Opracowywanie, uzgadnianie i ogłaszanie aktów prawnych w Straży Granicznej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGSG.2005.1.4

Akt utracił moc
Wersja od: 11 marca 2011 r.

DECYZJA Nr 1
KOMENDANTA GŁÓWNEGO STRAŻY GRANICZNEJ
z dnia 3 stycznia 2005 r.
w sprawie opracowywania, uzgadniania i ogłaszania aktów prawnych w Straży Granicznej

Na podstawie art. 3 ust. 4 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2002 r. Nr 171, poz. 1399, z 2003 Nr 90, poz. 844, Nr 113, poz. 1070, Nr 128, poz. 1175, Nr 137, poz. 1302, Nr 166, poz. 1609 i Nr 210, poz. 2036 oraz z 2004 r. Nr 29, poz. 257, Nr 171, poz. 1800, Nr 172, poz. 1805 i Nr 210, poz. 2135) ustala się, co następuje:

Rozdział  1

Przepisy ogólne

§  1.
1.
Decyzja określa tryb postępowania przy:
1)
opracowywaniu i uzgadnianiu projektów aktów normatywnych Komendanta Głównego Straży Granicznej;
2)
opracowywaniu i uzgadnianiu projektów innych aktów prawnych dotyczących funkcjonowania Straży Granicznej;
3)
rejestrowaniu i ogłaszaniu aktów normatywnych Komendanta Głównego Straży Granicznej;
4)
uzgadnianiu i opiniowaniu projektów aktów normatywnych otrzymywanych w ramach uzgodnień wewnątrzresortowych lub międzyresortowych.
2.
Przepisy decyzji stosuje się odpowiednio przy opracowywaniu i uzgadnianiu projektów:
1)
porozumień zawieranych przez Komendanta Głównego Straży Granicznej;
2)
umów międzynarodowych;
3)
aktów normatywnych wydawanych przez komendantów oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej;
4) 1
założeń projektów ustaw.

Rozdział  2

Postępowanie przy opracowywaniu projektów aktów normatywnych

§  2. 2
 
1. 3
Inicjatywa wydania, zmiany lub uchylenia aktu normatywnego oraz przygotowanie projektu należy do właściwej merytorycznie, ze względu na przedmiot regulacji, komórki organizacyjnej Komendy Głównej Straży Granicznej, zwanej dalej "komórką przygotowującą projekt", albo oddziału lub ośrodka szkolenia Straży Granicznej. Komórkę przygotowującą projekt może wskazać Komendant Główny Straży Granicznej.
2. 4
Rozpoczęcie prac nad projektem aktu normatywnego, w tym wydanie polecenia opracowania projektu aktu normatywnego komórka przygotowująca projekt dokumentuje w formie pisemnej, w szczególności poprzez wskazanie daty rozpoczęcia prac lub wydania polecenia.
3.
Projekt aktu normatywnego, dotyczący zadań kilku jednostek organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej, zwanej dalej "Komendą", opracowuje komórka, której zakresu działania przepis dotyczy w największym stopniu albo zespół powołany w tym celu przez Komendanta Głównego Straży Granicznej na podstawie odrębnych przepisów.
4. 5
W przypadku trudności z ustaleniem komórki organizacyjnej Komendy właściwej do wydania, zmiany lub uchylenia aktu normatywnego, spowodowanych w szczególności zmianami organizacyjnymi mającymi wpływ na zakres właściwości lub określeniem nowych zadań Straży Granicznej, Komendant Główny Straży Granicznej wskazuje komórkę organizacyjną Komendy właściwą merytorycznie do przygotowania projektu aktu normatywnego.
5. 6
Podjęcie prac nad przygotowaniem projektu aktu normatywnego o podstawowym znaczeniu dla organizacji i funkcjonowania Straży Granicznej należy poprzedzić opracowaniem wstępnych założeń projektu wraz z uzasadnieniem. Wstępne założenia projektu przedstawia Komendantowi Głównemu Straży Granicznej do zaakceptowania kierownik komórki przygotowującej projekt albo przewodniczący zespołu, o którym mowa w ust. 3.
6.
Aktem normatywnym o podstawowym znaczeniu dla organizacji i funkcjonowania Straży Granicznej, o którym mowa w ust. 5, jest akt zawierający przepisy powszechnie obowiązujące, dotyczący w szczególności:
1)
zadań i kompetencji Straży Granicznej,
2)
struktury organizacyjnej Straży Granicznej,
3)
praw i obowiązków funkcjonariuszy Straży Granicznej,
4)
rozwiązań prawnych pociągających za sobą znaczne obciążenie budżetu państwa.

- którego obowiązek wydania nie wynika z innych przepisów oraz nie stanowi realizacji przyjętych programów albo zaleceń pokontrolnych.

7. 7
Opracowanie projektu aktu normatywnego, innego niż wymienionego w ust. 6, może być, w uzasadnionych przypadkach, poprzedzone opracowaniem wstępnych założeń projektu wraz z uzasadnieniem. O konieczności opracowania wstępnych założeń decyduje komórka przygotowująca projekt.
§  2a. 8
 
1.
Opracowanie projektu aktu normatywnego zawierającego przepisy powszechnie obowiązujące lub projekt umowy międzynarodowej, a także projektu aktu prawnego wydawanego przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych wymaga uzyskania uprzedniej akceptacji ministra właściwego do spraw wewnętrznych lub właściwego sekretarza albo podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
2.
Projekt wniosku o akceptację projektu wraz z uzasadnieniem sporządza Biuro Prawne Komendy Głównej Straży Granicznej na uzasadniony wniosek komórki przygotowującej projekt i przedkłada Komendantowi Głównemu Straży Granicznej do akceptacji.
3.
O uzyskaniu akceptacji na opracowanie projektu dyrektor Biura Prawnego informuje pisemnie kierownika komórki przygotowującej projekt. Orginał otrzymanej akceptacji dołączany jest do dokumentacji prowadzonej w Biurze Prawnym dla danego projektu.
§  3.
1.
Projekt aktu normatywnego opracowuje się zgodnie z zasadami techniki prawodawczej, określonymi w odrębnych przepisach.
2.
W prawym, górnym rogu projektu umieszcza się wyrazy "Projekt - wersja z dnia .....".
3.
Do projektu aktu normatywnego dołącza się uzasadnienie.

Rozdział  3

Uzgadnianie projektów aktów normatywnych opracowanych w Komendzie Głównej Straży Granicznej

§  4.
1. 9
Komórka przygotowująca projekt uzgadnia merytorycznie projekt aktu normatywnego z innymi komórkami organizacyjnymi Komendy, których zakresu działania projekt dotyczy, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
2. 10
Projekt aktu normatywnego opracowany w oddziale lub ośrodku szkolenia Straży Granicznej, przekazywany jest do Biura Prawnego Komendy Głównej Straży Granicznej, zwanego dalej "Biurem Prawnym". Biuro Prawne uzgadnia ten projekt z komórkami organizacyjnymi Komendy, o których mowa w ust. 1.
3. 11
Projekt aktu normatywnego, o którym mowa w § 2 ust. 5, przed skierowaniem do uzgodnień pod względem merytorycznym, powinien uzyskać wstępną akceptację dyrektora Biura Prawnego lub jego zastępcy. W tym celu dyrektor Biura Prawnego lub jego zastępca dokonuje oceny projektu w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania.
3a. 12
W przypadku akceptacji projektu aktu normatywnego dyrektor Biura Prawnego lub jego zastępca umieszcza na projekcie adnotację "Rekomenduję projekt do dalszych prac legislacyjnych" wraz z imienną pieczęcią służbową, parafą i datą dokonania tej czynności.
3b. 13
Jeżeli ocena projektu nie zostanie zakończona w terminie, o którym mowa w ust. 3, dyrektor Biura Prawnego lub jego zastępca informuje kierownika komórki przygotowującej projekt o przewidywanym terminie dokonania oceny.
3c. 14
Odmowa udzielenia wstępnej akceptacji projektu aktu normatywnego przez dyrektora Biura Prawnego lub jego zastępcę wymaga pisemnego uzasadnienia.
4.
Jeżeli wydanie projektowanego aktu normatywnego spowoduje skutki finansowe, projekt wymaga uzgodnienia z Biurem Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej.
5.
Jeżeli projekt aktu normatywnego dotyczy organizacji lub funkcjonowania oddziałów lub ośrodków szkolenia Straży Granicznej wymaga on uzgodnienia z właściwym komendantem oddziału lub ośrodka szkolenia Straży Granicznej.
6.
Jeżeli projekt aktu normatywnego dotyczy praw lub obowiązków funkcjonariuszy Straży Granicznej albo uprawnień pracowniczych wymaga on zaopiniowania odpowiednio przez właściwą organizację związkową funkcjonariuszy albo pracowników.
7.
Uzgodnień, o których mowa w ust. 1, 2 i 4 - 6, dokonuje się w formie arkusza uzgodnień. Wzór arkusza uzgodnień określa załącznik nr 1 do decyzji.
8. 15
Uzgodnienia, o których mowa w ust. 1, 2 i 4-6, mogą być dokonywane poprzez wymianę dokumentów drogą elektroniczną w sieci intranetowej Straży Granicznej, z wyłączeniem projektów zawierających informacje niejawne. Przepis stosuje się odpowiednio do uzgodnień, o których mowa w § 12 i § 14.
§  5.
1. 16
Komórki organizacyjne Komendy, do których został skierowany projekt aktu normatywnego do uzgodnienia, są obowiązane zająć stanowisko na piśmie, w formie arkusza uzgodnień, w wyznaczonym terminie, zgłaszając uwagi lub informując o braku uwag. W przypadku zgłoszenia uwag stanowisko powinno zawierać propozycje zmian wraz z ich uzasadnieniem oraz datę i czytelny podpis osoby zgłaszającej uwagi.
2.
Termin, o którym mowa w ust. 1, ustala się, biorąc pod uwagę rodzaj i przedmiot aktu normatywnego oraz pilność sprawy. Wyznaczenie terminu krótszego niż 7 dni wymaga uzasadnienia.
3.
W przypadku nie wskazania konkretnego terminu przez projektodawcę, przyjmuje się, że termin na zgłoszenie uwag wynosi 14 dni.
§  6. 17
 
1.
Ocena wszystkich uwag merytorycznych zgłaszanych w toku uzgodnień projektu aktu normatywnego należy do komórki przygotowującej projekt.
2.
Komórka przygotowująca projekt dąży do takiego zredagowania przepisów projektu, aby nie budziły one zastrzeżeń innych jednostek organizacyjnych Komendy.
3. 18
W przypadku powstania rozbieżności komórka przygotowująca projekt podejmuje działania zmierzające do ich usunięcia w porozumieniu z komórkami organizacyjnymi Komendy oraz innymi podmiotami, które zgłosiły uwagi.
4. 19
W przypadku nieuwzględnienia uwag zgłoszonych przez organizację związkową funkcjonariuszy albo pracowników, komórka przygotowująca projekt informuje pisemnie o przyczynach nieuwzględnienia tych uwag właściwą organizację związkową.
§  7. 20
 
1. 21
Uzgodniony pod względem merytorycznym projekt, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, komórka przygotowująca projekt przekazuje do Biura Prawnego, celem oceny jego zgodności z obowiązującym prawem i zasadami techniki prawodawczej. Do przekazywanego projektu należy dołączyć jego zapis w wersji elektronicznej, w tym w formacie XML, zgodnie z warunkami określonymi w przepisach dotyczących wymagań technicznych dokumentów elektronicznych zawierających akty normatywne i inne akty prawne, elektronicznej formy dzienników urzędowych oraz środków komunikacji elektronicznej i informatycznych nośników danych.
1a. 22
Obowiązek przekazywania projektów w formacie XML dotyczy projektów aktów prawnych, które podlegają ogłoszeniu w dziennikach urzędowych.
2. 23
Projekt, o którym mowa w ust. 1, osoba opracowująca projekt podpisuje imieniem i nazwiskiem wraz z podaniem daty. Projekt ten powinien być także podpisany czytelnie wraz z podaniem daty przez radcę prawnego komórki przygotowującej projekt lub osobę, która posiada kwalifikacje w zakresie legislacji, o której mowa w § 12 ust. 2.
3. 24
Komórka przygotowująca projekt, przekazując projekt do Biura Prawnego, informuje, z którymi komórkami organizacyjnymi lub innymi podmiotami projekt był uzgadniany, oraz przekazuje kopie lub skany wszystkich zgłoszonych w toku uzgodnień uwag, a w przypadku nieuzgodnienia stanowisk merytorycznych także tabelaryczne zestawienie nieuwzględnionych uwag. Wzór tabeli określa załącznik nr 2 do decyzji.
3a. 25
Skany zgłoszonych uwag oraz tabelaryczne zestawienie nieuwzględnionych uwag mogą być przesyłane drogą elektroniczną na adres intranetowy lub internetowy sekretariatu Biura Prawnego.
4. 26
O uwzględnieniu lub odrzuceniu nieuwzględnionych uwag rozstrzyga Biuro Prawne, kierując się koniecznością zapewnienia zgodności opracowywanych projektów z obowiązującym systemem prawnym. W przypadku powstania trudnych do rozwiązania sporów merytorycznych, dyrektor Biura Prawnego przedkłada sprawę do rozstrzygnięcia Komendantowi Głównemu Straży Granicznej.
§  8.
1. 27
Biuro Prawne, dokonując oceny zgodności projektu z obowiązującym prawem i zasadami techniki prawodawczej, przesyła uwagi na piśmie albo dokonuje uzgodnień z komórką przygotowującą projekt w trybie roboczym.
2. 28
W przypadku zgłoszenia przez Biuro Prawne uwag na piśmie, projekt aktu normatywnego przesyłany powtórnie przez komórkę przygotowującą projekt powinien spełniać wymagania, o których mowa w § 7 ust. 1 i 2.
3.
Tryb roboczy, o którym mowa w ust. 1, polega na prowadzeniu bezpośrednich konsultacji, udokumentowanych w formie pisemnej, pomiędzy osobą prowadzącą sprawę w Biurze Prawnym a osobą opracowującą projekt, zgodnie z harmonogramem spotkań opracowanym przez osobę prowadzącą sprawę w Biurze Prawnym. Dokumentacja konsultacji jest opracowywana i przechowywana w Biurze Prawnym.
4.
Zmiany do projektu, będące rezultatem konsultacji, o których mowa w ust. 3, wprowadza osoba prowadząca sprawę w Biurze Prawnym.
5. 29
Biuro Prawne dokonuje oceny, o której mowa w ust. 1, bez zbędnej zwłoki.
6. 30
Jeżeli ocena projektu trwa dłużej niż dwa miesiące, dyrektor Biura Prawnego informuje pisemnie o tym fakcie kierownika komórki przygotowującej projekt, wskazując jednocześnie przewidywany termin dokonania oceny.
§  9.
1.
Zaopiniowany pod względem prawnym i redakcyjnym projekt aktu normatywnego wydawanego przez Komendanta Głównego Straży Granicznej przedkładany jest przez dyrektora Biura Prawnego Komendantowi Głównemu Straży Granicznej do podpisu.
2. 31
Projekt, o którym mowa w ust. 1, podpisuje imieniem i nazwiskiem osoba opiniująca projekt w Biurze Prawnym, a także parafuje dyrektor Biura Prawnego lub jego zastępca "za zgodność pod względem prawnym i redakcyjnym" oraz kierownik komórki przygotowującej projekt lub jego zastępca za zgodność pod względem merytorycznym, podając jednocześnie daty dokonania tych czynności.
3.
Wymogu parafowania projektu za zgodność pod względem merytorycznym nie stosuje się do projektów opracowanych w oddziale lub ośrodku szkolenia Straży Granicznej.
§  10.
1.
Zaopiniowany pod względem prawnym i redakcyjnym oraz zaakceptowany przez Komendanta Głównego Straży Granicznej projekt aktu normatywnego zawierającego przepisy powszechnie obowiązujące lub projekt umowy międzynarodowej, Biuro Prawne uzgadnia z:
1)
właściwymi merytorycznie komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz organów podległych lub nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji;
2) 32
Departamentem Budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, jeżeli wydanie projektowanego aktu prawnego spowoduje skutki finansowe.
2.
Po przeprowadzeniu uzgodnień, o których mowa w ust. 1, Biuro Prawne przesyła projekt do Departamentu Prawnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o nadanie dalszego biegu legislacyjnego, informując o zakresie i rezultacie przeprowadzonych uzgodnień wewnątrzresortowych.
2a. 33
Biuro Prawne przekazując projekt uzgodniony wewnątrzresortowo do Departamentu Prawnego Ministerstwa SprawWewnętrznych i Administracji przesyła projekt jednocześnie do wiadomości właściwej organizacji związkowej, z którą był on uzgadniany w trybie § 4 ust. 6.
3.
Biuro Prawne przekazuje jednostce przygotowującej projekt uzyskane informacje o dalszym biegu legislacyjnym projektu.
§  11.
Dokumentacja dotycząca procesu opracowywania i uzgadniania projektu aktu normatywnego, prowadzona w jednostce przygotowującej projekt oraz w Biurze Prawnym, zawiera sporządzany na bieżąco wykaz pism wchodzących i wychodzących wraz z podaniem numeru i daty pisma.
§  12.
1. 34
Projekty aktów prawnych kierowników jednostek organizacyjnych Komendy podlegają uzgodnieniu pod względem merytorycznym z innymi komórkami organizacyjnymi Komendy, których zakresu działania projekt dotyczy, a pod względem formalno-prawnym z radcą prawnym komórki albo osobą, która posiada kwalifikacje w zakresie legislacji.
2.
Osobą, która posiada kwalifikacje w zakresie legislacji jest osoba mająca wykształcenie prawnicze oraz doświadczenie w pracy legislacyjnej, potwierdzone przez ukończenie:
1)
aplikacji legislacyjnej;
2)
podyplomowych studiów w zakresie legislacji.
§  13. 35
Przepisy rozdziału 3 dotyczące komórki przygotowującej projekt stosuje się odpowiednio do zespołu, o którym mowa w § 2 ust. 3. Czynności przewidziane dla osoby opracowującej projekt, określone w § 7 ust. 2 i § 8 ust. 3, wykonuje przewodniczący zespołu. Projekt opracowany przez zespół parafuje za zgodność pod względem merytorycznym kierownik komórki organizacyjnej, z której został powołany przewodniczący zespołu.

Rozdział  4

Uzgadnianie projektów aktów normatywnych otrzymywanych w toku uzgodnień zewnętrznych

§  14.
1.
Projekty aktów normatywnych otrzymane w toku uzgodnień wewnątrzresortowych lub międzyresortowych Biuro Prawne przekazuje do jednostek organizacyjnych Komendy, których zakresu działania projekt dotyczy, w celu zajęcia stanowiska lub zgłoszenia uwag.
2.
Zajęcie stanowiska lub zgłoszenie uwag dokonywane jest na piśmie, w tym w formie arkusza uzgodnień. W przypadku konieczności dokonania zmian w projekcie aktu prawnego, należy podać propozycje zmian wraz z ich szczegółowym uzasadnieniem.
3.
Biuro Prawne, z uwzględnieniem obowiązujących terminów prac legislacyjnych, wskazuje termin udzielenia odpowiedzi, który powinien być bezwzględnie przestrzegany.
4. 36
Jeżeli zachowanie wyznaczonego terminu udzielenia odpowiedzi jest niemożliwe, komórka organizacyjna Komendy informuje o tym Biuro Prawne, które ustala dalszy tryb postępowania.
5.
Biuro Prawne w oparciu o przekazane uwagi jednostek organizacyjnych Komendy opracowuje w imieniu Komendy stanowisko do projektów, o których mowa w ust. 1.
6. 37
Komórki organizacyjne Komendy, które zgłosiły uwagi do projektów, o których mowa w ust. 1, zapewniają udział swoich przedstawicieli w konferencjach uzgodnieniowych oraz spotkaniach dotyczących tych projektów.
§  15.
Przepisy § 14 nie naruszają odrębnie określonych zasad postępowania z dokumentami, w tym aktami prawnymi, Unii Europejskiej.

Rozdział  5

Rejestrowanie i ogłaszanie aktów normatywnych

§  16. 38
1.
Oryginały aktów normatywnych Komendanta Głównego Straży Granicznej, opatrzone okrągłą pieczęcią Komendanta Głównego Straży Granicznej są rejestrowane i gromadzone w Biurze Prawnym.
2.
Jeżeli akt, o którym mowa w ust. 1, został podpisany przy użyciu podpisu elektronicznego, jest on gromadzony w Biurze Prawnym także w postaci elektronicznej.
3. 39
Kopie aktów, o których mowa w ust. 1, są rozsyłane przez komórkę przygotowującą projekt zgodnie z opracowanym przez nią rozdzielnikiem. W rozdzielniku uwzględnia się jednostki organizacyjne Straży Granicznej i komórki organizacyjne Komendy, których dotyczy akt normatywny. W rozdzielniku uwzględnia się także każdorazowo Inspektorat Nadzoru i Kontroli Komendanta Głównego Straży Granicznej, z wyłączeniem aktów prawnych dotyczących organizacji wchodzących w skład Straży Granicznej komend oddziałów, placówek, dywizjonów oraz ośrodków szkolenia, a także Zespół Audytu Wewnętrznego Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Sztab Komendanta Głównego Straży Granicznej, z wyłączeniem aktów prawnych zawierających informacje niejawne dotyczące problematyki czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz aktów prawnych dotyczących organizacji wchodzących w skład Straży Granicznej komend oddziałów, placówek, dywizjonów oraz ośrodków szkolenia.
4.
Kopie aktów, o których mowa w ust. 1, mogą być rozsyłane drogą elektroniczną w sieci intranetowej Straży Granicznej.
5.
Oryginały aktów prawnych kierowników komórek organizacyjnych Komendy są rejestrowane w odrębnych rejestrach prowadzonych w komórkach organizacyjnych oraz gromadzone w tych jednostkach. Przepisy ust. 3 i 4 stosuje się odpowiednio.
§  17.
1. 40
Akty normatywne Komendanta Głównego Straży Granicznej ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Komendy Głównej Straży Granicznej, wydawanym również w formie elektronicznej, na podstawie przepisów o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Akt jest kierowany do ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym przez dyrektora Biura Prawnego, na podstawie pisemnego upoważnienia Komendanta Głównego Straży Granicznej.
2.
W Dzienniku Urzędowym Komendy Głównej Straży Granicznej nie zamieszcza się aktów prawnych zawierających informacje niejawne.

Rozdział  6

Przepisy końcowe

§  18.
Traci moc decyzja nr 88 Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia 14 lipca 2003 r. w sprawie opracowywania, uzgadniania i ogłaszania aktów prawnych w Straży Granicznej (Dz. Urz. KGSG Nr 2, poz. 31).
§  19.
Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1 41

ARKUSZ UZGODNIEŃ NR ..................

grafika

KOMENDA GŁÓWNA

STRAŻY GRANICZNEJ

....................................................................

(nazwa komórki organizacyjnej Komendy)

Proszę o zgłoszenie uwag do projektu:

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

..................................................................................... w terminie do .................................... r.

Projekt w załączeniu na ................ ark./przekazany drogą elektroniczną na wskazany adres intranetowy/internetowy/dostępny na stronie: ..........................................................................*)

Komórka organizacyjna Komendy lub inny podmiot

(ew. adres intranetowy/internetowy)

Zgłoszone uwagi

(data, pieczęć i podpis dyrektora komórki organizacyjnej Komendy lub innej upoważnionej osoby)

UWAGA: w razie potrzeby zgłoszenia większej ilości uwag, proszę je dołączyć na oddzielnej kartce. Uwagi należy przesłać także w formie elektronicznej na adres intranetowy/internetowy*):........................................................................................................

Sprawę prowadzi: ....................................................................... nr tel. ...................................

*) właściwe podkreślić

........................................................................................

(pieczęć i podpis dyrektora komórki organizacyjnej

Komendy lub innej upoważnionej osoby)

ZAŁĄCZNIK Nr  2

  42 Zestawienie nieuwzględnionych uwag do projektu:

.......................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................

Lp.Podmiot zgłaszający uwagiTreść uwag lub ich oznaczeniePrzyczyny nieuwzględnienia uwag

Sporządził: ................................................................... dnia: ..........................

1 § 1 ust. 2 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 150 z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.Urz.KGSG.10.8.39) zmieniającej nin. decyzję z dniem 3 lipca 2010 r.
2 § 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 i 2 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
3 § 2 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
4 § 2 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
5 § 2 ust. 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
6 § 2 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) decyzji nr 150 z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.Urz.KGSG.10.8.39) zmieniającej nin. decyzję z dniem 3 lipca 2010 r.
7 § 2 ust. 7 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) decyzji nr 150 z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.Urz.KGSG.10.8.39) zmieniającej nin. decyzję z dniem 3 lipca 2010 r.
8 § 2a dodany przez § 1 pkt 3 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
9 § 4 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
10 § 4 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
11 § 4 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) decyzji nr 35 z dnia 24 marca 2005 r. (Dz.Urz.KGSG.05.4.23) zmieniającej nin. decyzję z dniem 24 marca 2005 r.
12 § 4 ust. 3a dodany przez § 1 pkt 1 lit. b) decyzji nr 35 z dnia 24 marca 2005 r. (Dz.Urz.KGSG.05.4.23) zmieniającej nin. decyzję z dniem 24 marca 2005 r.
13 § 4 ust. 3b:

- dodany przez § 1 pkt 1 lit. b) decyzji nr 35 z dnia 24 marca 2005 r. (Dz.Urz.KGSG.05.4.23) zmieniającej nin. decyzję z dniem 24 marca 2005 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.

14 § 4 ust. 3c dodany przez § 1 pkt 1 lit. b) decyzji nr 35 z dnia 24 marca 2005 r. (Dz.Urz.KGSG.05.4.23) zmieniającej nin. decyzję z dniem 24 marca 2005 r.
15 § 4 ust. 8 dodany przez § 1 pkt 3 decyzji nr 150 z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.Urz.KGSG.10.8.39) zmieniającej nin. decyzję z dniem 3 lipca 2010 r.
16 § 5 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
17 § 6 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
18 § 6 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
19 § 6 ust. 4 dodany przez § 1 pkt 2 lit. b) decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
20 § 7 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
21 § 7 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 4 lit. a) decyzji nr 150 z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.Urz.KGSG.10.8.39) zmieniającej nin. decyzję z dniem 3 lipca 2010 r.
22 § 7 ust. 1a dodany przez § 1 pkt 4 lit. b) decyzji nr 150 z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.Urz.KGSG.10.8.39) zmieniającej nin. decyzję z dniem 3 lipca 2010 r.
23 § 7 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 decyzji nr 35 z dnia 24 marca 2005 r. (Dz.Urz.KGSG.05.4.23) zmieniającej nin. decyzję z dniem 24 marca 2005 r.
24 § 7 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a) decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
25 § 7 ust. 3a dodany przez § 1 pkt 3 lit. b) decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
26 § 7 ust. 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c) decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
27 § 8 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
28 § 8 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
29 § 8 ust. 5 dodany przez § 1 pkt 3 decyzji nr 35 z dnia 24 marca 2005 r. (Dz.Urz.KGSG.05.4.23) zmieniającej nin. decyzję z dniem 24 marca 2005 r.
30 § 8 ust. 6:

- dodany przez § 1 pkt 3 decyzji nr 35 z dnia 24 marca 2005 r. (Dz.Urz.KGSG.05.4.23) zmieniającej nin. decyzję z dniem 24 marca 2005 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.

31 § 9 ust. 2:

- zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 4 decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.

32 § 10 ust. 1 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 4 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
33 § 10 ust. 2a dodany przez § 1 pkt 5 decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
34 § 12 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
35 § 13 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
36 § 14 ust. 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 decyzji nr 261 z dnia 6 listopada 2007 r. (Dz.Urz.KGSG.07.11.100) zmieniającej nin. decyzję z dniem 6 listopada 2007 r.
37 § 14 ust. 6 dodany przez § 1 pkt 6 decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
38 § 16 zmieniony przez § 1 pkt 5 decyzji nr 150 z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.Urz.KGSG.10.8.39) zmieniającej nin. decyzję z dniem 3 lipca 2010 r.
39 § 16 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 7 decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
40 § 17 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 6 decyzji nr 150 z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.Urz.KGSG.10.8.39) zmieniającej nin. decyzję z dniem 3 lipca 2010 r.
41 Załącznik nr 1 zmieniony przez § 1 pkt 8 decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.
42 Załącznik nr 2 zmieniony przez § 1 pkt 9 decyzji nr 45 z dnia 3 marca 2011 r. (Dz.Urz.KGSG.11.2.11) zmieniającej nin. decyzję z dniem 11 marca 2011 r.