Pełnomocnictwo ministra obrony narodowej z dnia 15 maja 2007 r.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MON.2007.10.122

Akt indywidualny
Wersja od: 1 czerwca 2007 r.

PEŁNOMOCNICTWO
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 15 maja 2007 r.

Na podstawie art. 98 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.), w związku z art. 2 pkt 10 ustawy z dnia 14 grudnia 1995 r. o urzędzie Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. z 1996 r. Nr 10, poz. 56, z późn. zm.) oraz § 2 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 lipca 1996 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. Nr 94, poz. 426) udzielam
Panu gen. bryg. Włodzimierzowi NOWAKOWI

Dyrektorowi Departamentu

Informatyki i Telekomunikacji

pełnomocnictwa do przygotowania i przeprowadzenia w resorcie obrony narodowej postępowania przetargowego na długofalowe (wieloletnie), specjalistyczne usługi doradcze w zakresie informatyki, teleinformatyki i telekomunikacji oraz do podpisania umowy ramowej z wykonawcami wyłonionymi w drodze tego postępowania.

1.
Niniejsze pełnomocnictwo upoważnia do wykonania wszystkich czynności przewidzianych przepisami ustawy - Kodeks cywilny dla organizatora przetargu oraz decyzją Nr 222/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 15 maja 2007 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia w resorcie obrony narodowej postępowania przetargowego na długofalowe usługi doradcze w obszarze informatyki, teleinformatyki i telekomunikacji - dla Zamawiającego, obejmujących w szczególności:
1)
kierowanie do wykonawców wszelkich oświadczeń związany z prowadzonym postępowaniem przetargowym, w szczególności zapytań o chęć udziału w postępowaniu, zaproszeń do udziału w postępowaniu i złożenia oferty, wyjaśnień wątpliwości dotyczących treści "Warunków przetargu", wezwań do uzupełniania dokumentów, zawiadomień o wyborze oferty, wezwań do podpisania umowy ramowej;
2)
wykluczenie uczestników przetargu/wykonawców lub odrzucenie ich ofert;
3)
prowadzenie negocjacji z wybranym wykonawcą;
4)
wybór - na podstawie oceny ofert dokonanej przez komisję przetargową - oferty uczestników przetargu/wykonawców, z którymi zostanie zawarta umowa ramowa;
5)
zamknięcie postępowania przetargowego;
6)
występowanie z roszczeniami określonymi w przepisach obowiązującego prawa, w tym ustawy - Kodeks cywilny, w stosunku do uczestnika przetargu/wykonawcy oraz reprezentowania Ministra Obrony Narodowej w takich postępowaniach, jak również reprezentowanie Ministra Obrony Narodowej w przypadku roszczeń kierowanych przez uczestników przetargu/wykonawców.
2.
Niniejsze pełnomocnictwo obejmuje również umocowanie do przeprowadzenia postępowań na zawarcie umów realizacyjnych w trybie negocjacji z jednym wykonawcą, lub przetargu, do którego zaproszeni zostaną wszyscy wykonawcy, z którymi została zawarta umowa ramowa, zgodnie z § 6 regulaminu przeprowadzenia postępowania przetargowego na długofalowe usługi doradcze w zakresie informatyki, teleinformatyki i telekomunikacji, stanowiącego załącznik do decyzji Nr 222/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 15 maja 2007 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia w resorcie obrony narodowej postępowania przetargowego na długofalowe usługi doradcze w obszarze informatyki, teleinformatyki i telekomunikacji - oraz zawarcia przedmiotowych umów realizacyjnych.
3.
Umocowanie to obejmuje prawo do dokonania wszelkich czynności zastrzeżonych dla Zamawiającego, przewidzianych decyzją Nr 326/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 października 2004 r. w sprawie udzielania w resorcie obrony narodowej zamówień objętych tajemnicą państwową oraz jeżeli wymaga tego istotny interes bezpieczeństwa państwa (Dz. Urz. MON Nr 14, poz. 154).