Decyzja 2011/69/WPZiB w sprawie zmiany decyzji Rady 2010/639/WPZiB dotyczącej środków ograniczających skierowanych przeciwko niektórym urzędnikom z Białorusi
Dz.U.UE.L.2011.28.40
Akt jednorazowyDECYZJA RADY 2011/69/WPZiB
z dnia 31 stycznia 2011 r.
w sprawie zmiany decyzji Rady 2010/639/WPZiB dotyczącej środków ograniczających skierowanych przeciwko niektórym urzędnikom z Białorusi *
uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 29,
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) W dniu 25 października 2010 r. Rada przyjęła decyzję 2010/639/WPZiB dotyczącą środków ograniczających skierowanych przeciwko niektórym urzędnikom z Białorusi(1).
(2) W związku ze sfałszowaniem wyborów prezydenckich przeprowadzonych 19 grudnia 2010 r. oraz brutalnym prześladowaniem opozycji, społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli niezależnych środków masowego przekazu na Białorusi należy zakończyć obowiązywanie zawieszenia ograniczeń podróżowania w stosunku do osób, o których mowa w art. 1 ust. 1 lit. b) i c) decyzji 2010/639/WPZiB.
(3) Ponadto osoby odpowiedzialne za sfałszowanie wyborów i prześladowanie opozycji powinny zostać objęte środkami ograniczającymi.
(4) Należy ponadto zaktualizować informacje dotyczące niektórych osób znajdujących się w wykazach zawartych w załącznikach I, II, III i IV do decyzji 2010/639/WPZiB.
(5) Rada będzie regularnie analizować sytuację na Białorusi i dokonywać oceny wszelkich postępów, jakie władze Białorusi ewentualnie poczynią na rzecz poszanowania wartości demokratycznych, praw człowieka i podstawowych wolności, w tym wolności słowa i mediów, wolności gromadzenia się i wolności politycznego zrzeszania się, a także praworządności.
(6) Należy odpowiednio zmienić decyzję 2010/639/WE,
PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:
W decyzji Rady 2010/639/WPZiB wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 1 ust. 1 dodaje się lit. d) w brzmieniu:
"d) naruszenie międzynarodowych standardów wyborczych podczas wyborów prezydenckich na Białorusi dnia 19 grudnia 2010 r. oraz za prześladowanie społeczeństwa obywatelskiego i opozycji demokratycznej, a także osób z nimi powiązanych, według wykazu z załącznika IIIA.";
2) art. 2 otrzymuje brzmienie:
"Artykuł 2
1. Zamraża się wszelkie fundusze i zasoby gospodarcze będące własnością, pozostające w posiadaniu, w faktycznym władaniu lub pod kontrolą osób odpowiedzialnych:
a) za łamanie międzynarodowych standardów wyborczych podczas wyborów prezydenckich na Białorusi dnia 19 marca 2006 r. i za prześladowanie społeczeństwa obywatelskiego i opozycji demokratycznej, oraz związanych z nimi osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów, według wykazu z załącznika IV;
b) za łamanie międzynarodowych standardów wyborczych podczas wyborów prezydenckich na Białorusi dnia 19 grudnia 2010 r. i za prześladowanie społeczeństwa obywatelskiego i opozycji demokratycznej, oraz związanych z nimi osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów, według wykazu z załącznika IIIA.
2. Nie udostępnia się bezpośrednio ani pośrednio żadnych funduszy ani zasobów gospodarczych osobom wymienionym w załącznikach IIIA lub IV ani na ich rzecz.";
3) art. 3 ust. 1 lit. a) otrzymuje brzmienie:
"a) niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb osób wymienionych w załączniku IIIA lub IV oraz członków ich rodzin pozostających na ich utrzymaniu, w tym do opłacenia żywności, czynszu lub kredytu hipotecznego, lekarstw i leczenia, podatków, składek ubezpieczeniowych oraz opłat za usługi użyteczności publicznej,";
4) art. 3 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
"2. Art. 2 ust. 2 nie ma zastosowania do kwot dodatkowych narosłych na zamrożonych rachunkach w postaci:
a) odsetek lub innych dochodów z tych rachunków; lub
b) płatności należnych z tytułu umów, porozumień lub zobowiązań zawartych lub powstałych przed datą objęcia tych rachunków przepisami wspólnego stanowiska 2006/276/WPZiB lub niniejszej decyzji i pod warunkiem że wszelkie takie odsetki, inne dochody i płatności podlegają nadal art. 2 ust. 1 lit. a) i b) niniejszej decyzji.";
5) art. 4 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
"1. Rada, stanowiąc na wniosek państwa członkowskiego lub Wysokiego Przedstawiciela Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa, przyjmuje zmiany wykazów znajdujących się w załącznikach I, II, III, IIIA, IV i V w zależności od rozwoju sytuacji politycznej na Białorusi.";
6) art. 7 ust. 3 zostaje uchylony;
7) załączniki I, II, III i IV do decyzji 2010/639/WPZiB zastępuje się tekstem zawartym w załącznikach I, II, III i IV do niniejszej decyzji;
8) tekst załączników V i VI do niniejszej decyzji dodaje się do decyzji 2010/639/WPZiB jako załącznik IIIA.
Niniejsza decyzja wchodzi w życie z dniem jej przyjęcia.
W imieniu Rady | |
C. ASHTON | |
Przewodniczący |
______
(1) Dz.U. L 280 z 26.10.2010, s. 18.
ZAŁĄCZNIKI
ZAŁĄCZNIK I
Wykaz osób, o których mowa w art. 1 ust. 1 lit. a)
Nazwisko | Nazwisko (pisownia rosyjska) | Miejsce i data urodzenia | Stanowisko | |
1. | Szejman, Wiktor Władimirowicz | ШЕЙМАН Виктор Владимирович | 26 maja 1958 r., rejon grodzieński | były członek Rady Bezpieczeństwa, obecnie specjalny asystent/ doradca prezydenta |
2. | Naumow, Władimir Władimirowicz | НАУМОВ Владимир Владимирович | 7 lutego 1956 r., Smoleńsk | były minister spraw wewnętrznych, obecnie przewodniczący Narodowej Federacji Hokeja |
3. | Siwakow, Juri (Jurij) Leonidowicz | Сиваков, Юрий Леонидович | 5 sierpnia 1946 r., obwód sachaliński | były minister turystyki |
4. | Pawliczenko (Pawliuczenko), Dmitrij (Dmitri) Waleriewicz | Павличенко, Дмитрий Валериевич | 1966 r., Witebsk | szef Specjalnej Grupy Reagowania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (SOBR)" |
ZAŁĄCZNIK II
Wykaz osób, o których mowa w art. 1 ust. 1 lit. b)
Nazwisko | Nazwisko (pisownia rosyjska) | Miejsce i data urodzenia | Stanowisko | |
1. | Jermoszyna, Lidia Michajłowna | ЕРМОШИНА Лидия Михайловна | 29 stycznia 1953 r., Słuck (rejon miński) | przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Białorusi |
2. | Podobed, Jurij Nikołajewicz | Подобед, Юрий Николаевич | 5 marca 1962 r., Słuck (rejon miński) | Oddział do Celów Specjalnych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych" |
ZAŁĄCZNIK III
Wykaz osób, o których mowa w art. 1 ust. 1 lit. c)
Nazwisko i imię (transkrypcja polska) | Nazwisko i imię (pisownia białoruska) | Nazwisko i imię (pisownia rosyjska) | Data urodzenia | Miejsce urodzenia | Adres | Numer paszportu | Stanowisko | |
1. | Łukaszenka Alaksandr Ryhorawicz (Łukaszenko Aleksandr Grigoriewicz) | Лукашенка Аляксандр Рыгоравiч | ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич | 30.8.1954 | Kopyś, obwód witebski | prezydent | ||
2. | Niewyhłas Hienadź Mikałajewicz (Niewygłas Giennadij Nikołajewicz) | Невыглас Генадзь Мiкалаевiч | НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич | 11.2.1954 | Parachońsk, obwód piński | szef Biura Administracji Prezydenta | ||
3. | Piatkiewcz Natalla Uładzimirauna (Pietkiewicz Natalia Władimirowna) | Пяткевiч Наталля Уладзiмiраўна | ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна | 24.10.1972 | Mińsk | były zastępca szefa Biura Administracji Prezydenta | ||
4. | Rubinau Anatol Mikałajewicz (Rubinow Anatolij Nikołajewicz) | Рубi наў Анатоль М iкалаевiч | РУБИНОВ Анатолий Николаевич | 4.4.1939 | Mohylew | zastępca szefa, odpowiedzialny za media i ideologię, osobisty sekretarz | ||
5. | Pralaskouski Aleg Witoldawicz (Proleskowski Oleg Witoldowicz) | Праляскоўск i Алег Вiтольдавiч | ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович | 1.10.1963 | Zagorsk (Siergijew Posad) | minister informacji | ||
6. | Radźkou Alaksandr Michajławicz (Rad'kow Aleksandr Michajłowicz) | Радзькоў Аляксандр М iхайлавiч | РАДЬКОВ Александр Михайлович | 1.7.1951 | Wotnia, Вотня Быховского района Могилевской области | zastępca szefa Biura Administracji Prezydenta | ||
7. | Rusakiewicz Uładzimir Wasiljewicz (Rusakiewicz Władimir Wasiljewicz) | Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч | РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич | 13.9.1947 | Wygonoszcze, Выгонощи, Брестская область | były minister informacji | ||
8. | Haławanau Wiktar Ryhorawicz (Gołowanow Wiktor Grigorjewicz) | Галаванаў Вктар Рыгоравiч | ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич | 1952 | Borysów | minister sprawiedliwości | ||
9. | Zimouski Alaksandr Leanidawicz (Zimowski Aleksandr Leonidowicz) | Зiмоўскi Аляксандр Леанi давiч | ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович | 10.1.1961 | Niemcy | były prezes telewizji państwowej | ||
10. | Kanaplou Uładzimir Mikałajewicz (Konoplew Władimir Nikołajewicz) | Канаплёў Уладзiмiр М iкалаевiч | КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич | 3.1.1954 | wieś Akulincy, Акулинцы Могилевского района | przewodniczący izby niższej parlamentu | ||
11. | Czarhiniec Mikałaj Iwanawicz (Czerginiec Nikołaj Iwanowicz) | Чаргiнец Мiкалай Iванавiч | ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович | 17.10.1937 | Mińsk | przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych w izbie wyższej | ||
12. | Kascian Siarhiej Iwanawicz (Kostian Siergiej Iwanowicz) | Касцян Сяргей Iванавiч | КОСТЯН Сергей Иванович | 15.1.1941 | Usochi, obwód mohylewski, Усохи Кличевского района Могилевской области | przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych w izbie niższej | ||
13. | Orda Michaił Siarhiejewicz (Orda Michaił Siergiejewicz) | Орда Мiхаiл Сяргеевiч | ОРДА Михаил Сергеевич | 28.9.1966 | Zdzięcioł, obwód grodzieński, Дятлово Гродненской области | poseł do izby wyższej, przywódca Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży (BRSM) | ||
14. | Łazawik Mikałaj Iwanawicz (Łozowik Nikołaj Iwanowicz) | Лазавiк Мiкалай Iванавiч | ЛОЗОВИК Николай Иванович | 18.1.1951 | Niewiniany, obwód miński, Невиняны Вилейского р-на Минской обл | sekretarz Centralnej Komisji Wyborczej | ||
15. | Mikłaszewicz Piotr Piatrowicz (Mikłaszewicz Pietr Pietrowicz) | Мiклашэвiч Пётр Пятровiч | МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович | 1954 | Kasuta, obwód miński, Косута Минской области | prokurator generalny | ||
16. | Sliżeuski Aleh Leanidawicz (Sliżewski Oleg Leonidowicz) | Слi жэўск i Алег Леан i-давiч | СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович | członek Centralnej Komisji Wyborczej | ||||
17. | Charyton Alaksandr (Chariton Aleksandr) | Харытон Аляксандр | ХАРИТОН Александр | konsultant w Wydziale Organizacji Społecznych, Partii i Organizacji Pozarządowych, Ministerstwo Sprawiedliwości | ||||
18. | Smirnou Jauhen Alaksandrawicz (Smirnow Jewgienij Aleksandrowicz) | Смiрноў Яўген Аляксандравiч | CМИРНОВ Евгений Александрович | 15.3.1949 | obwód riazański, Rosja | pierwszy zastępca przewodniczącego Sądu Gospodarczego | ||
19. | Rawucka Nadzieja Załauna (Reutska Nadieżda Załowna) | Равуцкая Надзея Залаўна | РЕУТСКАЯ Надежда Заловна | sędzia w sądzie dla dzielnicy Mińsk Maskauski | ||||
20. | Trubnikau Mikałaj Alaksiejewicz (Trubnikow Nikołaj Aleksiejewicz) | Трубн iкаў Мкалай Аляксеевiч | ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич | sędzia w sądzie dla dzielnicy Mińsk Partyzanski | ||||
21. | Kupryjanau Mikałaj Michajławicz (Kuprijanow Nikołaj Michajłowicz) | Купрыянаў Мкалай М iхайлавiч | КУПРИЯНОВ Николай Михайлович | zastępca prokuratora generalnego | ||||
22. | Sucharenka Sciapan Mikałajewicz (Suchorienko Stiepan Nikołajewicz) | Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч | СУХОРЕНКО Степан Николаевич | 27.1.1957 | Zdudiczi, obwód homelski, Здудичи Светлогорского района Гомельской области | przewodniczący KGB | ||
23. | Dziemianciej Wasil Iwanawicz (Diemientiej Wasilij Iwanowicz) | Дземянцей Васiль Iванавiч | ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович | pierwszy zastępca, KGB | ||||
24. | Kozik Leanid Piatrowicz (Kozik Leonid Pietrowicz) | Козiк Леанiд Пятровiч | КОЗИК Леонид Петрович | 13.7.1948 | Borysów | przewodniczący Federacji Związków Zawodowych | ||
25. | Kalada Alaksandr Michajławicz (Koleda Aleksandr Michajłowicz) | Каляда Аляксандр Мiхайлавiч | КОЛЕДА Александр Михайлович | członek Centralnej Komisji Wyborczej | ||||
26. | Michasiou Uładzimir Ilicz (Michasiew Władimir Ilicz) | Мiхасёў Уладзiмiр Iль iч | МИХАСЕВ Владимир Ильич | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie homelskim | ||||
27. | Łuczyna Leanid Alaksandrawicz (Łuczina Leonid Aleksandrowicz) | Лучына Леанiд Аляксандравiч | ЛУЧИНА Леонид Александрович | 18.11.1947 | obwód miński | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie grodzieńskim | ||
28. | Karpienka Igar Wasiljewicz (Karpienko Igor' Wasiljewicz) | Карпенка Iгар Васiльевiч | КАРПЕНКО Игорь Васильевич | 28.4.1964 | Nowokuźnieck, Rosja Новокузнецк Кемеровской области, Россия | przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej w mieście Mińsk | ||
29. | Kurłowicz Uładzimir Anatoljewicz (Kurłowicz Władimir Anatoljewicz) | Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч | КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie mińskim | ||||
30. | Miacielica Mikałaj Cimafiejewicz (Mietielica Nikołaj Timofiejewicz) | Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч | МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie mohylewskim | ||||
31. | Piszczulonak Michaił Wasiljewicz (Piszczulenok Michaił Wasiljewicz) | Пiшчулёнак Мiхаiл Васiльевiч | ПИЩУЛЕНОК Михаил Васильевич | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie witebskim | ||||
32. | Rybakou Alaksiej (Rybakow Aleksiej) | Рыбакоў Аляксей | РЫБАКОВ Алексей | ul. Jesienina 31-1-104, Mińsk | sędzia Sądu Rejonowego dla dzielnicy Mińsk Maskauski | |||
33. | Bortnik Siarhiej Alaksandrawicz (Bortnik Siergiej Aleksandrowicz) | Бортнiк Сяргей Аляксандравiч | БОРТНИК Сергей Александрович | 28.5.1953 | Mińsk | ul. Surganowo 80-263, Mińsk | MP0469554 | prokurator |
34. | Jasinowicz Leanid Stanisławawicz (Jasinowicz Leonid Stanisławowicz) | Ясiновiч Леанiд Станiслававiч | ЯСИНОВИЧ Леонид Станиславович | 26.11.1961 | Buczany, obwód witebski | ul. Gorowca 4-104, Mińsk | MP0515811 | sędzia Sądu Rejonowego dla dzielnicy Mińsk Centralny |
35. | Mihun Andrej Arkadziewicz (Migun Andriej Arkadiewicz) | Мiгун Андрэй Аркадзевiч | МИГУН Андрей Аркадевич | 5.2.1978 | Mińsk | ul. Gorieckowo Maksima 53-16, Mińsk | MP1313262 | prokurator" |
ZAŁĄCZNIK IV
Wykaz osób, o których mowa w art. 2 ust. 1 lit. a)
Nazwisko i imię (transkrypcja polska) | Nazwisko i imię (pisownia białoruska) | Nazwisko i imię (pisownia rosyjska) | Data urodzenia | Miejsce urodzenia | Adres | Numer paszportu | Stanowisko | |
1. | Łukaszenka Alaksandr Ryhorawicz (Łukaszenko Aleksandr Grigoriewicz) | Лукашенка Аляксандр Рыгоравiч | ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич | 30.8.1954 | Kopyś, obwód witebski | prezydent | ||
2. | Niewyhłas Hienadź Mikałajewicz (Niewygłas Giennadij Nikołajewicz) | Невыглас Генадзь Мiкалаевiч | НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич | 11.2.1954 | Parachońsk, obwód piński | szef Biura Administracji Prezydenta | ||
3. | Piatkiewcz Natalla Uładzimirauna (Pietkiewicz Natalia Władimirowna) | Пяткевiч Наталля Уладзiмiраўна | ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна | 24.10.1972 | Mińsk | była zastępca szefa Biura Administracji Prezydenta | ||
4. | Rubinau Anatol Mikałajewicz (Rubinow Anatolij Nikołajewicz) | Рубi наў Анатоль М iкалаевiч | РУБИНОВ Анатолий Николаевич | 4.4.1939 | Mohylew | zastępca szefa, odpowiedzialny za media i ideologię, osobisty sekretarz | ||
5. | Pralaskouski Aleg Witoldawicz (Proleskowski Oleg Witoldowicz) | Праляскоўск i Алег Вiтольдавiч | ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович | 1.10.1963 | Zagorsk (Siergijew Posad) | minister informacji | ||
6. | Radźkou Alaksandr Michajławicz (Rad'kow Aleksandr Michajłowicz) | Радзькоў Аляксандр М iхайлавiч | РАДЬКОВ Александр Михайлович | 1.7.1951 | Wotnia, Вотня Быховского района Могилевской области | zastępca szefa Biura Administracji Prezydenta | ||
7. | Rusakiewicz Uładzimir Wasiljewicz (Rusakiewicz Władimir Wasiljewicz) | Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч | РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич | 13.9.1947 | Wygonoszcze, Выгонощи, Брестская область | były minister informacji | ||
8. | Haławanau Wiktar Ryhorawicz (Gołowanow Wiktor Grigorjewicz) | Галаванаў Вктар Рыгоравiч | ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич | 1952 | Borysów | minister sprawiedliwości | ||
9. | Zimouski Alaksandr Leanidawicz (Zimowski Aleksandr Leonidowicz) | З iмоўск i Аляксандр Леанi давiч | ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович | 10.1.1961 | Niemcy | były prezes telewizji państwowej | ||
10. | Kanaplou Uładzimir Mikałajewicz (Konoplew Władimir Nikołajewicz) | Канаплёў Уладзiмiр М iкалаевiч | КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич | 3.1.1954 | wieś Akulincy, Акулинцы Могилевского района | przewodniczący izby niższej parlamentu | ||
11. | Czarhiniec Mikałaj Iwanawicz (Czerginiec Nikołaj Iwanowicz) | Чаргiнец Мiкалай Iванавiч | ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович | 17.10.1937 | Mińsk | przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych w izbie wyższej | ||
12. | Kascian Siarhiej Iwanawicz (Kostian Siergiej Iwanowicz) | Касцян Сяргей Iванавiч | КОСТЯН Сергей Иванович | 15.1.1941 | Usochi, obwód mohylewski, Усохи Кличевского района Могилевской области | przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych w izbie niższej | ||
13. | Orda Michaił Siarhiejewicz (Orda Michaił Siergiejewicz) | Орда Мiхаiл Сяргеевiч | ОРДА Михаил Сергеевич | 28.9.1966 | Zdzięcioł, obwód grodzieński, Дятлово Гродненской области | poseł do izby wyższej, przywódca Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży (BRSM) | ||
14. | Łazawik Mikałaj Iwanawicz (Łozowik Nikołaj Iwanowicz) | Лазавiк Мiкалай Iванавiч | ЛОЗОВИК Николай Иванович | 18.1.1951 | Niewiniany, obwód miński, Невиняны Вилейского р-на Минской обл | sekretarz Centralnej Komisji Wyborczej | ||
15. | Mikłaszewicz Piotr Piatrowicz (Mikłaszewicz Pietr Pietrowicz) | Мiклашэвiч Пётр Пятровiч | МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович | 1954 | Kasuta, obwód miński, Косута Минской области | prokurator generalny | ||
16. | Sliżeuski Aleh Leanidawicz (Sliżewski Oleg Leonidowicz) | Слi жэўск i Алег Леанi давiч | СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович | członek Centralnej Komisji Wyborczej | ||||
17. | Charyton Alaksandr (Chariton Aleksandr) | Харытон Аляксандр | ХАРИТОН Александр | konsultant w Wydziale Organizacji Społecznych, Partii i Organizacji Pozarządowych, Ministerstwo Sprawiedliwości | ||||
18. | Smirnou Jauhen Alaksandrawicz (Smirnow Jewgienij Aleksandrowicz) | Смiрноў Яўген Аляксандравiч | CМИРНОВ Евгений Александрович | 15.3.1949 | obwód riazański, Rosja | pierwszy zastępca przewodniczącego Sądu Gospodarczego | ||
19. | Rawucka Nadzieja Załauna (Reutska Nadieżda Załowna) | Равуцкая Надзея Залаўна | РЕУТСКАЯ Надежда Заловна | sędzia w sądzie dla dzielnicy Mińsk Maskauski | ||||
20. | Trubnikau Mikałaj Alaksiejewicz (Trubnikow Nikołaj Aleksiejewicz) | Трубн iкаў Мкалай Аляксеевiч | ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич | sędzia w sądzie dla dzielnicy Mińsk Partyzanski | ||||
21. | Kupryjanau Mikałaj Michajławicz (Kuprijanow Nikołaj Michajłowicz) | Купрыянаў Мкалай М iхайлавiч | КУПРИЯНОВ Николай Михайлович | zastępca prokuratora generalnego | ||||
22. | Sucharenka Sciapan Mikałajewicz (Suchorienko Stiepan Nikołajewicz) | Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч | СУХОРЕНКО Степан Николаевич | 27.1.1957 | Zdudiczi, obwód homelski, Здудичи Светлогорского района Гомельской области | szef KGB | ||
23. | Dziemianciej Wasil Iwanawicz (Diemientiej Wasilij Iwanowicz) | Дземянцей Васiль Iванавiч | ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович | pierwszy zastępca, KGB | ||||
24. | Kozik Leanid Piatrowicz (Kozik Leonid Pietrowicz) | Козiк Леанiд Пятровiч | КОЗИК Леонид Петрович | 13.7.1948 | Borysów | przewodniczący Federacji Związków Zawodowych | ||
25. | Kalada Alaksandr Michajławicz (Koleda Aleksandr Michajłowicz) | Каляда Аляксандр Мiхайлавiч | КОЛЕДА Александр Михайлович | członek Centralnej Komisji Wyborczej | ||||
26. | Michasiou Uładzimir Ilicz (Michasiew Władimir Ilicz) | Мiхасёў Уладзiмiр Iль iч | МИХАСЕВ Владимир Ильич | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie homelskim | ||||
27. | Łuczyna Leanid Alaksandrawicz (Łuczina Leonid Aleksandrowicz) | Лучына Леанiд Аляксандравiч | ЛУЧИНА Леонид Александрович | 18.11.1947 | obwód miński | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie grodzieńskim | ||
28. | Karpienka Igar Wasiljewicz (Karpienko Igor' Wasiljewicz) | Карпенка Iгар Васiльевiч | КАРПЕНКО Игорь Васильевич | 28.4.1964 | Nowokuźnieck, Rosja Новокузнецк Кемеровской области, Россия | przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej w mieście Mińsk | ||
29. | Kurłowicz Uładzimir Anatoljewicz (Kurłowicz Władimir Anatoljewicz) | Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч | КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie mińskim | ||||
30. | Miacielica Mikałaj Cimafiejewicz (Mietielica Nikołaj Timofiejewicz) | Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч | МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie mohylewskim | ||||
31. | Piszczulonak Michaił Wasiljewicz (Piszczulenok Michaił Wasiljewicz) | Пiшчулёнак Мiхаiл Васiльевiч | ПИЩУЛЕНОК Михаил Васильевич | przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej w obwodzie witebskim | ||||
32. | Rybakou Alaksiejb (Rybakow Aleksiej) | Рыбакоў Аляксей | РЫБАКОВ Алексей | ul. Jesienina 31-1-104, Mińsk | sędzia Sądu Rejonowego dla dzielnicy Mińsk Maskouski | |||
33. | Bortnik Siarhiej Alaksandrawicz (Bortnik Siergiej Aleksandrowicz) | Бортнiк Сяргей Аляксандравiч | БОРТНИК Сергей Александрович | 28.5.1953 | Mińsk | ul. Surganowo 80-263, Mińsk | MP0469554 | prokurator |
34. | Jasinowicz Leanid Stanisławawicz (Jasinowicz Leonid Stanisławowicz) | Ясiновiч Леанiд Станiслававiч | ЯСИНОВИЧ Леонид Станиславович | 26.11.1961 | Buczany, obwód witebski | ul. Gorowca 4-104, Mińsk | MP0515811 | sędzia Sądu Rejonowego dla dzielnicy Mińsk Centralny |
35. | Mihun Andrej Arkadziewicz (Migun Andriej Arkadiewicz) | Мiгун Андрэй Аркадзевiч | МИГУН Андрей Аркадевич | 5.2.1978 | Mińsk | ul. Gorieckowo Maksima 53-16, Mińsk | MP1313262 | prokurator |
36. | Szejman Wiktor Władimirowicz | ШЕЙМАН Виктор Владимирович | 26.5.1958 | rejon grodzieński | były członek Rady Bezpieczeństwa, obecnie specjalny asystent/doradca prezydenta | |||
37. | Naumow Władimir Władimirowicz | НАУМОВ Владимир Владимирович | 7.2.1956 | Smoleńsk | były minister spraw wewnętrznych, obecnie przewodniczący Narodowej Federacji Hokeja | |||
38. | Pawliczenka (Pawliuczenko) Dmitrij (Dmitri) Waleriewicz | Павличенко, Дмитрий Валериевич | 1966 | Witebsk | szef Specjalnej Grupy Reagowania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych (SOBR) | |||
39. | Jermoszyna Lidia Michajłowna | ЕРМОШИНА Лидия Михайловна | 29.1.1953 | Słuck (rejon miński) | przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Białorusi | |||
40. | Podobed Jurij Nikołajewicz | Подобед, Юрий Николаевич | 5.3.1962 | Słuck (rejon miński) | Oddział do Celów Specjalnych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych" |
ZAŁĄCZNIK V
Wykaz osób, o których mowa w art. 1 ust. 1 lit. d) oraz w art. 2 ust. 1 lit. b)
Nazwisko | Nazwisko (pisownia rosyjska) | Miejsce i data urodzenia | Stanowisko | |
1. | Łukaszenko Wiktor Aleksandrowicz | Лукашенко Виктор Александрович | 1976 | Asystent/doradca prezydenta do spraw bezpieczeństwa narodowego |
2. | Bazanow Aleksandr Wiktorowicz | Базанов Александр Викторович | dyrektor prezydenckiego Ośrodka Informacji i Analiz | |
3. | Gusiew Aleksiej Wiktorowicz | Гусев Алексей Викторович | pierwszy wicedyrektor prezydenckiego Ośrodka Informacji i Analiz | |
4. | Krisztapowicz Lew Jewstafiewicz | Криштапович Лев Евстафьевич | wicedyrektor prezydenckiego Ośrodka Informacji i Analiz | |
5. | Kołos Jelena Pietrowna | Колос Елена Петровна | wicedyrektor prezydenckiego Ośrodka Informacji i Analiz | |
6. | Makiej Władimir Władimirowicz | МАКЕЙ Владимир Владимирович | 5 sierpnia 1958 r., rejon grodzieński | przewodniczący Biura Administracji Prezydenta |
7. | Janczewski Wsiewołod Wiaczesławowicz | ЯНЧЕВСКИЙ Всеволод Вячеславович | 22 kwietnia 1976 r., Borysów | asystent prezydenta, szef Wydziału Ideologicznego w Biurze Administracji Prezydenta |
8. | Malcew Leonid Siemienowicz | МАЛЬЦЕВ Леонид Семенович | 29 sierpnia 1949 r., Wietenewka, rejon słonimski, obwód grodzeński | sekretarz Rady Bezpieczeństwa |
9. | Tiurin Andriej | Тюрин, Андрей | szef prezydenckiej grupy ds. bezpieczeństwa | |
10. | Ipatow Wadim Dmitriewicz | ИПАТОВ Вадим Дмитриевич | wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej | |
11. | Busznaja Natalia Władimirowna | Бушная, Наталья Владимировна | członek Centralnej Komisji Wyborczej | |
12. | Buszczik Wasilij Wasiliewicz | Бущик, Василий Васильевич | członek Centralnej Komisji Wyborczej | |
13. | Kacubo Swietłana Pietrowna | Кацубо, Светлана Петровна | członek Centralnej Komisji Wyborczej | |
14. | Kisielewa Nadieżda Nikołajewna | Киселева, Надежда Николаевна | członek Centralnej Komisji Wyborczej | |
15. | Podolak Eduard Wasiljewicz | Подоляк, Эдуард Васильевич | członek Centralnej Komisji Wyborczej | |
16. | Rachmanowa Marina Jurjewna | Рахманова, Марина Юрьевна | członek Centralnej Komisji Wyborczej | |
17. | Szczurok Iwan Antonowicz | Щурок, Иван Антонович | członek Centralnej Komisji Wyborczej | |
18. | Kisielew Anatolij Siemienowicz | Киселев, Анатолий Семенович | przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej w mieście Brześć | |
19. | Kriukowski Wiaczesław Jefimowicz | Крюковский, Вячеслав Ефимович | przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej w rejonie witebskim | |
20. | Stosz Nikołaj Nikołajewicz | Стош, Николай Николаевич | przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej w rejonie homelskim | |
21. | Sawko Walerij Josifowicz | Савко, Валерий Иосифович | przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej w rejonie grodzieńskim | |
22. | Wasiliew Aleksiej Aleksandrowicz | Васильев, Алексей Александрович | przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej w obwodzie mińskim | |
23. | Berestow Walerij Wasiljewicz | Берестов, Валерий Васильевич | przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej w rejonie mohylewskim | |
24. | Wasilewicz Grigorij Aleksiejewicz | ВАСИЛЕВИЧ Григорий Алексеевич | 13 lutego 1955 r. | prokurator generalny |
25. | Szwed Andriej Iwanowicz | Швед Андрей Иванович | zastępca prokuratora generalnego | |
26. | Łaszin Aleksandr Michajłowicz | Лашин, Александр Михайлович | zastępca prokuratora generalnego | |
27. | Konon Wiktor Aleksandrowicz | Конон, Виктoр Александрович | zastępca prokuratora generalnego | |
28. | Stuk Aleksiej Konstantinowicz | Стук, Алексей Константинович | zastępca prokuratora generalnego | |
29. | Kuklis Nikołaj Iwanowicz | Куклис, Николай Иванович | zastępca prokuratora generalnego | |
30. | Chmaruk Siergiej Konstantinowicz | Хмарук, Сергей Константинович | prokurator obwodu brzeskiego | |
31. | Dysko Giennadij Josifowicz | Дыско, Генадий Иосифович | prokurator obwodu witebskiego | |
32. | Szajew Walentin Pietrowicz | Шаев, Валентин Петрович | prokurator obwodu homelskiego | |
33. | Morozow Wiktor Nikołajewicz | Морозов, Виктор Николаевич | prokurator obwodu grodzieńskiego | |
34. | Archipow Aleksandr Michajłowicz | Архипов, Александр Михайлович | prokurator obwodu mińskiego | |
35. | Sien'kiewicz Eduard Aleksandrowicz | Сенькевич, Эдуард Александрович | prokurator obwodu mohylewskiego | |
36. | Kulik Nikołaj Nikołajewicz | Кулик, Николай Николаевич | prokurator miasta Mińsk | |
37. | Dudkin Anatolij Konstantinowicz | Дудкин, Анатолий Константинович | prokurator ds. transportu Republiki Białorusi | |
38. | Dranica Aleksandr Nikołajewicz | Драница, Александр Николаевич | wojskowy prokurator generalny | |
39. | Wilejczik Aleksandr Władimirowicz | ВИЛЕЙЧИК Александр Владимирович | 1964 | pierwszy wiceminister sprawiedliwości |
40. | Łomat' Zenon Kuz'micz | Ломать, Зенон Кузьмич | 1944 r., Karabani | były przewodniczący Komitetu Kontroli Państwowej |
41. | Kuleszow Anatolij Nilowicz | Кулешов Анатолий Нилович | 1959 | minister spraw wewnętrznych |
42. | Piekarski Oleg Anatoljewicz | Пекарский, Олег Анатольевич | pierwszy wiceminister spraw wewnętrznych | |
43. | Poludien' Jewgienij Jewgienjewicz | Полудень, Евгений Евгеньевич | wiceminister spraw wewnętrznych | |
44. | Jewsiejew Igor' Władimirowicz | Евсеев, Игорь Владимирович | szef grupy operacyjnej OMON | |
45. | Farmagiej Leonid Konstantinowicz | ФАРМАГЕЙ, Леонид Константинович | 1962 | komendant milicji obwodu mińskiego |
46. | Łukomski Aleksandr Walentinowicz | Лукомский, Александр Валентинович | dowódca specjalnego oddziału Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w obwodzie mińskim | |
47. | Zajcew Wadim Jurjewicz | Зайцев, Вадим Юрьевич | 1964 | szef KGB |
48. | Diedkow Leonid Nikołajewicz | Дедков, Леонид Николаевич | pierwszy zastępca szefa KGB, szef KGB w obwodzie witebskim | |
49. | Bachmatow Igor' Andriejewicz | Бахматов, Игорь Андреевич | zastępca szefa KGB | |
50. | Tertiel Iwan Stanisławowicz | Тертель Иван Станиславович | zastępca szefa KGB | |
51. | Smolenski Nikołaj Zinowjewicz | Смоленский, Николай Зиновьевич | zastępca szefa KGB | |
52. | Wiegiera Wiktor Pawłowicz | Вегера Виктор Павлович | były pierwszy zastępca szefa KGB | |
53. | Sworob Nikołaj Konstantinowicz | Свороб, Николай Константинович | były zastępca szefa KGB | |
54. | Trietjak Piotr | Третьяк, Петр | zastępca szefa KGB | |
55. | Zacharow Aleksiej Iwanowicz | Захаров, Алексей Иванович | szef wydziału KGB ds. kontrwywiadu | |
56. | Tołstaszow Aleksandr Olegowicz | Толсташов Александр Олегович | szef wydziału KGB ds. ochrony porządku konstytucyjnego oraz walki z terroryzmem | |
57. | Rusak Wiktor | Русак, Виктор | szef wydziału KGB ds. bezpieczeństwa gospodarczego | |
58. | Jurata Wiktor | Юрата, Виктор | szef wydziału KGB ds. państwowych środków łączności | |
59. | Woropajew Igor' Grigorjewicz | Воропаев Игорь Григорьевич | były szef wydziału KGB ds. państwowych środków łączności | |
60. | Kałacz Władimir Wiktorowicz | Калач Владимир Викторович | były szef KGB w obwodzie mińskim | |
61. | Bus'ko Igor' Jewgienjewicz | Бусько Игорь Евгеньевич | szef KGB w mieście Brześć | |
62. | Korż Iwan Aleksiejewicz | Корж Иван Алексеевич | szef KGB w mieście Grodno | |
63. | Siegiejenko Igor' Pietrowicz | Сергеенко Игорь Петрович | szef KGB w mieście Mohylew | |
64. | Gierasimienko Giennadij Anatoljewicz | Герасименко Геннадий Анатольевич | szef KGB w mieście Homel | |
65. | Leskowski Iwan Anatoljewicz | Лесковский Иван Анатольевич | były szef KGB w mieście Homel | |
66. | Masłakow Walerij | Маслаков Валерий | szef wydziału KGB ds. wywiadu | |
67. | Wołkow Siergiej | Волков Сергей | były szef wydziału KGB ds. wywiadu | |
68. | Żadobin Jurij Wiktorowicz | ЖАДОБИН Юрий Викторович | 14 listopada 1954 r. | minister obrony |
69. | Kraszewski Wiktor | КРАШЕВСКИЙ Виктор | szef GRU (Głównego Zarządu Wywiadowczego) | |
70. | Ananicz Lilija Stanisławowna | АНАНИЧ Лилия Станиславовна | 1960 | pierwszy wiceminister ds. informacji |
71. | Łaptienok Igor' Nikołajewicz | ЛАПТЕНОК Игорь Николаевич | 1961 | wiceminister ds. informacji |
72. | Dawidko Giennadij Bronisławowicz | Давидко, Геннадий Брониславович | prezes telewizji państwowej | |
73. | Kozijatko Jurij Wasiljewicz | КОЗИЯТКО Юрий Васильевич | 1964 r., Brześć | dyrektor generalny kanału Stolicznoje Telewidienie |
74. | Jakubowicz Pawieł Izotowicz | ЯКУБОВИЧ Павел Изотович | 23 września 1946 r. | redaktor naczelny gazety Sowietskaja Bielarus |
75. | Lemieszenok Anatolij Iwanowicz | ЛЕМЕШЕНОК Анатолий Иванович | redaktor naczelny czasopisma Republika | |
76. | Prokopow Jurij | Прокопов Юрий | dziennikarz państwowego kanału telewizyjnego Pierwij (Jedynka) zajmujący wysokie i wpływowe stanowisko | |
77. | Michalczenko Aleksiej | Михальченко Алексей | dziennikarz państwowego kanału telewizyjnego ONT zajmujący wysokie i wpływowe stanowisko | |
78. | Taranda Aleksandr Michajłowicz | Таранда Александр Михайлович | zastępca redaktora gazety Sowietskaja Bielarus | |
79. | Gordijenko Siergiej Aleksandrowicz | Гордиенко Сергей Александрович | zastępca redaktora gazety Sowietskaja Bielarus | |
80. | Toropecka Galina Michajłowna | Торопецкая Галина Михайловна | zastępca redaktora gazety Sowietskaja Bielarus | |
81. | Szadrina Anna Stanisławowna | Шадрина Анна Станиславовна | zastępca redaktora gazety Sowietskaja Bielarus | |
82. | Żuk Dmitrij | Жук Дмитрий | dyrektor generalny państwowej agencji informacyjnej BIELTA | |
83. | Gigin Wadim | Гигин Вадим | redaktor naczelny miesięcznika Bielorusskaja Dumka | |
84. | Abłamejko Siergiej Władimirowicz | Абламейко, Сергей Владимирович | rektor, Białoruski Uniwersytet Państwowy | |
85. | Sirenko Wiktor Iwanowicz | Сиренко Виктор Иванович | naczelny lekarz oddziału ratunkowego szpitala w Mińsku | |
86. | Ananicz Jelena Nikołajewna | Ананич Елена Николаевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Pierszamajski | |
87. | Rewinska Tat'jana Władimirowna | Ревинская Татьяна Владимировна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Pierszamajski | |
88. | Jes'man Walerij Aleksandrowicz | Есьман Валерий Александрович | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Centralny | |
89. | Byczko Aleksiej Wiktorowicz | Бычко Алексей Викторович | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Centralny | |
90. | Hodaniewicz Aleksandr Aleksandrowicz | Ходаневич Александр Александрович | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Centralny | |
91. | Jasienowicz Leonid | Ясенович Леонид | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Centralny | |
92. | Baranowski Andriej Fiedorowicz | Барановский Андрей Федорович | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Partyzanski | |
93. | Titienkowa Jelena Wiktorowna | Титенкова Елена Викоровна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Partyzanski | |
94. | Tupik Wiera Michajłowna | Тупик Вера Михайловна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Leninski | |
95. | Niekrasowa Jelena Timofiejewna | Некрасова Елена Тимофеевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Zawodzki | |
96. | Łaptiewa Jelena Wiaczesławowna | Лаптева Елена Вячеславовна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Zawodzki | |
97. | Bołowniew Nikołaj Wasiljewicz | Боловнев Николай Васильевич | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Zawodzki | |
98. | Kazak Wiktor Władimirowicz | Казак Виктор Владимирович | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
99. | Szylko Jelena Nikołajewna | Шилько Елена Николаевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
100. | Simachina Lubow' Siergiejewna | Симахина Любовь Сергеевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
101. | Kuzniecowa Natalja Anatoljewna | Кузнецова Наталья Анатольевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
102. | Tielica Lidia Fiedorowna | Телица Лидия Федоровна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
103. | Czerniak Jelena Leonidowna | Черняк Елена Леонидовна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
104. | Szestakow Jurij Waleriewicz | Шестаков Юрий Валерьевич | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
105. | Motyl Tatjana Jarosławowna | Мотыль Татьяна Ярославовна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
106. | Chatkiewicz Jewgieniej Wiktorowicz | Хаткевич Евгений Викторович | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Maskouski | |
107. | Gusakowa Olga Arkadjewna | Гусакова Ольга Аркадьевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Kastrycznicki | |
108. | Szagraj Rita Pietrowna | Шаграй Рита Петровна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Kastrycznicki | |
109. | Mitrachowicz Irina Aleksiejewna | Митрахович Ирина Алексеевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Kastrycznicki | |
110. | Protosowicka Natalja Władimirowna | Протосовицкая Наталья Владимировна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Kastrycznicki | |
111. | Łapko Maksim Fiedorowicz | Лапко Максим Федорович | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Kastrycznicki | |
112. | Warienik Natalja Siemienowna | Вареник Наталья Семеновна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Frunzenski | |
113. | Żukowska Żanna Aleksiejewna | Жуковская Жанна Алексеевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Frunzenski | |
114. | Samoluk Anna Walerjewna | Самолюк Анна Валерьевна | sędzia w sądzie dla rejonu Mińsk Frunzenski | |
115. | Łukaszenko Dmitrij Aleksandrowicz | Лукашенко Дмитрий Александрович | przedsiębiorca, czynny udział w operacjach finansowych dotyczących rodziny Łukaszenko | |
116. | Szugajew Siergiej | Шугаев, Сергей | zastępca szefa KGB do 15 stycznia 2010 r. | |
117. | Kuzniecow Igor' | Кузнецов, Игорь | szef państwowego ośrodka szkoleniowego KGB od 15 stycznia 2010 r." |
© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.