Podróże służbowe poza granicami kraju oraz przyjmowanie delegacji zagranicznych w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGSG.2001.5.14

Akt utracił moc
Wersja od: 7 maja 2004 r.

DECYZJA Nr 43
KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ
z dnia 10 września 2001 r.
w sprawie podróży służbowych poza granicami kraju oraz przyjmowania delegacji zagranicznych w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej

§  1.
Decyzja określa zasady postępowania przy:

1. Podróżach służbowych poza granicami kraju:

a)
Komendanta Głównego Straży Granicznej,
b)
zastępców Komendanta Głównego Straży Granicznej,
c)
kierowników jednostek organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej,
d)
komendantów oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej, Komendanta Granicznej Placówki Kontrolnej Straży Granicznej Warszawa-Okęcie,
e)
funkcjonariuszy i pracowników pełniących służbę lub zatrudnionych w Straży Granicznej.

2. Przyjmowaniu delegacji zagranicznych przez osoby, o których mowa w pkt 1 lit. a-d.

§  2.
1. 1
Komendant Główny Straży Granicznej może odbyć podróż służbową poza granicami kraju, zwaną dalej "podróżą służbową", po uprzednim uzyskaniu zgody Sekretarza Stanu lub Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedzialnego za merytoryczny nadzór nad Strażą Graniczną, zgodnie z przepisami w sprawie podróży służbowych poza granicami kraju oraz przyjmowaniu delegacji zagranicznych w resorcie spraw wewnętrznych i administracji.
2.
Osoby, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. b-e, mogą odbyć podróż służbową po uprzednim uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej.
§  3.
Zgoda Komendanta Głównego Straży Granicznej na podróż służbową jest podstawą do:
1)
wydania pisemnego polecenia wyjazdu służbowego przez Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej dla celów udokumentowania odbycia podróży służbowej;
2)
wypłacenia środków na pokrycie kosztów przejazdu oraz pobytu za granicą przez Biuro Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej.
§  4.
1.
Osoby, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. b-e, występujące o zgodę na podróż służbową są obowiązane do przedłożenia Komendantowi Głównemu Straży Granicznej wniosku o zgodę na podróż służbową, zwanego dalej "wnioskiem" wraz z zaproszeniem, z uwzględnieniem ust. 2.
2. 2
Osoby, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. c-e, przedkładają wniosek za pośrednictwem Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Straży Granicznej, przy czym wniosek osób, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. e, do Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Straży Granicznej, przesyłają osoby, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. c i d.
3. 3
Wniosek o zgodę na podróż służbową dla Komendanta Głównego Straży Granicznej, o której mowa w § 2 ust. 1, przygotowuje Gabinet Komendanta Głównego Straży Granicznej, a wniosek dla osób, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. b, przygotowuje, na polecenie tych osób, Biuro Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej Komendy Głównej Straży Granicznej w uzgodnieniu z Gabinetem Komendanta Głównego Straży Granicznej.
4. 4
Wniosek dla osób, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. b-e, powinien zawierać:
1)
określenie charakteru pobytu,
2)
termin wyjazdu i powrotu oraz skład delegacji,
3)
uzasadnienie celowości wyjazdu z punktu widzenia potrzeb Straży Granicznej,
4)
sposób finansowania,
5)
określenie rodzaju kosztów ponoszonych przez stronę zapraszającą w zakresie:
a)
dojazdu,
b)
wyżywienia,
c)
zakwaterowania,
d)
korzystania ze środków komunikacji miejscowej.
5. 5
Wzór wniosku dla osób, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. b-e, określa załącznik nr 1 do decyzji.
5a. 6
Wniosek osoby delegowanej do udziału w posiedzeniach grup roboczych Rady Unii Europejskiej, komitetów i innych organów Unii Europejskiej uprawniającego do refundacji kosztów podróży zgodnie z załącznikiem 1 do Decyzji 190/2003 Sekretarza Generalnego Rady z dnia 19 września 2003 r., oprócz informacji, o których mowa w ust. 4, powinien ponadto zawierać informację o przysługującej refundacji w brzmieniu: "Ponadto, uprzejmie informuję, że koszty podróży służbowej podlegają refundacji zgodnie z załącznikiem 1 do Decyzji 190/2003 Sekretarza Generalnego Rady z dnia 19 września 2003 r."
6.
Kierownicy jednostek organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Komendant Granicznej Placówki Kontrolnej Straży Granicznej Warszawa-Okęcie przed przedłożeniem wniosku powinni uzyskać opinię nadzorującego ich zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej, w formie adnotacji na wniosku.
7.
Komendanci oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej przed przedłożeniem wniosku powinni uzyskać na nim adnotację o uzgodnieniu z kierownikiem właściwej jednostki organizacyjnej Komendy Głównej Straży Granicznej.
8. 7
Wniosek po zatwierdzeniu przez Komendanta Głównego Straży Granicznej albo Sekretarza Stanu lub Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Gabinet Komendanta Głównego Straży Granicznej przesyła do osoby zainteresowanej, Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej, Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Biura Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej Komendy Głównej Straży Granicznej, w którym prowadzony jest rejestr wniosków.
9.
Wnioskujący o włączenie do składu delegacji osoby spoza Straży Granicznej są obowiązani uzasadnić taki wniosek, uzyskać zgodę Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz wskazać, jaka instytucja pokrywa wydatki związane z wyjazdem za granicę.
10.
W przypadku konieczności pokrycia kosztów wyjazdu osoby spoza Straży Granicznej ze środków finansowych Straży Granicznej należy przedłożyć oddzielne pismo w tej sprawie wraz z uzasadnieniem do akceptacji Komendanta Głównego Straży Granicznej, za pośrednictwem Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Straży Granicznej.
§  5.
1. 8
Obsługę merytoryczną i organizacyjną podróży służbowych osób, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. a i b, zapewnia i koordynuje Biuro Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej Komendy Głównej Straży Granicznej w uzgodnieniu z Gabinetem Komendanta Głównego Straży Granicznej.
2.
Obsługę merytoryczną i organizacyjną podróży służbowych osób, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. c-e zapewnia i koordynuje właściwa ze względu na cel podróży jednostka organizacyjna Komendy Głównej Straży Granicznej, komendy oddziału Straży Granicznej, ośrodka szkolenia Straży Granicznej lub Granicznej Placówki Kontrolnej Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.
3.
Biuro Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej przygotowuje i wypłaca zaliczkę na podróż służbową.
4.
W przypadku wyjazdu grupowego zaliczka może być wypłacona jednej osobie.
5.
Osoba pobierająca środki finansowe musi przedstawić pisemne upoważnienie pozostałych członków delegacji do odbioru w ich imieniu zaliczki. Wzór upoważnienia określa załącznik nr 2 do decyzji.
6.
Osoba upoważniona, o której mowa w ust. 4, powinna otrzymać pisemne potwierdzenie odbioru zaliczki od pozostałych członków delegacji na sporządzonej w tym celu liście wypłat, a następnie dołączyć ją do rozliczenia kosztów podróży służbowej.
§  6.
1.
Po powrocie z zagranicy wyznaczony członek delegacji lub osoba delegowana są obowiązani:
1)
dokonać rozliczenia kosztów podróży służbowej w Biurze Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej osobiście lub przez osobę, o której mowa w § 5 ust. 4, w terminie 14 dni od dnia powrotu,
2)
dołączyć do rozliczenia kosztów podróży służbowej pisemne oświadczenie każdego członka delegacji,
3)
złożyć pisemne sprawozdanie z podróży służbowej Komendantowi Głównemu Straży Granicznej w terminie 14 dni od dnia powrotu lub protokół z odbytego spotkania, z uwzględnieniem ust. 2.
2. 9
Osoby, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. c i d, składają sprawozdanie z podróży służbowej za pośrednictwem Dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej Komendy Głównej Straży Granicznej, a osoby, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. e, za pośrednictwem osób, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. c i d. Sprawozdanie z podróży służbowej sporządza się według wzoru określonego w:
1)
załączniku nr 2a - wzór sprawozdania z podróży służbowej poza granicami kraju, innej niż określona w załącznikach 2b i 2c,
2)
załączniku 2b - wzór sprawozdania ze szkolenia organizowanego poza granicami kraju w ramach szkoleniowego projektu pomocowego,
3)
załączniku 2c - wzór sprawozdania z udziału poza granicami kraju w posiedzeniu grupy roboczej Rady Unii Europejskiej, komitetu lub innego organu Unii Europejskiej.
3.
Rozliczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, następuje w oparciu o formularz rozliczenia. W przypadku rozliczeń nietypowych dopuszcza się zmianę układu formularza, a ewentualne dopiski (przeliczenia walut, sposoby naliczania diet i inne) należy wypisywać na oddzielnym załączniku.
4.
Formularz, o którym mowa w ust. 3, po uprzednim podpisaniu przez właściwego przełożonego osoby rozliczającej się i sprawdzaniu pod względem formalno-rachunkowym przez Głównego Księgowego Budżetu Komendy Głównej Straży Granicznej przedkładany jest za pośrednictwem Dyrektora Biura Finansów właściwemu Zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej do zatwierdzenia.
5. 10
Wymóg podpisu, o którym mowa w ust. 4, nie dotyczy osób wymienionych w § 1 pkt 1 lit. a, b i d oraz kierowników jednostek organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej bezpośrednio nadzorowanych przez Komendanta Głównego Straży Granicznej.
6.
Wzór pisemnego oświadczenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, określa załącznik nr 3 do decyzji, a wzór formularza rozliczenia, o którym mowa w ust. 3, określa załącznik nr 4 do decyzji.
7. 11
Osoby delegowane do udziału w posiedzeniach grup roboczych Rady Unii Europejskiej, komitetów i innych organów Unii Europejskiej uprawniającego do refundacji kosztów podróży zgodnie z załącznikiem 1 do Decyzji 190/2003 Sekretarza Generalnego Rady z dnia 19 września 2003 r. niezwłocznie po powrocie, nie później niż do 4-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym uczestniczyły w posiedzeniu, przekażą do Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej:
1)
fakturę (rachunek) za bilet,
2)
kopię listy obecności na posiedzeniu, wydanej przez Sekretariat Generalny Rady Unii Europejskiej,
3)
deklarację w sprawie kosztów podróży delegata Rzeczypospolitej Polskiej na posiedzenie grupy roboczej Rady Unii Europejskiej, komitetu lub innego organu Unii Europejskiej, zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do decyzji.
8. 12
Deklaracje, o których mowa w ust. 7 pkt 3, wypełniane przez osoby, o których mowa w § 1 ust. 1 lit e, podlegają zatwierdzeniu przez kierowników jednostek organizacyjnych, na wniosek których odbyła się podróż służbowa.
9. 13
Biuro Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej Komendy Głównej Straży Granicznej przekazuje do Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej miesięczny harmonogram podróży służbowych, zawierający terminy posiedzeń i nazwiska delegatów na posiedzenia organów Unii Europejskiej, o których mowa w ust. 7, w terminie do 10-tego dnia każdego miesiąca, w którym będą miały miejsce podróże służbowe podlegające refundacji. O zmianach w przekazywanych informacjach Biuro Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej Komendy Głównej Straży Granicznej informuje Biuro Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej na bieżąco.
10. 14
Na podstawie dokumentów, o których mowa w ust. 7 i 9, Biuro Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej, w terminie do 7-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym miały miejsce podróże służbowe, o których mowa w ust. 7, wystawia na Urząd Komitetu Integracji Europejskiej notę obciążeniową, do której dołącza:
1)
deklarację na temat wydatkowania środków podlegających refundacji ze środków Sekretariatu Generalnego Rady, zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 6 do decyzji,
2)
kopie faktur (rachunków) potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez upoważnioną osobę,
3)
kopie list obecności na posiedzeniach, wydanych przez Sekretariat Generalny Rady Unii Europejskiej.
§  7.
1. 15
Obsługę merytoryczną i organizacyjną delegacji zagranicznych przyjmowanych przez osoby, o których mowa w § 1 lit. a i b, zapewnia i koordynuje Biuro Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej Komendy Głównej Straży Granicznej w uzgodnieniu z Gabinetem Komendanta Głównego Straży Granicznej.
2.
Obsługę merytoryczną i organizacyjną delegacji zagranicznych przyjmowanych przez osoby, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. c i d, zapewnia właściwa ze względu na cel podróży jednostka organizacyjna Komendy Głównej Straży Granicznej, komendy oddziału, ośrodka szkolenia Straży Granicznej lub Granicznej Placówki Kontrolnej Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.
§  8.
1.
Osoby, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. c i d, które planują przyjęcie delegacji zagranicznej są obowiązane przedstawić do akceptacji Komendanta Głównego Straży Granicznej:
1)
program wizyty delegacji zagranicznej z opinią, w formie adnotacji, właściwego zastępcy Komendanta Głównego Straży Granicznej;
2)
preliminarz szacunkowych kosztów przyjęcia delegacji zagranicznej, opracowany na podstawie przepisów w sprawie wydatków reprezentacyjnych w państwowych jednostkach budżetowych resortu spraw wewnętrznych i administracji, zaopiniowany przez Dyrektora Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej.
2.
Pobrane na organizację pobytu delegacji zagranicznej środki finansowe należy rozliczyć w Biurze Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej w terminie 14 dni od daty zakończenia pobytu.
3.
W uzasadnionych wypadkach Komendant Główny Straży Granicznej może przedłużyć termin, o którym mowa w ust. 2.
4.
Rozliczenia finansowego pobytu delegacji zagranicznej dokonuje osoba przyjmująca lub osoba przez nią upoważniona poprzez przedstawienie pełnego kompletu dokumentów (potwierdzających wszystkie poniesione wydatki) wraz z zatwierdzonym preliminarzem.
§  9.
Postanowienia decyzji nie dotyczą funkcjonariuszy wyjeżdżających służbowo za granicę w ramach konwoju, o którym mowa w art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 1997 r. o cudzoziemcach (Dz.U. Nr 114, poz. 739 z późn. zm.), oraz funkcjonariuszy realizujących bieżące zadania służbowe związane z ochroną granicy państwowej i kontrolą ruchu granicznego, w tym odbywających doraźne spotkania graniczne w ramach aparatu pełnomocnika granicznego.
§  10.
Wszelkie kwestie związane z podróżami służbowymi oraz przyjmowaniem delegacji zagranicznych nieuregulowane przepisami decyzji wymagają indywidualnego rozstrzygnięcia Komendanta Głównego Straży Granicznej.
§  11.
Traci moc Decyzja Nr 22 Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia 21 kwietnia 2000 r. w sprawie podróży służbowych poza granicami kraju oraz przyjmowania delegacji zagranicznych w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej.
§  12.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZAŁĄCZNIKI

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK Nr 1 16

ZATWIERDZAM

Komendant Główny

Straży Granicznej

(miejscowość ......., data ........).

WNIOSEK O ZGODĘ NA PODRÓŻ SŁUŻBOWĄ POZA GRANICAMI KRAJU

Komendant Główny

Straży Granicznej

Uprzejmie informuję, że w dniach ........ (termin) w .......

(miejsce) odbędzie się ........................... (określenie

charakteru podróży służbowej poza granicami kraju).

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Komendanta o:

- wyrażenie zgody na podróż służbową poza granicami kraju w

ww. terminie

- wyrażenie zgody na podróż służbową poza granicami kraju w

ww. terminie delegacji w następującym składzie:*

..........................................................

..........................................................

- uzasadnienie celowości wyjazdu:

..........................................................

Jednocześnie proszę o wyrażenie zgody na pokrycie następujących kosztów:**

Podróży
Dojazdu
Wyżywienia
Zakwaterowania
Opłat konferencyjnych
Korzystania ze środków komunikacji miejscowej
Innych opłat ***

......................................

stanowisko, stopień, imię i nazwisko

osoby występującej z wnioskiem

Otrzymują po zatwierdzeniu:

1. Osoba występująca z wnioskiem.

2. Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia KGSG.

3. Dyrektor Biura Finansów KGSG.

4. Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej KGSG.

* niepotrzebne skreślić

** właściwe zaznaczyć "x"

*** podać jakich

ZAŁĄCZNIK Nr 2

UPOWAŻNIENIE

ZAŁĄCZNIK Nr 2a 17

ZATWIERDZAM

Komendant/Dyrektor

Miejscowość, dnia ............ r.

SPRAWOZDANIE

Z PODRÓŻY SŁUŻBOWEJ POZA GRANICAMI KRAJU

w dniu/dniach ........................

do ...................................

w celu ...............................

(rodzaj spotkania np. grupa

robocza, konferencja, spotkanie

dwustronne, negocjacje, wizyta

studyjna itp.)

_______________________________________________________________

Informacja nt. delegacji polskiej

(stopień, imię i nazwisko, stanowisko, komórka

organizacyjna SG)

Informacja nt. delegacji zagranicznej

(stopień, imię i nazwisko, stanowisko, komórka

organizacyjna)

_______________________________________________________________

Porządek spotkania

(w zależności od rodzaju spotkania, w przypadku

wizyty studyjnej - jej program)

Omawiane tematy/negocjowany dokument

(w przypadku wizyty studyjnej - jej przebieg)

Stanowisko zaprezentowane/ informacja przedstawiona przez

przedstawiciela SG/delegację SG

Stanowisko zaprezentowane /informacja przedstawiona przez

przedstawiciela/delegacje zagraniczne

(najważniejsze elementy)

_______________________________________________________________

Wnioski, spostrzeżenia, propozycje

Zobowiązania dla SG wynikające z uzgodnień przyjętych na

spotkaniu

Propozycje zastosowania poznanych rozwiązań w SG (wizyty

studyjne)

Propozycje działań, które należałoby podjąć w związku z

przyjętymi uzgodnieniami/ uzyskanymi informacjami

Inne uwagi i spostrzeżenia wynikające z przebiegu

spotkania/wizyty studyjnej

_______________________________________________________________

Załączniki do sprawozdania

(np. protokół spotkania, komunikat, ważne materiały

informacyjne)

_______________________________________________________________

Sporządził: (stopień, imię i nazwisko, stanowisko, komórka

organizacyjna, nr tel., e-mail)

_______________________________________________________________

ZAŁĄCZNIK Nr 2b 18

ZATWIERDZAM

Komendant/Dyrektor

Miejscowość, dnia ......... r.

SPRAWOZDANIE

z przebiegu szkolenia organizowanego w ramach szkoleniowego programu pomocowego

I. Wprowadzenie

1. Nazwa i numer projektu.

2. Numer działania.

3. Temat działania.

4. Miejsce i termin realizacji.

5. Informacje ogólne o liczbie uczestników ze strony SG.

6. Informacje ogólne nt. ekspertów UE, którzy realizowali działania (liczba, reprezentowana służba, jednostka organizacyjna, zakres odpowiedzialności).

II. Sprawy organizacyjne

1. Przebieg szkolenia a założenia programowe (ocena doboru uczestników, prawidłowość wyboru tematyki, dostosowanie programu do umiejętności i doświadczeń uczestników).

2. Poziom i sposób przekazywania wiedzy przez ekspertów unijnych:

a) zakres tematyczny przekazywanych materiałów,

b) ocena jakości tłumaczeń ustnych i pisemnych.

3. Problemy organizacyjne lub proceduralne powstałe w trakcie szkolenia (transport, diety, zakwaterowanie, inne).

4. Ocena postawy uczestników (aktywność, dyscyplina itp.).

III. Treść i zakres szkolenia

1. Zdobyta wiedza i umiejętności

2. Relacja z wykładów - streszczenie treści najważniejszych fragmentów

3. Opis stosowanych procedur, standardów, ćwiczeń, w których brali udział uczestnicy ze strony SG

IV. Wnioski, spostrzeżenia, propozycje

1. Propozycje dotyczące wykorzystania/zastosowania w SG prezentowanych przepisów, standardów, informacji, zademonstrowanych umiejętności itp.

2. Propozycje dotyczące sposobu przekazywania treści szkolenia innym funkcjonariuszom SG i jednostkom organizacyjnym SG (np. zapoznanie się z treścią sprawozdania przez konkretne jednostki organizacyjne, publikacja w biuletynach, wnioski do BKiSzk., ośrodków szkolenia o zorganizowanie szkolenia wewnętrznego).

3. Autor sprawozdania: stopień, imię, nazwisko, stanowisko, jednostka organizacyjna.

Załączniki do sprawozdania:

ZAŁĄCZNIK Nr 2c 19

ZATWIERDZAM

Komendant/Dyrektor

Warszawa, dnia ............ r.

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA GRUPY ROBOCZEJ RADY UNII EUROPEJSKIEJ, KOMITETU LUB INNEGO ORGANU UNII EUROPEJSKIEJ

nazwa organu (np. SCIFA, Common Unit of European Border Practitioners, grupa robocza Granica, grupa robocza ds. fałszerstw, CIREFI itp.).

w dniu

Otrzymują:

Do wiadomości:

_______________________________________________________________

Informacje na temat przedstawiciela Polski na posiedzenie

Imię i nazwisko/stanowisko:

Instytucja/komórka organizacyjna:

Numer telefonu: Numer faksu:

Adres poczty elektronicznej:

Skład towarzyszącej delegacji: (imię i nazwisko,

stanowisko/instytucja/nr tel.)

-

-

-

_______________________________________________________________

PORZĄDEK OBRAD

1. Przyjęcie porządku obrad (numer i tytuł punktu porządku obrad

przetłumaczony na język polski).

Stanowisko zaprezentowane podczas posiedzenia:

2. np. Projekt Rozporządzenia Rady i Parlamentu Europejskiego..... (numer

i tytuł punktu porządku obrad przetłumaczony na język polski).

- np. Wymiana poglądów (należy wskazać - zgodnie z porządkiem obrad

-jaka jest to faza dyskusji, czy procesu decyzyjnego; ma to

decydujące znaczenie dla szczegółowości instrukcji i taktyki

wystąpienia).

Rozpatrywane dokumenty:

- należy wpisać sygnatury dokumentów nadanych przez Sekretariat

Rady oraz wskazać inne dokumenty przedłożone przez

Prezydencję bądź państwa uczestniczące w posiedzeniu;

-

Stanowisko zaprezentowane podczas posiedzenia:

Aktualny stan sprawy: (informacja na temat stanu procesu

legislacyjnego lub dokonanych uzgodnień, najważniejsze elementy

stanowisk zaprezentowanych przez pozostałe kraje, sposób

dalszego procedowania, itp.)

Wnioski wynikające ze spotkania: (dla działań SG np. potrzeba

oszacowania skutków przyjęcia danego dokumentu, podjęcia

niezbędnych konsultacji (z kim), tryb i propozycje dalszych

działań itp.)

Załączniki do sprawozdania: (tylko w razie potrzeby - np. jeśli

pojawiły się nowe dokumenty, zwłaszcza przedłożone podczas

posiedzenia stanowiska państw uczestniczących, które będą

dyskutowane na kolejnych etatach)

_______________________________________________________________

Sporządził: (imię i nazwisko, stanowisko, instytucja, komórka

organizacyjna, nr tel., e-mail)

ZAŁĄCZNIK Nr 3

OŚWIADCZENIE

ZAŁĄCZNIK Nr 4

FORMULARZ ROZLICZENIA

kosztów podróży służbowej poza granicami kraju

grafika

ZAŁĄCZNIK Nr 5 20

ZATWIERDZAM

.....................

(kierownik jednostki

organizacyjnej)

DEKLARACJA

w sprawie kosztów podróży delegata RP na posiedzenie grupy roboczej Rady Unii Europejskiej, komitetu lub innego organu Unii Europejskiej

Imię i nazwisko delegata
Nazwa jednostki organizacyjnej
Miejsce zatrudnienia
Posiedzenie
Data posiedzenia
Koszt biletu w .............................

(PLN/EUR/USD*)

.................

delegowany

* niepotrzebne skreślić.

ZAŁĄCZNIK Nr 6 21

Deklaracja nt. wydatkowania środków, podlegających refundacji ze środków SG Rady, dotyczących zwrotu kosztów podróży delegatów z Komendy Głównej Straży Granicznej

123456
Nazwisko delegataOrganizacjaMiejsce zatrudnieniaPosiedzenieData posiedzeniaKoszt biletu

w ...........

Razem
Potwierdzenie poniesionych kosztów podróży znajduje się w Biurze Finansów KGSG

Adres:

Osoba odpowiedzialna:

Niniejszym potwierdzam, że informacje zawarte w powyższej tabeli są prawdziwe i prawidłowe.

Sporządzono w Warszawie

Data

Podpis

1 § 2 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
2 § 4 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
3 § 4 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
4 § 4 ust. 4 zdanie wstępne zmienione przez § 1 pkt 2 lit. c) decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
5 § 4 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. d) decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
6 § 4 ust. 5a dodany przez § 1 pkt 1 decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
7 § 4 ust. 8 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. e) decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
8 § 5 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
9 § 6 ust. 2:

- zmieniony przez § 1 pkt 4 decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.

10 § 6 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
11 § 6 ust. 7 dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
12 § 6 ust. 8 dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
13 § 6 ust. 9 dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
14 § 6 ust. 10 dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
15 § 7 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 5 decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
16 Załącznik nr 1 zmieniony przez § 1 pkt 6 decyzji nr 31 z dnia 25 lutego 2002 r. (Dz.Urz.KGSG.02.2.29) zmieniającej nin. decyzję z dniem 25 lutego 2002 r.
17 Załącznik nr 2a dodany przez § 1 pkt 3 lit. a) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
18 Załącznik nr 2b dodany przez § 1 pkt 3 lit. a) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
19 Załącznik nr 2c dodany przez § 1 pkt 3 lit. a) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
20 Załącznik nr 5 dodany przez § 1 pkt 3 lit. b) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.
21 Załącznik nr 6 dodany przez § 1 pkt 3 lit. b) decyzji nr 42 z dnia 7 maja 2004 r. (Dz.Urz.KGSG.04.4.18) zmieniającej nin. decyzję z dniem 7 maja 2004 r.