Zaproszenie do składania wniosków w ramach wieloletniego programu wspólnotowego na rzecz wspierania bezpieczniejszego korzystania z Internetu i nowych technologii sieciowych (Bezpieczniejszy Internet plus).

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2008.67.48

Akt nienormatywny
Wersja od: 12 marca 2008 r.

Zaproszenie do składania wniosków w ramach wieloletniego programu wspólnotowego na rzecz wspierania bezpieczniejszego korzystania z Internetu i nowych technologii sieciowych (Bezpieczniejszy Internet plus)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2008/C 67/07)

(Dz.U.UE C z dnia 12 marca 2008 r.)

1. Cele i opis

Komisja Europejska przyjęła program prac oraz zaproszenie do składania wniosków w ramach realizacji programu "Bezpieczniejszy Internet plus"(1).

Niniejsze zaproszenie dotyczy wniosków obejmujących następujące działania:

1. Zwalczanie nielegalnych treści

1.1. Zintegrowana sieć: numery interwencyjne pozwalające na zgłaszanie nielegalnych treści.

1.2. Zintegrowana sieć: koordynator numeru interwencyjnego.

1.3. Projekt celowy: wzmocnienie analizy nielegalnego materiału przez organy egzekwowania prawa material.

2. Blokowanie niechcianych i szkodliwych treści

Nie przewidziano zaproszenia do składania wniosków dla nowych działań w ramach tego kierunku działania w 2008 r.

3. Promowanie bezpieczniejszego otoczenia

3.1. Projekty wspierania wiedzy: ochrona dzieci przed represjami online.

3.2. Projekty wspierania wiedzy: wzmacnianie podstaw wiedzy.

4. Podnoszenie świadomości

4.1. Zintegrowana sieć: ośrodki odpowiedzialne za podnoszenie świadomości.

4.2. Zintegrowana sieć: koordynator ośrodka odpowiedzialnego za podnoszenie świadomości.

4.3. Zintegrowana sieć: telefoniczne linie zaufania, gdzie dzieci mogą zgłosić obawy związane z nielegalnymi albo szkodliwymi treściami oraz nieprzyjemne i wywołujące strach doświadczenia związane z używaniem technologii sieciowych.

2. Kwalifikujący się wnioskodawcy

W zaproszeniu do składania wniosków w ramach niniejszego programu prac mogą brać udział wszystkie osoby prawne mające siedzibę w państwach członkowskich. Mogą w nim uczestniczyć także osoby prawne mające siedzibę w państwach EFTA, które są stronami Porozumienia EOG (Norwegia, Islandia, Lichtensztain).

Ponadto w zaproszeniu mogą brać udział osoby prawne mające siedzibę w Turcji, Chorwacji i Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii(2). Jeżeli wnioski przedstawione przez osoby prawne z tych krajów zostaną wybrane do sfinansowania, umowa o grant zostanie podpisana tylko, jeżeli dany kraj podjął konieczne środki do przyłączenia się do programu, poprzez podpisanie umowy dwustronnej. Aktualne informacje dotyczące krajów biorących udział w programie są dostępne na stronie internetowej programu: http://ec.europa.eu/saferinternet

Osoby prawne mające siedzibę w krajach trzecich oraz organizacje międzynarodowe mogą uczestniczyć we wszystkich projektach, na ich własny koszt.

3. Budżet

Całkowity budżet indykatywny dostępny dla niniejszego zaproszenia wynosi 13,11 mln EUR wkładu Wspólnoty w ramach budżetu na rok 2008.

4. Termin zgłoszeń

Termin wpłynięcia wniosków do Komisji upływa w dniu 28 maja 2008 r. o godzinie 17:00 (czasu obowiązującego w Luksemburgu).

5. Dalsze informacje

Pełny tekst zaproszenia do składania wniosków oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są pod następującym adresem internetowym:

http://ec.europa.eu/saferinternet

Wszystkie wnioski muszą spełniać specyfikacje i warunki opisane w pełnej wersji zaproszenia do składania wniosków, w programie prac oraz w przewodniku dla wnioskodawców, które są dostępne w języku angielskim na stronach internetowych Komisji, pod podanym wyżej adresem internetowym. Znajdują się tam również informacje na temat sposobu przygotowania i składania wniosków.

Ocena wniosków będzie dokonywana w oparciu o zasady przejrzystości i równego traktowania. Oceny dokona Komisja, z pomocą ekspertów zewnętrznych. Złożone wnioski będą oceniane według kryteriów określonych w programie prac dla "Bezpieczniejszego Internetu plus" na rok 2008.

Wszystkie wnioski otrzymane przez Komisję Europejską będą traktowane z zachowaniem ścisłej poufności.

______

(1) Układ o Stabilizacji i Stowarzyszeniu pomiędzy Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi z jednej strony, a Byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii z drugiej strony (Dz.U. L 84 z 20.3.2004, str. 13). Protokół do Układu o Stabilizacji i Stowarzyszeniu pomiędzy Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi z jednej strony, a Byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii z drugiej strony dotyczący umowy ramowej pomiędzy Wspólnotą Europejską i Byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii w sprawie ogólnych zasad udziału Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii w programach Wspólnoty (Dz.U. L 192 z 22.7.2005, str. 23).

(2) Decyzja nr 854/2005/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 maja 2005 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspólnotowego na rzecz promowania bezpieczniejszego korzystania z Internetu i nowych technologii sieciowych (Dz.U. L 149 z 11.6.2005, str. 1).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.