Powołanie komisji konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w 2011 roku.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MPiPSp.2011.2.12

Akt obowiązujący
Wersja od: 26 kwietnia 2011 r.

ZARZĄDZENIE Nr 11
MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 26 kwietnia 2011 r.
w sprawie powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w 2011 roku

Na podstawie art. 15 ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536) zarządza się, co następuje:
§  1.
Powołuje się komisję konkursową w celu opiniowania ofert złożonych w ramach otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w budowaniu lokalnego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w 2011 roku, zwaną dalej "komisją".
§  2.
Do zadań komisji należy:
1)
analiza złożonych ofert w oparciu o kryteria podane w treści ogłoszenia o konkursie ogłoszonego na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej;
2)
przedłożenie Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej opinii co do złożonych ofert, rekomendacji co do wyboru ofert oraz propozycji przyznania zarekomendowanym oferentom wysokości środków publicznych;
3)
ocena sprawozdań z realizacji dofinansowanych ofert.
§  3.
W skład komisji wchodzą:
1)
przewodniczący - Alina Wiśniewska - Dyrektor Departamentu Polityki Rodzinnej;
2)
wiceprzewodniczący - Janina Szumlicz - Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Rodzinnej;
3)
członkowie - pracownicy Departamentu Polityki Rodzinnej powołani przez przewodniczącego w liczbie przez niego ustalonej.
§  4.
1.
Do obowiązków przewodniczącego należy:
1)
określanie trybu pracy komisji;
2)
zwoływanie posiedzeń komisji i określanie ich porządku;
3)
przewodniczenie posiedzeniom;
4)
wyznaczanie osoby prowadzącej posiedzenia komisji w przypadku swojej nieobecności;
5)
podejmowanie ostatecznych decyzji w przypadkach spornych.
2.
W przypadku nieobecności przewodniczącego zadania określone w ust. 1 wykonuje zastępca przewodniczącego albo upoważniony pisemnie członek komisji.
§  5.
W pracach komisji mogą brać udział osoby niebędące członkami komisji, zaproszone do udziału w jej pracach przez przewodniczącego komisji.
§  6.
Praca komisji odbywa się w ramach obowiązków służbowych. Członkowie komisji nie otrzymują z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia.
§  7.
Obsługę pracy komisji zapewnia Departament Polityki Rodzinnej.
§  8.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.