Korzystanie ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz przyznawania świadczeń z tego funduszu pracownikom Komendy Głównej Straży Granicznej.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.KGSG.2002.4.53

Akt utracił moc
Wersja od: 13 grudnia 2006 r.

REGULAMIN Nr 1
korzystania ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz przyznawania świadczeń z tego funduszu pracownikom Komendy Głównej Straży Granicznej
z dnia 6 maja 2002 r.

Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335, Nr 118, poz. 561, Nr 139, poz. 647 i Nr 147, poz. 686, z 1997 r. Nr 82, poz. 518, Nr 121, poz. 770 i Nr 82, poz. 518 oraz z 1998 r. Nr 75, poz. 486 i Nr 113, poz. 717) stanowi się, co następuje:

I.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

§  1.
1.
Administratorem środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Komendzie Głównej Straży Granicznej, zwanego dalej "Funduszem", jest, z upoważnienia Komendanta Głównego Straży Granicznej, Dyrektor Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej.
2.
Podstawę podziału środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej stanowi roczny plan rzeczowo-finansowy.
3.
Środki Funduszu są gromadzone na odrębnym rachunku bankowym, na który przekazuje się równowartość pieniężną dokonanych odpisów na Fundusz w wysokości, terminach i na warunkach określonych w ustawie z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.
4.
Koszty obsługi rachunku bankowego Funduszu obciążają koszty działalności Komendy Głównej Straży Granicznej.
5.
W sprawach nie uregulowanych regulaminem stosuje się przepisy dotyczące zakładowych funduszy świadczeń socjalnych.

II.

OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z FUNDUSZU

§  2.
1. 1
Do korzystania ze środków Funduszu uprawnieni są pracownicy zatrudnieni w Komendzie Głównej Straży Granicznej na czas określony i i nieokreślony, zwani dalej "pracownikami", a także:
1)
dzieci zmarłych pracowników (własne, przysposobione oraz przyjęte na wychowanie),
2)
emeryci i renciści będący byłymi pracownikami Komendy Głównej Straży Granicznej, Granicznej Placówki Kontrolnej Straży Granicznej Warszawa-Okęcie i Dowództwa Wojsk Ochrony Pogranicza,

zwani dalej "osobami uprawnionymi".

2.
Do korzystania ze środków Funduszu w postaci jednorazowego świadczenia (zapomogi bezzwrotnej) uprawniony jest również małżonek zmarłego pracownika.
§  3.
1. 2
Prawo do korzystania ze środków Funduszu pracownik lub osoby uprawnione, o których mowa w § 2 ust. 1 i ust. 2 nabywają po przepracowaniu przez pracownika w Komendzie Głównej Straży Granicznej jednego roku, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. 3
Prawo do korzystania ze środków Funduszu w formie rzeczowych i pieniężnych świadczeń okolicznościowych oraz pomocy finansowej w sytuacjach losowych pracownik lub osoby uprawnione, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 i ust. 2, nabywają z chwilą zatrudnienia pracownika w Komendzie Głównej Straży Granicznej.
3.
Prawo do korzystania ze środków Funduszu osobie uprawnionej, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, przysługuje do końca roku kalendarzowego, w którym osiąga pełnoletność.

III.

PRZEZNACZENIE FUNDUSZU

§  4.
Środki Funduszu mogą być przeznaczone na finansowanie (dofinansowanie):
1)
zapomóg zwrotnych,
2)
zapomóg bezzwrotnych,
3)
krajowego i zagranicznego wypoczynku dzieci pracowników,
4)
krajowych lub zagranicznych wycieczek i wczasów, w tym wczasów profilaktyczno-leczniczych, organizowanych lub zakupionych przez zakład pracy albo przez pracownika. W przypadku skorzystania z tej formy dofinansowania pracownik nie może ubiegać się o dofinansowanie wypoczynku, o którym mowa w pkt 5,
5)
wypoczynku urlopowego organizowanego przez pracownika we własnym zakresie,
6)
pożyczek mieszkaniowych,
7)
działalności kulturalno-oświatowej w postaci imprez artystycznych, kulturalnych i rozrywkowych, w tym zakupu biletów wstępu na takie imprezy;
8)
imprez sportowych, uczestnictwa w różnych formach rekreacji ruchowej, w tym zakupu biletów wstępu na te imprezy,
9)
imprez okolicznościowych organizowanych przez zakład pracy, w tym zakupu drobnych upominków dla dzieci pracowników (do ukończenia przez nie szkoły podstawowej) oraz pracowników odchodzących na emeryturę,
10)
rzeczowych lub pieniężnych świadczeń okolicznościowych dla pracowników po podjęciu uchwały przez Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej i Komisji ds. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Komendy Głównej Straży Granicznej lub na wniosek Przewodniczącego Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej,
11)
zakupu sprzętu turystycznego i sportowego do wspólnego użytku pracowników,
12)
innych wydatków po podjęciu uchwały przez Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej i Komisji ds. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Komendy Głównej Straży Granicznej.
§  5.
Pożyczki mieszkaniowe mogą być przeznaczone na:
1)
uzupełnienie wkładów mieszkaniowych do spółdzielni mieszkaniowych,
2)
przebudowę strychu, suszarni bądź innego pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkaniowe,
3)
remont i modernizację domów jednorodzinnych lub mieszkań,
4)
opłaty wymagane przy uzyskiwaniu i zamianie mieszkań,
5)
przystosowanie domów jednorodzinnych i mieszkań do potrzeb osób o ograniczonej sprawności fizycznej,
6)
budowę domu jednorodzinnego lub mieszkania,
7)
zakup budynku przeznaczonego na cele mieszkaniowe.

IV.

ZASADY I WARUNKI PRZYZNAWANIA ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

§  6.
Przyznawanie świadczeń ze środków Funduszu uzależnione jest od sytuacji materialnej, życiowej i rodzinnej pracownika lub osoby uprawnionej, w szczególności zaś środki te powinny być przyznawane pracownikom i osobom uprawnionym, które:
1)
znajdują się w trudnych warunkach materialnych,
2)
samotnie wychowują dzieci - do końca roku kalendarzowego, w którym dzieci te osiągną pełnoletność,
3)
posiadają dzieci, które ze względu na stan zdrowia wymagają specjalnej opieki i leczenia,
4)
znajdują się w trudnej sytuacji mieszkaniowej,
5)
zostały dotknięte poważnym wypadkiem losowym, w szczególności ucierpieli z powodu klęsk żywiołowych.
§  7.
1.
Warunki materialne, o których mowa w § 7 pkt 1, określa się na podstawie średniego miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie, biorąc za podstawę dochody pracowników i osób prowadzących wspólne gospodarstwo domowe za okres trzech miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie świadczenia ze środków Funduszu.
2.
Pracownik lub osoba uprawniona, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 2, ubiegająca się o przyznanie zapomogi bezzwrotnej, a także pracownik ubiegający się o dofinansowanie do wypoczynku dziecka powinni dołączyć do wniosku o przyznanie świadczenia z Funduszu oświadczenie o wysokości dochodów miesięcznych współmałżonka.
§  8.
1.
O dofinansowanie wypoczynku, o którym mowa w § 4 pkt 3, mogą ubiegać się pracownicy dwa razy w roku, w tym raz w okresie letnim.
2.
O dofinansowanie wypoczynku, o którym mowa w § 4 pkt 4, mogą ubiegać się pracownicy raz na dwa lata.
3.
O dofinansowanie wypoczynku, o którym mowa w § 4 pkt 5, mogą ubiegać się pracownicy raz w roku, pod warunkiem korzystania przez pracownika z urlopu w wymiarze nie mniejszym niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.
§  9.
Ustala się następujące maksymalne wysokości dofinansowania ze środków Funduszu do form wypoczynku i rekreacji wymienionych w § 4:
1)
do 40% przedstawionej na rachunku ceny wczasów, przy czym dofinansowanie nie może obejmować więcej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych pobytu na wczasach oraz być większe niż równowartość kwoty obliczonej jako iloczyn 150% diety za dobę podróży służbowej w kraju obowiązującej w poprzednim roku kalendarzowym, zwanej dalej "dietą", i 14 dni kalendarzowych.
2)
równowartość 150% wysokości diety za dzień wypoczynku urlopowego organizowanego przez pracownika we własnym zakresie; pod warunkiem skorzystania z urlopu w wymiarze nie mniejszym niż 14 kolejnych dni kalendarzowych,
3)
do 40% przedstawionej na rachunku ceny kolonii lub zimowiska, przy czym dofinansowanie nie może obejmować więcej niż 21 kolejnych dni kalendarzowych pobytu na kolonii lub zimowisku oraz być większe niż równowartość kwoty obliczonej jako iloczyn 150% diety i 21 dni kalendarzowych,
4)
do 40% przedstawionej na rachunku ceny wycieczki krajowej lub zagranicznej, przy czym dofinansowanie nie może obejmować więcej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych pobytu na wycieczce oraz być większe niż równowartość kwoty obliczonej jako iloczyn 150% diety i 14 dni kalendarzowych,
5)
do 30% przedstawionej na rachunku ceny za korzystanie z różnych form zajęć sportowo-rekreacyjnych przy uczestniczeniu w tych zajęciach nie częściej niż raz na dwa tygodnie przez dwie godziny,
6)
do 50% ceny dwóch biletów na imprezy artystyczne, kulturalne i rozrywkowe, przy uczestniczeniu w tych imprezach nie częściej niż raz w miesiącu.
§  10.
1.
Wysokość pożyczek mieszkaniowych oraz zapomóg zwrotnych i bezzwrotnych ustalana jest w formie decyzji Dyrektora Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej podjętej w porozumieniu z Zarządem Zakładowym Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej i zaopiniowanej przez Komisję ds. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Komendy Głównej Straży Granicznej, w zależności od wielkości środków finansowych Funduszu posiadanych w danym roku kalendarzowym.
2.
Wysokość zapomogi zwrotnej nie może przekraczać 30% kwoty najniższego uposażenia krajowego brutto; kwota ta zostanie potrącona w całości z należnego miesięcznego wynagrodzenia za pracę przy najbliższej wypłacie tego wynagrodzenia.
§  11.
Pracownik ubiegający się o przyznanie pożyczki mieszkaniowej powinien dołączyć do wniosku o przyznanie tej pożyczki ze środków Funduszu:
1)
zaświadczenie z zakładu pracy małżonka, o nieskorzystaniu z pożyczki w okresie ostatnich 3 lat,
2)
odpowiednie zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej o uzupełnieniu wkładu,
3)
aktualne pozwolenie na budowę, kosztorys robót potwierdzony przez właściwy organ,
4)
kosztorys robót potwierdzający przeprowadzenie przez pracownika remontu domu jednorodzinnego lub mieszkania, w którym jest on zameldowany na pobyt stały,
5)
kosztorys robót i dokument potwierdzający przydział lokalu przeznaczonego na cele mieszkaniowe,
6)
zaświadczenie o wysokości kaucji i opłat wymaganych przy uzyskaniu i zamianie mieszkań,
7)
zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej lub banku o spłaceniu kredytu bankowego zaciągniętego na uzyskanie domu jednorodzinnego lub mieszkania,
8)
kopię umowy kupna-sprzedaży w przypadku kupna domu jednorodzinnego lub mieszkania,
9)
zaświadczenie o wysokości dochodów współmałżonka, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do regulaminu.
§  12.
1.
Podstawą wypłacenia pożyczki mieszkaniowej jest umowa zawarta między Komendantem Głównym Straży Granicznej, reprezentowanym przez Dyrektora Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej, a pracownikiem oraz poręczenie spłaty tej pożyczki przez dwie osoby będące pracownikami.
2.
Umowę, o której mowa w ust. 1, zawiera się w Biurze Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej w obecności poręczycieli.
3.
Wzór umowy, o której mowa w ust. 1, stanowi załącznik nr 2 do regulaminu.
4.
Wysokość pożyczki mieszkaniowej oraz warunki jej spłaty ustalone są w umowie, o której mowa w ust. 1.
5.
Okres spłaty pożyczki mieszkaniowej, który nie może być dłuższy niż 3 lata, ustala zakład pracy w porozumieniu z Komisją ds. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, przy czym spłata tej pożyczki powinna rozpoczynać się nie później niż po upływie 1 miesiąca od dnia jej udzielenia.
6.
Z chwilą rozwiązania stosunku pracy nie spłacona część pożyczki mieszkaniowej podlega natychmiastowej spłacie w całości. Obowiązku natychmiastowej spłaty nie stosuje się do pracowników przechodzących na emeryturę, rentę lub zwalnianych z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy.
7.
W razie śmierci pracownika, przyznana pożyczka mieszkaniowa ulega umorzeniu.
8.
Dyrektor Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej w wyjątkowych przypadkach może podjąć decyzję o umorzeniu części pożyczki mieszkaniowej lub rozłożeniu jej na raty w porozumieniu z Zarządem Zakładowym Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej.
9.
Pracownik może otrzymać pożyczkę mieszkaniową raz na 3 lata. Nie może starać się o nią pracownik, który nie spłaci wcześniej przyznanej pożyczki na ten cel.
10.
Nie można przyznać pożyczki mieszkaniowej pracownikowi, którego małżonek skorzystał z takiej pożyczki lub innych świadczeń na cele mieszkaniowe w swoim zakładzie pracy w okresie ostatnich 3 lat.

V.

KOMISJA DO SPRAW ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

§  13.
1.
Komisję do spraw Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, zwaną dalej "Komisją", powołuje Komendant Główny Straży Granicznej na wniosek Przewodniczącego Zarządu Zakładowego Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej.
2.
W skład Komisji wchodzą:
1)
Przewodniczący Zarządu Zakładowego Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej, będący również przewodniczącym Komisji,
2)
przedstawiciele Zarządu Zakładowego Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej,
3)
przedstawiciel Wydziału Obsługi Finansowej Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej,
4)
przedstawiciel Wydziału Spraw Osobowych Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej,
5)
przedstawiciel Zespołu do spraw socjalnych w Biurze Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej w charakterze konsultanta Komisji do spraw Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
§  14.
Komisja przedkłada Dyrektorowi Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej, do zatwierdzenia, plan podziału środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej w danym roku kalendarzowym, do dnia 15 stycznia tego roku.
§  15.
Na wniosek przewodniczącego Komisji Wydział Obsługi Finansowej Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej zobowiązany jest do udzielania informacji o stanie konta Funduszu, a Wydział Spraw Osobowych Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej o udzielenie informacji dotyczących niezbędnych do naliczenia odpisu na Fundusz danych dotyczących zatrudnienia oraz emerytów i rencistów.

VI.

POSTĘPOWANIE W SPRAWACH O PRZYZNANIE ŚWIADCZEŃ

§  16.
1.
Świadczenia z Funduszu mogą być przyznawane na wniosek pracownika lub osób uprawnionych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 2 i ust. 2, przełożonego pracownika, a także Przewodniczącego Zarządu Zakładowego Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej, zwanych dalej "osobami ubiegającymi się". Wzory wniosków o przyznawanie świadczeń ze środków Funduszu, w zależności od rodzaju świadczenia, stanowią załączniki nr 3, 4, 5 i 6 do regulaminu.
2.
Osoba ubiegająca się składa wniosek o przyznanie świadczenia ze środków Funduszu do Dyrektora Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej za pośrednictwem Komisji, która go opiniuje.
3.
Komisja opiniuje wnioski o przyznanie świadczenia ze środków Funduszu bezwzględną większością głosów.
4.
Przewodniczący Zarządu Zakładowego Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej lub sekretarz Komisji do spraw Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Komendy Głównej Straży Granicznej zobowiązany jest do poinformowania osób ubiegających się o sposobie rozpatrzenia złożonych przez nie wniosków o przyznanie świadczenia ze środków Funduszu.
5.
Komisja prowadzi rejestr wniosków, o przyznanie świadczenia ze środków Funduszu według kolejności ich wpływania, sporządza protokół z posiedzenia, na którym były rozpatrywane te wnioski, a następnie przedkłada protokół Dyrektorowi Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej do zatwierdzenia.

VII.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§  17. 4
Zobowiązuje się kierowników jednostek organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej do zapoznania wszystkich podległych im pracowników z treścią regulaminu.
§  18.
Traci moc regulamin Nr 1 korzystania ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz przyznawania świadczeń z tego funduszu pracownikom cywilnym Komendy Głównej Straży Granicznej z dnia 8 stycznia 1996 r.
§  19.
Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania.

ZAŁĄCZNIKI

..................................................

Notka Wydawnictwa Prawniczego "Lex"

Grafiki zostały zamieszczone wyłącznie w Internecie. Obejrzenie grafik podczas pracy z programem Lex wymaga dostępu do Internetu.

..................................................

ZAŁĄCZNIK Nr 1

Warszawa, dnia ................

OŚWIADCZENIE

o wysokości dochodów współmałżonka pracownika

Imię i nazwisko pracownika

...............................................................

Adres zamieszkania:

...............................................................

Nr telefonu służbowego ..............

Oświadczam, że miesięczny dochód mojego współmałżonka .........

...............................................................

(imię i nazwisko współmałżonka)

wynosi .................... zł.

.................................

(własnoręczny podpis pracownika)

ZAŁĄCZNIK Nr 2

UMOWA

o udzielenie pożyczki mieszkaniowej ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

W dniu ........................ pomiędzy Komendantem Głównym

Straży Granicznej, zwanym w treści umowy "pracodawcą",

reprezentowanym przez Dyrektora Biura Finansów, a Panem/Panią

...................................... zatrudnionym/zatrudnioną

w ....................................... zwanym/zwaną w treści

umowy "pożyczkobiorcą" została zawarta umowa następującej

treści:

§ 1

Przedmiotem umowy jest udzielenie pożyczki mieszkaniowej w

kwocie ................ zł (słownie ....................... zł)

przyznanej na podstawie decyzji Dyrektora Biura Finansów

Komendy Głównej Straży Granicznej podjętej w porozumieniu z

Zarządem Zakładowym Związku Zawodowego Pracowników Cywilnych

Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Komendzie

Głównej Straży Granicznej i zaopiniowanej przez Komisję ds.

Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Komendy Głównej

Straży Granicznej, przy czym pożyczka ta przyznana jest na

..............................................................

§ 2

Wraz z podpisaniem umowy pracodawca przekazuje

pożyczkobiorcy wymienioną kwotę pieniężną, którą pożyczkobiorca

kwituje przez podpisanie umowy.

§ 3

Przyznana pożyczka podlega spłacie w całości w ciągu .......

lat. Spłata pożyczki następuje od dnia .............. w równych

miesięcznych ratach po ......................... zł każda.

§ 4

Pożyczkobiorca upoważnia pracodawcę do potrącenia rat, o

których mowa w § 2, z należnego miesięcznego wynagrodzenia za

pracę.

§ 5

Z chwilą rozwiązania stosunku pracy z pożyczkobiorcą nie

spłacona część pożyczki podlega natychmiastowej spłacie na

wskazany przez pracodawcę rachunek bankowy.

§ 6

Obowiązku natychmiastowej spłaty, o którym mowa w § 5, nie

stosuje się do pożyczkobiorców przechodzących na emeryturę,

rentę lub zwalnianych z przyczyn leżących po stronie zakładu

pracy. W tych przypadkach warunki spłaty pożyczki są

renegocjowane w drodze aneksu do niniejszej umowy.

§ 7

Dyrektor Biura Finansów Komendy Głównej Straży Granicznej w

wyjątkowych przypadkach może podjąć decyzję o umorzeniu części

pożyczki mieszkaniowej lub rozłożeniu jej na raty w

porozumieniu z Zarządem Zakładowym Związku Zawodowego

Pracowników Cywilnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i

Administracji w Komendzie Głównej Straży Granicznej. W tych

przypadkach warunki spłaty pożyczki są renegocjowane w drodze

aneksu do niniejszej umowy.

§ 8

Przyznana pożyczka ulega umorzeniu w razie śmierci

pożyczkobiorcy.

§ 9

Zmiana warunków określonych w niniejszej umowie wymaga formy

pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 10

Niniejsza umowa została sporządzona w 2 jednobrzmiących

egzemplarzach, po jednym dla pracodawcy i pożyczkobiorcy.

§ 11

Poręczenie

1. Imię i nazwisko ........................ zam. ..............

.......................... nr dow. osob. ...................

data i podpis poręczyciela .......................

2. Imię i nazwisko ........................ zam. ..............

.......................... nr dow. osob. ...................

data i podpis poręczyciela .......................

................................ ..........................

data i podpis pożyczkobiorcy Dyrektor Biura Finansów

Komendy Głównej Straży

Granicznej

ZAŁĄCZNIK Nr 3

WNIOSEK

o dofinansowanie wypoczynku urlopowego ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Komendzie Głównej Straży Granicznej

grafika

ZAŁĄCZNIK Nr 4

WNIOSEK

o przydzielenie zapomogi zwrotnej ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Komendzie Głównej Straży Granicznej

grafika

ZAŁĄCZNIK Nr 5

WNIOSEK

o przyznanie pożyczki mieszkaniowej lub zapomogi bezzwrotnej ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Komendzie Głównej Straży Granicznej

grafika

ZAŁĄCZNIK Nr 6

WNIOSEK

o dofinansowanie wypoczynku dziecka pracownika ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Komendzie Głównej Straży Granicznej

grafika

1 § 2 ust. 1 zdanie wstępne zmienione przez § 1 pkt 1 aneksu Nr 2/Nr1 z dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz.Urz.KGSG.06.11.107) zmieniającego nin. regulamin z dniem 13 grudnia 2006 r.
2 § 3 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) aneksu Nr 2/Nr1 z dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz.Urz.KGSG.06.11.107) zmieniającego nin. regulamin z dniem 13 grudnia 2006 r.
3 § 3 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) aneksu Nr 2/Nr1 z dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz.Urz.KGSG.06.11.107) zmieniającego nin. regulamin z dniem 13 grudnia 2006 r.
4 § 17 zmieniony przez § 1 pkt 3 aneksu Nr 2/Nr1 z dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz.Urz.KGSG.06.11.107) zmieniającego nin. regulamin z dniem 13 grudnia 2006 r.