Rozporządzenie 692/2012 zmieniające rozporządzenia (UE) nr 43/2012 oraz (UE) nr 44/2012 w odniesieniu do ochrony gatunku manta oraz pewnych uprawnień do połowów

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2012.203.1

Akt jednorazowy
Wersja od: 1 stycznia 2012 r.

ROZPORZĄDZENIE RADY (UE) NR 692/2012
z dnia 24 lipca 2012 r.
zmieniające rozporządzenia (UE) nr 43/2012 oraz (UE) nr 44/2012 w odniesieniu do ochrony gatunku manta oraz pewnych uprawnień do połowów

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 43 ust. 3,

uwzględniając wniosek Komisji Europejskiej,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W rozporządzeniach (UE) nr 43/2012(1) oraz (UE) nr 44/2012(2) Rada ustaliła uprawnienia do połowów na 2012 rok w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb, stosowane na wodach UE oraz - dla statków UE - na niektórych wodach nienależących do UE.

(2) Na dziesiątej konferencji stron (COP10) dotyczącej Konwencji o ochronie wędrownych gatunków dzikich zwierząt, która odbyła się w Bergen w dniach 20-25 listopada 2011 r., do wykazów gatunków chronionych zamieszczonych w załączniku I i załączniku II do konwencji dodano mantę (Manta birostris). W związku z tym należy zapewnić ochronę manty w odniesieniu do statków UE poławiających na wszystkich wodach oraz w odniesieniu do statków spoza UE poławiających na wodach UE.

(3) Komitetowi Naukowo-Technicznemu i Ekonomicznemu ds. Rybołówstwa (STECF) przedstawiono do rozważenia możliwość przeprowadzenia testów dotyczących w pełni udokumentowanych kwot połowowych dla różnych stad w obszarze VII Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES) w celu oceny wpływu kwot połowowych na śmiertelność, odrzuty i praktyki połowów selektywnych przy połowach wielogatunkowych. Testy te byłyby przeprowadzane w odniesieniu do stad gładzicy, żabnicowatych, smuklicy i morszczuka, w przypadku których dostępna byłaby dodatkowa kwota w wysokości 1 %, oraz w odniesieniu do stad plamiaka, w przypadku których dostępna byłaby dodatkowa kwota w wysokości 5 %. W swojej odpowiedzi dla Komisji STECF wyraził swoje poparcie dla tych testów i stwierdził, że jest to istotny krok na drodze do wypracowania podejścia polegającego na zarządzaniu kwotami połowowymi. STECF zauważył także, że ryzyko zwiększenia ogólnej śmiertelności w danych stadach w wyniku tych testów jest bardzo niskie. Należałoby zatem zmienić odnośne pozycje TAC, aby udostępnić te dodatkowe kwoty państwom członkowskim zaangażowanym w ocenione testy.

(4) Na swoim 8. corocznym posiedzeniu, które odbywało się w dniach 26-30 marca w Guam (Stany Zjednoczone Ameryki), Komisja ds. Rybołówstwa na Zachodnim i Środkowym Pacyfiku (WCPFC) uchyliła ze skutkiem natychmiastowym swoje przepisy dotyczące obszarów zamkniętych dla połowów opastuna i tuńczyka żółtopłetwego przy użyciu okrężnic na niektórych obszarach pełnomorskich. Te obszary zamknięte zostały wprowadzone do prawa Unii na mocy art. 32 rozporządzenia (UE) nr 44/2012, który należy w związku z tym uchylić.

(5) Zjednoczone Królestwo przedstawiło informacje na temat połowów dorsza uzyskanych przez grupę statków poławiających w Morzu Irlandzkim przegrzebki grzebieniowate z wykorzystaniem włoków dennych. Na podstawie tych informacji - zgodnie z szacunkami STECF - można stwierdzić, że połowy dorsza - w tym odrzuty - pozyskane przez statki uczestniczące w tej działalności nie przekraczają 1,5 % całkowitych połowów tej grupy statków. Biorąc ponadto pod uwagę istniejące środki zapewniające monitorowanie i kontrolę działalności połowowej grupy statków uczestniczących w tej działalności oraz uznając, że włączenie tej grupy statków stanowiłoby obciążenie administracyjne nieproporcjonalne do ich ogólnego wpływu na stada dorsza, należy wyłączyć grupę statków poławiających w Morzu Irlandzkim przegrzebki grzebieniowate z wykorzystaniem włoków dennych ze stosowania systemu nakładu połowowego ustanowionego w rozdziale III rozporządzenia Rady (WE) nr 1342/2008 dnia 18 grudnia 2008 r. ustanawiającego długoterminowy plan w zakresie zasobów dorsza i połowów tych zasobów(3).

(6) TAC w odniesieniu do dorsza w cieśninie Kattegat powinien być równy kwocie Unii. Należy zatem odpowiednio skorygować odnośną wartość liczbową w rozporządzeniu (UE) nr 43/2012.

(7) Dodatkowe uprawnienia do połowów zostały udostępnione Unii w wyniku transferów kwot pomiędzy Unią a innymi umawiającymi się stronami Organizacji Rybołówstwa Północno-Zachodniego Atlantyku (NAFO). W związku z tym, w odniesieniu do roku 2012, należy zmienić załącznik IC do rozporządzenia (UE) nr 44/2012, aby odzwierciedlić te nowe uprawnienia do połowów. Zmiany te dotyczą roku 2012 i pozostają bez uszczerbku dla zasady względnej stabilności.

(8) W załączniku IIC do rozporządzenia (UE) nr 43/2012 ustala się ograniczenia nakładu połowowego w kontekście zarządzania stadami soli w zachodniej części kanału La Manche w rejonie ICES VIIe. Na wniosek Zjednoczonego Królestwa Komisja zwróciła się do STECF o opinię na temat tego, czy można by zmienić załącznik IIC, po to by ustanowić zmieniający się okres odniesienia dla zwolnienia dotyczącego narzędzi biernych w punkcie 1.2 tego załącznika zamiast obecnego stałego roku odniesienia. W odpowiedzi STECF uznał, że lepszy byłby rok odniesienia bliższy nam w czasie lub też zmieniający się okres odniesienia opierający się na kilku ostatnich latach; STECF jest również zdania, że skutki takiej zmiany dla wielkości nakładu połowowego na tym łowisku powinny być bez znaczenia.

(9) Suma kwot przyznanych państwom członkowskim w ramach TAC dla widlaka bostońskiego w obszarze NAFO 3NO powoduje, że kwota Unii przewyższa o jedną tonę wartość ustaloną w uprawnieniach do połowów określoną w kontekście tej regionalnej organizacji ds. rybołówstwa (RFMO). Należy zatem odpowiednio zmienić odnośny przydział kwoty w rozporządzeniu (UE) nr 44/2012.

(10) Konsultacje w sprawie uprawnień do połowów między Unią, Islandią i Wyspami Owczymi nie doprowadziły do porozumienia dotyczącego roku 2012. W związku z tym uprawnienia do połowów zarezerwowane na potrzeby tych konsultacji mogą obecnie zostać przydzielone państwom członkowskim. Ponadto konsultacje między państwami nadbrzeżnymi dotyczące zarządzania stadami makreli w północno-wschodnim Atlantyku, zakończone dnia 17 lutego 2012 r. w Reykjavíku, nie przyniosły rozstrzygnięcia. W związku z tym Unia i Norwegia postanowiły ustalić swoje uprawnienia do połowów makreli na 2012 r. zgodnie ze swoimi dwustronnymi uzgodnieniami. Należy zatem zmienić art. 1 rozporządzenia (UE) nr 44/2012 oraz odpowiednie wielkości TAC w załącznikach IA i IB do niego, aby rozdzielić nieprzydzielone kwoty oraz odzwierciedlić tradycyjny przydział makreli w północno-wschodnim Atlantyku.

(11) W swoich opiniach ICES i STECF wzywają do znacznego zmniejszenia TAC w odniesieniu do dobijaków w wodach UE rejonów ICES IIa i IIIa oraz na podobszarze ICES IV. W związku z tą opinią Norwegia i Unia uzgodniły w trakcie konsultacji w dniu 9 marca 2012 r. zmniejszenie transferów odnośnie do dobijaków na rzecz Norwegii. Należy zatem odpowiednio zmienić rozporządzenie (UE) nr 44/2012.

(12) Podczas trzeciego międzynarodowego posiedzenia dotyczącego utworzenia regionalnej organizacji ds. rybołówstwa (RFMO) na obszarze pełnomorskim południowego Pacyfiku (SPRFMO), zorganizowanego w maju 2007 r., przyjęto środki tymczasowe, w tym uprawnienia do połowów, zmierzające do uregulowania połowów pelagicznych oraz połowów dennych na tym obszarze do czasu utworzenia tej regionalnej organizacji ds. rybołówstwa. Te tymczasowe środki zostały poddane przeglądowi podczas 2. konferencji przygotowawczej ds. Komisji SPRFMO w styczniu 2011 r., a następnie poddane kolejnemu przeglądowi podczas 3. konferencji przygotowawczej ds. Komisji SPRFMO, która odbyła się w dniach 30 stycznia - 3 lutego 2012 r. Wspomniane środki tymczasowe są dobrowolne i nie są prawnie wiążące na mocy prawa międzynarodowego. Jednak zgodnie ze zobowiązaniami dotyczącymi współpracy i ochrony zapisanymi w międzynarodowym prawie morza środki te należy wprowadzić do prawa Unii poprzez ustanowienie ogólnej kwoty dla Unii oraz podział tej kwoty między zainteresowane państwa członkowskie.

(13) Rozporządzenia (UE) nr 43/2012 oraz (UE) nr 44/2012 mają zasadniczo zastosowanie od dnia 1 stycznia 2012 r. Niniejsze rozporządzenie należy zatem stosować również od tego dnia. Takie stosowanie z mocą wsteczną nie naruszy zasad pewności prawa ani ochrony uzasadnionych oczekiwań, ponieważ odnośne uprawnienia do połowów nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane. Jednak nowe przepisy dotyczące manty powinny obowiązywać dopiero od daty wejścia w życie zmian w odnośnych załącznikach do Konwencji o ochronie wędrownych gatunków dzikich zwierząt, zgodnie z jej art. XI ust. 5. Podobnie art. 32 rozporządzenia (UE) nr 44/2012 powinien zostać uchylony z dniem 31 marca 2012 r., zgodnie z datą określoną przez WCPFC w odniesieniu do wejścia w życie jej przepisów. Jako że zmiany pewnych limitów połowowych mają wpływ na działalność gospodarczą oraz planowanie okresu połowu dla statków UE, niniejsze rozporządzenie powinno wejść w życie natychmiast po jego opublikowaniu.

(14) W momencie przyjmowania rozporządzenia (UE) nr 44/2012 maksymalna liczba statków UE upoważnionych do połowów włócznika i tuńczyka białego w obszarze Komisji ds. Tuńczyka na Oceanie Indyjskim (IOTC) nie obejmowała 15 statków rybackich pływających pod banderą Francji, a zarejestrowanych w Reunion. Należy zatem zmienić TAC dla Unii w tym załączniku,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Zmiany do rozporządzenia (UE) nr 43/2012

W rozporządzeniu (UE) nr 43/2012 wprowadza się następujące zmiany:

1)
w art. 12 ust. 1 dodaje się literę w brzmieniu:

"g) manta (Manta birostris) na wszystkich wodach.";

2)
po art. 13 dodaje się nowy artykuł w brzmieniu:

"Artykuł 13a

Zmiany do rozporządzenia (WE) nr 754/2009

W art. 1 rozporządzenia (WE) nr 754/2009 dodaje się punkt w brzmieniu:

»i) grupa statków pływających pod banderą Zjednoczonego Królestwa wymienionych we wniosku Zjednoczonego Królestwa z dnia 16 marca 2012 r., poławiających przegrzebki grzebieniowate (Aequipecten opercularis) w Morzu Irlandzkim (obszar ICES VIIa) wokół Wyspy Man i wykorzystujących wyspecjalizowane włoki rozpornicowe o oczkach w rozmiarze 80-100 mm skonfigurowane w sposób pozwalający unikać połowów ryb (niska nadbora o wysokości 2 stóp, krótkie wodze lub ich brak oraz mały wlot)."";

3)
w załączniku I wprowadza się zmiany zgodnie z tekstem znajdującym się w załączniku I do niniejszego rozporządzenia.
Artykuł  2

Zmiany do rozporządzenia (UE) nr 44/2012

W rozporządzeniu (UE) nr 44/2012 wprowadza się następujące zmiany:

1)
w art. 1 skreśla się ust. 3 i 4;
2)
w art. 13 ust. 1 dodaje się literę w brzmieniu:

"g) manta (Manta birostris) na wszystkich wodach.";

3)
skreśla się art. 32;
4)
w art. 37 ust. 1 dodaje się literę w brzmieniu:

"g) manta (Manta birostris) na wodach UE.";

5)
w załącznikach I, IA, IB, IC, IJ i VI wprowadza się zmiany zgodnie z tekstem znajdującym się w załączniku II do niniejszego rozporządzenia.
Artykuł  3

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 1 stycznia 2012 r.

W drodze odstępstwa od akapitu drugiego niniejszego artykułu art. 1 pkt 1, art. 2 pkt 2 i 4, załącznik I pkt 1 i załącznik II pkt 1 stosuje się od dnia 23 lutego 2012 r. oraz art. 2 pkt 3 stosuje się od dnia 31 marca 2012 r.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 24 lipca 2012 r.

W imieniu Rady
A. D. MAVROYIANNIS
Przewodniczący
______

(1) Dz.U. L 25 z 27.1.2012, s. 1.

(2) Dz.U. L 25 z 27.1.2012, s. 55.

(3) Dz.U. L 348 z 24.12.2008, s. 20.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

CZĘŚĆ  A

W załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 43/2012 wprowadza się następujące zmiany:

1) w części A wprowadza się następujące zmiany:

a) w pierwszej tabeli (tabela porównawcza nazw łacińskich i nazw zwyczajowych) po pozycji dotyczącej Mallotus villosus dodaje się następującą pozycję:

"Manta birostrisRMBManta";

b) w drugiej tabeli (tabela porównawcza nazw zwyczajowych i nazw łacińskich) po pozycji dotyczącej makreli dodaje się następującą pozycję:

"MantaRMBManta birostris";

2) w części B:

a) pozycja dotycząca dorsza w cieśninie Kattegat otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Dorsz

Gadus morhua

Obszar:Cieśnina Kattegat

(COD/03AS.)

Dania82(1)
Niemcy2(1)
Szwecja49(1)
Unia133(1)
TAC133(1)TAC analityczny
______

(1) Wyłącznie przyłowy. Nie są dozwolone połowy ukierunkowane.";

b) pozycja dotycząca smuklic w obszarze VII otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Smuklice

Lepidorhombus spp.

Obszar:VII
(LEZ/07.)
Belgia470(1)
Hiszpania5 216(1)
Francja6 329(1)
Irlandia2 878(1)
Zjednoczone Królestwo2 492(1)
Unia17 385
TAC17 385TAC analityczny

Stosuje się art. 11 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Oprócz tej kwoty państwo członkowskie może przyznać statkom uczestniczącym w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów dodatkowy przydział w ramach ogólnego limitu wynoszącego dodatkowe 1 % kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu, zgodnie z warunkami określonymi w art. 7 niniejszego rozporządzenia.";

c) pozycja dotycząca żabnicowatych w obszarze VII otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Żabnicowate

Lophiidae

Obszar:VII
(ANF/07.)
Belgia2 835(1)(2)
Niemcy316(1)(2)
Hiszpania1 126(1)(2)
Francja18 191(1)(2)
Irlandia2 325(1)(2)
Niderlandy367(1)(2)
Zjednoczone Królestwo5 517(1)(2)
Unia30 677(1)
TAC30 677(1)TAC analityczny

Stosuje się art. 11 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Warunek szczególny: z czego do 5 % można poławiać w obszarach VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe (ANF/*8ABDE).

(2) Oprócz tej kwoty państwo członkowskie może przyznać statkom uczestniczącym w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów dodatkowy przydział w ramach ogólnego limitu wynoszącego dodatkowe 1 % kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu, zgodnie z warunkami określonymi w art. 7 niniejszego rozporządzenia.";

d) pozycja dotycząca plamiaka w obszarach VIIb-k, VIII, IX i X oraz wodach UE obszaru CECAF 34.1.1 otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Plamiak

Melanogrammus aeglefinus

Obszar:VIIb-k, VIII, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

(HAD/7X7A34)

Belgia185(1)
Francja11 096(1)
Irlandia3 699(1)
Zjednoczone Królestwo1 665(1)
Unia16 645
TAC16 645TAC analityczny

Stosuje się art. 11 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Oprócz tej kwoty państwo członkowskie może przyznać statkom uczestniczącym w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów dodatkowy przydział w ramach ogólnego limitu wynoszącego dodatkowe 5 % kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu, zgodnie z warunkami określonymi w art. 7 niniejszego rozporządzenia.";

e) pozycja dotycząca morszczuka w obszarach VI i VII, w wodach UE i wodach międzynarodowych obszaru Vb oraz w wodach międzynarodowych obszarów XII oraz XIV otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Morszczuk

Merluccius merluccius

Obszar:VI i VII; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

(HKE/571214)

Belgia284(1)(3)
Hiszpania9 109(3)
Francja14 067(1)(3)
Irlandia1 704(3)
Niderlandy183(1)(3)
Zjednoczone Królestwo5 553(1)(3)
Unia30 900
TAC30 900(2)TAC analityczny

Stosuje się art. 11 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Można dokonywać transferów tej kwoty w odniesieniu do wód UE obszarów IIa oraz IV. Takie transfery muszą jednak zostać uprzednio zgłoszone Komisji.

(2) W granicach całkowitego TAC wynoszącego 55 105 ton w odniesieniu do północnego stada morszczuka.

(3) Oprócz tej kwoty państwo członkowskie może przyznać statkom uczestniczącym w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów dodatkowy przydział w ramach ogólnego limitu wynoszącego dodatkowe 1 % kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu, zgodnie z warunkami określonymi w art. 7 niniejszego rozporządzenia.

Warunek szczególny:

W granicach wyżej wymienionych kwot w następujących obszarach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej:

VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe (HKE/*8ABDE)
Belgia37
Hiszpania1 469
Francja1 469
Irlandia184
Niderlandy18
Zjednoczone Królestwo827
Unia4 004";

f) pozycja dotycząca gładzicy w obszarze VIId oraz VIIe otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Gładzica

Pleuronectes platessa

Obszar:VIId oraz VIIe

(PLE/7DE.)

Belgia828(1)
Francja2 761(1)
Zjednoczone Królestwo 1 473(1)
Unia5 062
TAC5 062TAC analityczny
______

(1) Oprócz tej kwoty państwo członkowskie może przyznać statkom uczestniczącym w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów dodatkowy przydział w ramach ogólnego limitu wynoszącego dodatkowe 1 % kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu, zgodnie z warunkami określonymi w art. 7 niniejszego rozporządzenia.".

CZĘŚĆ  B

1) W dodatku 1 do załącznika IIA do rozporządzenia (UE) nr 43/2012 w tabeli c) kolumna dotycząca Zjednoczonego Królestwa (UK) otrzymuje brzmienie:
"UK
339 592
1 086 399
0
0
111 693
5 970
158
70 614";

2) w załączniku IIC do rozporządzenia (UE) nr 43/2012 pkt 1.2 otrzymuje brzmienie:

"1.2 Statki poławiające sieciami stawnymi o rozmiarze oczek sieci wynoszącym co najmniej 120 mm oraz o odnotowanych połowach wynoszących, zgodnie z zapisami połowów, mniej niż 300 kg soli w relacji pełnej na rok w trzech poprzednich latach są zwolnione ze stosowania niniejszego załącznika, pod warunkiem że:

a) statki takie złowią mniej niż 300 kg soli w relacji pełnej w okresie zarządzania obejmującym 2012 r.;

b) nie dokonuje się przeładunku ryb na morzu z takich statków na inny statek; oraz

c) do dnia 31 lipca 2012 r. oraz do dnia 31 stycznia 2013 r. każde z zainteresowanych państw członkowskich przedstawi Komisji sprawozdanie dotyczące odnotowanych połowów soli dokonanych przez te statki w trzech poprzednich latach oraz połowów soli w 2012 r.

Jeżeli któryś z powyższych warunków nie zostanie spełniony, odnośne statki przestają ze skutkiem natychmiastowym być zwolnione ze stosowania niniejszego załącznika.".

ZAŁĄCZNIK  II

  1 W załącznikach I, IA, IB, IC, IJ oraz VI do rozporządzenia (UE) nr 44/2012 wprowadza się następujące zmiany:

1) w załączniku I wprowadza się następujące zmiany:

a) w pierwszej tabeli (tabela porównawcza nazw łacińskich i nazw zwyczajowych) po pozycji dotyczącej Mallotus villosus dodaje się następującą pozycję:

"Manta birostrisRMBManta";

b) w drugiej tabeli (tabela porównawcza nazw zwyczajowych i nazw łacińskich) po pozycji dotyczącej makreli dodaje się następującą pozycję:

"MantaRMBManta birostris";

2) w załączniku IA wprowadza się następujące zmiany:

a) pozycja dotycząca dobijaków i powiązanych przyłowów w wodach UE obszarów IIa, IIIa oraz IV otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Dobijaki i powiązane przyłowy

Ammodytes spp.

Obszar:Wody UE obszarów IIa, IIIa oraz IV (1)

(SAN/2A3A4.)

Dania 34 072(2)
Zjednoczone Królestwo 745(2)
Niemcy 52(2)
Szwecja 1 251(2)
Unia 36 120
Norwegia 2 300
TAC 38 420TAC analityczny
______

(1) Z wyjątkiem wód w odległości 6 mil morskich od linii podstawowych Zjednoczonego Królestwa na Szetlandach, Fair Isle i Foula.

(2) Co najmniej 98 % wyładunków odliczanych od TAC muszą stanowić dobijaki. Przyłowy zimnicy, makreli i witlinka są odliczane od pozostałych 2 % TAC.

Warunek szczególny:

W granicach wyżej wymienionych kwot w następujących obszarach zarządzania dobijakami, określonymi w załączniku IIB, nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej:

Obszar: Wody UE w obszarach zarządzania dobijakami (1)
1234567
(SAN/*234 1)(SAN/*234 2)(SAN/*234 3)(SAN/*234 4)(SAN/*234 5)(SAN/*234 6)(SAN/*234 7)
Dania19 5264 7174 7174 71703950
Zjednoczone Królestwo427103103103090
Niemcy30777010
Szwecja7171731731730150
Unia20 7005 0005 0005 00004200
Norwegia2 300000000
Ogółe23 0005 0005 0005 00004200
______

(1) Może zostać zmieniony zgodnie z art. 5 ust. 4 niniejszego rozporządzenia.";

b) pozycja dotycząca śledzia w wodach UE i w wodach międzynarodowych obszarów Vb, VIb i VIaN otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Śledź

Clupea harengus

Obszar:Wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VIb i VIaN(1)

(HER/5B6ANB)

Niemcy2 560
Francja484
Irlandia3 459
Niderlandy2 560
Zjednoczone Królestwo13 837
Unia22 900
TAC22 900TAC analityczny
______

(1) Odnosi się do stada śledzia w obszarze VIa, na północ od 56° 00′ N oraz w tej części obszaru VIa, która położona jest na wschód od 07° 00′ W oraz na północ od 55° 00′ N, z wyłączeniem Clyde.";

c) pozycja dotycząca błękitka w wodach UE i wodach międzynarodowych obszarów I, II, III, IV, V, VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId, VIIIe, XII oraz XIV otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Błękitek

Micromesistius poutassou

Obszar:Wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II, III, IV, V, VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId, VIIIe, XII oraz XIV

(WHB/1X14)

Dania10 370(1)
Niemcy4 032(1)
Hiszpania8 791(1)(2)
Francja7 217(1)
Irlandia8 030(1)
Niderlandy12 645(1)
Portugalia817(1)(2)
Szwecja2 565(1)
Zjednoczone Królestwo13 454(1)
Unia67 921(1)
Norwegia30 000
TAC391 000TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Stosuje się art. 7 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Warunek szczególny: z czego do 68 % można poławiać w norweskiej strefie ekonomicznej lub w obszarze połowowym wokół Jan Mayen (WHB/*NZJM1).

(2) Można dokonywać transferów tej kwoty do obszarów VIIIc, IX i X; wód UE obszaru CECAF 34.1.1. Takie transfery muszą jednak zostać uprzednio zgłoszone Komisji.";

d) pozycja dotycząca molwy niebieskiej w wodach UE i w wodach międzynarodowych obszarów Vb, VI oraz VII otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Molwa niebieska

Molva dypterygia

Obszar:Wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII

(BLI/5B67-)(3)

Niemcy20
Estonia3
Hiszpania62
Francja1 423
Irlandia5
Litwa1
Polska1
Zjednoczone Królestwo362
Pozostałe5(1)
Unia1 882
Norwegia150(2)
TAC2 032TAC analityczny

Stosuje się art. 12 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane.

(2) Należy poławiać w wodach UE obszaru IIa, IV, Vb, VI oraz VII (BLI/*24X7C).

(3) Stosuje się przepisy szczególne zgodnie z art. 1 rozporządzenia (WE) nr 1288/2009(1) i pkt 7 załącznika III do rozporządzenia (WE) nr 43/2009(2).

(1) Dz.U. L 347 z 24.12.2009, s. 6.

(2) Dz.U. L 22 z 26.1.2009, s. 1.";

e) pozycja dotycząca molwy w wodach UE i wodach międzynarodowych obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Molwa

Molva molva

Obszar:Wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV

(LIN/6X14.)

Belgia30
Dania5
Niemcy109
Hiszpania2 211
Francja2 357
Irlandia591
Portugalia5
Zjednoczone Królestwo2 716
Unia8 024
Norwegia6 140(1)(2)
TAC14 164TAC analityczny

Stosuje się art. 12 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Warunek szczególny: z czego przypadkowy połów innych gatunków w wysokości 25 % na statek, w jakimkolwiek czasie, jest dozwolony w obszarach Vb, VI oraz VII. Odsetek ten może jednak być zwiększony w pierwszych 24 godzinach następujących po rozpoczęciu połowów w określonym obszarze. Całkowity przypadkowy połów innych gatunków w obszarach VI i VII nie może przekraczać 3 000 ton.

(2) Łącznie z brosmą. Kwoty dla Norwegii wynoszą 6 140 ton molwy i 2 923 tony brosmy i są one zamienne do wysokości 2 000 ton oraz można je poławiać wyłącznie taklami w obszarach Vb, VI oraz VII.";

f) pozycja dotycząca makreli w obszarze IIIa i IV oraz w wodach UE obszarów IIa, IIIb, IIIc i IIId otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Makrela

Scomber scombrus

Obszar:IIIa oraz IV; wody UE obszarów IIa, IIIb, IIIc i podrejonów 22-32

(MAC/2A34.)

Belgia512(3)
Dania17 580(3)
Niemcy534(3)
Francja1 612(3)
Niderlandy1 623(3)
Szwecja4 813(1)(2)(3)
Zjednoczone Królestwo1 503(3)
Unia28 177(1)(3)
Norwegia167 197(4)
TACNie dotyczyTAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Stosuje się art. 7 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Warunek szczególny: w tym 242 tony do połowu w wodach Norwegii na południe od 62° N (MAC/*04N-).

(2) Dla połowów na wodach Norwegii przyłowy dorsza (COD/*2134.), plamiaka (HAD/*2134.), rdzawca (POL/*2134.) i witlinka (WHG/*2134.) oraz czarniaka (POK/*2134.) należy odliczać od kwoty ustalonej dla tych gatunków.

(3) Może być poławiany również w wodach Norwegii obszaru IVa (MAC/*4AN.).

(4) Należy odjąć od udziału Norwegii w TAC (kwota dostępu). Ilość ta obejmuje udział Norwegii w TAC dla Morza Północnego, który wynosi 46 685 ton. Kwotę tę można poławiać jedynie w obszarze IVa (MAC/*04A.), z wyjątkiem 3 000 ton, które można poławiać w obszarze IIIa (MAC/*03A.).

Warunek szczególny:

W granicach wyżej wymienionych kwot w następujących obszarach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej.

IIIa

(MAC/*03A.)

IIIa oraz IVbc

(MAC/*3A4BC)

IVb

(MAC/*04B.)

IVc

(MAC/*04C.)

VI, wody międzynarodowe obszaru IIa, od dnia 1 stycznia do dnia 31 marca 2012 r. i w grudniu 2012 r.

(MAC/*2A6.)

Dania04 130009 482
Francja0490000
Niderlandy0490000
Szwecja00390101 829
Zjednoczone Królestwo0490000
Norwegia3 0000000";

g) pozycja dotycząca makreli w obszarach VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId i VIIIe, w wodach UE i wodach międzynarodowych obszaru Vb oraz w wodach międzynarodowych obszarów IIa, XII i XIV otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Makrela

Scomber scombrus

Obszar:VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów IIa, XII i XIV

(MAC/2CX14-)

Niemcy20 427
Hiszpania22
Estonia170
Francja13 619
Irlandia68 089
Łotwa126
Litwa126
Niderlandy29 788
Polska1 438
Zjednoczone Królestwo187 248
Unia321 053
Norwegia13 898(1)(2)
TACNie dotyczyTAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Stosuje się art. 7 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Można poławiać w obszarach IIa, VIa na północ od 56° 30' N, IVa, VIId, VIIe, VIIf oraz VIIh (MAC/*AX7H).

(2) Norwegia może złowić dodatkowe 33 437 ton kwoty dostępu na północ od 56° 30' N, a ilość tę odlicza się od jej limitu połowowego (MAC/*N6530).

Warunek szczególny:

W granicach wyżej wymienionych kwot w następującym obszarach i w określonych poniżej okresach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej.

Wody UE i wody Norwegii obszaru IVa

(MAC/*04A-EN)

W okresach od dnia 1 stycznia do dnia 15 lutego 2012 r. oraz od dnia 1 września do dnia 31 grudnia 2012 r.

Wody Norwegii obszaru IIa

(MAC/*2AN-)

Niemcy8 219837
Francja5 479557
Irlandia27 3962 790
Niderlandy11 9851 220
Zjednoczone Królestwo75 3427 672
Unia128 42113 076";

h) pozycja dotycząca makreli w obszarze VIIIc, IX i X oraz w wodach UE obszaru CECAF 34.1.1 otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Makrela

Scomber scombrus

Obszar:VIIIc, IX oraz X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1

(MAC/8C3411)

Hiszpania30 278(1)
Francja201(1)
Portugalia6 258(1)
Unia36 737
TACNie dotyczyTAC analityczny
Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Stosuje się art. 7 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Warunek szczególny: ilości podlegające wymianie z innymi państwami członkowskimi mogą być poławiane w obszarach VIIIa, VIIIb oraz VIIId (MAC/*8ABD.). Jednak ilości dostarczane przez Hiszpanię, Portugalię lub Francję do celów wymiany, które mają być poławiane w obszarach VIIIa, VIIIb oraz VIIId, nie mogą przekroczyć 25 % kwot przekazującego państwa członkowskiego.

Warunek szczególny:

W granicach wyżej wymienionych kwot w następującym obszarze nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej:

VIIIb

(MAC/*08B.)

Hiszpania2 543
Francja17
Portugalia526";

i) pozycja dotycząca makreli w wodach Norwegii obszarów IIa i IVa otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Makrela

Scomber scombrus

Obszar:Wody Norwegii obszaru IIa oraz IVa

(MAC/2A4A-N.)

Dania12 608(1)
Unia12 608(1)
TACNie dotyczyTAC analityczny
Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Stosuje się art. 7 niniejszego rozporządzenia.

______

(1) Połowy dokonane na obszarze IIa (MAC/*02A.) oraz IVa (MAC/*4A.) są zgłaszane osobno.";

j) pozycja dotycząca szprota i powiązanych przyłowów w wodach UE obszarów IIa oraz IV otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Szprot i powiązane przyłowy

Sprattus sprattus

Obszar:Wody UE obszarów IIa oraz IV

(SPR/2AC4-C)

Belgia1 737(4)
Dania137 489(4)
Niemcy1 737(4)
Francja1 737(4)
Niderlandy1 737(4)
Szwecja1 330(1)(4)
Zjednoczone Królestwo5 733(4)
Unia151 500
Norwegia10 000(2)
TAC161 500(3)TAC przezornościowy
______

(1) Łącznie z dobijakami.

(2) Można poławiać wyłącznie w wodach UE obszaru IV (SPR/*04-C.).

(3) Może zostać zmieniony zgodnie z art. 5 ust. 4 niniejszego rozporządzenia.

(4) Co najmniej 98 % wyładunków odliczanych z TAC musi stanowić szprot. Przyłowy zimnicy i witlinka należy odliczać od pozostałych 2 % TAC (OTH/*2AC4C).";

k) pozycja dotycząca ostroboka i powiązanych przyłowów w wodach UE obszarów IIa, IVa, VI, VIIa-c, VIIe-k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; w wodach UE i wodach międzynarodowych obszaru Vb; w wodach międzynarodowych obszarów XII oraz XIV otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Ostroboki i powiązane przyłowy

Trachurus spp.

Obszar:Wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa-c, VIIe-k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV

(JAX/2A-14)

Dania15 702(1)(3)
Niemcy12 251(1)(2)(3)
Hiszpania16 711(3)
Francja6 306(1)(2)(3)
Irlandia40 803(1)(3)
Niderlandy49 156(1)(2)(3)
Portugalia1 610(3)
Szwecja675(1)(3)
Zjednoczone Królestwo14 775(1)(2)(3)
Unia157 989
TAC157 989TAC analityczny
______

(1) Warunek szczególny: do 5 % tej kwoty poławianych w wodach UE obszarów IIa lub IVa przed dniem 30 czerwca 2012 r. można liczyć jako złowione w ramach kwoty dla wód UE obszarów IVb, IVc oraz VIId. Korzystanie z tego warunku szczególnego musi jednak zostać uprzednio zgłoszone Komisji (JAX/*4BC7D).

(2) Warunek szczególny: do 5 % tej kwoty można poławiać w rejonie VIId. Korzystanie z tego warunku szczególnego musi jednak zostać uprzednio zgłoszone Komisji (JAX/*07D.).

(3) Co najmniej 95 % wyładunków odliczanych z TAC muszą stanowić ostroboki. Przyłowy kaproszowatych, plamiaka, witlinka i makreli należy odliczać od pozostałych 5 % TAC (OTH/*2A-14).";

3) w załączniku IB wprowadza się następujące zmiany:

a) pozycja dotycząca dorsza oraz plamiaka w wodach Wysp Owczych obszaru Vb otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Dorsz oraz plamiak

Gadus morhua oraz Melanogrammus aeglefinus

Obszar:Wody Wysp Owczych obszaru Vb

(C/H/05B-F.)

Niemcy0
Francja0
Zjednoczone Królestwo0
Unia0
TACNie dotyczy";TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

b) pozycja dotycząca błękitka w wodach Wysp Owczych otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Błękitek

Micromesistius poutassou

Obszar:Wody Wysp Owczych

(WHB/2A4AXF)

Dania0
Niemcy0
Francja0
Niderlandy0
Zjednoczone Królestwo0
Unia0
TAC0(1)TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

______

(1) TAC ustalany zgodnie z wynikiem konsultacji między Unią, Wyspami Owczymi, Norwegią i Islandią.";

c) pozycja dotycząca molwy oraz molwy niebieskiej w wodach Wysp Owczych obszaru Vb otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Molwa oraz molwa niebieska

Molva molva oraz Molva dypterygia

Obszar:Wody Wysp Owczych obszaru Vb

(B/L/05B-F.)

Niemcy0
Francja0
Zjednoczone Królestwo0
Unia0
TACNie dotyczy";TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

d) pozycja dotycząca krewetki północnej w wodach Grenlandii obszarów V oraz XIV otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Krewetka północna

Pandalus borealis

Obszar:Wody Grenlandii obszarów V oraz XIV

(PRA/514GRN)

Dania2 550
Francja2 550
Unia8 000(1)
TACNie dotyczyTAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

______

(1) Z czego 2 900 ton przydzielono Norwegii.";

e) pozycja dotycząca czarniaka w wodach Wysp Owczych obszaru Vb otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Czarniak

Pollachius virens

Obszar:Wody Wysp Owczych obszaru Vb

(POK/05B-F.)

Belgia0
Niemcy0
Francja0
Niderlandy0
Zjednoczone Królestwo0
Unia0
TACNie dotyczy";TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

f) pozycja dotycząca karmazynów w wodach Islandii obszaru Va otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Karmazyny

Sebastes spp.

Obszar:Wody Islandii obszaru Va

(RED/05A-IS)

Belgia0(1)(2)
Niemcy0(1)(2)
Francja0(1)(2)
Zjednoczone Królestwo0 (1)(2)
Unia0(1)(2)
TACNie dotyczyTAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

______

(1) Łącznie z nieuniknionymi przyłowami (niedopuszczalne w odniesieniu do dorsza).

(2) Można poławiać wyłącznie od lipca do grudnia 2012 r.";

g) pozycja dotycząca karmazynów w wodach Wysp Owczych obszaru Vb otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Karmazyny

Sebastes spp.

Obszar:Wody Wysp Owczych obszaru Vb

(RED/05B-F.)

Belgia0
Niemcy0
Francja0
Zjednoczone Królestwo0
Unia0
TACNie dotyczy";TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

h) pozycja dotycząca innych gatunków w wodach Wysp Owczych obszaru Vb otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Inne gatunki(3)Obszar:Wody Wysp Owczych obszaru Vb

(OTH/05B-F.)

Niemcy0
Francja0
Zjednoczone Królestwo0
Unia0
TACNie dotyczyTAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

______

(1) Z wykluczeniem gatunków ryb, które nie mają wartości handlowej.";

i) pozycja dotycząca płastugokształtnych w wodach Wysp Owczych obszaru Vb otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:PłastugokształtneObszar:Wody Wysp Owczych obszaru Vb

(FLX/05B-F.)

Niemcy0
Francja0
Zjednoczone Królestwo0
Unia0
TACNie dotyczy";TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

4) w załączniku IC wprowadza się następujące zmiany:

a) pozycja dotycząca dorsza w obszarze NAFO 3M otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Dorsz

Gadus morhua

Obszar:NAFO 3M

(COD/N3M.)

Estonia103
Niemcy432
Łotwa103
Litwa103
Polska352(1)
Hiszpania1 328
Francja185
Portugalia1 821(2)
Zjednoczone Królestwo865
Unia5 292(3)
TAC9 280
______

(1) Z tej kwoty odejmuje się 133 tony w wyniku transferu uprawnień do połowów na rzecz państwa trzeciego.

(2) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 131,5 tony w wyniku transferów uprawnień do połowów z państwami trzecimi.

(3) Z tej kwoty odejmuje się 1,5 tony w wyniku transferów uprawnień do połowów z państwami trzecimi.";

b) (skreślona)

c) pozycja dotycząca krewetki północnej w obszarze NAFO 3L otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Krewetka północna

Pandalus borealis

Obszar:NAFO 3L(1)

(PRA/N3L.)

Estonia134
Łotwa134
Litwa134
Polska134(2)
Hiszpania105,5
Portugalia28,5(3)
Unia670(4)
TAC12 000TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

______

(1) Nie obejmuje obszaru ograniczonego następującymi współrzędnymi:

Punkt nrSzerokość geograficzna NDługość geograficzna W
147° 20' 046° 40' 0
247° 20' 046° 30' 0
346° 00' 046° 30' 0
446° 00' 046° 40' 0
______

(2) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 266 ton w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.

(3) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 133 tony w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.

(4) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 399 ton w wyniku transferu uprawnień do połowów z państw trzecich";

d) pozycja dotycząca halibuta niebieskiego w obszarze NAFO 3LMNO otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Halibut niebieski

Reinhardtius hippoglossoides

Obszar:NAFO 3LMNO

(GHL/N3LMNO)

Estonia328
Niemcy335
Łotwa46
Litwa23
Hiszpania4 486
Portugalia1 875(1)
Unia7 093(2)
TAC12 098TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

______

(1) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 10 ton w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.

(2) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 10 ton w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.";

e) pozycja dotycząca karmazynów w obszarze NAFO 3LN otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Karmazyny

Sebastes spp.

Obszar:NAFO 3LN

(RED/N3LN.)

Estonia297
Niemcy203
Łotwa297
Litwa297
Portugalia0(1)
Unia1 094(2)
TAC6 000
______

(1) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 454 tony w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.

(2) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 454 tony w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.";

f) pozycja dotycząca karmazynów w obszarze NAFO 3M otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Karmazyny

Sebastes spp.

Obszar:NAFO 3M

(RED/N3M.)

Estonia1 571(1)
Niemcy513(1)
Hiszpania233(1)
Łotwa1 571(1)
Litwa1 571(1)
Portugalia2 354(1)(2)
Unia7 813(1)(3)
TAC6 500(1)TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

______

(1) Kwota ta podlega wymogom zgodności z TAC wynoszącym 6 500 ton ustanowionym dla tego stada w odniesieniu do wszystkich umawiających się stron konwencji NAFO. Po wykorzystaniu TAC ukierunkowany połów tego stada musi zostać przerwany niezależnie od poziomu połowu.

(2) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 675 ton w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.

(3) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 675 ton w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.";

g) pozycja dotycząca karmazynów w obszarze NAFO 3O otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Karmazyny

Sebastes spp.

Obszar:NAFO 3O

(RED/N3O.)

Hiszpania1 771
Portugalia5 229
Polska0(1)
Unia7 000(2)
TAC20 000TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

______

(1) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 150 ton w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.

(2) Do tej kwoty dodaje się dodatkowe 150 ton w wyniku transferu uprawnień do połowów z państwa trzeciego.";

h) pozycja dotycząca widlaka bostońskiego w obszarze NAFO 3NO otrzymuje brzmienie:

"Gatunek:Widlak bostoński

Urophycis tenuis

Obszar:NAFO 3NO

(HKW/N3NO.)

Hiszpania1 273
Portugalia1 667
Unia2 940
TAC5 000
TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. "

5) załącznik IJ otrzymuje brzmienie:

"ZAŁĄCZNIK IJ

OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ SPRFMO

Gatunek:Ostrobok peruwiański

Trachurus murphyi

Obszar:Obszar objęty konwencją SPRFMO

(CJM/SPRFMO)

Niemcy6 790,5
Niderlandy7 360,2
Litwa4 725
Polska8 124,3
Unia27 000";

6) w załączniku VI punkt 2 otrzymuje następujące brzmienie:

"2. Maksymalna liczba statków UE upoważnionych do połowów włócznika i tuńczyka białego w obszarze objętym konwencją IOTC

Państwo członkowskieMaksymalna liczba statkówZdolność

(pojemność brutto)

Hiszpania2711 590
Francja415 382
Portugalia156 925
Zjednoczone Królestwo41 400
Unia8725 297«"
1 Załącznik II zmieniony przez sprostowanie z dnia 15 grudnia 2012 r. (Dz.U.UE.L.12.347.41).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.