIE Nr 14
MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 25 maja 2020 r.
w sprawie powołania Komisji Konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" - edycja 2020

Na podstawie art. 15 ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2019 r. poz. 688, 1570 i 2020 oraz z 2020 r. poz. 284) w zw. z art. 8 pkt 6 і 7 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz.U. z 2020 r. poz. 218) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Powołuje się Komisję Konkursową, zwaną dalej "Komisją", w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" - edycja 2020.
§  2. 
Do zadań Komisji należy:
1)
analiza i ocena ofert złożonych w oparciu o kryteria, o których mowa w ogłoszeniu o otwartym konkursie na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" - edycja 2020;
2)
przedłożenie Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwanemu dalej "Ministrem", listy rankingowej złożonych ofert wraz z rekomendacją ich wyboru do przyznania dotacji w 2020 r., a także proponowaną kwotą dotacji.
§  3. 
1. 
W skład Komisji wchodzą:
1)
przewodniczący - Zastępca Dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej;
2)
członkowie rekomendowani przez przewodniczącego w liczbie:
a)
trzech przedstawicieli Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej,
b)
dwóch przedstawicieli, reprezentujących organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, wybranych spośród członków Zespołu Monitorującego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
2. 
Przewodniczący wyznacza wiceprzewodniczącego oraz sekretarza spośród członków Komisji, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. a.
3. 
Listę członków Komisji, przedstawioną przez przewodniczącego, zatwierdza Minister.
4. 
Członkowie Komisji oraz eksperci, o których mowa w § 4, składają oświadczenie o bezstronności, a w przypadku zaistnienia konfliktu interesów powiadamiają o tym przewodniczącego Komisji i wyłączają się od analizy i oceny ofert. Wzór oświadczenia stanowi załącznik do zarządzenia.
§  4. 
Do prac Komisji mogą zostać zaproszone przez przewodniczącego Komisji z głosem doradczym, osoby będące ekspertami w dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
§  5. 
1. 
Do obowiązków przewodniczącego Komisji należy:
1)
kierowanie pracami Komisji;
2)
zwoływanie posiedzeń Komisji i określanie porządku obrad;
3)
podejmowanie decyzji w przypadkach spornych;
4)
akceptowanie sporządzonego przez sekretarza Komisji protokołu z posiedzenia Komisji.
2. 
W przypadku nieobecności przewodniczącego Komisji jego zadania wykonuje wiceprzewodniczący Komisji albo upoważniony pisemnie przez przewodniczącego albo wiceprzewodniczącego inny członek Komisji.
§  6. 
Do obowiązków sekretarza Komisji należy:
1)
powiadamianie członków Komisji o terminie i miejscu posiedzenia Komisji;
2)
sporządzanie protokołów z posiedzeń Komisji;
3)
przechowywanie dokumentacji dotyczącej prac Komisji.
4)
sprawdzenie poprawności wypełnienia kart oceny merytorycznej ofert oraz uśrednionych kart oceny merytorycznej.
§  7. 
1. 
Komisja obraduje na posiedzeniach lub w trybie obiegowym.
2. 
Decyzje podejmowane są w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów. Każdy członek Komisji posiada jeden głos. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego.
3. 
Komisja pracuje w oparciu o Regulamin prac Komisji, przyjęty przez Komisję zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy liczby jej członków.
§  8. 
1. 
Praca w Komisji ma charakter nieodpłatny. Członkowie Komisji oraz osoby, o których mowa w § 4 nie otrzymują z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia.
2. 
Członkom Komisji, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 lit. b oraz osobom, o których mowa w § 4, biorącym udział w posiedzeniach Komisji, przysługuje zwrot kosztów przejazdów na terenie kraju, na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz.U. poz. 167) oraz obowiązujących w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wytycznych Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie warunków zwrotu kosztów podróży członkom organów opiniodawczych, doradczych, opiniodawczo-doradczych, rad, zespołów i komisji działających przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
§  9. 
Obsługę organizacyjną i administracyjno-biurową Komisji zapewnia Departament Pomocy i Integracji Społecznej.
§  10. 
Komisja działa do dnia ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" - edycja 2020.
§  11. 
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

..............................................

(miejscowość, data)

Oświadczenie

Ja, .................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

(imię/imiona, nazwisko, stanowisko)

oświadczam, że zobowiązuję się do zachowania bezstronności przy opiniowaniu ofert złożonych w ramach otwartego konkursu na realizację projektów w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" - edycja 2020, a w przypadku zaistnienia konfliktu interesów do niezwłocznego powiadomienia o tym przewodniczącego Komisji i wyłączenia się od oceny ofert stosownie do przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2020 r. poz. 256).

................................................

(czytelny podpis)