Dyrektywa 2008/127/WE zmieniająca dyrektywę Rady 91/414/EWG w celu włączenia do niej kilku substancji czynnych

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2008.344.89

Akt jednorazowy
Wersja od: 20 grudnia 2008 r.

DYREKTYWA KOMISJI 2008/127/WE
z dnia 18 grudnia 2008 r.
zmieniająca dyrektywę Rady 91/414/EWG w celu włączenia do niej kilku substancji czynnych
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając dyrektywę Rady 91/414/EWG z dnia 15 lipca 1991 r. dotyczącą wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin(1), w szczególności jej art. 6 ust. 1,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Rozporządzenia Komisji (WE) nr 1112/2002(2) i (WE) nr 2229/2004(3) określają szczegółowe zasady wdrażania czwartego etapu programu prac, o którym mowa w art. 8 ust. 2 dyrektywy 91/414/EWG, oraz wykaz substancji czynnych, które mają zostać poddane ocenie w celu ich ewentualnego włączenia do załącznika I do dyrektywy 91/414/EWG. Wykaz ten obejmuje substancje czynne wymienione w załączniku do niniejszej dyrektywy.

(2) Rozporządzeniem (WE) nr 1095/2007(4) dodano do rozporządzenia (WE) nr 2229/2004 nowy art. 24b w celu umożliwienia włączenia do załącznika I do dyrektywy 91/414/EWG substancji czynnych, co do których istnieją wyraźne dowody, że można oczekiwać, iż nie mają one żadnych szkodliwych skutków dla zdrowia ludzi lub zwierząt, lub dla wód gruntowych, ani żadnego niedopuszczalnego wpływu na środowisko naturalne, bez uprzedniego zwracania się o szczegółową opinię naukową do Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

(3) Wpływ substancji czynnych wymienionych w załączniku do niniejszej dyrektywy na zdrowie ludzi i zwierząt, na wody gruntowe i na środowisko naturalne został przez Komisję poddany analizie zgodnie z art. 24a rozporządzenia (WE) nr 2229/2004 w odniesieniu do zakresu zastosowań proponowanych przez powiadamiających. W wyniku analizy ustalono, że wspomniane substancje czynne spełniają wymogi określone w art. 24b rozporządzenia (WE) nr 2229/2004.

(4) Zgodnie z art. 25 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 2229/2004 Komisja przedłożyła projekty sprawozdań z przeglądu dotyczącego substancji czynnych wymienionych w załączniku do niniejszej dyrektywy do analizy Stałemu Komitetowi ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt. Sprawozdania te zostały poddane przeglądowi przez państwa członkowskie oraz Komisję w ramach Stałego Komitetu ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt i sfinalizowane w dniu 28 października 2008 r. w formie opracowanych przez Komisję sprawozdań z przeglądu. Zgodnie z art. 25a rozporządzenia (WE) nr 2229/2004 Komisja powinna zwrócić się do EFSA o wydanie opinii na temat projektów sprawozdań z przeglądu najpóźniej do dnia 31 grudnia 2010 r.

(5) Jak wykazały różnorodne badania, można oczekiwać, że środki ochrony roślin zawierające substancje czynne wymienione w załączniku do niniejszej dyrektywy zasadniczo spełniają wymogi określone w art. 5 ust. 1 lit. a) i b) dyrektywy 91/414/EWG, w szczególności w odniesieniu do zastosowań, które zostały zbadane przez Komisję i wyszczególnione w jej sprawozdaniu z przeglądu. Należy zatem włączyć substancje czynne wymienione w załączniku do niniejszej dyrektywy do załącznika I do wymienionej dyrektywy, w celu zapewnienia we wszystkich państwach członkowskich możliwości udzielania zezwoleń na środki ochrony roślin zawierające te substancje czynne zgodnie z przepisami wymienionej dyrektywy.

(6) Należy przewidzieć rozsądnie długi termin na włączenie substancji czynnej do załącznika I, w celu umożliwienia państwom członkowskim i zainteresowanym stronom przygotowania się do spełnienia nowych wymogów wynikających z tego faktu.

(7) Nie naruszając określonych w dyrektywie 91/414/EWG zobowiązań wynikających z włączenia substancji czynnej do załącznika I, państwom członkowskim należy dać sześć miesięcy, licząc od daty włączenia, na dokonanie przeglądu istniejących zezwoleń dotyczących środków ochrony roślin zawierających substancje czynne wymienione w załączniku, w celu spełnienia wymogów ustanowionych w dyrektywie 91/414/EWG, w szczególności w jej art. 13, oraz stosownych warunków określonych w załączniku I. Państwa członkowskie powinny stosownie zmienić, zastąpić albo wycofać obowiązujące zezwolenia, zgodnie z przepisami dyrektywy 91/414/EWG. W drodze odstępstwa od powyższego terminu należy przyznać więcej czasu na przedłożenie i ocenę pełnej dokumentacji wyszczególnionej w załączniku III dla każdego środka ochrony roślin i każdego zamierzonego zastosowania, zgodnie z jednolitymi zasadami ustanowionymi w dyrektywie 91/414/EWG.

(8) Doświadczenie zdobyte przy okazji wcześniejszych przypadków włączania substancji czynnych, ocenionych w ramach rozporządzenia (EWG) nr 3600/92, do załącznika I do dyrektywy 91/414/EWG pokazuje, że mogą pojawić się trudności z interpretacją spoczywających na posiadaczach dotychczasowych zezwoleń obowiązków w zakresie dostępu do danych. W celu uniknięcia dalszych trudności wydaje się zatem konieczne wyjaśnienie obowiązków państw członkowskich, a w szczególności obowiązku sprawdzenia, czy posiadacz zezwolenia ma dostęp do dokumentacji zgodnie z wymogami określonymi w załączniku II do wymienionej dyrektywy. Wyjaśnienie to nie nakłada jednak na państwa członkowskie ani na posiadaczy zezwoleń żadnych nowych obowiązków w porównaniu z tymi, które nakłada się w przyjętych dotąd dyrektywach zmieniających załącznik I.

(9) Należy zatem odpowiednio zmienić dyrektywę 91/414/EWG.

(10) Środki przewidziane w niniejszej dyrektywie są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DYREKTYWĘ:

Artykuł  1

W załączniku I do dyrektywy 91/414/EWG wprowadza się zmiany zgodnie z załącznikiem do niniejszej dyrektywy.

Artykuł  2

Państwa członkowskie przyjmą i opublikują, najpóźniej do dnia 28 lutego 2010 r., przepisy ustawowe, wykonawcze i administracyjne niezbędne do wykonania niniejszej dyrektywy. Państwa członkowskie niezwłocznie przekażą Komisji tekst tych przepisów oraz tabelę korelacji pomiędzy tymi przepisami a niniejszą dyrektywą.

Państwa członkowskie zaczną stosować te przepisy od dnia 1 marca 2010 r.

Przepisy przyjęte przez państwa członkowskie zawierają odniesienie do niniejszej dyrektywy lub odniesienie takie towarzyszy ich urzędowej publikacji. Metody dokonywania takiego odniesienia określane są przez państwa członkowskie.

Artykuł  3
1.
Zgodnie z dyrektywą 91/414/EWG państwa członkowskie w miarę potrzeby odpowiednio zmieniają lub wycofują istniejące zezwolenia dla środków ochrony roślin zawierających substancje czynne wymienione w załączniku jako substancje czynne w terminie do dnia 28 lutego 2010 r.

Przed upływem tego terminu państwa członkowskie w szczególności weryfikują, czy spełnione są warunki wymienione w załączniku I do wspomnianej dyrektywy odnośnie do substancji czynnych wymienionych w załączniku, z wyjątkiem warunków wskazanych w części B pozycji odnoszącej się do tej substancji czynnej, oraz czy posiadacze zezwoleń zgodnie z warunkami ustanowionymi w art. 13 tej dyrektywy posiadają dokumentację spełniającą wymogi załącznika II do wspomnianej dyrektywy lub dostęp do takiej dokumentacji.

2.
W drodze odstępstwa od ust. 1, państwa członkowskie dokonają ponownej oceny każdego dopuszczonego środka ochrony roślin zawierającego jedną z substancji czynnych wymienionych w załączniku jako jedyną substancję czynną lub jako jedną z kilku substancji czynnych wyszczególnionych w załączniku I do dyrektywy 91/414/EWG najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2009 r. zgodnie z jednolitymi zasadami określonymi w załączniku VI do dyrektywy 91/414/EWG, na podstawie dokumentacji zgodnej z wymogami określonymi w załączniku III do wymienionej dyrektywy i z uwzględnieniem części B pozycji w załączniku I do tej dyrektywy dotyczącej substancji czynnych wymienionych w załączniku. Na podstawie powyższej oceny państwa członkowskie określą, czy środek spełnia warunki ustanowione w art. 4 ust. 1 lit. b), c), d) i e) dyrektywy 91/414/EWG.

Po dokonaniu tych ustaleń państwa członkowskie:

a) w przypadku środka zawierającego jedną z substancji czynnych wymienionych w załączniku jako jedyną substancję czynną, w razie potrzeby zmieniają lub wycofują zezwolenie najpóźniej do dnia 31 sierpnia 2015 r.; lub

b) w przypadku środka zawierającego jedną z substancji czynnych wymienionych w załączniku jako jedną z kilku substancji czynnych, w razie potrzeby zmieniają lub wycofują zezwolenie do dnia 31 sierpnia 2015 r. lub w terminie określonym dla takiej zmiany lub wycofania we właściwej dyrektywie lub dyrektywach włączających odpowiednią substancję lub substancje do załącznika I do dyrektywy 91/414/EWG, w zależności od tego, która z tych dwóch dat jest późniejsza.

Artykuł  4

Niniejsza dyrektywa wchodzi w życie dnia 1 września 2009 r.

Artykuł  5

Niniejsza dyrektywa skierowana jest do państw członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 18 grudnia 2008 r.

W imieniu Komisji

Androulla VASSILIOU

Członek Komisji

______

(1) Dz.U. L 230 z 19.8.1991, s. 1.

(2) Dz.U. L 168 z 27.6.2002, s. 14.

(3) Dz.U. L 379 z 24.12.2004, s. 13.

(4) Dz.U. L 246 z 21.9.2007, s. 19.

ZAŁĄCZNIK

Na końcu tabeli w załączniku I do dyrektywy 91/414/EWG dodaje się następującą pozycję:
NrNazwa zwyczajowa, numery identyfikacyjneNazwa IUPACCzystość(1)Data wejścia w życieData wygaśnięcia włączeniaPrzepisy szczególne
"224Kwas octowy

Nr CAS: 64-19-7

Nr CIPAC: nie przypisany

Kwas etanowy> 980 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze herbicydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego kwasu etanowego (SANCO/2602/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

225Siarczan glinowo-amonowy

Nr CAS: 7784-26-1

Nr CIPAC: nie przypisany

Siarczan glinowo-amonowy> 960 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego siarczanu glinowo-amonowego (SANCO/ 2985/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

226Krzemian glinu

Nr CAS: 1332-58-7

Nr CIPAC: nie przypisany

Niedostępna

Nazwa chemiczna: Krzemian glinu

> 999,8 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego krzemianu glinu (SANCO/2603/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

227Octan amonu

Nr CAS: 631-61-8

Nr CIPAC: nie przypisany

Octan amonu> 970 g/kg

stotne zanieczyszczenia: Metale ciężkie jak Pb maks. 10 ppm

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka wabiącego.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego octanu amonu (SANCO/2986/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

228Mączka z krwi

Nr CAS: nie przypisany

Nr CIPAC: nie przypisany

Niedostępna> 990 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent. Mączka z krwi musi być zgodna z rozporządzeniem (WE) nr 1774/2002.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego mączki z krwi (SANCO/2604/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

229Karbid

Nr CAS: 75-20-7

Nr CIPAC: nie przypisany

Węglik wapnia Acetylenek wapnia> 765 g/kg

Zawierający 0,08 -0,52 g/kg fosforku wapnia

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego karbidu (SANCO/2605/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

230Węglan wapnia

Nr CAS: 471-34-1

Nr CIPAC: nie przypisany

Węglan wapnia> 995 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego węglanu wapnia (SANCO/2606/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

231Dwutlenek węgla

Nr CAS: 124-38-9

Ditlenek węgla> 99,9 %1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze fumigantu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego dwutlenku węgla (SANCO/2987/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

232Benzoesan denatonium

Nr CAS: 3734-33-6

Nr CIPAC: nie przypisany

Benzoesan N-benzylo-2-(2,6-dimetylofenyloamino) -N,N-dietyl-2-oksoetanoamoniowy> 995 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego benzoesanu denatonium (SANCO/2607/ 2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

233Etylen

Nr CAS: 74-85-1

Nr CIPAC: nie przypisany

Eten> 99%1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze regulatora wzrostu roślin.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego etylenu (SANCO/2608/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

234Wyciąg z krzewu herbacianego

Nr CAS: Tee Tree Oil 68647-73-4 Główne składniki: terpinen-4-ol 562-74-3 y-terpinen 99-85-4 a-terpinen 99-86-5 1,8-cineol 470-82-6

Nr CIPAC: nie przypisany

Wyciąg z krzewu herbacianego stanowi złożoną mieszaninę substancji chemicznych.Główne składniki:

terpinen-4-ol > 300 g/kg

y-terpinen > 100 g/kg

a-terpinen > 50 g/kg

1,8-cineol ilość śladowa

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze fungicydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego wyciągu z krzewu herbacianego (SANCO/ 2609/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

235Pozostałości destylacji tłuszczu

Nr CAS: nie przypisany

Nr CIPAC: nie przypisany

niedostępne> 40 % rozszczepionych kwasów tłuszczowych

Istotne zanieczyszczenia: Ni maks. 200 mg/kg

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent. Pozostałości destylacji tłuszczu pochodzenia zwierzęcego muszą być zgodne z rozporządzeniem (WE) nr 1774/2002.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego pozostałości destylacji tłuszczu (SANCO/ 2610/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

236Kwasy tłuszczowe C7-C20

Nr CAS: 112-05-0 (kwas pelargonowy)

67701-09-1 (kwasy tłuszczowe C7-C18 i nienasycone sole potasu C18)

124-07-2 (kwas kaprylowy)

334-48-5 (kwas dekanowy)

143-07-7 (kwas laurynowy)

112-80-1 (kwas oleinowy)

85566-26-3 (kwasy tłuszczowe C8-C10 estry metylowe)

111-11-5 (oktanian metylu)

110-42-9 (dekanian metylu)

Nr CIPAC: nie przypisany

Kwas nonanowy

Kwas oktanowy, kwas nonanowy, kwas dekanowy, kwas dodekanowy, kwas oleinowy (ISO w każdym przypadku)

Kwas oktanowy, kwas nonanowy, kwas dekanowy, kwas dodekanowy, kwas cis-9-oktadecenowy (IUPAC w każdym przypadku)

Kwasy tłuszczowe C7-C10, estry metylowe

> 889 g/kg (kwas pelargonowy)

> 838 g/kg kwasy tłuszczowe

> 99 % estry metylowe kwasów tłuszczowych

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze insektycydu, akarycydu i herbicydu oraz regulatora wzrostu roślin.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego kwasów tłuszczowych (SANCO/2610/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

237Wyciąg z czosnku

Nr CAS: 8008-99-9

Nr CIPAC: nie przypisany

Spożywczy koncentrat soku z czosnku> 99,9 %1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent, insektycyd i nematocyd.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego wyciągu z czosnku (SANCO/2612/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

238Kwas giberelinowy

Nr CAS: 77-06-5

Nr CIPAC: 307

Kwas (3S,3aS,4S,4aS,7-S, 9aR, 9bR, 12S)- 7,12-dihydroksy -3-metylo-6-metyleno-2-oksoperhydro-4a, 7-metano-9b,3-propenolo(l,2-b)furano-4-karboksylowy Zamiennie: Kwas (3S,3aR,4S,4aS,6-S,8aR,8bR,HS)- 6,11-dihyd-roksy- 3 -metylo-12-mety-leno-2-okso-4a,6-metano-3,8b-prop-lenoperhydroinde-nolo (1,2-b) furano-4-karboksylowy> 850 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze regulatora wzrostu roślin.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego kwasu giberelinowego (SANCO/2613/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

239Gibereliny

Nr CAS: GA4: 468-44-0

GA7: 510-75-8

GA4A7 mieszanina: 8030-53-3

Nr CIPAC: nie przypisany

GA4: Kwas

(3S,3aR4S,4aR7R9aR9b

R,12S)-12-hydroksy-3-

metylo-6-metyleno-2-

oksoperhydro-4a, 7-metano-

3,9b-propanoazuleno[l,2-

b]furano-4-karboksylowy

GA7: Kwas

(3S,3aR4S,4aR7R9aR9b

R,12S)-12-hydroksy-3-

metylo-6-metyleno-2-

oksoperhydro-4a, 7-metano-

9b,3-propenoazuleno[l,2-

b]furano-4- karboksylowy

Sprawozdanie

z przeglądu

(SANCO/2614/2008).

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze regulatora wzrostu roślin.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego giberelin (SANCO/2614/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

240Proteiny hydrolizowane

Hydrolizat mocznika z melasy buraczanej

Hydrolizat białka i kolagenu

Nr CAS: nie przypisany

Nr CIPAC: nie przypisany

niedostępneHydrolizat mocznika z melasy buraczanej: odpowiednik surowego białka min.: 360 gr/kg (36 % w/w)

Hydrolizat kolagenu i białka: zawartość azotu organicznego > 240 g/kg

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka wabiącego. Proteiny hydrolizowane pochodzenia zwierzęcego muszą być zgodne z rozporządzeniem (WE) nr 1774/2002.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego protein hydrolizowanych (SANCO/2615/ 2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

241Siarczan żelaza

Bezwodny siarczan żelaza(II)

Nr CAS: 7720-78-7

Jednowodny siarczan żelaza(II)

Nr CAS: 17375-41-6

Siedmiowodny siarczan żelaza(II)

Nr CAS: 7782-63-0

Nr CIPAC: nie przypisany

Siarczan żelaza(II)Bezwodny siarczan

żelaza(II)

> 367,5 g/kg

Jednowodny siarczan żelaza(II) > 300 g/kg

Siedmiowodny siarczan żelaza(II) > 180 g/kg

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze herbicydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego siarczanu żelaza (SANCO/2616/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

242Diatomit (ziemia okrzemkowa)

Nr CAS: 61790-53-2

Nr CIPAC: 647

Diatomit (ziemia okrzemkowa)920 ± 20 g Si02/kg ZO

Maks. 0,1 % cząstek krzemu krystalicznego (o diametrze poniżej 50 um.)

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Dopuszcza się wyłącznie zezwolenie na stosowanie w charakterze insektycydu i akarycydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego diatomitu (SANCO/2617/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

243Wapień

Nr CAS: 1317-65-3

Nr CIPAC: nie przypisany

niedostępne> 980 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego wapienia (SANCO/2618/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

244Keton metylononylowy

Nr CAS: 112-12-9

Nr CIPAC: nie przypisany

2-undekanon> 975g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego ketonu metylononylowego (SANCO/2619/ 2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

245Pieprz

Nr CAS: nie przypisany

Nr CIPAC: nie przypisany

Pieprz czarny - Piper nigrumStanowi on złożoną mieszaninę substancji chemicznych, piperyna powinna jako marker stanowić min. 4 %.1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego pieprzu (SANCO/2620/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

246Oleje roślinne/olejek cytronellowy

Nr CAS: 8000-29-1

Nr CIPAC: nie przypisany

Olejek cytronellowy stanowi złożoną mieszaninę substancji chemicznych.

Jej głównymi składnikami są:

Cytronellal (3,7-dimetylo-6-oktenal).

Geraniol ((E)-3,7-dimetylo-2,6-oktadien-l-ol).

Cytronellol (3,7-dimetylo-6-oktan-2-ol).

Octan geranylu (3,7-dime-tylo-6-okten-lyl octan).

Istotne zanieczyszczenia eurenol metylowy i izoeugenol metylowy maks. 0,1 %1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze herbicydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego olejku cytronellowego (SANCO/2621/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

247Oleje roślinne/olejek goździkowy

Nr CAS: 94961-50-2 (olejek goździkowy)

97-53-0 (główny składnik - eugenol)

Nr CIPAC: nie przypisany

Olejek goździkowy stanowi złożoną mieszaninę substancji chemicznych.

Jej głównym składnikiem jest eugenol.

> 800 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Dopuszcza się wyłącznie zezwolenie na stosowanie w charakterze fungicydu i bakteriocydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego olejku goździkowego (SANCO/2622/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

248Oleje roślinne/olej rzepakowy

Nr CAS: 8002-13-9

Nr CIPAC: nie przypisany

Olej rzepakowyOlej rzepakowy stanowi złożoną mieszaninę kwasów tłuszczowych.1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Dopuszcza się wyłącznie zezwolenie na stosowanie w charakterze insektycydu i akarycydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego oleju rzepakowego (SANCO/2623/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

249Oleje roślinne/olejek z mięty zielonej

Nr CAS: 8008-79-5

Nr CIPAC: nie przypisany

Olejek z mięty zielonej> 550 g/kg jako L-karwon1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze regulatora wzrostu roślin.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego olejku z mięty zielonej (SANCO/2624/ 2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

250Wodorowęglan potasu

Nr CAS: 298-14-6

Nr CIPAC: nie przypisany

Wodorowęglan potasu> 99,5 %1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze fungicydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego wodorowęglanu potasu (SANCO/2625/ 2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

251Putrescyna (1,4-diaminobutan)

Nr CAS: 110-60-1

Nr CIPAC: nie przypisany

1,4-diaminobutan> 990 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka wabiącego.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego putrescyny (SANCO/2626/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

252Piretryny

Nr CAS: (A) i (B):

Piretryny: 8003-34-7

Ekstrakt A: ekstrakty Chrysanthemum

cinerariaefolium:

89997-63-7

piretryna 1: CAS 121-21-1

piretryna 2: CAS 121-29-9

cyneryna 1: CAS 25402-06-6

cyneryna 2: CAS 121-20-0

jasmolina 1: CAS 4466-14-2

jasmolina 2: CAS 1172-63-0

Ekstrakt B: piretryna 1: CAS 121-21-1

piretryna 2: CAS 121-29-9

cyneryna 1: CAS 25402-06-6

cyneryna 2: CAS 121-20-0

jasmolina 1: CAS 4466-14-2

jasmolina 2: CAS 1172-63-0

Nr CIPAC 32

Piretryny stanowią złożone mieszaniny substancji chemicznych.Ekstrakt A:

> 500 g/kg piretryny

Ekstrakt B:

> 480 g/kg Piretryny

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Dopuszcza się wyłącznie zezwolenie na stosowanie w charakterze insektycydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego piretryn (SANCO/2627/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

253Piasek kwarcowy

Nr CAS: 14808-60-7

Nr CIPAC: nie przypisany

Kwarc, ditlenek krzemu, krzemionka, dwutlenek krzemu, Si02> 915 g/kg

Maks. 0,1 % cząstek krzemu krystalicznego (o diametrze poniżej 50 um.)

1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego piasku kwarcowego (SANCO/2628/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Conditions of use shall include, where appropriate, risk mitigation measures.

254Repelenty zapachowe pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego/olej rybny

Nr CAS: 100085-40-3

Nr CIPAC: nie przypisany

Olej rybny> 99%1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent. Olej rybny musi być zgodny z rozporządzeniem (WE) nr 1774/2002.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego oleju rybnego (SANCO/2629/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

255Repelenty zapachowe pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego/tłuszcz owczy

Nr CAS: 98999-15-6

Nr CIPAC: nie przypisany

Tłuszcz owczyCzysty tłuszcz owczy zawierający min. 0,18 % w/w/ wody.1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent. Tłuszcz owczy musi być zgodny z rozporządzeniem (WE) nr 1774/2002.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego tłuszczu owczego (SANCO/2630/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

256Środki odstraszające zapachem pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego/olej talowy surowy

Nr CAS: 8002-26-4

Nr CIPAC: nie przypisany

Olej talowy surowyOlej talowy surowy stanowi złożoną mieszaninę kalafonii talowej i kwasów tłuszczowych.1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego surowego oleju talowego (SANCO/2631/ 2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

257Repelenty pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego/smoła oleju talowego

Nr CAS: 8016-81-7

Nr CIPAC: nie przypisany

smoła oleju talowegoZłożona mieszanina estrów kwasów tłuszczowych, kalafonii i niewielkich ilości dimerów i trimerów kwasów żywicznych i kwasów tłuszczowych.1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego smoły oleju talowego (SANCO/2632/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

258Wyciąg z alg morskich (wcześniej wyciąg z alg morskich i wodorosty)

Nr CAS: nie przypisany

Nr CIPAC: nie przypisany

Wyciąg z alg morskichWyciąg z alg morskich stanowi złożoną mieszaninę. Główne składniki jako markery: mannit, fucoidany i alginiany. Sprawozdanie z przeglądu SANCO/26 34/20081 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze regulatora wzrostu roślin.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego wyciągu z alg morskich (SANCO/2634/ 2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

259Krzemian glinowo-sodowy

Nr CAS: 1344-00-9

Nr CIPAC: nie przypisany

Krzemian glinowo-sodowy: Nax[(A102)x(Si02)y] x ZH201.000 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie jako repelent.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego krzemianu glinowo-sodowego (SANCO/ 2635/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

260Podchloryn sodu

Nr CAS: 7681-52-9

Nr CIPAC: nie przypisany

Podchloryn sodu10 % (w/w) wyrażony jako chlor1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka odkażającego.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego podchlorynu sodu (SANCO/2988/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

261Feromony łuskoskrzydłych o łańcuchach prostych

Oktan (E)-5-deceno-l-ylu

Nr CAS: 38421-90-8

Nr CIPAC: nie przypisany

Oktan (E)-8-dodeceno-l-ylu

Nr CAS: 38363-29-0

Nr CIPAC: nie przypisany

Oktan (E/Z)-8-dodeceno-l-ylu

Nr CAS: niedostępne

Nr CIPAC: niedostępne

Octan (Z)-8-dodeceno-l-ylu

Nr CAS: 28079-04-1

Nr CIPAC: nie przypisany

Octan (Z)-9-dodeceno-l-ylu

Nr CAS: 16974-11-1

Nr CIPAC: 422

Octan (E,Z)-7,9-dodecadieno-l-ylu

Nr CAS: 54364-62-4

Nr CIPAC: nie przypisany

Octan (E)-ll-tetradeceno-l-ylu

Nr CAS: 33189-72-9

Nr CIPAC: nie przypisany

Octan (Z)-9-tetradeceno-l-ylu

Nr CAS: 16725-53-4

Nr CIPAC: nie przypisany

Octan (Z)-ll-tetradecenol-ylu

Nr CAS: 20711-10-8

Nr CIPAC: nie przypisany

Octan (Z, E)-9, 12-tetradecadieno-l-ylu

Nr CAS: 31654-77-0

Nr CIPAC: nie przypisany Octan Z-11-heksadeceno-l-ylu

Nr CAS: 34010-21-4

Nr CIPAC: nie przypisany

Octan (Z, E)-7, 11-heksadecadieno-l-ylu

Nr CAS: 51606-94-4

Nr CIPAC: nie przypisany

Octan (E, Z)-2, 13-octadecadieno-l-ylu.

Nr CAS: 86252-65-5

Nr CIPAC: nie przypisany Grupa alkoholi (E)-5-deceno-l-olu

Nr CAS: 56578-18-8

Nr CIPAC: nie przypisany (Z)-8-dodeceno-l-olu

Nr CAS: 40642-40-8

Nr CIPAC: nie przypisany (E,E)-8,10-dodecadieno-l-olu

Nr CAS: 33956-49-9

Nr CIPAC: nie przypisany

tetradecano-1 -olu

Nr CAS: 112-72-1

Nr CIPAC: nie przypisany

(Z)-11 -heksadeceno 1 -olu

Nr CAS: 56683-54-6

Nr CIPAC: nie przypisany

Grupa aldehydów:

(Z)- 7-tetradecenalu

Nr CAS: 65128-96-3

Nr CIPAC: nie przypisany

(Z)-9-heksadecenalu

Nr CAS: 56219-04-6

Nr CIPAC: nie przypisany

(Z)-11 -heksadecenalu

Nr CAS: 53939-28-9

Nr CIPAC: nie przypisany

(Z)-l 3-oktadecenalu

Nr CAS: 58594-45-9

Nr CIPAC: nie przypisany

Mieszaniny octanów:

(i) Octan (Z)-8-dodecen-l-ylu

Nr CAS: 28079-04-1

Nr CIPAC: nie przypisany

oraz (ii) octan dodecylu Nr CAS: 112-66-3

Nr CIPAC: nie przypisany

(i) Octan (Z)-9-dodecen-l-ylu

Nr CAS: 16974-11-1

Nr CIPAC: 422 oraz

(ii) octan dodecylu

Nr CAS: 112-66-3

Nr CIPAC: 422;

(i) octan (E,Z)-7,9-dodecadienu-l-ylu

Nr CAS: 55774-32-8

Nr CIPAC: nie przypisany oraz

(ii) octan (E,E)-7,9-dodecadienu-l-ylu

Nr CAS: 54364-63-5

Nr CIPAC: nie przypisany

(i) octan (Z,Z)-7,H-heksadecadienu-1-ylu

oraz

(ii) octan (Z,E)-7,H-heksadecadienu-1-ylu

Nr CAS: (i) oraz (ii) 53042-79-8

Nr CAS: (i) 52207-99-5

Nr CAS: (ii) 51606-94-4

Nr CIPAC: nie przypisany

Mieszaniny aldehydów:

(i) (Z)-9-heksadecenal Nr CAS: 56219-04-6

Nr CIPAC: nie przypisany oraz

(ii) (Z)-ll-heksadecenal Nr CAS: 53939-28-9 CIPAC: nie przypisany oraz

(iii) (Z)-l 3-oktadecenal

Nr CAS: 58594-45-9

Nr CIPAC: nie przypisany

Połączone mieszaniny:

(i) Octan (E)-5-decenu-l-ylu Nr CAS: 38421-90-8 Nr CIPAC: nie przypisany oraz

(ii) (E)-5-deceno-l-olu Nr CAS: 56578-18-8 Nr CIPAC: nie przypisany

(i) Octan (E/Z)-8-dodecenu-l-ylu

Nr CAS: wg. poszczególnych izomerów

Nr CIPAC: nie przypisany

oraz

(i) Octan (E)-8-dodecenu-l-ylu Nr CAS: (E) 38363-29-0 Nr CIPAC: nie przypisany oraz

(i) Octan (Z)-8-dodecenu-l-ylu Nr CAS: (Z) 28079-04-1 Nr CIPAC: nie przypisany oraz

(ii) (Z)-8-dodeceno-l-olul

Nr CAS: (ii) 40642-40-8

Nr CIPAC: nie przypisany

(i) (Z)-ll-heksadecenal Nr CAS: 53939-28-9

Nr CIPAC: nie przypisany oraz

(ii) Octan (Z)-ll-heksadecenu-l-ylu

Nr CAS: 34010-21-4

Nr CIPAC: nie przypisany

Grupa octanów:

Octan (E)-5-decenu-l-ylu

Octan (E)-8-dodeceno-l-ylu

Octan (E/Z)-8-dodeceno-l-ylu wg. poszczególnych izomerów

Octan (Z)-8-dodeceno-l-ylu

Octan (Z)-9-dodecen-l-ylu

Octan (E,Z)-7,9-dodecadien-1-ylu

Octan (E)-l 1 -tetradecen-1 -ylu

Octan (Z)-9-tetradecen-l-ylu

Octan (Z)-11 -tetradecen-1 -ylu

Octan (Z, E)-9, 12-tetrade-cadien-1-ylu

Octan Z-ll-heksadecen-1-ylu

Octan Z, E)-7, 11-heksade-cadieno-1-ylu

Octan (E, Z)-2, 13-octadeca-dieno-1-ylu.

Grupa alkoholi: (E)-5-deceno-l-olu

(Z)- 8 -dodeceno-1 -olu

(E,E)-8,10-dodecadieno-l -olu

tetradecano-1 -olu

(Z)-11-heksadeceno-1-olu

Grupa aldehydów:

(Z)- 7-tetradecenal

(Z)-9-heksadecenalu

(Z)-11-heksadecenalu

(Z)-l 3-oktadecenalu Mieszaniny octanów:

(i) Octan (Z)-8-dodecenu-l-ylu

oraz (ii) octan dodecylu;

(i) Octan (Z)-9-dodecenu-l-ylu

oraz

(ii) octan dodecylu;

(i) octan (E,Z)-7,9-dodeca-dienu-1-ylu,

oraz

(ii) octan (E,E)-7,9-dodeca-dienu-1-ylu;

(i) octan (Z,Z)-7,H-heksa-decadienu-1-ylu

oraz

(ii) octan (Z,E)-7,H-heksa-decadienu-1-ylu;

Mieszaniny aldehydów:

(i) (Z)-9-heksadecenalu oraz

(ii) (Z)-ll-heksadecenalu oraz

(iii) (Z)-13-oktadecenalu;

Połączone mieszaniny:

(i) Octan (E)-5-decenu-l-ylu oraz

(ii) (E)-5-deceno-l-olu;

(i) Octan (E)-8-dodecenu-l-ylu

oraz

(i) Octan (Z)-8-dodecenu-1-ylu

oraz

(i) (Z)-8-dodeceno-l-olu; oraz

(ii) (Z)-8-dodeceno-l-olu;

(i) (Z)-11 -heksadecenal oraz

(ii) Octan (Z)-ll-heksade-cenu-1-ylu

Sprawozdanie z przeglądu (SANCO/26 3 3/2008)1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka wabiącego.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego feromonów łuskoskrzydłych o łańcuchach prostych (SANCO/2633/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

262Chlorowodorek trimetyloaminy

Nr CAS: 593-81-7

Nr CIPAC: nie przypisany

Chlorowodorek trimetyloaminy> 988 g/kg1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka wabiącego.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego chlorowodorku trimetyloaminy (SANCO/ 2636/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

263Mocznik

Nr CAS: 57-13-6

Nr CIPAC: 8352

Mocznik> 98 % w/w1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka wabiącego i fungicydu.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego mocznika (SANCO/26 3 7/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

264Octan Z- 13- heksadecenu-ll-yn-1-ylu

Nr CAS: 78617-58-0

CIPAC: nie przypisany

Octan Z- 13- heksadecenu-11-yn-l-ylu> 75%1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka wabiącego.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego octanu Z- 13- heksadecenu-11-yn-l-ylu (SANCO/2649/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko.

265izomaślan Z,Z,Z,Z-7,13,16,19-doko-zatetraen-1-ylu

Nr CAS 135459-81-3

CIPAC: nie przypisany

izomaślan Z,Z,Z,Z-

7,13,16,19-dokozatetraen-l-

ylu

> 90%1 września 2009 r.31 sierpnia 2019 r.CZĘŚĆ A

Zezwala się wyłącznie na stosowanie w charakterze środka wabiącego.

CZĘŚĆ B

W celu wprowadzenia w życie jednolitych zasad zawartych w załączniku VI należy uwzględnić wnioski ze sprawozdania z przeglądu dotyczącego izomaślanu Z,Z,Z,Z-7,13,16,19-dokozate-traen-1-ylu (SANCO/2650/2008), w szczególności jego dodatki I i II, w wersji przyjętej przez Stały Komitet ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt.

Warunki stosowania powinny w razie potrzeby uwzględniać środki zmniejszające ryzyko."

(1) Dodatkowe dane na temat identyfikacji i specyfikacji substancji czynnej zawiera sprawozdanie z przeglądu.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.