Zawiadomienie o wszczęciu częściowego okresowego przeglądu środków antydumpingowych stosowanych do przewozu świetlówek kompaktowych ze scaloną elektroniką (CFL-i) pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2004.301.2

Akt nienormatywny
Wersja od: 7 grudnia 2004 r.

Zawiadomienie o wszczęciu częściowego okresowego przeglądu środków antydumpingowych stosowanych do przewozu świetlówek kompaktowych ze scaloną elektroniką (CFL-i) pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej

(2004/C 301/02)

(Dz.U.UE C z dnia 7 grudnia 2004 r.)

Komisja otrzymała wniosek o wszczęcie częściowego okresowego przeglądu zgodnie z art. 11 ust. 3 rozporządzenia Rady (WE) nr 384/96(1) ("rozporządzenie podstawowe").

1.
Wniosek o wszczęcie postępowania przeglądowego

Wniosek został złożony przez Steca Batterieladesysteme und Präzisionselektronik GmbH ("wnioskodawca"). Wniosek ogranicza się do zbadania zakresu produktu.

2.
Produkt

Produktem poddawanym przeglądowi są - zaliczane do lampy wyładowczych - świetlówki kompaktowe ze scaloną elektroniką, z jedną lub więcej szklanymi rurkami, ze wszystkimi elementami oświetleniowymi i elektronicznymi zamocowanymi lub wmontowanymi w trzonek lampy, pochodzące z Chińskiej Republiki Ludowej ("omawiany produkt"), zwykle zgłaszane w ramach kodu CN ex 8539 31 90. Wymieniony kod CN podano jedynie w celach informacyjnych.

3.
Istniejące środki

Obecnie obowiązujące środki są ostatecznym cłem antydumpingowym nałożonym rozporządzeniem Rady (WE) nr 1470/2001(2) na przywóz świetlówek kompaktowych ze scaloną elektroniką (CFL-i) pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej.

4.
Podstawy wszczęcia postępowania przeglądowego

Omawiany produkt obejmuje lampy na prąd stały oraz lampy na prąd zmienny. Wnioskodawca twierdzi, że lampy na prąd stały powinny być wyłączone z zakresu produktu będącego przedmiotem postępowania, ponieważ nie posiadają takich samych cech jak lampy na prąd zmienny.

5.
Procedura

Po konsultacji z Komitetem Doradczym i ustaleniu, że istniały wystarczające dowody do wszczęcia częściowego okresowego przeglądu, Komisja niniejszym wszczyna, zgodnie z art. 11 ust. 3 rozporządzenia podstawowego, przegląd, którego zakres jest ograniczony do definicji omawianego produktu.

Dochodzenie ustali, czy istnieje potrzeba dokonania zmian zakresu istniejącego środka.

a) Kwestionariusze

W celu otrzymania informacji uznanych za niezbędne dla jej dochodzenia Komisja przesyła kwestionariusze do wnioskodawcy, do producentów wspólnotowych, importerów, producentów dokonujących wywozu z Chińskiej Republiki Ludowej i chińskich władz. Wymienione informacje i potwierdzające dowody muszą wpłynąć do Komisji w terminie ustalonym w pkt 6 lit. a) niniejszego zawiadomienia.

b) Gromadzenie informacji i przeprowadzanie przesłuchań

Wszystkie zainteresowane strony są niniejszym proszone o przedstawienie swoich opinii, informacji innych niż odpowiedzi udzielone na pytania zawarte w kwestionariuszu oraz dostarczenie potwierdzających dowodów. Wymienione informacje i potwierdzające dowody muszą wpłynąć do Komisji w terminie ustalonym w pkt 6 lit. a) niniejszego zawiadomienia.

Ponadto Komisja może wysłuchać zainteresowane strony, pod warunkiem że wystąpiły z wnioskiem, wskazując, że istnieją szczególne powody, dla których powinny one być wysłuchane. Wniosek ten musi zostać złożony w terminie ustalonym w ust. 6 lit. b) niniejszego zawiadomienia.

6.
Terminy

a) Termin zgłaszania się, składania odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu oraz przedkładania innych informacji przez strony

Wszystkie zainteresowane strony, jeżeli ich wnioski mają być uwzględnione podczas dochodzenia, muszą zgłosić się do Komisji, przedstawić swoje opinie i przedłożyć odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu lub przedstawić inne informacje w terminie 40 dni od daty opublikowania niniejszego zawiadomienia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, o ile nie wskazano inaczej. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż korzystanie z większości proceduralnych praw ustanowionych w podstawowym rozporządzeniu jest uwarunkowane zgłoszeniem się przez stronę w wyżej wymienionym terminie.

b) Przesłuchania

Wszystkie zainteresowane strony mogą składać wnioski o przesłuchanie przez Komisję w takim samym terminie 40 dni.

7.
Wnioski pisemne, odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu i korespondencja

Wszystkie zgłoszenia i wnioski składane przez zainteresowane strony muszą być dokonywane na piśmie (nie w formie elektronicznej, chyba że ustalono inaczej) oraz zawierać nazwę, adres, adres e-mail, numery telefonu i faksu i/lub teleksu zainteresowanej strony. Wszystkie pisemne zgłoszenia, włącznie z informacjami wymaganymi w niniejszym zawiadomieniu, odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu i korespondencja dostarczone przez zainteresowane strony na zasadzie poufności są oznakowane "Poufne"(3) oraz, zgodnie z art. 19 ust. 2 rozporządzenia podstawowego, towarzyszy im wersja jawna, która jest oznakowana "Do wglądu zainteresowanych stron".

Adres Komisji do celów korespondencji:

Komisja Europejska

Dyrekcja Generalna ds. Handlu

Dyrekcja B

Biuro: J-79 5/16

B-1049 Brussels (Bruksela)

Faks (32-2) 295 65 05

Teleks COMEU B 21.877

8.
Brak współpracy

W przypadkach, w których zainteresowana strona odmawia dostępu lub w inny sposób nie dostarcza niezbędnych informacji w wyznaczonym terminie albo znacznie utrudnia dochodzenie, ustalenia potwierdzające lub przeczące mogą być dokonane zgodnie z art. 18 rozporządzenia podstawowego na podstawie dostępnych faktów. W przypadku ustalenia, iż zainteresowana strona dostarczyła nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, informacje te nie są brane pod uwagę i zgodnie z art. 18 rozporządzenia podstawowego ustalenia mogą być dokonane na podstawie dostępnych faktów. W przypadkach, w których zainteresowana strona nie współpracuje lub współpracuje jedynie częściowo, i wykorzystano najbardziej korzystne dostępne fakty, wyniki mogą być mniej korzystne dla wymienionej strony niż gdyby współpracowała z Komisją.

______

(1) Dz.U. L 56 z 6.3.1996, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem Rady (WE) nr 461/2004 (Dz.U. 77 z 13.3.2004, str. 12).

(2) Dz.U. L 195 z 19.7.2001, str. 8.

(3) Oznacza to, że dokument przeznaczony jest wyłącznie do użytku wewnętrznego. Jest on chroniony zgodnie z art. 4 rozporządzenia (WE) nr 1049/2001 Parlamentu Europejskiego i Rady (Dz.U. L 145 z 31.5.2001, str. 43). Jest to dokument poufny zgodnie z art. 19 rozporządzenia Rady (WE) nr 384/96 (Dz.U. L 56 z 6.3.1996, str. 1) i art. 6 Porozumienia WTO w sprawie wykonywania art. VI GATT 1994 (Porozumienie antydumpingowe).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.