Zawiadomienie dotyczące środków ochronnych nałożonych na mocy rozporządzenia Komisji (WE) nr 658/2004 z 7 kwietnia 2004 r. na przywóz niektórych przetworzonych lub konserwowanych owoców cytrusowych (mianowicie mandarynek itp.).

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2005.137.11

Akt nienormatywny
Wersja od: 4 czerwca 2005 r.

Zawiadomienie dotyczące środków ochronnych nałożonych na mocy rozporządzenia Komisji (WE) nr 658/2004 z 7 kwietnia 2004 r.(1) na przywóz niektórych przetworzonych lub konserwowanych owoców cytrusowych (mianowicie mandarynek itp.)

(2005/C 137/10)

(Dz.U.UE C z dnia 4 czerwca 2005 r.)

W nawiązaniu do art. 21 rozporządzenia Rady (WE) nr 3285/94(2) oraz art. 18 rozporządzenia Rady (WE) 519/94(3), Komisja pragnie zebrać informacje uważane za niezbędne do zbadania wpływu środków ochronnych nałożonych na mocy rozporządzenia Komisji (WE) nr 658/2004 z 7 kwietnia 2004 r. na przywóz niektórych przetworzonych lub konserwowanych owoców cytrusowych (mianowicie mandarynek itp.), jak również do określenia, czy i w jaki sposób należałoby przyspieszyć tempo liberalizacji oraz do upewnienia się, czy stosowanie wymienionych środków jest nadal konieczne. W tym kontekście Komisja uwzględni również kroki podjęte przez producentów wspólnotowych w ramach restrukturyzacji.

1. Produkt objęty postępowaniem

Przedmiotowymi produktami są przetworzone lub konserwowane mandarynki (włącznie z tangerynkami i satsuma), klementynki, wilkingi oraz inne podobne hybrydy cytrusowe, nie zawierające alkoholu, z dodatkiem cukru ("produkt objęty postępowaniem").

Produkt objęty postępowaniem jest obecnie sklasyfikowany w ramach kodów CN 2008 30 55 oraz 2008 30 75. Powyższe kody CN podane są jedynie dla celów informacyjnych.

2. Procedura

W celu uzyskania informacji uznanych za niezbędne, Komisja prześle kwestionariusze do wspólnotowych producentów produktu objętego postępowaniem oraz do ich zrzeszeń, do eksporterów/producentów i importerów produktu objętego postępowaniem, do wszystkich zrzeszeń eksporterów/producentów oraz importerów produktu objętego postępowaniem, którzy współpracowali podczas dochodzenia i których nazwy są wskazane w rozporządzeniu 658/2004.

Inne zainteresowane strony, które wyrażą chęć przedłożenia informacji, powinny niezwłocznie skontaktować się z Komisją za pośrednictwem faksu, lecz nie później niż w terminie ustalonym w pkt 3 lit. a) niniejszego zawiadomienia, i w razie konieczności złożyć wniosek o wydanie kwestionariusza.

3. Terminy

a) Kwestionariusze

Zainteresowane strony pragnące otrzymać kwestionariusz powinny złożyć wniosek o jego wydanie w jak najszybszym terminie, lecz nie później niż 10 dni po opublikowaniu niniejszego zawiadomienia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

b) Termin zgłaszania się i składania odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu oraz przedkładania innych informacji przez strony.

Wszystkie zainteresowane strony, jeżeli ich wnioski mają być uwzględnione, muszą zgłosić się do Komisji, przedstawić swoje opinie i przedłożyć odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu lub wszelkie inne informacje w terminie 21 dni od daty opublikowania niniejszego zawiadomienia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, o ile nie wskazano inaczej.

c) Przesłuchania

Wszystkie zainteresowane strony mogą wystąpić o możliwość złożenia przed Komisją wyjaśnień w terminie 21 dni od opublikowania niniejszego zawiadomienia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

4. Zgłoszenia pisemne, odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu i korespondencja

Wszystkie istotne informacje powinny zostać przekazane Komisji. Wszystkie zgłoszenia i wnioski przedłożone przez zainteresowane strony muszą być sporządzone na piśmie (nie w formie elektronicznej, chyba że ustalono inaczej) oraz muszą zawierać nazwę, adres, adres e-mail:, numery telefonu i faksu i/ lub teleksu zainteresowanej strony.

Adres Komisji do celów korespondencji:

European Commission

Directorate General for Trade

Directorate B

Office: J-79 5/16

Faks: (32-2) 295 65 05

Teleks: COMEU B 21877

5. Brak współpracy

W przypadku niedostarczenia informacji w terminie wskazanym powyżej, ustalenia potwierdzające lub przeczące mogą zostać dokonane na podstawie dostępnych faktów.

W przypadku ustalenia, że zainteresowana strona dostarczyła nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje, informacje te nie są brane pod uwagę i ustalenia mogą być dokonywane na podstawie dostępnych faktów.

______

(1) Dz.U. L 104 z 8.4.2004, str. 67.

(2) Dz.U. L 349 z 31.12.1994, str. 53.

(3) Dz.U. L 67 z 10.3.1994, str. 89.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.