Nadanie statutu Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MPiPSp.2013.35

Akt utracił moc
Wersja od: 25 listopada 2013 r.

ZARZĄDZENIE Nr 34
MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 21 listopada 2013 r.
w sprawie nadania statutu Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego

Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 885 i 938) zarządza się, co następuje:
§  1.
Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego, utworzonemu decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 1994 r. w sprawie utworzenia zakładu budżetowego Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" i przekształconemu zarządzeniem nr 13 Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 grudnia 2009 r. w sprawie przekształcenia zakładu budżetowego Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego w jednostkę budżetową (Dz. Urz. Min. Prac. i Pol. Społ. Nr 5, poz. 17 oraz z 2010 r. Nr 1, poz. 3), nadaje się statut stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.
§  2.
Traci moc zarządzenie nr 17 Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 czerwca 2012 r. w sprawie statutu Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego (Dz. Urz. Min. Prac. i Pol. Społ. poz. 18).
§  3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

STATUT CENTRUM PARTNERSTWA SPOŁECZNEGO "DIALOG" IM. ANDRZEJA BĄCZKOWSKIEGO

§  1.
1.
Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego, zwane dalej CPS "Dialog" jest państwową jednostką budżetową, podległą Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej, zwanym dalej "Ministrem".
2.
Siedzibą CPS "Dialog" jest miasto stołeczne Warszawa.
§  2.
1.
Celem CPS "Dialog" jest:
1)
tworzenie właściwych warunków służących mediacji i doradztwu w zapobieganiu, łagodzeniu i rozwiązywaniu konfliktów społecznych oraz wspieranie instytucji porozumienia społecznego;
2)
realizacja zleconych przez Ministra zadań szkoleniowych, badawczych, informacyjnych, wydawczych i publikacyjnych oraz innych zadań na rzecz partnerstwa i dialogu społecznego, w tym:
a)
kształcenie i doskonalenie uczestników dialogu społecznego,
b)
doradztwo i opracowywanie ekspertyz,
c)
wykonywanie prac badawczych i analitycznych w dziedzinie zbiorowych stosunków pracy,
d)
promowanie nowych rozwiązań w dziedzinie zbiorowych stosunków pracy oraz bezkonfliktowych metod kształtowania tych stosunków.
§  3.
1.
Do podstawowych zadań CPS "Dialog" należy:
1)
prowadzenie działalności badawczej, doradczej i informacyjnej;
2)
organizowanie i prowadzenie działalności szkoleniowej oraz konferencji i warsztatów;
3)
prowadzenie działalności wydawniczej i publikacyjnej;
4)
współpraca z instytucjami krajowymi i zagranicznymi o podobnym profilu działania.
2.
CPS "Dialog" wykonuje zadania, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, we współpracy ze wskazanymi przez Ministra komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zwanego dalej "Ministerstwem" oraz współuczestniczy w działaniach Ministerstwa na rzecz partnerstwa i dialogu społecznego.
§  4.
1.
CPS "Dialog" kieruje dyrektor.
2.
Dyrektora CPS "Dialog" powołuje i odwołuje Minister.
3.
W czasie nieobecności dyrektora CPS "Dialog" jego funkcje sprawuje upoważniony pisemnie pracownik.
§  5.
Wewnętrzną strukturę organizacyjną zadania poszczególnych komórek organizacyjnych CPS "Dialog" oraz sposób i zakres współdziałania CPS "Dialog" z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa określa regulamin organizacyjny CPS "Dialog", ustalany przez dyrektora CPS "Dialog" i zatwierdzany przez Dyrektora Generalnego Ministerstwa.
§  6.
1.
Podstawą gospodarki finansowej CPS "Dialog" jest roczny plan finansowy, zatwierdzany zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
2.
Działalność CPS "Dialog" jest finansowana z budżetu państwa, część - 31 Praca, dział 750 - Administracja publiczna, rozdział 75072 - Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".