Planowanie i sprawozdawczość w Policji.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGP.2007.7.67

Akt utracił moc
Wersja od: 7 lipca 2008 r.

ZARZĄDZENIE Nr 159
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
z dnia 23 lutego 2007 r.
w sprawie planowania i sprawozdawczości w Policji

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Zarządzenie określa metody i formy wykonywania w Policji zadań w zakresie planowania i sprawozdawczości, w tym:
1)
tryb planowania i sprawozdawczości w Policji;
2)
rodzaje dokumentów planistycznych i sprawozdawczych oraz terminy sporządzania tych dokumentów;
3)
podmioty obowiązane do opracowania dokumentów planistycznych i sprawozdawczych.
2.
Zarządzenie nie dotyczy obowiązku przekazywania informacji, wynikającego z bieżących poleceń Komendanta Głównego Policji.
§  2.
1.
Główne kierunki pracy Policji wyznaczają Priorytety Komendanta Głównego Policji, zwane dalej "Priorytetami", oraz Rządowy Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej", a także inne rządowe i resortowe programy dotyczące bezpieczeństwa i porządku publicznego.
2.
Dokumenty, o których mowa w ust. 1, stanowią podstawę do ustalania systemu oceny efektywności pracy Policji za pomocą mierników i przypisanych im wartości.
§  3.
System planowania w Policji obejmuje:
1)
sporządzanie dokumentów planistycznych przez jednostki organizacyjne Policji i komórki organizacyjne Komendy Głównej Policji;
2)
ustalanie i wprowadzanie zmian Priorytetów Komendanta Głównego Policji, a także mierników oceny efektywności pracy Policji oraz ich wartości.
§  4.
System sprawozdawczości w Policji obejmuje:
1)
sporządzanie dokumentów sprawozdawczych przez jednostki organizacyjne Policji i komórki organizacyjne Komendy Głównej Policji;
2)
ocenę pracy Policji, wynikającą z dokumentów sprawozdawczych;
3)
wykorzystywanie oceny, o której mowa w pkt 2, do ustalania i wprowadzania zmian Priorytetów Komendanta Głównego Policji, a także mierników oceny efektywności pracy Policji oraz ich wartości.
§  5.
1.
System, o którym mowa w § 2 ust. 2, dla komend wojewódzkich (Stołecznej) Policji ustala Zespół do spraw planowania i oceny efektywności pracy Policji, zwany dalej "Zespołem".
2.
W skład Zespołu wchodzą:
1)
Zastępcy Komendanta Głównego Policji;
2)
Dyrektor Biura Kontroli Komendy Głównej Policji, pełniący funkcję Sekretarza Zespołu;
3)
Dyrektor Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji;
4)
Dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji;
5)
Dyrektor Biura Wywiadu Kryminalnego Komendy Głównej Policji;
6)
Dyrektor Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji;
7)
Dyrektor Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji;
8)
Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.
3.
Na polecenie Komendanta Głównego Policji lub na wniosek członka Zespołu, zatwierdzony przez Przewodniczącego Zespołu, w pracach Zespołu mogą uczestniczyć kierownicy jednostek organizacyjnych Policji oraz kierownicy komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji inni, niż wymienieni w ust. 2.
4.
Komendant Główny Policji wyznacza na Przewodniczącego Zespołu jednego ze swoich Zastępców. Pozostali Zastępcy Komendanta Głównego Policji pełnią funkcję Zastępców Przewodniczącego Zespołu.
5.
Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji zapewnia obsługę kancelaryjno-biurową Zespołu.
§  6.
1.
Komendant Główny Policji zatwierdza propozycje mierników oceny efektywności pracy Policji oraz ich wartości, ustalone w trybie określonym w § 5 ust. 1.
2.
Na podstawie zatwierdzonych przez Komendanta Głównego Policji mierników oceny efektywności pracy Policji oraz ich wartości, a także dokumentów wymienionych w § 2 ust. 1:
1)
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji opracowuje Strategię Wojewódzką (Stołeczną) Policji, z zastrzeżeniem ust. 4, zwaną dalej "Strategią Wojewódzką";
2)
Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji opracowuje, z zastrzeżeniem ust. 4, Strategię Szkolnictwa Policyjnego;
3)
Kierownik komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji opracowuje Plan pracy kierowanej komórki.
3.
Strategie wymienione w ust. 2 pkt 1 i 2 są opracowywane na okres 3 lat, a Plany pracy wymienione w ust. 2 pkt 3 na okres jednego roku.
4.
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji, opracowując Strategię Wojewódzką, jest obowiązany uwzględnić uwarunkowania regionalne oraz regionalne programy dotyczące bezpieczeństwa i porządku publicznego, a Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji, opracowując Strategię Szkolnictwa Policyjnego, jest obowiązany uwzględnić obowiązujące programy rządowe i resortowe dotyczące szkolnictwa wyższego.
§  7.
1.
Zespół monitoruje wykonanie mierników oceny efektywności pracy Policji przez komendy wojewódzkie (Stołeczną) Policji.
2.
Zespół dokonuje weryfikacji mierników oceny efektywności pracy Policji oraz ich wartości, uwzględniając w szczególności wynik działań wymienionych w ust. 1, uwarunkowania regionalne, a także na podstawie analizy sprawozdań z realizacji Strategii Wojewódzkich, Strategii Szkolnictwa Policyjnego, Planów pracy, o których mowa w § 6 ust. 2 pkt 3.
§  8.
Komendant Główny Policji może dla wybranej komendy wojewódzkiej Policji wprowadzić dodatkowy miernik oceny efektywności pracy Policji oraz jego wartość lub podjąć decyzję o rezygnacji z zatwierdzonego wcześniej miernika lub też zmienić wartość zatwierdzonego miernika, w szczególności w przypadku, gdy potrzeba dokonania zmiany wynika z weryfikacji, o której mowa w § 7 ust. 2.
§  9.
1.
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji przesyła Komendantowi Głównemu Policji Strategię Wojewódzką, o której mowa w § 6 ust. 2 pkt 1, za pośrednictwem Przewodniczącego Zespołu, w terminie do dnia 31 stycznia roku rozpoczynającego okres, dla którego została opracowana.
2.
Zespół, w terminie 20 dni roboczych od dnia otrzymania Strategii Wojewódzkiej, wydaje opinię w zakresie zgodności założeń Strategii Wojewódzkiej z głównymi kierunkami pracy Policji, określonymi w dokumentach wymienionych w § 2 ust. 1.
3.
W przypadku wydania pozytywnej opinii, o której mowa w ust. 2, Przewodniczący Zespołu niezwłocznie przedstawia Komendantowi Głównemu Policji do zatwierdzenia Strategię Wojewódzką.
4.
W przypadku wydania negatywnej opinii, o której mowa w ust. 2, Przewodniczący Zespołu niezwłocznie przekazuje ją komendantowi wojewódzkiemu (Stołecznemu) Policji w celu skorygowania Strategii Wojewódzkiej zgodnie z zaleceniami Zespołu.
5.
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji jest obowiązany do skorygowania Strategii Wojewódzkiej w terminie 10 dni roboczych od dnia otrzymania opinii, o której mowa w ust. 4, a następnie do przesłania jej Komendantowi Głównemu Policji za pośrednictwem Przewodniczącego Zespołu.
6.
W zakresie trybu zatwierdzania skorygowanej Strategii Wojewódzkiej stosuje się odpowiednio przepisy ust. 2-5.
§  10.
1.
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji określa system planowania i sprawozdawczości dla podległych jednostek i komórek organizacyjnych.
2.
System planowania i sprawozdawczości, o którym mowa w ust. 1, obejmuje rodzaje dokumentów planistycznych i sprawozdawczych, tryb ich sporządzania oraz zakres i sposób uzyskiwania danych sprawozdawczych.
3.
System planowania i sprawozdawczości, o którym mowa w ust. 1, stanowi załącznik do "Strategii Wojewódzkiej".
§  11.
1.
Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji określa sposób realizacji Strategii Szkolnictwa Policyjnego, o której mowa w § 6 ust. 2 pkt 2, dla Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz szkół policyjnych. Przepisy § 10 ust. 2-3 stosuje się odpowiednio.
2.
W zakresie zatwierdzania Strategii Szkolnictwa Policyjnego stosuje się odpowiednio § 9 ust. 2-6, w zakresie trybu dokonywania zmian w Strategii Szkolnictwa Policyjnego stosuje się odpowiednio § 13, a w zakresie sporządzania sprawozdania z realizacji Strategii Szkolnictwa Policyjnego stosuje się odpowiednio § 14.
§  12.
1.
Kierownik komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji przedkłada do zatwierdzenia Komendantowi Głównemu Policji Plan pracy, o którym mowa w § 6 ust. 2 pkt 3, za pośrednictwem Przewodniczącego Zespołu, w terminie do dnia 20 grudnia roku poprzedzającego rok, którego dotyczy, z zastrzeżeniem ust. 2-4.
2.
Dyrektor Biura Kontroli Komendy Głównej Policji przedstawia Komendantowi Głównemu Policji do zatwierdzenia Plan pracy kierowanej komórki organizacyjnej za pośrednictwem Przewodniczącego Zespołu, w terminie do dnia 31 stycznia danego roku.
3.
Plan Pracy Biura Kontroli Komendy Głównej Policji sporządza się na okres jednego roku, od dnia 1 lutego roku rozpoczynającego okres, którego dotyczy, do dnia 1 lutego roku następnego.
4.
Częścią Planu Pracy Biura Kontroli Komendy Głównej Policji jest harmonogram audytów, o których mowa w § 17 ust. 2.
5.
W zakresie zatwierdzania Planów Pracy stosuje się odpowiednio § 9 ust. 2-6.
§  13.
1.
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji, na polecenie Komendanta Głównego Policji, dokonuje zmian Strategii Wojewódzkiej i przesyła zmienioną strategię do Przewodniczącego Zespołu.
2.
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji może wystąpić do Komendanta Głównego Policji z umotywowanym wnioskiem o zmianę Strategii Wojewódzkiej, za pośrednictwem Przewodniczącego Zespołu.
3.
W zakresie trybu dokonywania zmian w Strategii Wojewódzkiej stosuje się odpowiednio § 9 ust. 2-6.
§  14.
1. 1
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji jest obowiązany do sporządzenia sprawozdania z realizacji Strategii Wojewódzkiej i przesłania go do Biura Kontroli Komendy Głównej Policji, w terminie do dnia 31 stycznia za rok poprzedni.
2.
Częścią sprawozdania, o którym mowa w ust. 1, jest lista zatwierdzonych wniosków o sporządzenie informacji sprawozdawczych, o których mowa w § 20 ust. 4, oraz wykaz informacji sporządzonych w trybie § 21, a także uzasadnione propozycje zmiany wartości miernika oceny efektywności pracy Policji, wprowadzenia dodatkowego miernika lub rezygnacji z istniejącego miernika.
3.
Właściwy komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji, na wniosek Przewodniczącego Zespołu lub jego Zastępców, uzupełnia sprawozdanie, o którym mowa w ust. 1, o wskazane w tym wniosku informacje, w ciągu 7 dni roboczych od dnia jego otrzymania.
§  15.
1. 2
Kierownik komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji jest obowiązany do sporządzenia sprawozdania z realizacji Planu Pracy i przesłania go do Biura Kontroli Komendy Głównej Policji, w terminie do dnia 31 stycznia za rok poprzedni, z uwzględnieniem ust. 2.
2.
Dyrektor Biura Kontroli Komendy Głównej Policji przedkłada Komendantowi Głównemu Policji za pośrednictwem Przewodniczącego Zespołu, sprawozdanie z realizacji Planu Pracy w terminie, o którym mowa w ust. 1.
3.
Częścią sprawozdania z realizacji Planu Pracy Biura Kontroli Komendy Głównej Policji są informacje dotyczące przeprowadzonych audytów, o których mowa w § 17 ust. 2-3.
4.
Częścią sprawozdania z realizacji Planu Pracy, o którym mowa w ust. 1 i 2, jest informacja dotycząca sposobu wykorzystania danych zawartych w zestawieniach sprawozdawczych, o których mowa w § 19 ust. 1.
5.
W zakresie uzupełniania sprawozdania z realizacji Planu Pracy stosuje się odpowiednio § 14 ust. 3.
6.
W zakresie trybu dokonywania zmiany Planu Pracy stosuje się odpowiednio § 13.
§  16.
1. 3
Przewodniczący Zespołu jest obowiązany przedstawić Komendantowi Głównemu Policji ocenę stanu realizacji Strategii Wojewódzkich, Strategii Szkolnictwa Policyjnego i Planów Pracy, w szczególności pod kątem realizacji Priorytetów.
2. 4
Oceny, o której mowa w ust. 1, dokonuje się w szczególności na podstawie analizy sprawozdań z realizacji Strategii, o których mowa w § 14 ust. 1, oraz sprawozdań z realizacji Planów Pracy, o których mowa w § 15 ust. 1, a także wniosków z audytu i kontroli, o których mowa w § 17, w terminie do dnia 25 lutego za rok poprzedni.
3.
Stan realizacji Strategii Wojewódzkich, Strategii Szkolnictwa Policyjnego i Planów Pracy, w szczególności pod kątem realizacji Priorytetów, jest omawiany podczas odpraw kierownictwa Policji.
4.
Komendant Główny Policji może dokonać zmian Priorytetów, w szczególności, gdy zmiana wynika z oceny, o której mowa w ust. 1.
§  17.
1.
Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji, na polecenie Komendanta Głównego Policji lub Przewodniczącego Zespołu, przeprowadza w wybranych jednostkach Policji kontrolę sposobu realizacji wartości mierników oceny efektywności pracy Policji.
2.
Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji przeprowadza audyt realizacji Strategii Wojewódzkich w komendach wojewódzkich (Stołecznej) Policji oraz Strategii Szkolnictwa Policyjnego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i w szkołach policyjnych.
3.
Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji, na polecenie Komendanta Głównego Policji lub Przewodniczącego Zespołu, przeprowadza audyt realizacji Planów Pracy w komórkach organizacyjnych Komendy Głównej Policji oraz przyjętego systemu planowania i sprawozdawczości w wybranych jednostkach organizacyjnych Policji.
§  18.
Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji gromadzi dokumenty planistyczne i sprawozdawcze, o których mowa w zarządzeniu, a także przetwarza informacje w nich zawarte w zakresie określonym przez Przewodniczącego Zespołu.
§  19.
1.
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji, Komendant - Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, komendant szkoły policyjnej oraz kierownik komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji, każdy w zakresie swojego działania, sporządza sprawozdania oraz okresowe zestawienia danych, zwane dalej łącznie "zestawieniami sprawozdawczymi", oraz przekazuje je do właściwej komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji.
2.
Wykaz zestawień sprawozdawczych, terminy ich składania, właściwe komórki organizacyjne Komendy Głównej Policji oraz okresy sprawozdawcze określa załącznik nr 1 do zarządzenia.
3.
Wzory formularzy zestawień sprawozdawczych określa załącznik nr 2 do zarządzenia.
§  20.
1.
Kierownik komórki lub jednostki organizacyjnej Policji może polecić sporządzenie informacji sprawozdawczej, wyłącznie w zakresie i na zasadach określonych w ust. 3-5.
2.
Informacją sprawozdawczą są przetworzone i zestawione dane obejmujące określony okres, których nie można otrzymać z policyjnych baz danych lub które nie są zbierane na podstawie obowiązujących przepisów szczególnych lub aktów prawnych Komendanta Głównego Policji.
3.
Kierownik komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji oraz komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji poleca sporządzenie informacji sprawozdawczej na podstawie pisemnego wniosku zatwierdzonego przez Komendanta Głównego Policji lub właściwego rzeczowo zastępcę.
4.
Komendant powiatowy (miejski, rejonowy) Policji poleca sporządzenie informacji sprawozdawczej na podstawie pisemnego wniosku zatwierdzonego przez komendanta wojewódzkiego (Stołecznego) Policji lub właściwego rzeczowo zastępcę.
5.
Komendant - Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie lub komendant szkoły policyjnej może zbierać dane na potrzeby sporządzenia informacji sprawozdawczej z innych jednostek organizacyjnych Policji, na podstawie pisemnego wniosku zatwierdzonego przez Komendanta Głównego Policji.
6.
Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji przedstawia Komendantowi Głównemu Policji do zatwierdzenia wniosek, o którym mowa w ust. 5, wraz z opinią w tej sprawie.
7.
Wnioski, o których mowa w ust. 3-5, powinny zawierać uzasadnienie sporządzenia informacji sprawozdawczej.
§  21.
Kierownik komórki lub jednostki organizacyjnej Policji może polecić sporządzenie informacji sprawozdawczej na żądanie uprawnionych organów pozapolicyjnych, z wyłączeniem trybu określonego w § 20 ust. 3-5.
§  22.
1.
Dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji opracuje i wdroży elektroniczny system sprawozdawczości w Policji.
2.
Dyrektor Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji raz na kwartał, za pośrednictwem Zastępcy Komendanta Głównego Policji do spraw logistyki, przedkłada Komendantowi Głównemu Policji raport z zaawansowania prac nad wdrażaniem systemu sprawozdawczości, o którym mowa w ust. 1.
§  23.
1.
Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji oraz Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji są obowiązani przedłożyć Strategie, o których mowa w § 6 ust. 2 pkt 1 - 2, w terminie do dnia 13 kwietnia 2007 r.
2.
Kierownik komórki organizacyjnej Komendy Głównej Policji jest obowiązany przedłożyć na rok 2007 Plan pracy, o którym mowa w § 6 ust. 2 pkt 3, w terminie do dnia 30 marca 2007 r.
3.
Dyrektor Biura Kontroli Komendy Głównej Policji jest obowiązany przedłożyć Plan pracy kierowanej komórki organizacyjnej na rok 2007, w terminie do dnia 20 kwietnia 2007 r.
4.
Przewodniczący Zespołu, w terminie do dnia 9 marca 2007 r., przedłoży do zatwierdzenia Komendantowi Głównemu Policji harmonogram pracy Zespołu, uwzględniający w szczególności tryb, szczegółowe zasady pracy oraz terminy wykonywania zadań.
5.
Przewodniczący Zespołu przedstawi do zatwierdzenia Komendantowi Głównemu Policji listę mierników oceny efektywności pracy Policji oraz ich wartości, a także sposób postępowania przy opracowaniu dokumentów planistycznych i sprawozdawczych, w terminie do dnia 16 marca 2007 r.
§  24.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą od dnia 1 stycznia 2007 r.
______

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 19, poz. 185, Nr 74, poz. 676, Nr 81, poz. 731, Nr 113, poz. 984, Nr 115, poz. 996, Nr 153, poz. 1271, Nr 176, poz. 1457 i Nr 200, poz. 1688; z 2003 r. Nr 90, poz. 844, Nr 113, poz. 1070, Nr 130 poz. 1188 i 1190, Nr 137, poz. 1302, Nr 166, poz. 1609, Nr 192, poz. 1873 i Nr 210, poz. 2036, z 2004 r. Nr 171, poz. 1800, Nr 179, poz. 1842, Nr 210, poz. 2135, Nr 273, poz. 2703, Nr 277, poz. 2742, z 2005 r. Nr 10, poz. 70, Nr 164 poz. 1365, Nr 169 poz. 1411, Nr 250 poz. 2116 oraz z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711, Nr 144, poz. 1043 i Nr 158, poz. 1122.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1 5

Wykaz zestawień sprawozdawczych

L.p.Właściwa komórka organizacyjna Komendy Głównej Policji.

Nazwa sprawozdania

Okres sprawozdawczyTermin przekazywania sprawozdania

(do dnia...)

Numer formularza
12345
I.Biuro Kadr i Szkolenia
1.Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji, w których prowadzona jest praca operacyjna.rok15 stycznia

za rok poprzedni

I/1
2.Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji, w których prowadzone są postępowania przygotowawcze.rok15 stycznia

za rok poprzedni

I/2
3.Stan kadrowy komórek techniki kryminalistycznej.rok15 stycznia

za rok poprzedni

I/3
4.Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji dotyczących służby dyżurnej.rok15 stycznia

za rok poprzedni

I/4
5.Sprawozdanie dotyczące stanu dyscypliny służbowej policjantówpółrocze15 stycznia

15 lipca

I/5 - I/7
6.Meldunek o stanie kadr Policji.miesiąc10 każdego miesiącaI/8 - I/13
7.Meldunek o stanie kadr Policji.kwartał10 każdego kwartału

za kwartał poprzedni

I/14
8.Stan kadrowy komórek wywiadu kryminalnego w Policji.półrocze/rok25 lipca

25 stycznia

I/15
II.Biuro Kryminalne
1.Sprawozdanie dotyczące efektów pracy operacyjnej prowadzonej przez policjantów służby kryminalnej.półrocze31 stycznia

31 lipca

II/1
2.Sprawozdanie ze stanu zagrożenia oraz wyników pracy operacyjnej w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej.półrocze31 stycznia

31 lipca

II/2
3.Sprawozdanie ze stanu zagrożenia oraz wyników pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej w zakresie przestępczości przeciwko własności intelektualnej i przemysłowej.półrocze31 stycznia

31 lipca

II/3
4.Sprawozdanie z ilości ujawnionych i zabezpieczonych wyrobów spirytusowych i tytoniowych.miesiąc5 każdego miesiąca

za miesiąc poprzedni

II/4
5.Sprawozdanie ze stanu zagrożenia handlem ludźmi, prostytucją i rozpowszechnianiem treści pornograficznych.półrocze31 stycznia

31 lipca

II/5
6.Sprawozdanie dotyczące ujawnionego ośrodka fałszerskiego pieniędzy.rok31 styczniaII/6
7.Sprawozdanie za stanu zagrożenia oszustwami i wyłudzeniami przy użyciu elektronicznych instrumentów płatniczych.kwartał15 stycznia

15 kwietnia

15 lipca

15 września

II/7
8.Sprawozdanie dotyczące komórek organizacyjnych Policji prowadzących postępowania przygotowawcze i efektów ich pracy procesowej.półrocze31 stycznia

31 lipca

II/8
9.Sprawozdanie dotyczące realizacji zadań przez techników kryminalistyki.półrocze31 stycznia

31 lipca

II/9
10.Sprawozdanie dotyczące zadań zrealizowanych przez Wydziały Techniki Operacyjnej KWP/KSP.półrocze31 stycznia

31 lipca

II/10
11Sprawozdanie z broni palnej nielegalnie posiadanej, zabezpieczonej przez Policjęrok31 styczniaII/11
III.Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego
1.Zestawienie sił komendy wojewódzkiej/Stołecznej/Policji skierowanych do służby patrolowej.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/1
2.Zestawienie statystyczne użycia psów służbowych.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/2
3.Statystyka zdarzeń oraz przedsięwzięć podejmowanych przez policjantów na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/3
4.Informacja o stanie funkcjonowania służby na wodach i terenach przywodnych oraz czynnościach wykonywanych w tym zakresie przez policjantów Komendy Wojewódzkiej (Stołecznej) Policji.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/4
5.Informacja o wykorzystaniu sprzętu zakupionego ze środków NFOŚiGW oraz o osiągniętych efektach przy wykorzystaniu tego sprzętu przez policjantów KWP/KSP na obszarach wodnych i przywodnych.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/5
6.Zestawienie liczbowe osób umieszczonych w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/6
7.Zestawienie liczbowe osób pozbawionych wolności konwojowanych z jednostek penitencjarnych, schronisk dla nieletnich i zakładów poprawczych.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/7
8.Zestawienie liczbowe zatrzymanych cudzoziemców nieprzestrzegających ustawy o cudzoziemcach.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/8
9.Zestawienie liczbowe nałożonych mandatów karnych i pouczeń.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/9
10.Zestawienie liczbowe wniosków o ukaranie do sądów.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/10
11.Zestawienie wykonywanych czynności prewencyjnych przez funkcjonariuszy Policji.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/11
12.Sprawozdanie o stanie prewencji kryminalnej i zadaniach realizowanych w tym zakresie przez jednostki organizacyjne Policji.rok31 styczniaIII/12
13.Zestawienie statystyczne dotyczące rozpoznania i profilaktycznej pracy Policji na rzecz nieletnich.rok31 styczniaIII/13
14.Zestawienie statystyczne nieletnich przebywających w Policyjnej Izbie Dziecka.rok31 styczniaIII/14
15.Sprawozdanie z przeprowadzonych interwencji domowych wobec przemocy w rodzinie.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

III/15
16.Sprawozdanie z kontroli planowych i doraźnych specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych.rok15 styczniaForma opisowa
17.Sprawozdanie z kontroli podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania broni w ramach usług rusznikarskich, obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, a także ich przechowywania i ewidencjonowania.rok20 styczniaForma opisowa
18.Sprawozdania z wykorzystania sprzętu Ekip Techniki Drogowej i Ekologii.rok10 styczniaIII/16
19.Statystyczna karta policjanta ruchu drogowego.kwartałdo 10 dnia miesiąca

za kwartał poprzedzający

Formę sprawozdania określa zarządzenie nr 495 Komendanta Głównego Policji z dnia 25 maja 2004 r.
IV.Główny Sztab Policji
1.Sprawozdanie z realizacji zadań związanych z prowadzeniem negocjacji policyjnych.półrocze/rok15 stycznia,

15 lipca

IV/1
2.Tablica statystyczna wykonanych działań minersko-pirotechnicznych.półrocze/rok15 stycznia,

15 lipca

IV/2
3.Informacja statystyczna z działalności pododdziału antyterrorystycznego Policji komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji.półrocze/rok15 stycznia,

15 lipca

IV/3
4.Sprawozdanie z zabezpieczenia imprez masowych.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

IV/4
5.Sprawozdanie z realizacji zadań związanych ze zgromadzeniami publicznymi oraz innymi formami protestów społecznych.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

IV/5
6.Sprawozdanie roczne z realizacji przygotowań obronnych.rok20 stycznia

za rok poprzedni

IV/6
7.Sprawozdania z przygotowań i realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych.rok20 stycznia

za rok poprzedni

IV/7
V.Gabinet Komendanta Głównego Policji
1.Sprawozdanie z pozaoperacyjnej współpracy międzynarodowej w roku poprzednim oraz plany współpracy na rok bieżący.rok20 stycznia

za rok poprzedni

V/1
VI.Centralne Biuro Śledcze
1.Sprawozdanie z działalności CBŚ w zakresie zwalczania przestępczości zorganizowanej.półrocze/rok25 lipca

25 stycznia

Forma opisowa
2.Formularze statystyczne dot. pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej.miesiąc3 dnia każdego miesiąca

za miesiąc poprzedni

VI/1- VI/4
3.Formularze statystyczne dot. pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej.półrocze/rok25 lipca

25 stycznia

VI/5- VI/7
4.Meldunek specjalny dotyczący efektów działań Policji w zakresie przeciwdziałania aktom terroru z użyciem materiałów i urządzeń wybuchowych.kwartał10 dnia miesiąca

za kwartał poprzedni

Forma opisowa
VII.Biuro Spraw Wewnętrznych
1.Sprawozdanie o stanie rozpoznania przestępczości w środowisku policyjnym.miesiąc10 każdego miesiąca

za miesiąc poprzedni

VII/1
VIIIBiuro Ochrony Informacji Niejawnych
1.Sprawozdanie ze stanu ochrony tajemnicy państwowej i służbowej.rok31 marcaVIII/1
IX.Biuro Kontroli
1.Sprawozdanie dotyczące wydarzeń nadzwyczajnych z udziałem policjantów i pracowników Policji.miesiąc10 dnia miesiąca za

miesiąc poprzedzający

IX/1
X.Centralne Laboratorium Kryminalistyczne
1.Zestawienie statystyczne z wykonawstwa badań kryminalistycznych w CLK KGP/LK KWP/KSP.półrocze/rok20 stycznia

20 lipca

X/1
XI.Biuro Logistyki Policji
1.Sprawozdanie z działalności inwestycyjnej.półrocze15 lipca

15 stycznia

XI/1
2.Informacja z działalności remontowej.rok15 styczniaXI/2
3.Sprawozdanie z uzyskanego dofinansowania ze środków pozabudżetowych działań Policji w zakresie inwestycji i remontów.kwartał10 miesiąca

za kwartał poprzedni

XI/3
4.Sprawozdanie z gospodarki MPiS jednostki prowadzącej gospodarkę transportową.rok20 styczniaXI/4
5.Wykaz stanów ewidencyjnych sprzętu uzbrojenia.rok20 styczniaXI/5
6.Sprawozdanie o stanie i pracy transportu.rok20 styczniaXI/6-1

XI/6-2

7.Wykaz zbędnego i zużytego sprzętu transportowego.rok20 styczniaXI/7
8.Wykaz wybranych stanów ewidencyjnych uzbrojenia w KSP/KWP.rok20 styczniaXI/8
9.Wykaz stanów posiadania oraz należności w podstawowy sprzęt techniki policyjnej w KGP/KSP/ KWP/szkołach policyjnych.rok20 styczniaXI/9
XII.Biuro Wywiadu Kryminalnego
1.Sprawozdanie z pracy komórek organizacyjnych wywiadu w Policji.półrocze/rok25 lipca

25 stycznia

XII/1
2.Zestawienie statystyczne dotyczące zaległości przy wprowadzaniu druków rejestracyjnych do bazy KSIP.miesiąc10 każdego miesiąca za miesiąc poprzedniXII/2

ZAŁĄCZNIK  Nr 2 6

Wykaz formularzy do zestawień sprawozdawczych

Numer formularzaWłaściwa komórka organizacyjna Komendy Głównej Policji /

Nazwa formularza

IBiuro Kadr i Szkolenia
I/1Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji, w których prowadzona jest praca operacyjna.
I/2Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji, w których prowadzone są postępowania przygotowawcze.
I/3Stan kadrowy komórek techniki kryminalistycznej.
I/4Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji dotyczących służby dyżurnej.
I/5Zestawienie popełnionych przewinień dyscyplinarnych oraz sposobu zakończenia postępowań dyscyplinarnych.
I/6Zestawienie spraw karnych przeciwko policjantom o czyny wyczerpujące jednocześnie znamiona przewinień dyscyplinarnych.
I/7Zestawienie liczby policjantów poszczególnych rodzajów służb objętych postępowaniem karnym, skazanych wyrokiem sądu oraz ukaranych dyscyplinarnie.
I/8Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji, w garnizonie, dotyczący policjantów.
I/9Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji, w garnizonie, dotyczący pracowników Policji.
I/10Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji, w garnizonie, dotyczący stanowisk policyjnych finansowanych przez samorządy lokalne, pełniących służbę patrolowo - interwencyjną, konwojowo - ochronną, wywiadowczą, dzielnicowych oraz liczby rewirów, kierowników rewirów, rejonów i zespołów dzielnicowych.
I/11Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji, w garnizonie, dotyczący dynamiki przyjęć i zwolnień, policjantów w dyspozycji oraz policjantów służby kandydackiej.
I/12Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji dotyczących profilaktyki (prewencji kryminalnej/problematyki nieletnich i patologii) oraz jednostek (komórek) specjalistycznych.
I/13Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji dotyczących Ruchu Drogowego.
I/14Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji w garnizonie dotyczący zwolnień lekarskich policjantów, kobiet, emerytów, rencistów oraz pracowników posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.
I/15Stan kadrowy komórek organizacyjnych Policji dotyczących wywiadu kryminalnego w podziale na: rozpoznania i werbunki, obsługę informacyjną (KSiP), analizę kryminalną, SMI, analizę strategiczną, ew. inne.
IIBiuro Kryminalne
II/1Sprawozdanie dotyczące efektów pracy operacyjnej prowadzonej przez policjantów służby kryminalnej.
II/2Sprawozdanie ze stanu zagrożenia oraz wyników pracy operacyjnej w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej.
II/3Sprawozdanie ze stanu zagrożenia oraz wyników pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej w zakresie przestępczości przeciwko własności intelektualnej i przemysłowej.
II/4Sprawozdanie z ilości ujawnionych i zabezpieczonych wyrobów spirytusowych i tytoniowych.
II/5Sprawozdanie ze stanu zagrożenia handlem ludźmi, prostytucją i rozpowszechnianiem treści pornograficznych.
II/6Sprawozdanie dotyczące ujawnionego ośrodka fałszerskiego pieniędzy.
II/7Sprawozdanie za stanu zagrożenia oszustwami i wyłudzeniami przy użyciu elektronicznych instrumentów płatniczych.
II/8Sprawozdanie dotyczące komórek organizacyjnych Policji prowadzących postępowania przygotowawcze i efektów ich pracy procesowej.
II/9Sprawozdanie dotyczące realizacji zadań przez techników kryminalistyki.
II/10Sprawozdanie dotyczące zadań zrealizowanych przez Wydziały Techniki Operacyjnej KWP/KSP.
II/11Sprawozdanie z broni palnej nielegalnie posiadanej, zabezpieczonej przez Policję
IIIBiuro Prewencji i Ruchu Drogowego
III/1Zestawienie sił komendy wojewódzkiej/Stołecznej/Policji skierowanych do służby patrolowej.
III/2Zestawienie statystyczne użycia psów służbowych.
III/3Statystyka zdarzeń oraz przedsięwzięć podejmowanych przez policjantów na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.
III/4Informacja o stanie funkcjonowania służby na wodach i terenach przywodnych oraz czynnościach wykonywanych w tym zakresie przez policjantów Komendy Wojewódzkiej (Stołecznej) Policji.
III/5Informacja o wykorzystaniu sprzętu zakupionego ze środków NFOŚiGW oraz o osiągniętych efektach przy wykorzystaniu tego sprzętu przez policjantów KWP/KSP na obszarach wodnych i przywodnych.
III/6Zestawienie liczbowe osób umieszczonych w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.
III/7Zestawienie liczbowe osób pozbawionych wolności konwojowanych z jednostek penitencjarnych, schronisk dla nieletnich i zakładów poprawczych.
III/8Zestawienie liczbowe zatrzymanych cudzoziemców nieprzestrzegających ustawy o cudzoziemcach.
III/9Zestawienie liczbowe nałożonych mandatów karnych i pouczeń.
III/10Zestawienie liczbowe wniosków o ukaranie do sądów.
III/11Zestawienie wykonywanych czynności prewencyjnych przez funkcjonariuszy Policji.
III/12Sprawozdanie o stanie prewencji kryminalnej i zadaniach realizowanych w tym zakresie przez jednostki organizacyjne Policji.
III/13Zestawienie statystyczne dotyczące rozpoznania i profilaktycznej pracy Policji na rzecz nieletnich.
III/14Zestawienie statystyczne nieletnich przebywających w Policyjnej Izbie Dziecka.
III/15Sprawozdanie z przeprowadzonych interwencji domowych wobec przemocy w rodzinie.
III/16Sprawozdanie z wykorzystania sprzętu kontrolnego Ekip Techniki Drogowej i Ekologii.
IVGłówny Sztab Policji
IV/1Sprawozdanie z realizacji zadań związanych z prowadzeniem negocjacji policyjnych.
IV/2Tablica statystyczna wykonanych działań minersko-pirotechnicznych.
IV/3Informacja statystyczna z działalności pododdziału antyterrorystycznego Policji komendy wojewódzkiej (Stołecznej) Policji.
IV/4Sprawozdania z zabezpieczenia imprez masowych.
IV/5Sprawozdanie z realizacji zadań związanych ze zgromadzeniami publicznymi oraz innymi formami protestów społecznych.
IV/6Sprawozdanie roczne z realizacji przygotowań obronnych.
IV/7Sprawozdania z przygotowań i realizacji zadań w sytuacjach kryzysowych.
VGabinet Komendanta Głównego Policji
V/1Sprawozdanie z pozaoperacyjnej współpracy międzynarodowej w roku poprzednim oraz plany współpracy na rok bieżący.
VICentralne Biuro Śledcze
VI/1Efekty pracy dochodzeniowej.
VI/2Liczba osób podejrzanych i przedstawionych zarzutów z art. 258 k.k. oraz z art. 299 k.k.
VI/3Zestawienie ujawnionych i zabezpieczonych narkotyków i BMK.
VI/4Ilość ujawnionych i zabezpieczonych wyrobów tytoniowych i alkoholu.
VI/5Stan postępowań przygotowawczych.
VI/6Stan realizacji i rozpoznania zorganizowanych grup przestępczych.
VI/7Formy i metody pracy operacyjnej.
VIIBiuro Spraw Wewnętrznych
VII/1Sprawozdanie o stanie rozpoznania przestępczości w środowisku policyjnym.
VIIIBiuro Ochrony Informacji Niejawnych
VIII/1Sprawozdanie ze stanu ochrony tajemnicy państwowej i służbowej.
IXBiuro Kontroli
IX/1Sprawozdanie dotyczące wydarzeń nadzwyczajnych z udziałem policjantów i pracowników Policji.
XCentralne Laboratorium Kryminalistyczne
X/1Zestawienie statystyczne z wykonawstwa badań kryminalistycznych w CLK KGP/LK KWP/KSP
XIBiuro Logistyki Policji
XI/1Sprawozdanie z działalności inwestycyjnej.
XI/2Informacja z działalności remontowej.
XI/3Wielkość dofinansowania ze środków pozabudżetowych działań Policji w zakresie inwestycji i remontów.
XI/4Sprawozdanie z gospodarki MPiS jednostki prowadzącej gospodarkę transportową.
XI/5Wykaz stanów ewidencyjnych sprzętu uzbrojenia.
XI/6-1

XI/6-2

Sprawozdanie o stanie i pracy transportu.
XI/7Wykaz zbędnego i zużytego sprzętu transportowego.
XI/8Wykaz wybranych stanów ewidencyjnych uzbrojenia w KSP/KWP.
XI/9Wykaz stanów posiadania oraz należności w podstawowy sprzęt techniki policyjnej znajdujący się na wyposażeniu w KGP/KSP/KWP/szkołach policyjnych.
XIIBiuro Wywiadu Kryminalnego
XII/1Sprawozdanie z pracy komórek organizacyjnych wywiadu w Policji.
XII/2Zestawienie statystyczne dotyczące zaległości przy wprowadzaniu druków rejestracyjnych do bazy KSIP.
..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

Zmiany formularzy w załączniku nr 2 wynikające z § 1 pkt 2 lit. b-c) zarządzenia nr 478 z dnia 30 maja 2007 r. (Dz.Urz.KGP.07.11.89) zmieniającego nin. zarządzenie nie zostały naniesione na tekst. Powyższe zmiany są dostępne za pośrednictwem powołanego zarządzenia zmieniającego.

..................................................

Formularze od I/1 do I/15

Formularze od II/1 do II/10

Formularze od III/1 do III/16

Formularze od IV/1 do IV/2

grafika

Formularze od IV/3 do IV/7

Formularz V/1

Formularze od VI/1 do VI/7

Formularz VII/1

Formularz VIII/1

Formularz IX/1

Formularz X/1

Formularze od XI/1 do XI/1

Formularze od XII/1 do XII/2

grafika

1 § 14 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 698 z dnia 7 lipca 2008 r. (Dz.Urz.KGP.08.13.83) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 7 lipca 2008 r.
2 § 15 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 698 z dnia 7 lipca 2008 r. (Dz.Urz.KGP.08.13.83) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 7 lipca 2008 r.
3 § 16 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 zarządzenia nr 698 z dnia 7 lipca 2008 r. (Dz.Urz.KGP.08.13.83) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 7 lipca 2008 r.
4 § 16 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 zarządzenia nr 698 z dnia 7 lipca 2008 r. (Dz.Urz.KGP.08.13.83) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 7 lipca 2008 r.
5 Załącznik nr 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia nr 478 z dnia 30 maja 2007 r. (Dz.Urz.KGP.07.11.89) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.
6 Załącznik nr 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 zarządzenia nr 478 z dnia 30 maja 2007 r. (Dz.Urz.KGP.07.11.89) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 2007 r.